yalancı tavuk göğsü

jojo

Yeni Üye
gerekenler: 150 gr. margarin, 1 su bardağı un, 1 kaşık nişasta, 1,5 su bardağı şeker, 1 paket vanilin, 1 litre süt. orta boy tencerede yağı eritin. un ve nişastayı yağa ekleyip biraz kavurun. sonra kalan malzemeleri de ekleyip yoğun bir kıvama gelinceye kadar karıştırarak pişirin. ateşten alıp mikser ile birkaç dakika karıştırın. geniş bir borcam'a yayıp, buzdolabında soğutun. servis yapacağınız zaman tarçın ile süsleyin.

NOT:üzerine tarçın olmayıp, hazır cikolata soslada çok güzel oluyor.yani arzuya göre..hangisini severseniz

jojo

Yeni Üye
gerçekten de çok hafif ve lezzetli bi tatlı.çokta pratik bi tarif..ramazanda rahatlıkla tüketebiliriz..çünkü ramazanda ağır tatlılar gitmiyor pek..

jojo

Yeni Üye
MALZEMELER(VİŞNELİ TAVUK GÖĞSÜ)
1 paket bebe bisküvisi
100gr katı yağ
1 su bardağı un
1 kilo süt
1,5 su bardağı toz şeker
1 paket vanilya
jölesi için;
1 kavanoz çekirdeksiz vişne kompostosu
1 kaşık toz şeker
2 kaşık nişasta

HAZIRLANIŞI
Öncelikle borcamı ıslatın daha sonra
bisküvileri dizin. 100 gr yağı eritip içine 1 bardak unu koyup biraz kavurun daha
sonra 1 kilo süt ilave edip muhallebi kıvamında pişirin. Piştikten sonra içine 1,5 bardak şeker ve vanilya ilave edip pürüzsüz bir hal alana kadar mikserle çırpın, bisküvilerin üzerine dökün. Diğer tarafta kompostoyu süzüp tanelerini ayırın, suyuna 1 kaşık şeker ve 2 kaşık nişasta koyup pelte kıvamında pişirin, pişince içine tanelerini ilave edip tavuk göğsünün üzerine
özenli bir şekilde yayın.

servivor_050

Super Moderatör
Bölüm:
İktisat
Tarifler için teşekkürler :D:D:D

ayseen

Özel Üye
jojocuum eline emeğine sağlık canım.bu tatlıyıda çok severim

jojo

Yeni Üye
ooo ayseencim nerelerdesin sen, özlettin kendini:) takılmıon artık eskisi gibi buralara hayırdır;) teşekkür ederim cnm çok incesin:) benimde cok sevdiğim sütlü tatlııdır. cokta hafif süper bişey..senden de bekliom cnm eskisi gibi tarifler mesela gecen senin verdiğin peynırlı ekmegı yaptım süperdi cok begendık ailece:) senide anmış oldum kulakların çınladımı:D:D

ayseen

Özel Üye
bende özledim.tatilim ancak bitti.merak etme kaldığım yerden hızla devam edicem.geçenlerde kulağım bayağı bi çınlamıştı demek sendin:D:D:D

gulaymutlu

Yeni Üye
Merhaba JoJo :)) tarifler enfes gözüküyor.. hemen denenmeli.. :) sende benım gıbı bogazına düşkünsen 1 kac tarifim var ozel denemenı siddetle tavsiye ederım.. :))

gulaymutlu

Yeni Üye
Çikolatalı Krema (Custard)

Malzemeler
• 1 bardak krema
• 57 gr. (2 oz) bitter çikolata
• 3 yumurta sarısı
• 2 yemek kaşığı şeker
• 1 tatlı kaşığı vanilya

Hazırlanışı
Fırını 165°C (325°F) ısıtın.
Kremayı ateşe dayanıklı bir kaba aktarın ve kabın kenarlarında ufak baloncuklar çıkana kadar kaynatın. Ocaktan alıp içerisine minik parçalara ayırdığınız çikolatayı ekleyin ve eriyene kadar karıştırın. Ilınmaya bırakın.
Ayrı bir kapta yumurta sarılarını ve şekeri krema haline gelene kadar yaklaşık 5 dk. çırpın. Yavaş yavaş çikolatalı karışımı ve vanilyayı ekleyin. Çikolatalı karışımın çok sıcak olmamasına dikkat edin.
4 veya 6 adet ufak porselen kaplara ramekin)veya fincana çikolatalı kremayı yarısına kadar aktarın. Kapların üzerşerini aliminyum folyo ile tek tek kapatın.
Fincanları derin bir tepsiye koyup, tepsinin içine kapların yarısına kadar gelecek kadar sıcak su koyun ve fırına yerleştirin. Yaklaşık 15-20 dk. pişirin.

gulaymutlu

Yeni Üye
elamlı kurabıe (daha yiyipte tarıfını ıstemeyen olmadı:)
MALZEMELER :
- 1 pk. Oda sıcaklığında margarin
- 1 yumurta
- 1 su bardağı pudra şekeri
- 1/2 pk. Kabartma tozu
- 1 pk. Vanilya
- Alabildiğine un (kulak memesi kıvamında)

İÇ MALZEME:
- 3 rendelenmiş elma
- 2-3 yemek kaşığı toz şeker
- 1 tatlı kaşığı tarçın
YAPILIŞI :

Elmaları biraz pişiriyoruz suyunu çekince şekeri ekliyoruz biraz daha pişirdikten sonra ateşten alıp tarçını ekliyoruz. İç malzeme soğurken hamurun yapılışına geçiyoruz.

Margarini yumurta ve pudra şekerini elimizle biraz yoğuruyoruz. biraz unla kabartma tozu ve vanilyayı ilave edip yoğurmaya devam ediyoruz. unu kulak memesi kıvamına gelene kadar ilave edebiliriz. hamuru ikiye bölüp tek tek merdane ile yuvarlak açıyoruz. Resimdeki şekilde parçalara bölüyoruz. İç malzemeden kalın kenara koyup hamuru bastırmadan yuvarlayıp yağlanmış tepsiye yerleştiriyoruz.

180 Derecede önceden ısıtılmış fırında hafif pembeleşinceye kadar pişirilir. soğuduktan sonra üzerine pudra şekeri serpilir..

jojo

Yeni Üye
Merhaba JoJo :)) tarifler enfes gözüküyor.. hemen denenmeli.. :) sende benım gıbı bogazına düşkünsen 1 kac tarifim var ozel denemenı siddetle tavsiye ederım.. :))
mrb gülaycım sağol arkadaşım benim için zevkti tarifleri paylaşmak;) dediğin gibi denencek bi tatlıdır.sende paylaşırsan sana özel tarifleri sevinirim:D

BospHoruS

Özel Üye
eee hanımlar hep yazıyorsuunz yapında yiyelim:p

jojo

Yeni Üye
ee napalım sanal ortamında olduğumuz için mecburen yazmakla yetiniyoruz.görüntü var ses yok hesabı:D

jojo

Yeni Üye
sevgili nazan öncelin şarkısı geldi aklıma "Misafir ol gel bana börekler açayım sana":D nerden estiyse bu şarkı:D müzikkolik olduğum için midir nedir? her söze anında şarkı hazır:D

BospHoruS

Özel Üye
hehehe :D
ben börek istemiyorum yalancı tavuk göğsü istiyorum :D

jojo

Yeni Üye
taktım kafayı diyosun yani:D peki o zaman gel zonguldağa yapam yalancı tavuk göğsünü:D

BospHoruS

Özel Üye
hehe amasra da teyzem var ona ugradıgım zaman gelirim fazla uzak deil :D yalı yı özledim ordaki :(

jojo

Yeni Üye
hele şükür yaw:D fanusçu arkadaşımın gönlü oldu sonunda:D

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Son mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
17,417
Kullanıcılar
90,726