Açıköğretim Sorular ve Cevaplar ( Aklınıza Takılanlar ve Cevapları )

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
SORULARINIZI YENİ KONUMUZA YAZMANIZI RİCA EDERİM. AŞAĞIDAKİ BİLGİLER GÜNCELLİĞİNİ YİTİRMİŞ OLABİLİR.

http://www.aofdestek.net/acikogretim.sorulariniza.cevaplar/60046-aof.hakkinda.sorun.cevaplayalim.html

Açıköğretim Facebook sayfamıza katılmak için buraya tıklayın.
https://www.facebook.com/acikogretim.aof/
Aöf Grubumuza katılmak için buraya tıklayın.

------------------------------

S: Biz öss ile kazandığımız lisans diplomalarımızla ,sınavsız geçiş hakkı olanların diplomaları aynımı olucak, yoksa onların kendi alanlarıyla ilgili bir diplomamı olucak? Yani sertifikamı? - 24.02.2007 13:42:48
C: ÖSS veya sınavsız geçişten girenlerin diplomaları aynı olur.

S: İYİ GÜNLER. BEN AÖF DE ÖN LİSANS PROGRAMINDA 2. SINIF ÖĞRENCİSİYİM VE BUNU 4 YILLIĞA BAĞLAMAK İSTİYORUM. MALİYE YADA KAMU YÖNETİMİ OKUYABİLİRMİYİM VEYA ŞÖYLE SORAYIM İKTİSAT VE İŞLETME DIŞINDA HANGİ BÖLÜMLERİ OKUYABİLİRİM? - 23.02.2007 17:19:24
C: Önlisans bölümünüze göre geçişler yapılmaktadır. Açıköğretim bürolarından veya klavuzundan öğrenebilirsiniz.

S: HALKLA İLİŞKİLER 1.SINIF ÖĞRENCİSİYİM. KAÇ DERSDEN SORUMLU GEÇME HAKKIM VAR ÖĞRENEBİLİRMİYİM? ŞİMDİDEN TEŞŞEKKÜRLER. - 23.02.2007 15:22:55
C: 2 dersten sorumlu geçebilirsiniz.

S: HALKLA İLİŞKİLER 1.SINIF ÖĞRENCİSİYİM ARA SINAVDA HANGİ ÜNİTELERDEN SORUMLUYUM ÖĞRENEBİLİRMİYİM TEŞEKKÜRLER - 22.02.2007 15:49:10
C: Her dersin toplam ünite sayılarının yarısından sorumlusunuz.

S: Merhabalar hocam AÖF önlisans Büro Yönetimi ve Sekreterliği öğrencisiyim. DGS' den hangi bölümlere geçebilirim ve mezun olduğumda ne gibi haklardan faydalanabilirim? Tesekkürler. - 22.02.2007 15:45:03
C: AÖF' de İşletme veya İktisat bölümlerine geçebilirsiniz.

S: Finansal Yönetim formülleri sınavda veriliyor mu? - 22.02.2007 14:53:52
C: Finansal Yönetim sınavında formüller verilmemektedir.

S: Ben İktisat Fakültesi Çalışma Ekonomisi 3. sınıf öğrencisiyim öğretmenlikle ilgili soruları gördüm bunun için nereye basvurmam gerekiyor hangi derslerde öğretmenlik hakkım var yapmam gerekenler hakkında daha ayrıntılı bilgi alabilirmiyim? Tesekkürler. - 22.02.2007 14:46:09
C: Bu konuyla ilgili bilgileri İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerinden alabilirsiniz. Aldığınız derslerin kredilerine göre öğretmenlik yapabileceğiniz dersler belli olucaktır.

S: IYI GUNLER ADALET AÖF GIRMEK İÇİN ADLİ BIR MAKAMDA CALISMAK GEREKIYORMUS DOGRU MU? TESEKKUR EDERIM. - 22.02.2007 02:08:50
C: Bu bölümle ilgili açıklama henüz yapılmadı. Anadolu Üniversitesi' nin açıklamasını beklemek gerekir.

S: İyi günler AÖF 2. taksiti yatırmazsak sınavlara girebilirmiyiz? - 21.02.2007 16:36:41
C: 2. taksiti yatırmazsanız sınavlara giremezsiniz.

S: Selçuk Üniversitesi' nde okuyom son sınıfım alttan ders buraktım. Acaba bu yıl ÖSS' ye girme hakkım varmı? Teşekkürler - 21.02.2007 14:14:35
C: evet bu yıl ÖSS' ye girebilirsiniz.

S: Hocam ben DGS ile AÖF 3. sınıfa geciş yaptım sınavlar ve yerleri nasıl bıldırılecek bıze en gec ne zaman ögrenmemiz gerekiyo yardımcı olursanız sevınırım. - 21.02.2007 11:36:36
C: AÖF kayıtları zamanında verdiğiniz adrese sınav evrakları gelecektir. Sınavlar 31 Mart - 01 Nisan tarihlerinde yapılır. Gönderilen evraklarda sınava nerede gireceğiniz yazılır.

S: Ben Kamu Yönetimi 1. sınıfta okuyorum ben 1. taksiti yatırdım ama 2. taksitin ne kadar ve ne zaman yatırılacak bilmiyorum bu konu hakkında bilgi verirseniz sevinirim. - 20.02.2007 17:45:37
C: 2. taksit son ödeme günü 28 Şubat'tır. Bankadan ne kadar ödeme yapılacağını öğrenebilirsiniz.

S: MERHABA HOCAM A.Ö.F İŞLETME BÖLÜMÜ 4.SINIF ÖĞRENCİSİYİM. MEZUN OLDUĞUMDA YÜKSEK LİSANS YAPABİLİRMİYİM ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER - 20.02.2007 14:18:31
C: Evet yüksek lisans yapabilirsiniz.

S: Dumlupınar Üniversitesi Elektrik bölümü 2. sınıf öğrencisiyim AÖF' de tercih edebilecegim bölümler var mı geçiş yapabiliyormuyum? - 20.02.2007 10:03:44
C: AÖF' ye geçtiğinizde 1. sınıftan başlamaktasınız.

S: Merhaba ben İşletme 1. sınıf öğrencisiyim ara sınavdan korkuyorum. 2. ek yerlestırmede tercıh yaptım AÖF sitesinden baktımda arasınavdan 70 alan bır öğrencının gecmesı zor gıbı gozukuyor. Notlarda bıraz sınıf ortalamasına gore degerlendırılmıyormu? - 19.02.2007 21:47:22
C: AÖF' de sınıf ortalaması kavramı yoktur. Ders geçme barajı 50 olarak kabul edilir.

S: Merhaba ben Halkla İlıskıler 2. sınıfta okuyorum. Bu sene yenıden ÖSS' ye gırcem acıkogretım ve orgun ogretım veren bı unıversıteyı aynı anda okuyabılır mıyım? Tesekkur ederım. - 19.02.2007 21:05:16
C: Evet örgün ve açıköğretim üniversitesini aynı anda okuyabilirsiniz.

S: Hocam ben Et Endüstrisi 2. sınıf öğrencisiyim. Seneye açık öğretimden devam etmek istiyorum hangi bölümlere geçiş yapabilirim? Teşekkürler - 19.02.2007 16:14:55
C: İşletme ve İktisat bölümüne geçebilirsiniz.

S: Meslek Lisesi mezunuyum, bizlere üniversiteye sınavsız geçiş hakkı tanındı, bende bu hakkımı kullanarak Lisans/İşletme 1.sınıfta okuyorum, bizlerde yükseklisans yapma hakkımız varmı? Yoksa ÖSS'yi kazandıktan sonramı Yüksek Lisans yapma hakkımız olucak? - 19.02.2007 11:29:01
C: Sizde Yüksik Lisans yapabilirsiniz.

S: Merhabalar. Ben 2. sınıf öğrencisiyim ve geçen sene kalmıştım. Bu 2.yılım. Geçen yıl 1 ders verdim, bu yıl not ortalamamı 75 üzerinde tutarsam kaldığım halde Onur Belgesi alabilir miyim? Teşekkürler. - 18.02.2007 18:19:33
C: Böyle bir hakkınız yoktur.

S: MERHABA! ACIKÖGRETIM OKUL ÖNCESI ÖGRETMENLIGI BÖLUMUNE ÖSS YE GIRMEDEN KAYIT OLABILIRMIYIM? 2000 MEZUNUYUM. ÖYLE BIR HAKKIM VARMI VARSA NASIL ACIKLARMISINIZ? KIZ MESLEK LISESI COCUK GELISIMI MEZUNUYUM. NE ZAMAN VE NEREYE BASVURABILIRIM. TESEKKURLER. - 16.02.2007 22:16:43
C: Önce ÖSS klavuzu alarak sınavsız geçiş yerini kodlamanız gerekir. Tercihler zamanında ise bu bölümü seçmeniz gereklidir.

S: 2. sınıf İşletme öğrensıyım lisans dıploması alınca oğretmenlık hakkım varmı? - 16.02.2007 19:32:46
C: İşletme mezunları normal durumlarda sadece vekil öğretmenlik yapabilir.

S: Öncelikle iyi günler hocam ben AÖF İşletme 1. sınıf öğrencisiyim bu sene 3. senem 4 dersten sorumluyum eğer 2 tanesini veremezsem askere alınırmıyım yoksa tecilim devam edermi? - 16.02.2007 13:28:23
C: Şu anda okul teciliniz bulunmamaktadır. Öğrencilik haklarından faydalanamıyorsunuz. Sınıfınızı geçerseniz öğrencilik haklarınız size geri verilir. İstendiği zaman askere alınabilirsiniz.

S: Merhaba çalışma ekonomisti ile ekonomist arasındaki farkı açıklayabilir misiniz teşekkürler. - 15.02.2007 09:29:24
C: Çalışma Ekonomisi hukuksal ağırlıklı dersler görmektedir. Çalışma Bakanlığının görevleri ile ilgili alandır. Ekonomist ise genele yayılan iş koludur. İktisatçı olarak tanımlıyabiliriz.

S: Hocam selam. Ben Y.O. bitirdim dikey geçişle AÖF okuyorum. Ben normal lisans bölüme dikey geçişle geçermiyim bölümler uyuyor. - 14.02.2007 20:33:34
C: Evet DGS sınavına girerek örgün üniversite okuyabilirsiniz.

S: Merhaba, açıkögretim İşletme 3. sınıfdayım, bu sene ÖSS'ye girip normal örgün lisans bölümü kazanarak açıkögretimle berebar okuyabilirmiyim? Daha önce 2001 yılında önlisans Bilgisayar Programcılıgını bitirdim. Açıkögretime 1.sınıfdan başladım. Yani 3. üniversite okuyacam. - 13.02.2007 20:47:10
C: Evet tekrar ÖSS'ye girip örgün üniversite okuyabilirsiniz. Aynı anda açıköğretimde okuma hakkınız bulunmaktadır.

S: Merhaba hocam ben acıkogretım Halkla İlıskıler 1.sınıf ogrencısıyım bıze verılen klavuzda 2. taksık 155 ytl gorunuyo bankaya yatırmaya gıttıgımde 213 ytl gorunuyo dedıler. Neden bu rakam soylendı? Herkes 213 ytl mı yatırıyo? - 13.02.2007 11:18:17
C: 213 ytl olarak harç parası yoktur. Size yanlış bilgi verilmiş.

S: Onur belgesi vb belge var ise alabileceğimiz kaç puanla ve nasıl alıyoruz? 2 yıllık bir bölümün sınırlı bir okuma yıl süresi var mı yoksa istediğimiz süre zarfı içinde bitirebilirmiyiz (en fazla kaç yıl kalırsak hakkımız biter) - 12.02.2007 14:57:12
C: Onur belgesi alabilirsiniz. Not ortalamanızın en az 75 olması gerekir. Önlisans bölümlerinde 4 yıl öğrencilik hakkından faydalanılabilir. 4 yıldan sonra öğrenci belgesi alamazsınız sadece sınavlara girebilirsiniz.

S: Ben Ankara' da oturuyorum. Şuan önlisans Bilgisayar bölümü öğrencisiyim. Açık Öğretim Fakültesine kayıtı nerede ve hangi yerleri seçerek yapabilirim? - 11.02.2007 23:37:26
C: AÖF bürolarına Eylül ayında kayıt için başvurmanız gerekir. 2. üniversite başvurusu ile önlisans bölümlerine, dikey geçiş başvurusu ile İşletme veya İktisat bölümlerine geçebilirsiniz.

S: İlk üçe girenlere aynı başarı puanımı geliyor eğer değişiyosa ben bölüm 2. siyim A.Ö.B.P. puanı kaç gelir? - 11.02.2007 22:01:16
C: Her öğrenci farklı puan alır. Bölüm 2. lerine genelde 79 - 79,5 puan gelir.

S: Hocam Muhasebe bölümünü bitirenler AÖF' de hangi bölümlere dikey geçiş yapabilir? Örnegın Malıye var mı?Ayrıca İşletme mezunları kaymakamlık sınavlarına gırebılır mı? Tesekkurler - 11.02.2007 18:55:14
C: İşletme ve İktisat bölümüne geçebilirsiniz. İşletme mezunları kaymakamlık sınavına giremezler.

S: Merhaba, ben Halkla İlişkiler bölümü 2.sınıf öğrencisiyim İşletme bölümüne geçiş yapmak istiyorum geçiş yapmam için ne gerekir ve fark ders verecekmiyim? Yani hazırlık okuyacak mıyım? - 11.02.2007 15:10:47
C: Hazırlık okumadan direk 3. sınıfa geçmektesiniz. Eylül ayı içerisinde ön kayıt yaptırmanız gereklidir.

S: MERHABA 2 YIL KAYIT YENILENMEYINCE 2 YIL SONRA KAYIT SILINIR DIYE OKUDUM ANCAK 2. HARÇ UCRETINI YATIRMAKMI GEREKIYOR? KAYIT SILINMESI ICIN ILLAKI HARCI YATIRMAKMI GEREKIYOR? - 10.02.2007 23:17:02
C: Kayıt sildirebilmeniz için 2. harç ücretini yatırmanız gerekir.

S: Merhaba ben bir yardımcı kitap aldım yardımcı kitaplar özet olduğu için dersi geçmemde yetersiz kalırmı? Teşekkürler. - 10.02.2007 17:36:48
C: Özellikle sayısal derslerde alt yapınız yoksa kurs takviyesi almanız gerekebilir.

S: Merhaba. İktisat bölümünü bitirenlerin diplomasına İktisatçı ünvanı verilmiştir yazıyormu. Teşekkürler - 10.02.2007 17:32:30
C: Diplomalarda ünvan bölümü bulunmamaktadır.

S: Açık Öğretim Fakültesine nasıl kayıt yaptırırım? - 10.02.2007 15:21:27
C: Meslek Lisesi mezunları sınavsız geçiş yapabilmektedir. Düz Lise mezunları ise ÖSS sınavına girmelidir.

S: Merhaba hocam ben O.Ö. Öğretmenliği 1.sınıf öğrencisiyim deneme sınavlarına sitede ulaşamadım yardımcı olurmusunuz? Teşekkürler. - 08.02.2007 22:58:02
C: Okul Önc. Öğr. bölümüyle ilgili kurs ve yayın çıkartmamaktayız. Bundan dolayı sitemizde soruları yer almamaktadır.

S: Hocam iyi günler. Ben Kamu Yönetimi bölümüne bu sene başladım vizelerde kaç soru geliyor? Derse göre soru sayısı değişiyormu? - 08.02.2007 17:09:27
C: Derslerin soru adetleri farklıdır. Yardımcı kitaplarımız bu konuda size yol göstermektedir.

S: Bölüm birincilerinin sınavda 80 puan almasından başka hiçbir avantajı yok mu? - 08.02.2007 16:54:39
C: Farklı bir avantajı yoktur.

S: AÖF ikinci taksitleri yatırdıktan sonra dekontu tekrar AÖF bürosuna teslim etmemiz gerekiyormu? Teşekkürler. - 08.02.2007 08:58:20
C: Sadece harç ücretini yatırmanız yeterlidir.

S: Sınavlarda okulun verdiği kitapların yanı sıra, yardımcı kitaplarında faydası oluyormu? - 07.02.2007 23:16:36
C: Genelde öğrenciler yardımcı kitaplardan çalışır. Daha rahat anlatımlı ve detaysızdır.

S: Ben MYO Bankacılık mezunuyum bu sene 3. sınıfdan devam hakkım olduğu halde Kamu 1 .sınıfa kayıt yaptırdım. İiyi derece ile bitirirsem veya örgün DGS ile İktisat biririrsem Kaymakam olabilirmiyim cevabız için teşekkür ederim - 07.02.2007 17:22:12
C: Kamu yönetimi bölümünü bitirdikten sonra Kaymakamlık sınavlarına girmeniz gerekir. Başarılı olursanız Kaymakam olabilirsiniz.

S: Hocam ben Kamu Yönetimi 2. sınıf öğrencisiyim 4 yıllık bolumum ama ben 2 yıl okuyup bırakmak ıstıyorum 2 yıllık diploma alabılırmıyım. Teşekkürler. - 06.02.2007 12:37:58
C: AÖF bürosuna dilekçe vererek cevap bekleyiniz.

S: İyi günler yardımcı görüntülü eğitim setleriniz mevcutmu? Mevcutsa eğer nasıl alabiliriz? Teşekkürler - 06.02.2007 11:09:00
C: Görüntülü yayınlarımız yoktur.

S: Hocam sınavlara yardımcı kitaptan çalışıyorum ve ara sınava kadar olan tüm soru ve cevapları neredeyse öğrendim. Ama içimde bir korku var sizce bu öğrendiklerim ara sınava kadar yetermi? Şöyle sorayım faydasını görürmüyüm? - 05.02.2007 22:26:05
C: Tabiki faydasını görürsünüz. Yanlız mutemel soru değişiklerine hazırlıklı olmak için konularıda en azından birer kez okumanız faydalıdır.

S: Hocam İstatistik' te sınavda formüller veriliyormuş doğrumu çünkü aşırı förmül var ezberlencek gibi değil. Teşekkürler. - 05.02.2007 21:51:15
C: Evet sınavda formüller verilmektedir.

S: Selam. İmam Hatip Lisesi mezunuyum. AÖF İlahiyat hemde Acıkögretim Lisesi Çocuk Gelişimi bölümünü aynı anda okuma imkanım varmı? Şimdiden cok teşekkür ediyorum. İyi calışmalar - 05.02.2007 16:56:15
C: 2. lise okuma hakkınız yoktur. Bundan dolayı dediğiniz durum olamaz.

S: Merhaba hocam. Benim sormak istediğim soru AÖF önlisans okuyorum son sınıftayım seneye 4 yıllığa tamamlamak istiyorum. İşletme' mi okuyan Kamu' mu okuyan formasyon alıp öğretmen olabilir? Yardımınız içi şimdiden teşekkürler. - 04.02.2007 16:03:16
C: İşletme ve Kamu yöntimi bölümü öğrencileri formasyon dersi alamamaktadır. Bu bölüm öğrencileri sadece vekil öğretmen başvurusu yapabilir.

S: Merhaba,daha önce dil ile ilgili bi soru yazmıştım, kafam çok karıştı. Dili değiştiremiyormuşum. Bilgilerime internetten baktım. Dil seçiminde DİĞER yazıyor. Bu ne anlama geliyor? - 04.02.2007 12:49:04
C: Bu konu hakkında AÖF bürosundan yabancı dilinizi öğrenebilirsiniz yazmıştım. AÖF bürosuna danışınız.

S: Hocam AÖF 1. sınıftayım Maliye bölümündeyim derslere çalışıyorum fakat bi türlü anlamıyorum bana yardımcı olursanız sevinirim. Cevap bekliyorum. - 02.02.2007 16:38:14
C: Anlıyamadığımız dersler hakkında dershanemizden kurs takviyesi alabilirsiniz.

S: Açıköğretimin sitesindeki kitapları nasıl bilgisayarıma indirebilirim? - 02.02.2007 14:38:32
C: Kitaplar bilgisayara indirilememektedir.

S: İyi günler benim öğrenmek istediğim önemli bi sorum var; ben AÖF' de bir lisans programına kayıtlıyım. Ancak Adalet Meslek Y.O.' da okumak istiyorum eski kaydımı iptal ettiremem çünkü 2.sınftayım iki programda okuma şansım mevcutmu? - 02.02.2007 12:17:48
C: 2 AÖF programında okuyamazsınız. Birini tercih etmelisiniz.

S: Slm.2.sınıf kamu yönetimi öğrencisiyim,kayıt olurken dil seçimini yanlışla DİĞER olarak işaretlediğimin farkına vardım.dilekçe yazıp değiştirilmesini istedim ama mümkün olmadığı cevabını aldım.peki hangi dilden sınav vereceğimi biliyor musuz? - 01.02.2007 15:27:05
C: Dil seçiminde diğer bölümü yoktur. İngilizce, Fransızca ve Almanca kutucukları yer alır. Bunlardan birini seçmişsiniz. Tam olarak hangi dersi seçtiğinizi açıköğretim bürosundan öğrenebilirsiniz.

S: iyi günler sınavlara tasarı yardımcı kitaplarla hazırlanıyorum ama vizelerde hangi ünitelerden muaf olduğumuz yazmıyo,sadece ünite köşelerinde sınavlarda çıkan üniteye ait soru adeti yazıyor dolayısıyla tüm ünitelerden sorumlumuyuz.teşekkürler - 01.02.2007 15:24:12
C: Vize bölümleri ara deneme sınavları konularak belirtilmiştir. Ara deneme sınavları vizede çıkacak konulardan çıkartılmış sınav formatında sorulardan oluşmaktadır.

S: 3 senedir 1. sınıftayım. Devamlı yurtdısında olduğum için kursa gıdemıyorum. Bana hangı kıtap veya cd yı önerebılırsınız, kesın sonuc almak istiyorum. Matemetik, TBT' yi gectım. - 31.01.2007 20:50:05
C: Tasarı yayınlarından çalışabilirsiniz. Belli bir düzen oluşturup çalışırsanız başarı oranınız artar.

S: Formasyon dersini kimler ne zaman alır? Bu ders hakkında bilgi verirmisiniz? Yardımcı olurmusunuz? Teşekkürler. - 31.01.2007 20:35:47
C: Formasyon derslerini direk öğretmenlik hakkı bulunmayan öğrenciler alır. Bu dersler öğretmen adaylarının üniversitede görmesi gereken derslerden oluşur.

S: İyi günler;Benim sorum bu aof adelet meslek yüksek okuluna herhangi bir kişi yani bir kamu kuruluşuna bağlı olmayan biri kayıt yaptırabilirmi ve bu bölüme girebilmek için kaç puan almamız gerekiyor ayrıca herhangi bir kontenjan sınırı varmı? - 31.01.2007 00:25:37
C: Şuan bu bölüm faaliyette değildir. 2007 yılı Eylül - Ekim ayı civarında hangi bölümlerin nasıl geçiş yapabileceği açıklanacak. Kesin bir durum şuan için bulunmamaktadır.

S: HOCAM BİR KAMU KURUMUNDA ÇALIŞMAKTAYIM. YABANCI DİLİ BİR TÜRLÜ GEÇEMİYORUM KORKARIM BIRAKMAK ZORUNDA KALACAĞIM. BÖYLE TEK DERSTEN KALANLAR İÇİN BİR ÇALIŞMA YAPILABİLİRMİ. - 29.01.2007 13:09:10
C: Kurslarımızda seçmeli ders uygulaması vardır. İhtiyacınız olan ders kayıt yaptırmanız mümkündür. Şubelerimzde bulunan eğitim danışmanlarımızdan detaylı yardım alabilirsiniz.

S: AÖF İktisat 2. sınıftayım diplomamı alsam ve sonra tekrar devam etmek için geri kayıt olsam diplomayı alırken lisansmı geçer yoksa 2+2 yılmı oluyo teşekkürler. - 28.01.2007 20:58:34
C: 2. sınıfta diploma alarak ayrılırsanız önlisans olarak geçer.

S: İyi günler ben İşletme 2. sınıf öğrencisiyim okul bittiğinde öğretmen olma şansımız var mı? - 27.01.2007 21:25:26
C: Vekil öğretmenlik yapabilirsiniz.

S: Ben AÖF İşletme Fakültesinde okuyorum AÖF' de okuyan bir öğrenci formasyon dersi alabilir mi? - 27.01.2007 18:22:28
C: AÖF mezunları diğer üniversitelerle aynı haklara sahiptir.

S: iyi günler ben okulöncesi öğretmenliği üçüncü sınıftayım bölümümle ilgili soru bankası bulabilirmiyim. - 25.01.2007 20:06:11
C: Okul Öncesi bölümüyle ilgili soru bankası çıkartılmamaktadır.

S: hocam merhabaa bir ara size sormustum ama cevap alamadım geçen sene çıkmıs soruları sizden temin edebilirmiyim soru bankasını aldım ama ben çıkmıs soruları istiyorum gereğini arz ederimm - 25.01.2007 18:03:41
C: Çıkmış sınav soruları soru bankasında bulunmaktadır. Yıl bazında tarih vererek yayınlanması yasaktır.

S: Merhaba. BEN ÇEKO 1.SINIFIM İLK SENEM. BEN HUKUK OKUMAK İSTİYORUM OLABİLİR Mİ? NASIL GEÇİŞ YAPILIR? BU GEÇİŞ PUANLA İLGİLİMİ? KAÇINCI SINIFDA GEÇEBİLİRİM? OLURSADA EĞER DİĞER ÜNİV. EĞİTİMDEN Bİ FARKI OLURMU? TEŞEKKÜRLER. - 25.01.2007 13:55:27
C: Hukuk okumanız için ÖSS' ye müracaat edip sınava girmeniz gereklidir.

S: İyi günler dikey geçişle İşletme 3. sınıfa başladım AÖF sistemi hakkında fazla bilgim yok. İkinci taksitler başladımı en son ne zamana kadar devam ediyor. Teşekkürler. - 25.01.2007 11:33:14
C: 2. taksit ücretleri ödenmeye başlamıştır. Son tarihi 28 Şubat' tır.

S: Selam. Açık Öğretim Fakültesi Okul Öncesi Öğretmenliği Bölümü Yardımcı Kitapları çıkmakta mıdır? - 24.01.2007 17:29:09
C: Tasarı yayınları bu bölümün kitaplarını çıkartmamaktadır.

S: Hocam bende Adalet M.Y.O. okumak istiyorum fakat benım bölümüm E.A. bu durumda Adalet M.Y.O. gecebilirmiyim? Tesekkür ederim. - 23.01.2007 18:57:39
C: ÖSS'de sözel alandan yeterli puanı alabilirseniz tercih yapabilirsiniz.

S: Merhaba ben Et Endüstrisi 2. sınıf öğrencisiyim seneye açık öğretimden 4 yıllığa devam edebilirmiyim? - 23.01.2007 17:05:43
C: Evet devam edebilirsiniz.

S: (lisans) Okulum hic kalmamak şartıyla 31 yaşında bitiyor bana okul bitene kadar askerliğimin tecil olunacağını yazdınız. Fakat askerlik sitesinde yaş sınırının 29 olduğu bildirilmiş, okul bitene kadar askeriliğim tecil edilirmi kesin bilmek istiyorum. - 23.01.2007 15:09:06
C: Kesinlikle askerliğiniz tecil edilir.

S: Merhaba,iki yıllık myo Bil. Programcılığı mezunuyum 2001/2002 yılında 1. sınıfdan yeni kayıt yaparak yani öss' ye girerek AÖF İşletmeye başladım mezun olunca askerligimi kısa dönem yapabilirmiyim? - 22.01.2007 21:39:57
C: Mezun olunca askerliğinizi kısa dönem yapma hakkınız bulunmaktadır.

S: Hocam ben Endüstriyel Otomasyon bölümünde okuyorum tercıh yapabıleceğim yerler formda iki kısıma ayrılmış ikinci kısımdakı Makıne Muhendıslığıni tercih edebilirmiyim? TEŞEKKÜRLER. - 20.01.2007 01:12:01
C: Makine mühendisliği bölümünü tercih edebilenler sadece; 96-98 sezonları arasında ODTÜ' de Endüstriyel Otomasyon bölümü okuyan öğrencilerdir. Diğer mezunlar bu bölümü tercih edemezler.

S: Merhaba. 4 yıllık AÖF 2. sınıftayım 1978 doğumluyum derslerim iyi yani kalmıyorum askerlik tecilim ne zaman biter? Tecilin yaşla ilgisi varmı. Okul bitene kadar tecil ederlermi? Hiçbir yerden tam cevap bulamadım. Beni aydınlatın. Teşekkürler. - 18.01.2007 19:22:42
C: Öğrencilik haklarınız devam ettiği sürece teciliniz devam eder. Okuduğunuz bölüm 2. üniversiteniz değil ise toplam 6 yıl daha tecil hakkınız bulunmaktadır.

S: Öğrenci klavuzunda 29 yaş sınırında askerlik için öğrenci belgesi verilmiyeceği fakat istenirse durumu bildiren yazı verileceği yazılmış. Bu durumu bildiren yazıyla tecil ediliyormu? Tecil etmek için ne yapılabilir? Bu cevap benim için önemli. Teşekkürler - 18.01.2007 19:10:11
C: Size verilecek yazı tecil için yeterli olacaktır.

S: İyi günler. AÖF İşletme bitirince diplomada ünvan olarak işletmeci ünvanı verilmiştir yazıyormu yani ünvanla ilgili yazılı bir ibare varmı? Teşekkürler. - 18.01.2007 19:04:12
C: Diplomalarda ünvan bulunmamaktadır.

S: Merhaba ben İşletme 2. sınıftayım 2007 itibariyle 29 yaşına girdim[1978 doğumluyum]daha önce örgün öğretimden 2 yıllık teknikerlik bitirdim. Hiç sınıfta kalmamak şartıyla askerligimi okul bitene kadar tecil ederlermi. 29 yaş sınırı doğrumu? Teşekkürler. - 18.01.2007 18:56:43
C: Okulunuz bitene kadar tecil hakkınız devam edecektir.

S: Hocam Muhasebe Programı bitirdim ve ayrıca AÖF 3.sınıf ogrencısıyım. AÖF bittikten sonra örn: AÖF Kamu Yönetımı geçiş yapabilirmiyim? Geçiş yaptıktan sonra ayrıca DGS ile geçiş yapıp 2 okulu bir arada okuyabilirmiyim? Askerlikte sorun cıkar mı? Tesekkurler. - 18.01.2007 02:48:23
C: AÖF bittikten sonra ÖSS sınavına girerek AÖF Kamu yönetimi bölümünü okuyabilirsiniz. DGS sınavı ile örgün öğretime geçerseniz 2 üniversiteyi aynı anda okuyabilirsiniz.

S: Geçen sene çıkmış soruları yayınlıyordunuz İşletme 4. sınıf gibi onları nasıl alabiliriz? - 16.01.2007 15:27:04
C: Soru bankası kitabımızdan alarak çıkmış soruları bulabilirsiniz. Sınava yakın zamanda sitemizde bazı sorular yayınlanacaktır.

S: İyi günler İktisat 1. sınıf öğrencisiyim bizde İngilizce dersi var mı? Aldığım yardımcı kitaplarda İngilizce dersi yok dün sınav sorularına bakmak için girdiğimde İngilizce sınav soruları yoktu bugün ise bu dersin sorularıyla karşılaştım - 15.01.2007 16:22:39
C: 4 yıllık lisans öğrencileri 3. sınıfta yabancı dil dersi görmektedir.

S: Hocam bu 2. taksitler ne zaman yatacak? - 13.01.2007 15:03:22
C: Taksit yatırma tarihiniz başlamıştır. 28 Şubat tarihine kadar yatırabilirsiniz.

S: İyi günler, ben İşletme 3. sınıfa kayıtlıyım. Dersler arasında İngilizce görünüyor ama bana verilen kitaplarda İngilizce ders kitabı yok. Acaba yalnışlık mı var? Bu dersten sorumlumuyum? - 13.01.2007 13:41:04
C: Dikey geçiş öğrencisiyseniz yabancı dilden muaf olmaktasınız.

S: İyi günler 1.sınıf İşletme okuyorum. 2.sınıfta başka bir bölüme geçiş yapabilirmiyim? Yaparsam hangi bolumler olabilir? Teşekkürler - 12.01.2007 16:20:42
C: AÖF'de yatay geçiş bulunmamaktadır.

S: İyi günler ben 84 doğumluyum İşletme okuyorum 1. sınıfta 2 kere kaldım 2.direkt geçtim 3 sınıfı okumaktayım askerlik tecili için okulu kaç senede bitirmem gerekir şu anda tecilin bitmesi gibi bi durum olabilirmi - 12.01.2007 15:34:32
C: Öğrencilik haklarından faydalanma süreniz 7 yıldır. Siz şuan 4. yılınızdasınız. Tecil hakkınız devam edecektir.

S: İyi günler hocam AÖF 4. sınıfta okumaktayım 84 doğumluyum. Eğer sınıfta kalırsam tecilim devam edermi? - 11.01.2007 22:44:35
C: 4. sınıfta ilk seneniz ise teciliniz devam eder.

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
S: AÖF ÇEKO OKUYORUM AMA VİZEDE VE FİNALDE NERELERDEN SORUMLUYUM BİLMİYORUM NASIL ÖĞRENEBİLİRİM - 10.01.2007 16:31:09
C: Evinize gelmiş olan kitapçıkta belirtiliyor. Her ders için toplam ünite sayısının yarısından vize sınavında, tamamından ise final sınavında sorumlusunuz.

S: Merhaba, ben 2 yıllık Halkla İlişkiler birinci sınıfta okumaktayım. 1. sınıf bittiğinde başka bir bölüme geçiş yapabilirmiyim? - 08.01.2007 14:15:42
C: 1. sınıf sonunda geçiş yapamazsınız. Yatay geçiş hakkınız bulunmamaktadır.

S: Merhaba, Halkla İlişkiler ön lisans programında staj varmı? - 08.01.2007 14:10:22
C: Halkla İlişkiler bölümünde staj yoktur.

S: Hocam 4 yıllık Üniversite mezunuyum. Askerliğim tecilliydi. Okulu bitirdim şimdi açık öğretim Kamu da okuyorum askerliğim yeniden tecil olur mu? - 07.01.2007 19:55:29
C: ÖSS ile girdiğiniz bir bölümse tecil hakkınız olur. Yanlız 2. üniversite olarak sınavsız geçiş yapmışsanız tecil hakkınız yoktur.

S: İYİ GÜNLER HOCAM BEN ADALET DAİRESİNDE KATİP OLARAK ÇALIŞIYORUM ADALET MESLEK EĞİTİM ÖN LİSANS 1.SINIF ÖĞRENCİSİYİM 2.SINIFI GEÇTİĞİMDE 3 VEYA 4 DEN NASIL DEVAM EDECEĞİM YANİ BU OKULUN 4 YILI VARMI VEYA BENİM MESLEKTE YÜKSELMEM İÇİN 2 YIL YETEREMİ? - 07.01.2007 12:38:52
C: İlk etapta 2 yıllık bölümle ilerleme imkanınız olmaktadır. Bu bölümün 4 yıllık lisans bölümünün adı Hukuk'tur. Ancak okulunuza örgün öğretimde devam edebilirsiniz.

S: Dumlupınar Üni.'de İşletme okuyorum. ÖSS' ye girip aynı anda açıköğretim bilgi yönetimi bölümü okuma şansım var mı acaba? - 07.01.2007 10:51:18
C: Evet aynı anda 2 bölümü okuma hakkınız bulunmaktadır.

S: Hocam ben Bankacılık ve Sigortacılık ön lisans okuyorum bitirdikten sonra hangi 4 yıllık bölümlere geçiş yapabilirim bilgi verirseniz çok sevinirim iyi akşamlar. - 06.01.2007 15:55:53
C: İşletme ve İktisat bölümüne geçiş hakkınız bulunmaktadır.

S: Selam, Kamu Yönetimi 2.sınıf öğrencisiyim. 3.sınıfta göreceğimiz yabancı dili kendimiz seçeceğiz değil mi? Öyleyse ben ingilizceyi düşünüyorum. Siz hangisini tavsiye edersiniz? Ayrıca çok iyisiniz, başarılarınızın devamını dilerim. Şimdiden teşekkürler. - 03.01.2007 11:17:53
C: 1. sınıfa kayıt yaptığınız esnada yabancı dil tercihini yapmıştınız. Hangi yabancı dili görüceğinizi unuttuysanız AÖF bürosundan öğrenebilirsiniz.

S: İyi akşamlar ben Sosyal Bilimler 2. sınıf ögrencisiyim ben bu sene dikey gecişle Maliye, İşletme veya İktisat bölümlerine geciş yapabilirmiyim? - 02.01.2007 20:07:25
C: İşletme ve İktisat bölümüne geçiş yapabilirsiniz.

S: AOF Sağlık Kurumları İşletmeciliğinde okuyorum.3 dersten kaldım kaldığım derslerin kitaplarını alacakmıyım.Teşekkürler - 01.01.2007 00:08:23
C: Kitaplarda değişiklik yapılmışsa yeni kitaplarınızı alacaksınız.

S: Hocam Matematikte (belki bilirsiniz) özel denklemlerden sorumlumuyuz kitapta öyle bişe yokta o yüzden cavap bekliyorum teşekkürler. - 30.12.2006 02:15:29
C: Kitapta bulunmayan hiç bir konudan sorumlu değilsiniz.

S: Merhaba İÖLTP- TÜRKÇE ÖĞRETMENLİĞİ bölümü örgünmü açıköğretim mi ? - 29.12.2006 21:06:58
C: Aöf'de Türkçe Öğretmenliği bölümü yoktur.

S: Merhaba Ticaret Hukuku dersinde çok zorlanıyorum çok fazla ayrıntı var nasıl çalışırsam başarılı olurum - 29.12.2006 21:00:03
C: Zorlandığınız derslerle ilgili ders almanızı tavsiye ederim. Detaylı bilgiyi şubelerimizde bulunan Eğitim Danışmanlarımızdan alabilirsiniz.

S: Hocam merhaba ben oğrencı pasolarıyla ılgılı sorcaktım onları ne zaman alıyoruz? Ben daha yenı kayıt oldum. - 27.12.2006 23:51:15
C: Paso numaranız vardır. Paso numaranıza göre takip etmeniz gerekir.

S: Açıköğretim fakültesi 2.sınıftayım. Bir dersten kaldım Nisandaki arasınavlarla birlikte giricem acaba geçen yılki gibi kitabın yarısındanmı sorumluyum yani arasınav ve final şeklindemi giricem kaldığım dersin sınavına? - 27.12.2006 21:00:16
C: Evet kaldığınız dersten aynı şartlarda sınava gireceksiniz.

S: İyi günler benim sorum açıköğretim sistemiyle öğretim yapan İktisat/İşletme fak. hariç başka 4 yıllık lisans programı açılmıyacakmı acaba. Bide bu transcripte bulunan not ortalaması hangi oranda değerlendirilecek ve biz not hesaplamasını nasıl yapıcaz? - 26.12.2006 18:59:25
C: Şuan bu konuyla ilgili açıklama yapılmamıştır. Transcripte yazan not ortalaması diploma derecesini ifade eder.

S: Merhaba geçen sene 8 dersim vardı 2 dersimi verdim bu sene kayıt yenilettim ve o 2 dersi tekrar görecekmiyim? Onur belgesi yada başarı belgesi almak için A.Ö.F. de ne gerekiyor bu belgeler not ortalamasına göremi veriliyor? - 26.12.2006 00:11:58
C: Geçmiş olduğunuz 2 dersin sınavlarına tekrar girmeyeceksiniz. Onur belgesi almak için 75 ortalamasını yakalamanız gerekmektedir.

S: Merhaba AÖF'de İngilizce Öğretmenliğini okuyabiliyormuyuz nasıl oluyor bu konu hakkında bilgi verirmisiniz,oluyorsada sadece ÖSS' ye girip A.Ö.F ne kayıt yaptırmamız yeterlimi? - 26.12.2006 00:09:20
C: AÖF'de İngilizce Öğretmenliği bölümü kaldırılmıştır.

S: Merhaba Kamu Yönetimi 3. sınıfa dikey geçiç yaptım. Kitaplarımı kayıt sırasında aldım. Ama ilk sınavda nerelerden sorumlu olduğum bildirilmedi yardımcı olursanız sevinirim. - 21.12.2006 12:41:03
C: Her ders için toplam ünitesinin yarısında ara sınavda sorumlu olucaksınız. Yardımcı kitaplarımız bu konuda sizi yönlendirmektedir. Final sınavında tüm konulardan sorumlusunuz.

S: Merhaba ben Kasım ayında AÖF kayıt yaptım şuana kadar ki süre içerisinde bana herhangi bir posta gelmelimiydi kaydımın gerçekleştigini belirtmek için birde e_öğrenme portalını kullanmanın belli bir süresi varmı yoksa sınırsızmı? - 19.12.2006 23:14:55
C: e_öğrenme portalı sınırsızdır. Kayıt işleminizin gerçekleşmesiyle ilgili size ayrıca bir gönderim yapılmamaktadır.

S: Merhaba ben AÖF Yerel Yönetim bölümünde okumaktayım. Yerel Yönetimin stajı var mı? - 19.12.2006 12:29:49
C: Yerel Yönetim bölümünde staj bulunmamaktadır.

S: Hocam bu Ocak ayındamı kimlik kartları değişcekmiş? Anlamadım Ocak ayındamı yoksa Şubat ayındamı değişcek onuda soriğim dedim tşkkr.... - 18.12.2006 23:58:32
C: Kimlik kartları değişmeyecek sadece 2006-2007 dönemi bandrolu yapıştırılacak. Bandrol yapıştırma işlemi ara sınav tarihine kadar devam etmektedir.

S: Açıköğretim Dış Ticaret mezunu olanlar sınavsız dikey geçişle açıköğretim Kamu Yönetimi veya Çalışma Ekonomisine kayıt yaptıramıyor mu? - 18.12.2006 18:11:40
C: Sınavsız geçişle İşletme veya İktisat bölümüne geçebilirsiniz.

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
S: Halkla İlişkiler 1. sınıf öğrencisiyim aslında 3. senem ama ben halen 1.sınıftayım çalışıyorum ama sınavda tüm sorular birbirine benziyor. Sınavı geçenler nasıl geçiyo ben anlayamıyorum. - 18.12.2006 13:57:44
C: Zorlandığınız derslerden kursa gelmeniz avantajınız olur. Öğrenciler zorlandıkları dersleri kurs alarak geçebiliyor.

S: AÖF 2. sınıftayım en zor desler hangısı? Kursa gıtmek istıyormda hangi derslere gıtmelıyım? Kurs ucretlerını ogrenebılrmıyım? - 17.12.2006 21:48:55
C: Bu konu hakkındaki detaylı bilgiyi şubelerimizde bulunan eğitim danışmanlarımızdan alabilirsiniz.

S: AÖF 1. sınıfı evde yardımcı kaynaklardan çalışarak geçtim 2. sınıf içinde aynı sekıldemi calışmalıyım yoksa bi kaç dersmi almalıyım? - 17.12.2006 21:47:10
C: 1. sınıftan kalan dersleriniz varsa kursa almanız çok iyi olur. Kaldığınız derslerin 2. sınıfta bulunan devam derslerini almanızda faydalı olucaktır.

S: Ben AOF Sağlık Programları Sağlık Meslek bölümü 2.sınıf öğrencisiyim. Bölümüm dersleri hakkında deneme sınavı ve yeterli bilgi bulamıyorum. Lütfen yardımcı olun. Teşekkür ederim. - 15.12.2006 02:37:03
C: Sağlık Kurumları İşletmeciliği bölümünün 2. sınıf yardımcı kitaplarından faydalanabilirsiniz.

S: İyi geceler. Şu anda evde çalışıyorum. Ocak ayında Eskişehir'de okula kayıt yaptırsam kabul edilirmi? - 14.12.2006 23:58:41
C: Bu konu hakkında Anadolu Üni. öğrenci işlerine başvurunuz.

S: Merhaba, 2 yıllık M.Y.O. Bilgisayar Programcılıgını 2001 yılında bitirdim. Ardından A.Ö.F. İşletme 1.sınıfdan başladım şu an üçdeyim okul bitince yüksek yapmayı düşünüyorum ama askerlik yapmadan 3. Üni. kayıt yaptıramayacağım ve okuyamayacağım söyleniyor bilgi alabilirmiyim? - 14.12.2006 18:28:28
C: Siz yüksek lisans için 3. üniversiteye başvurucaksınız. Bundan dolayı askerlik teciliniz yapılır. Lisans için 3. üniversiteye askerlik yapmadan başvuramazsınız.

S: Merhaba Halkla İlişliler 1.sınıf öğrencisiyim. İlk sınavda hangi ünitelere kadar çalışmalıyız. - 14.12.2006 14:51:46
C: Derslerin ünite sayılarının yarısı ara sınav konusunu oluşturur.

S: MERHABALAR. BENİM SORUM DENEME SINAVLARI SADECE 30 AR SORUYLA MI KISITLI. YANİ ÖRNEĞİN İŞ HUKUKUNDAN 30 SORUYU ÇÖZDÜKTEN SONRA YENİ BİR 30 SORU GELMİYO MU? - 13.12.2006 19:37:03
C: Farklı zamanlarda deneme sınavı soruları yenilenmektedir.

S: Açık öğretim klavuzunda Hemşirelik Bölümünün dersleri yazılmış [hangi derslerin okutulacağı] ÖSYM klavuzunda Açık öğretim bölümünde hemşirelik yok. Beni bu konuda aydınlatırsanız sevinirim. Teşekkürler. - 11.12.2006 23:26:15
C: Bu bölüm AÖF'de yeni açılacak olan bir bölümdür.

S: Sağlık Kurumları İşletmeciliği Bölümünü bitirdikten sonra DGS ile başvurabileceğim bölümler neler teşekkürler - 11.12.2006 23:15:15
C: Sağlık idaresi ve Sağlık kurumları işletmeciliği bölümüne başvurabilirsiniz.

S: Kitaplarımı kayıt olduğum yerden alamıyorum sınava gireceğim ildeki bürodan almam gerektiği söylendi acaba kitaplarımı başkası aracılığı ile ala bilirmiyim? - 11.12.2006 20:51:40
C: Kitaplarınızı kayıt yaptırdığınız bürodan almanız gereklidir. Size verilen bilgi yanlıştır. Öğrenci bilgi formuyla sizin adınıza başkası kitaplarınızı alabilir.

S: Merhaba, İşletme 3.sınftan 1 dersle(Maliyet muh.) borçlu 4. sınıfa geçtim. Kayıt yeniletme formu elime geçmedi. Harç ücretine borçlu ders yansıdı mı ve 4.sınıfın yanında bu dersinde sınavına girecekmiyim? Yoksa 4.sınıf derslerini verdikten sonra mı? - 11.12.2006 16:51:35
C: 4. sınıfın dersleriyle birlikte Maliyet Muhasebesi sınavınada gireceksiniz.

S: AÖF'de 3 dersten kalınca sınıf tekrarı mı olacak yoksa bir üst sınıfa borçlu mu geçilir? - 11.12.2006 15:23:34
C: Bir üst sınıfa geçemezsiniz. Aynı sınıfta 3 dersin sınavlarına gireceksiniz.

S: İyi günler. Dış ticaret 1. sınıf öğrencisiyim. Online kitap satışından sipariş vermek istiyorum yalnız İşletme yardımcı kitapları ile aynı mı? Bi de bürolarınızdan da temin edebilir miyim kitaplarınızı. Teşekkürler. - 11.12.2006 13:31:58
C: 1. sınıf dersleriniz arasında tek fark yabancı dildir. Diğer dersleriniz aynıdır. Kitaplarınızı Kitap satış bürolarımızdan da temin edebilirsiniz.

S: MRB.BU SENE DİKEY GEÇİŞLE İŞLETMEYE KAYIT YAPTIRDIM.ARA SINAVLAR GALİBA MART SONUNDA.BEN ARA SINAVDA HANGİ DERSLERDEN HANGİ KONULARDAN NEREYE KADAR SORUMLU OLCAM.LÜTFEN YARDIMMM!!!! - 10.12.2006 13:23:24
C: Derslerin ünite sayılarının yarısı ara sınav konusunu oluşturur.

: AÖF fakultesınde okuyanların katkı kredisi almaları mumkunmü? Arkadaşım 2 yıllık örgün egıtım de her ay katkı kredisi alıyor bize bu imkan yokmu? - 10.12.2006 00:31:57
C: AÖF öğrencileri için böyle bir imkan bulunmamaktadır.

S: A.Ö.F. 2. sınıftayım 4 yıllık İşletme bolumü bu yıl 2. sınıfı bıtırıp onlısans diploması almam mumkunmü? - 10.12.2006 00:30:02
C: Bu hakkınız için dilekçe ile AÖF bürolarına başvurmalısınız.

S: Önlisans başarı ile bitince geçiş sınavı oluyormu? - 09.12.2006 16:07:47
C: AÖF'de dikey geçiş için sınava girmenize gerek bulunmamaktadır.

S: Açıköğretim 1.sınıfta bütün sınavlar bir günde bitiyormu? - 09.12.2006 16:04:07
C: Sınavlar 2 güne yayılı olarak gerçekleşir.

S: Merhaba acıkögretim lisans programlarının 3 yılda bitirme prosüdürü nasıldır? Tesekkürler - 09.12.2006 15:32:08
C: AÖF Lisans bölümleri en az 4 yılda bitirilebilir.

S: İyi günler açıköğretim Adalet Meslek yüksekokulunu okumak için ne yapmalıyım? Ayrıca 3.üniversite için askerlik şart mı? Şartsa yaptıktan sonra kayıt yaptırabilirmiyim? Tesekkur ederim. - 09.12.2006 04:16:14
C: ÖSS sınavına girerek bu bölümü kazanmanız gerekmektedir. 3. Üniversite için askerlik şarttır. Okul tecil etmez. Askerlikten sonra okuyabilirsiniz veya askerken okuma hakkınız bulunmaktadır.

S: AÖF 3.SINIF ÖĞRENCİSİYİM. BU AŞAMAYA GELENE KADAR MATEMATİK VE İSTATİSTİKLE EPEYCE UĞRAŞTIM. ÖNLİSANS ÖĞRENCİLERİNİN BU DERSLERİ ALMADAN LİSANS ÖĞRENİMİNE DEVAM ETMELERİ SİZCE ADALETLİ Mİ? BU DURUM ÇOK ZORUMA GİDİYOR. DİPLOMALARIMIZ ARASINDAKİ FARK NEDİR? - 08.12.2006 21:28:34
C: Diplomanız arasında bir fark bulunmamaktadır.

S: Merhaba. İşletme 1.sınıfı evde bitirdim. 2.sınıfta Eskişehir'de okuyabilir miyim? - 08.12.2006 20:12:03
C: Evet bu hakkınız bulunmaktadır. Detaylı bilgiyi Anadolu Üni. öğrenci işlerinden öğrenebilirsiniz.

S: Merhaba ben 4 yıllık açıköğretimdeyim, okul hiç kalmazsam 31 yaşında bitecek. 31 yaşıma kadar askerliğimi tecil ederlermi yoksa Okul bitmeden askaremi alırlar.(not:daha önce 2 yıllık bir bölüm bitirdim örgün öğretimden).TEŞEKÜRLER. - 08.12.2006 12:13:38
C: Okulunuz bitene kadar teciliniz devam eder.

S: Merhaba kayıt yeniletmek için harcımı yatırdım ben yalnız orada TC kimlik nomun 2 hanesi eksik görünüyo ama adım soyadım ödeyecegim miktarın hepsi doğru sizce bi sorun çıkar mı?Paso için ve öğrenci kimlik kartım için sadece bandrol yapıştırtmam yeterlimi? - 07.12.2006 10:26:07
C: Dekontla ilgili bir sorun olmaz. Paso için tekrar başvuru yapmanız gereklidir.

S: işletme 3. sınıf öğrencisiyim 2 dersten borçlu geçtim cari hizmet bedeli34.80 olarak öğrenci harçları bölümünde gösterilmiş ancak kitapçıkta 3. yılını okuyanlar 52.20 olarak belirtilmiş beni bu konuda bilgilendirirseniz sevinirim - 05.12.2006 12:34:59
C: 3. yılınızı okuduğunuzdan dolayı cari hizmet bedeli olarak 52.20 ytl ödeyeceksiniz.

S: merhaba bu 3.senem hala 1.sınıfa kayıt yaptırıcam,kayıtlar ne zamandır,aydınlatırsanız sevinirim.teşekkürler - 04.12.2006 20:43:23
C: 4-22 Aralık tarihlerinde harç ücretinizi yatırmanız gerekmektedir.

S: Merhaba ben açıköğretim İşletme 3. sınıf öğrencisiyim. Bu sene sadece 2 dersten gecebildim. Sınıftamı kaldım yoksa 4.sınıfa kalsığım deslerden sorunlumu geçtim? Teşekkürler. - 04.12.2006 13:14:49
C: Bu yıl 3. sınıf öğrencisi olarak devam edeceksiniz. Kaldığınız derslerin sınavlarına gireceksiniz.

S: İyi günler ben Anadolu Üniversitesine başka bir üniversiteden geçiş yaptım internetten kayıtımı yaptırdım ön kayıt asıl kayıtı nasıl yaptıracağım ve öğrenci kimlik kartıda alacakmıyım? - 03.12.2006 10:59:55
C: 2. üniversite veya dikey geçiş kaydı yaptırdığınızı varsayarak kesin kayıt tarihinizin geçtiğini belirtebilirim.

S: Selam ben 2 yıllık yüksekokulu bitirdim ve açıköğretim İktisat 3. sınıfına kayıt oldum bu durum DGS sınavını kazandıktan sonra örgün öğretim için engel olabilir mi? Teşekkür ederim. - 02.12.2006 22:35:11
C: 2 üniversiteyi aynı zamanda okuyabiliyorsunuz. Bu durumun engeli yoktur.

S: Merhaba. Ben 1.sınıfta 3 dersten kaldım bu yıl bu 3 dersten mi yoksa bütün derslerden mi sorumluyum? cvplarsanız sevinirim.. - 02.12.2006 17:14:23
C: Sadece 3 dersten sorumlusunuz.

S: Merhaba kayıt yenilemeye az bir zaman kaldı ancak henüz evraklarım gelmedi ne yapmalıyım? - 02.12.2006 11:32:50
C: AÖF bürolarından alabilirsiniz veya direk bankaya giderek TC Kimlik numarası üzerinden harç ücretinizi öğrenebilirsiniz.

S: Yeni öğretim yılına ait (3.snf.Kamu) soru bankası kitabını maalesef bulamadım.Bu konuda bilgi almak istiyorum. Her yıl olduğu gibi bu yıl da TASARI diyorum.Saygılar. - 28.11.2006 22:08:16
C: Söyledikleriniz için teşekkür ederiz. Yanlız TASARI yayınları 3. sınıf Kamu Yönetimi bölümünün soru bankası kitabı yayınlanmamaktadır.

S: Çok merak ediyorum neden hıcbı aof kursu ilahiyata yönelik dersler vermekden çekiniyo? - 28.11.2006 21:33:09
C: İlahiyat bölümünün derslerine öğrencilerden talep gelmemektedir. Dersler talep durumuna göre açılır.

S: 4.Sınıf Muhasebe Denetimi ve S.P.K dersleri Pazar günü neden sabah saatlerinde verilmektedir. Saat 13:00 dan sonra verilse iyi olmaz mı? - 27.11.2006 14:16:44
C: 4. sınıfta 2 ders bulunmamaktadır. Diğer kurs verilen dersler bu derslerin arkasından gelmektedir.

S: AÖF 2.sınıfa geçtim. Bu sene onur belgesi veriliyo mu yoksa mezun olurken mi veriliyor? - 25.11.2006 22:15:28
C: Her yıl onur belgesi alabilirsiniz.

S: AÖF de mezuniyet törenine katılmam için not ortalamamın kaç olması gerekir? - 25.11.2006 22:13:59
C: Mezuniyet törenine katılmanız için mezun olmanız yeterlidir.

S: Merhabalar. Ben AÖF İşletme 1.ci sınıfa baslıcam. Kasım ayında kayıt yaptırırken bankaya harç parası yatırdık kayıt yenılemedede para yatırcazmı daha dogrusu yenı baslayan ögrencılerde kayıt yenılıcekmı? Teşekkürler - 25.11.2006 16:55:20
C: Siz kayıt yenilemeyi 2. yılınızda yapıcaksınız. Kayıt yenilemeler eski öğrencilerin harç ücretlerini yatırdığı dönemdir.

S: Merhaba 4 senelik Kamu Yönetimi okuyorum açıkögretimde şu dönemde bölümümü değiştirip 2 senelik bir bölüme geçebiliyormuyum eger öyle bişi varsa tarihleri ve gerekli evraklar nelerdir?teşekkür ederim - 24.11.2006 20:22:43
C: Malesef AÖF de bu şekilde bir geçiş bulunmamaktadır.

S: İyi günler. İşletmeye yeni kayıt yaptırdım. Buna Eskişehirde okulda devam edebilirmiyiz? Yoksa kurslara mı devam edelim? - 24.11.2006 14:53:39
C: Eskişehirde masraflarınız kurslara katılmanıza oranla çok daha yüksek olur. Aynı zamanda Eskişehirde kurs niteliğinde derslere katılıyorsunuz.

S: AÇIKÖĞRETİM SINAVLARINA EVDE ÇALIŞARAK VERİMLİ OLABİLİR MİYİM?ÇÜNKÜ DERS ALMA İMKANIM YOK. BAŞARILI OLABİLİR MİYİM? - 24.11.2006 09:19:48
C: Bu konudaki detaylı bilgiyi şubelerimizde çalışan eğitim danışmanlarımızdan alabilirsiniz.

S: MERHABA BEN AÇIKÖĞRETİM BÜRO YÖNETİMİ VE SEKRETERLİK BÖLÜMÜNÜ BİTİRİP, ÖRGÜN ÖĞRENİMDEN BÜRO YÖNETİMİ VE SEKRETERLİK ÖĞRETMENLİĞİNE GEÇİŞ YAPABİLİR MİYİM? - 24.11.2006 09:08:53
C: Evet DGS sınavına katılarak Öğretmenlik bölümüne yerleşebilirsiniz.

S: Hocam ben 2. senem 2. sınıftayım. Kayıt yeniletmem gerekir mi?(yani geçen sene 1 i okudum ilk senemde geçtim. Yoksa direk harç parasını ödeyip işin içinden çıksam olmazmı) - 23.11.2006 21:30:13
C: Harç parasını yatırmanın adı kayıt yenilemektir. 4 - 22 Aralık tarihlerinde harç ücretini yatırınca kaydınız yenilenmiş olur.

S: Kayıt yenileme kılavuzları gelmezse hangi belgeleri hazırlıcaz 4 Aralıka kadar kesin gelir değilmi? - 23.11.2006 21:04:44
C: Kayıt yenileme için harç ücretini yatırmanız yeterli. Klavuz gelmesede bankaya giderek işleminizi yapabilirsiniz.

S: Muhasebecilik stajında siz mi atıyorsunuz yoksa kendi ilimizde veya ilçemizde staj yapabiliyormuyuz? TEŞEKKÜRLER. - 23.11.2006 21:01:51
C: Biz özel dershaneyiz böyle bir atama yapamayız. Stajınızı kendi belirlediğiniz yerde yapabilirsiniz.

S: MERHABA,MEZUNİYET HAKKINDA BİLGİ EDİNMEK İSTİYORUM.4.SINIF MALİYE BÖLÜMÜNDEYİM ACABA MEZUNİYET TÖRENİNE KATILABİLİRMİYİM?ESKİŞEHİRE ÇAĞRILMAK İÇİN NOT ORTALAMAMIZIN KAÇ OLMASI GEREKİYOR?ŞİMDİDEN ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM İYİ ÇALIŞMALAR. - 23.11.2006 19:33:58
C: Mezuniyet törenine katılmak sizin hakkınızdır. Eskişehire çağırılmanız için onur belgesi almanız gereklidir.

S: Hocam aöflerin SMMM olma hakkı hakında bazı söylentiler var SMMM olamayacağımız söyleniyor bu ne kadar doğru neden böyle söylentiler çıkarılıyor? - 23.11.2006 15:55:34
C: Söylentileri dinlemeyin bu tür konularda resmi açıklamalara bakınız. Bu konu hakkında hiç bir açıklama yapılmamaıştır.

S: Hocam Muhasebecilik stajında istediğimiz yerde görev yapabiliyormuyuz. Teşekkürler. - 22.11.2006 21:14:01
C: Mali Müşavirlik bürosunda staj yapmanız gereklidir.

S: Merhebalar, ben 2 dersten kalarak 2.sınıfa geçtim ama halen daha kayıt formlarım gelmedi. Acaba gelmezse ne yapabilirim? Aydınlatırsanız sevinirim. - 22.11.2006 19:57:21
C: Size gelicek olan harç miktarının belirtildiği klavuzdur. Gelmese dahi Vakıfbankasına giderek TC.Kimlik numaranız üzerinden Harç ücretinizi öğrenebilirsiniz.

S: Merhaba,1980 dogumluyum İşletme 3. sınıf okuyorum okul bittiginde 29 yaş sınırı aşsa yani 29 yaşında olsam bile lisans mezunu oldugum için askerlikden tecil alabilirmiyim,yoksa hemen askere çagrılırmıyım,çok teşekkürler... - 22.11.2006 01:11:36
C: 29 yaşından mezun olursanız tecil hakkınız bitmiş olur. Tekrar tecil ettirebilmeniz için Yüksek Lisansa başlamanız gerekir.

S: SLM İşletme 3. Sınıftayım. Yardımcı Kitap Alacağım, Kitap Ücretleri ne Olacak? - 21.11.2006 17:17:22
C: AÖF sayfamızda bulunan Kitap Satış bürolarımıza danışmanızı tavsiye ederiz.

S: İyi günler ben bu sene açıköğretim fakültesinden mezun oldum 2 yıllık dikey geçiş yapmak istiyorum ama bu sene kayıt yaptıramayacagım seneye yaptırsam olurmu? - 21.11.2006 13:32:34
C: Evet seneye yapabilirsiniz.

S: Lütfen yayınlayın. AÖF 2.sınıfta hangi dersler değişti. Yalnızca Kamu Maliyesi ve İktisat Teorileri değişti diyolar doğru mu? - 21.11.2006 08:40:05
C: Kamu Maliyesi ve İktisat Teorisi dersleri değişmiştir.

S: Sayın Hocam; AÖF ders saatleri neden bu kadar erken sabahın köründe ders mi olur? - 20.11.2006 16:00:19
C: Hangi derslerden bahsettiğinizi açıklarsanız daha iyi olur.

S: Hocam AÖF mezunları SMMM olabiliyor mu olunuyorsa bunun kaldırılma ihtimali varmı? - 20.11.2006 15:37:48
C: AÖF mezunları SMMM olabilir. Kaldırılmasıyla ilgili bir durum açıklanmamıştır.

S: Hocam evlerimize ne zaman kayıt yenileme klavuz tercihi gelicek? Harç parasını kayıt yenilemedn öncemi yatıracagız? - 20.11.2006 13:51:28
C: 4 Aralık tarihine kadar klavuz gelir. 4 - 22 Aralık tarihlerinde harç parası yatırdığınızda kaydınız yenilenmiş olur.

S: MERHABA AÇIKÖĞRETİM SINAVLARINA EVDE ÇALIŞARAK BAŞARILI OLABİLİR MİYİM ?(1 SINIFA BU SENE BAŞLAYACAĞIM O YÜZDEN BİRAZ ACEMİYİM, KORKUYORUM DA BAŞARABİLİRMİYİM DİYE...) - 20.11.2006 11:25:09
C: En azından 1 ders almanızı tavsiye ederim. Bu durumda derslere konsantre olmanız kolaylaşır. Detaylı bilgi için şubelerimzde bulunan Eğitim Danışmanlarımıza başvurunuz.

S: Ben AÖF Polis Meslek Y.O. 2. sınıftayım harclar ne zaman yatıyor? - 19.11.2006 18:18:30
C: 4-22 Aralık tarihleri arasında yatırılacaktır.

S: 29 yaşına yakınım 4 yıllık açık öğretime başladım hiç kalmasam bile beni 29 yaş sonunda askere alırlarma ,yoksa hiç kalmamak şartıyla okul bitene kadar tecil ederlermi(not:daha önce örgün öğretimden 2 yıllık bir okul bitirdim)teşekürler - 19.11.2006 16:59:47
C: 29 yaşında öğrenci haklarınız devam ediyorsa tecil hakkınız bulunmaktadır. Bundan dolayı askere alınmazsınız.

S: Sizden gerçek bir cevap almak istiyorum açıköğretimde 4 yıllık bölümleri bitiren bir birey müfettişlik,kaymakamlık,hesap uzmanlığı gibi sınavlara girdiğinde herhangi bir ayrıma tabi tutulmıycak demi özellikle siyasal bilgiler mezunları öncelikmi? - 18.11.2006 23:27:25
C: AÖF öğrencilerine ayrım yapılmamaktadır. Örgün öğretim öğrencilerinin girebildiği her sınava katılabilirler.

S: İyi günler benim sorum biz şuan 4 yıllık bölümlerde olanlar için AÖF olarakmı yoksa İktisat/İşletme Fakültesi olarakmı geçiyoruz sonuçta bizim Anadolu üniversitesinde İşletme ve İktisat Fakültemiz var bunun doğruluğu nedir sizce? - 18.11.2006 23:23:37
C: AÖF 4 yıllık Lisans mezunlarıda İktisat/İşletme Fakültesi öğrencisi statüsünde mezun olur.

S: Hocam ben 1999 da 2 yıllık Halkla ilişkiler bitirdim dikey geçişle Sağlık Kurumları işletmeciliğine geçebilirmiyim - 17.11.2006 21:42:39
C: Halkla İlişkilerden bu bölüme geçemezsiniz.

S: MERHABA BEN BANKACILIK 1.SINIF ÖĞRENCİSİYİM AMA GALİBA AÖF DE İNGİLİZCE ÖĞRETMENLİĞİ VARMIŞ O BÖLÜME NASIL GİREBİLİRİM VE AYNI ANDA GİRMİŞ OLSAM 2 BÖLÜMÜDE OKUYABİLİR MİYİM? - 17.11.2006 19:25:42
C: AÖF de 2 bölüm aynı anda okuyamazsınız. Bu bölüme girebilmeniz için ÖSS ve yabancı dil sınavına girmeniz gerekmektedir.

S: İyi günler hocam ben önlisans 2. sınıf öğrencisiyim ikinci sınıfta tek dersten kaldım. Alttan dersim yok.Yine 2.sınıfın tüm kitaplarınımı alacağım yoksa kaldığım dersin kitabınımı alacağım bilgi verirseniz sevinirim iyi günler - 17.11.2006 15:44:48
C: Kaldığınız zaman sadece kaldığınız dersin kitabını alırsınız ve sadece o dersin sınavlarına girersiniz.

S: İyi geceler. Benim sorum şu; İşletme 2. sınıfa ye geçtim. 1. sınıfta evde çalıştım. Şimdi Eskişehirde üniversiteye gidebilirmiyim? - 16.11.2006 22:04:17
C: Anadolu Üniversitesi öğrenci işleri bölümüne bu konu hakkında danışabilirsiniz.

S: Tasarımı daha iyi eğitim veriyor yoksa murat mı? - 16.11.2006 17:46:28
C: Bu şekilde polemiklere girmeyiz. Kendiniz derslere girerek yorumunuzu yapabilirsiniz. Bizde 15 gün ders takibi yaptıktan sonra kaydınızı iptal edebilirsiniz. Bu şekilde TASARI'yı tanıyabilirsiniz.

S: İyi günler hocam harç paralarını kayıt yenileme tarihi başladığında mı yatırmaya başlayacağız yoksa kayıt yenileme tarihinden öncede yatırabilirmiyiz. Bilgi verirseniz sevinirim iyi günler - 16.11.2006 15:31:25
C: Harç paralarını sadece kayıt yenileme tarihleri arasında yatırabilirsiniz.

S: Öğrenci kartımız yenilenecek mi, yani tekrar bi başvuru yapmamız mı gerekiyor.Birde paso için başvurmamız gerktiğini belirtmişsiniz bir sorunun yanıtında, bunun için belli bir tarih var mı acaba? - 15.11.2006 12:00:29
C: Harç ücretini yatırdığınız gün paso başvuru yapmaya hak kazanıyorsunuz. Öğrenci kimlikleri yenilenmiyor sadece yeni dönem bandrolü yapıştırılmaktadır.

S: Anadolu üniversitesinin sitesinde kayıt yenilemeyle ilgili kesin tarih belirtilmemiş, burda arkadaşlarımın sorduğu soruların cevapanmasıyla, bu tarihin 4-22 aralık olduğunu öğrendim.Peki yatırcağımız ücret nedir?Bilgilendirirseniz sevinirim - 15.11.2006 11:58:54
C: Harç ücretleri öğrencinin ders durumuna göre değişmektedir. 180 - 190 ytl arası olması bekleniyor.

S: AÖF 2. sınıfta bazı değişiklikler varmış. Bu degişiklikler üniversitenin bizlere vereceği yeşil kitaplarda olucak mı? - 15.11.2006 09:36:02
C: Evet AÖF nin ana kitaplarında değişiklikler bulunmaktadır. Yenilenmiş haliyle sizlere verilecektir.

S: İyi günler. Şuan AÖF İşletme okuyorum bitecek. Ayrı olarak örgün önlisans muhasebe bıtırdım sorum su. Ben İşletmeyı bıtırıp tekrar ornegın Adalet Y.O. okuyabılırmıyım? - 15.11.2006 03:00:20
C: Evet ÖSS sınavına girerek farklı bir bölüm okuma hakkınız bulunmaktadır.

S: Hocam DGS ile ÇEKO ne demektir? Teşekkürler. - 13.11.2006 23:57:00
C: DGS : Dikey Geçiş Sınavı(Önlisans mezunlarının Lisans tamamlamak için girdikleri sınavdır) ÇEKO : Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkiler(İktisat Fakültesine bağlı bir bölümdür.)

S: 1.sınıf İşletme okuyorum. Derslere normal üniversite öğrencileri ile üniversitede devam edebilirmiyim? - 13.11.2006 23:43:06
C: Anadolu üniversitesi öğrenci işlerinden bu konu hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

S: Ben açıköğretimden Büro Yönetimi ve Sekreterlik bölümünü bitirip, DGS girmek istiyorum girebilir miyim? - 13.11.2006 10:32:50
C: Evet DGS'ye girebilmeniz için herhangi 2 yıllık bölümü bitirmeniz yeterlidir.

S: merhaba ben 1988 doğumluyum.aöf ye kayıt yaptıracağım.benden askerlik belgesi istenecek mi* tesekkürler - 13.11.2006 00:57:11
C: Askerlik çağına gelmediğiniz için askerlik belgesi istenmeyecek.

S: İyi günler 2 yıllık önlisans bölümlerinde sınıf tekrarı olduğu zaman yinede direk işletme fakültelerine geçiş oluyormu? - 12.11.2006 19:45:17
C: Dikey geçiş için sadece önlisans diplomanızın olması yeterlidir. Sınıf tekrarı yapmanız önemli değildir.

S: Merhaba. Ben Halkla İlşkiler mezunuyum 3. sınıftan İktasada kayıt yaptırdım derslerim neler yazarmısınız ayrıca fark dersleri varmı? Tesekkürler. - 11.11.2006 18:18:23
C: Fark dersleri bulunmamaktadır. Derslerinizin tam listesini AÖF sayfamızdan temin edebilirsiniz.

S: Merhaba ben 1. sınıfı tekrarlıcam ögrenci kimlik kartımdaki bandrolu değiştirmem lazım mı? Bide bu pasolarda değişiklik olucak mı gecen seneden pasom var ama bu sene yeniden mi çıkarttırmam lazım.tşk ederim ilginize. - 10.11.2006 20:04:40
C: Evet yeni bandrol yapıştırtmanız yeterlidir. Şuanki pasonuz Şubat ayına kadar geçerlidir. Bundan dolayı yeni paso başvurusu yapmanız gerekecek.

S: Ben perakende satış ve mağaza yönetimi bölümünde okumaktayım bu bölümden direk işletme bölümüne geçiş yapabilirmiyim ? - 10.11.2006 19:31:29
C: Evet bu bölümden direk 3. sınıf İşletme bölümüne geçebilirsiniz.

S: Merhaba! Baktım ama göremedim. Ankara'dayım, ek kitap alsam adrese teslim ediliyor mu? Ulaşım ücreti var mı? - 10.11.2006 19:19:17
C: İnternet sayfamızda bulunan kitap sipariş bölümüne girerek kitap satın alabilirsiniz. Ücretlerin içinde kargo ücretide bulunmaktadır.

S: Hocam ben önlisans Bankacılık ve Sigortacılık okuyorum. 4 seneliğe geçiş yapmak istiyorum 1.sınıfın derslerini verdim. İkinci sınıftan tek dersim kaldı. Geçiş şartları nelerdir? - 10.11.2006 16:06:15
C: Mezun durumda olmanız gerekmektedir. AÖF için önce Kasım ayında ön kayıt sonrasında kesin kayıt yapabiliyorsunuz. Örgün öğretime geçmeniz için ise Nisan ayında başvuru yapmanız gereklidir.

S: Merhaba kılavuzlar elimize ne zaman ulasır? Tesekkurler - 10.11.2006 15:46:01
C: Kayıt tarihlerinin başlangıç tarihine kadar ulaşıcaktır.

S: iyi akşamlar ben aöf kamu yönetimi 1.sınıfım.seneye önlisans diploması alıp dgsye basvurabilirmiyim.ilginize şimdiden tşk ederim - 10.11.2006 15:34:34
C: Bu hak kaldırılmıştır. Önlisans diploması alsanız bile DGS sınavına giremezsiniz.

S: İYİ GÜNLER SORULARIMIZA CVP VERİP YARDIMCI OLDUĞUNUZ İÇİN ONCELİKLE TEŞEKKÜR EDERİM BEN DIŞ TİCARET 2. SINIFA 1 DERSTEN SORUMLU GEÇTİM BU KALDIĞIM DERSİ NE ZAMAN VERECEĞİM? ARA SINAVLARDA MI CUNKU DGS SINAVINA GİRMEYİ DÜŞÜNÜYORUM - 10.11.2006 13:52:16
C: Kaldığınız dersten ara sınava ve final sınavına girmeniz gereklidir. Diğer derslerinizle aynı konumdadır.

S: vekil ögretmenlik ne demek oluyo?İşletme bölümünü bitirdigim taktirde okullarda ogretmenlik yapma hakkım varmı? - 10.11.2006 13:28:27
C: Bir sebepten ötürü öğretmenliğe ara vermiş bir memurun yerine yapılan hizmettir. Öğretmen işine geri döndüğünde vekil öğretmenin görevi bitmektedir. Vekil öğretmenlik başvurusu için İlçe Milli Eğitimlere başvurmalısınız.

S: A.Ö.F 2. sınıf İktisat okuyorum Marmara ünv. derslerine örgün ögrenciler gibi hafta içi katılma hakkım varmı? - 10.11.2006 13:26:33
C: Bu şekilde hakkınız bulunmamaktadır.

S: iyi gunler ben tokattan yazıyorum.aöf işletmeyi kazandım.derslere tokatta üniversitede girebilirmiyim. teşekkürler - 10.11.2006 13:24:20
C: Tokat ta muhakkak AÖF dersleri verilen bir okul vardır. AÖF büronuzdan bu konuda bilgi alabilirsiniz.

S: Merhaba açıköğretim Muhasebe bolumunu bitirdim dikey geçiş yapmak istiyorum ama internetten aofkayıt.anadolu.edu.tr sayfasına giremiyorum bu konuda yardımcı olurmusunuz - 09.11.2006 16:56:01
C: aofkayit.anadolu.edu.tr adresinden kayıt yapabilirsiniz.

S: AÖF'de öğretmenlik bölümü varmı ne gerekiyor o bölümü okumak için - 08.11.2006 15:00:28
C: AÖF'de Okul Öncesi Öğretmenliği bölümü bulunmaktadır. Liselerin bu bölümünden mezun olmanız gerekmektedir.

S: Yardımcı kitaplarda bi değişiklik var mı? Yeni yayınlar çıktı mı? - 08.11.2006 10:48:36
C: 1. sınıf yayınları çıktı. 2. ve 4. sınıf yayınları 4 Aralık, 3. sınıf yayınları 20 Kasımda satışa sunulacaktır.

S: İşletme 2. sınıf yardımcı kitaplarında değişiklik var mı? - 08.11.2006 10:46:23
C: Evet bazı değişiklikler bulunmaktadır. Yeni baskı kitaplarınız kayıt yenileme zamanında satışa sunulacaktır.

S: Halkla İlişkiler mezunuyum. Sınavsız geçişten 3 ve 4 ü İşletme okuyabilir miyim? Görmediğim Matematik ve İstatistikten sorumlu olur muyum? - 08.11.2006 10:43:39
C: Direk 3. sınıf İşletme bölümünden başlıyacağınız için Matematik ve İstatistik derslerinden sorumlu olmuyacaksınız.

S: Bu sene AÖF 2. sınıfa geçtim. Geçen sene bize verilen kimlik kartları bu sene değişecek mi? - 08.11.2006 10:39:33
C: Öğrenci kimlik kartınız değişmeyecek. Sadece yeni dönem bandrolü yapıştırılacak.

S: 1. sınıf tekrarı yapan öğrenciler tekrar kayıt yenileme için ne yapmalı? Teşekkürler - 08.11.2006 00:11:48
C: 4 - 22 Aralık kayıt yenileme tarihinde harç ücretini yatırmanız yeterlidir.

S: Merhaba hocam ben AÖF Maliye 1.sınıf öğrencisiyim. Eskişehire gidip örgün öğrenciler gibi bütün derslere girebilirmiyim, eğer girebiliyorsam onun için ek ücret ödeyecek miyim? En kısa zamanda cevabınızı bekliyorum.TEŞEKKÜRLER. - 07.11.2006 22:03:40
C: Bu konudaki detaylı bilgiyi Anadolu Üniversitesi öğrenci işlerinden alabilirsiniz.

S: Ben Sosyal Bilimler önlisans bölümünde İnkılap Tarihini verdim ama ilahiyat bölümüne geçtim. Ama yine bu dersten sorumluyum şu an imtehana giriyorum. Geçmem gerekmez mi? Aydınlatırlsanız memnun olurum. - 07.11.2006 21:38:09
C: Muaf olunan dersler sadece Yabancı Dil ve Türk Dili dersleridir.

S: ÇEKO bölümünde okuyorum. Mezun olduktan sonra ilköğretimlerde vekil öğretmenlik yapma gibi bir imkanımız var mı acaba? Şimdiden teşekkürler - 07.11.2006 21:06:28
C: Bu imkan için İlçe milli eğitimlere başvurmanız gereklidir.

S: 1997-1998 yılında Ev İdaresi bölümünü bitirdim. 2005-2006 yılında dikey geçişle İşletme 3. sınıfa kayıt yaptırdım. 4. sınıfa geçtim. Ev İderesinde Türk Dili dersi görmüştüm. İşletme 4 te görecekmiyim? - 06.11.2006 22:16:36
C: 4. sınıfta Türk Dili dersinden muaf olucaksınız.

S: Merhaba ben bu sene AÖF İşletmeyi kazandım ama derslere devam etmek istiyorum. Bu mümkünmü? - 06.11.2006 19:49:28
C: Derslerin tamamını görebilmeniz için sizi kursumuza davet ederiz.

S: 4 senelik AÖF İşletme bitirdiğim taktirde hangi alanlarda çalışabılırim boşa zaman kaybı diye nitelendirenler var AÖF'yi ne kadar dogru? - 06.11.2006 19:45:50
C: Örgün öğretime verilen tüm haklara sahipsiniz. SMMM, LES, KPSS sınavlarınada aynı haklarla girebilirsiniz.

S: Ben AÖF 2. sınıf İşletme bolumunde okumaktayım Marmara ünv. derslerine katılabılırmıyım? Tesekkurler. - 06.11.2006 19:43:10
C: Ocak ayının ilk haftası başlıyan ve Pazar günleri yapılan derslere katılabilirsiniz.

S: İşletme 4.sınıf öğrencisiyim. 3.sınıftan tek dersle 4.sınıfa borçlu geçtim. 80 doğumluyum.askerlik tecil sürem 1 ocak 2008 de son. eğer 4.sınıfı bu sene bitiremezsem 2007 - 2008 eğitim döneminde beni askere alırlarmı? - 05.11.2006 10:04:52
C: Bu yıl kalsanız dahi 1 yıl tecil süreniz olucak. 2007-2008 dönemi bitene kadar askere alınmazsınız.

S: AÖF lisans mezunlarına neden örgün eğitimdeki mezunlara tanınan haklar tanınmıyor. Tüm sınıvlarda ve konularda diğer örgün üni.lerin şartlarına tabi tutuluyoruz ama okul bitince 2.sınıf insan muamelesi görüyoruz. Bu saçmalığa nasıl son verilicek? - 05.11.2006 10:02:12
C: Devlet 2 eğitimede aynı hakları tanımaktadır. Özel sektörde yavaş yavaş AÖF mezunlarına şans vermeye başladı. Çünkü genelde işçi alımlarında direk bilgiye bakıyorlar.

S: İşletme 4. sınıf öğrencisiyim. 3. sınıfa örgün eğitimden dikey geçiş yaptım. 2 yıllık örgün eğitim yaptığım okulda diplomam henüz almadım. AÖF yi bitirince lisans diloması alcam. Daha önceki bitirdiğim önlisans diplomasını okuldan almama gerek varmıdır? - 05.11.2006 09:59:22
C: Önlisans diplomanızı almak zorunda değilsiniz. Lisans diplomanızı aldığınızda etkisiz olacaktır.

S: Merhaba ben 1. sınıfta kaldım sadece 1 dersten geçtim. Bu sene 2. senem olucak kayıt yaptırıken kayıt yenileme olarak geçmiş olcak sanırım öylemi? Bu arada sizede teşekkür ederim bize yardımcı oldugunuz için. İyi çalışmalar. - 04.11.2006 17:21:45
C: Evet bu yıl kayıt yenileme yapıcaksınız. 4 - 22 Aralık tarihleri arasındadır.

ensar476

Yeni Üye
merhaba hocam ben aof işletme 3 sınıf öğrencisiyim. okul bitince işletmeci unvanını nasıl alabilirim.

babur

Yeni Üye
4. Sınıf İşletme

İyi günler,

4.Sınıf İşletmeye geçtim. Ara sınav'da hangi ünitelere kadar sorumlu olduğumu öğrenebilir miyim?

Tşk ederim...

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
İyi günler,

4.Sınıf İşletmeye geçtim. Ara sınav'da hangi ünitelere kadar sorumlu olduğumu öğrenebilir miyim?

Tşk ederim...
Merhaba ara sınavlarda her dersin toplam ünite sayısının yarısından sorumlu olacaksınız.

Linsey

Özel Üye
İyi günler,

Tşk ederim...
Merhaba ,

Stratejik Yönetim 1-6
İnsan Kaynakları Yönetimi 1-7
Girişimcilik 1-5
Türk Dili 1-8
Ulus. İşletmecilik 1-8
Sermaye Piyasası ve Fin. Kurumlar 1-7
Muhasebe Denetimi ve Mali Analiz 1-7

Size verilen klavuzdan kontrol ediniz, İyi çalışmalar, Başarılar ;)

dr.cpr

Yeni Üye
açık ögretim ön lisans bölümünde saglık memurlugu die bi bölüm görünüo bilgisi olan varmı bu bölüm hakkında

tyfn_26

Yeni Üye
merhaba ben aöf bilgi formumu kaybettim kimlik kartımı nasıl alabilirim?

merveg

Özel Üye
mrb geçen seneye kadar yönetim organizasyon dersin 36 soru çıkmış.geçen sene(2008)30 soru çıkmış.artık bu dersten 30 soru mu çıkacak??

girdab

Yeni Üye
cevap lütfen..

Türk Dili, Yabancı Dil, Atatürk İlk. İnk. Tarihi derslerinde 2000 yılı ve öncesi intibak yapılmıştır. Bu derslere ait tek not gösterilmiştir.

burada intibak ile ne anlatılmak isteniyor? dersten geçilmiş midir?

black_lord

Yeni Üye
hocam bısey sorcam ben sun 1. sınıf ogrencısıyım suan dvm edıyorum benımde kayıt yenıletmem gerekıyomuydu? birde bu ögrenci kimlikleri ve pasolar cıktımı burolardan alabılırmıyız

merve04

Yeni Üye
merhaba ben muhasebe 1.sınıf örgün öğretim öğrencisiyim,açıkogretime 2.sınıftan devam etme hakkım var mı,2.sınıfa yatay geçiş yapabiliyor muyum ?

catzilla

Yeni Üye
benimde merak ettiğim sorular var arkadaşlar.

yardımcı olursanız sevinirim.

ilk sınavımız nisanın 4 ve 5 inde hafta sonu, çok az bir zamanımız kaldı.

benim branşım halkla ilişkiler. toplam 8 dersim var.

S: 4 dersten cumartesi diğer 4 dersten pazar günümü imtahan olacağız?

S: sınav toplam kaç dakika sürecek?

S: her dersten kaçar soru sorulacak?

S: onur belgesi alabilmek için disiplin cezası almamış olmak gerekiyormuş, disiplin cezasından kastedilen nedir? disiplin cezası neyi kapsar ?

catzilla

Yeni Üye
S: İlk sınavımızda, kitapların yarısına kadarmı sorumlu olacağız ?

wake_up

Yeni Üye
Arkadaşlar Marmara Ünv. Sosyal Bilimler Myo tam oalrak nerde bilen var mı?

adres şu --- > Marmara Ünv. beyazıt kampusu soğanağa mahallesi nur sokak.

Lütfen acil cevap verin çünkü yarın katılmayı düşünüyorum

termal

Yeni Üye
sevgili hocam ben ikinci taksiti yatırmamışım ilk sınavlara girebilirmiyim giremezsem harcı hemen yatırsam nisandaki sınava girebilirmiyim

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye
Abdullah Kara