2009 Askerlik İşlemleri ve Celp Dönemleri, 2009 Celp Dönemi, 2010 Celp Dönemi

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
2009 Askerlik İşlemleri ve Celp Dönemleri, 2009 Celp Dönemi, 2010 Celp Dönemi

http://www.asal.msb.gov.tr/celp_donemi_2008.xls >> Yayında
http://www.asal.msb.gov.tr/celp_donemi_2009.xls >> Yayında
http://www.asal.msb.gov.tr/celp_donemi_2010.xls >> Yayınlanacak

GENEL ESASLAR
Askerlik hizmeti, T.C. Anayasasının 72 nci maddesi gereğince her Türk'ün hakkı ve ödevidir. Askerlik hizmeti 1111 Sayılı Askerlik Kanunu ile 1076 Sayılı Yedek Subay ve Yedek Astsubaylar Kanunu gereğince düzenlenmiştir.

YOKLAMA DÖNEMLERİ
İLK YOKLAMA (1 NİSAN - 30 NİSAN)

Her yıl askerlik çağına girenlerin nüfus kayıtlarındaki bilgileri içeren ilk yoklama kimlik çizelgeleri 1-30 Nisan tarihleri arasında, nüfusa kayıtlı olunan yerin köy veya mahalle muhtarlıkları ile askerlik şubelerinde askıya çıkarılmak suretiyle ilân edilir.(1111 Sayılı Askerlik Kanunu Madde-83 )

Askı süresi içinde, ilk yoklama kimlik çizelgelerini incelemeniz, isminiz yoksa veya kimlik bilgileriniz hatalı veya eksikse, gerekli düzeltmeleri yaptırmak üzere, 15 Mayıs tarihine kadar nüfus idaresine başvurmanız gerekmektedir.

Çizelgedeki kimlik bilgilerinde hata veya eksik bilgi bulunmayanların ikâmet adreslerini listelere yazdırmaları yeterlidir.

SON YOKLAMA (1 TEMMUZ – 31 EKİM )
Askerlik şubeniz; 1 Temmuz-31 Ekim tarihleri arasındaki herhangi bir günde sizi yoklamaya davet eden “Son Yoklama Çağrı Tebligatı”nı adresinize gönderecektir.
Herhangi bir nedenle, çağrı tebligatı elinize ulaşmasa dahi; bulunduğunuz yer askerlik şubesine müracaat ederek, yukarıdaki tarihler arasında yoklamanızı yaptırmanız gerekmektedir.

Nüfusa kayıtlı olduğunuz il ve ilçe dışında ikâmet etmekte iseniz bu tebligat ile birlikte bölgesinde bulunduğunuz askerlik şubesine başvurunuz.
Son Yoklama Gününden Önce;

* Verem savaş dispanserine giderek, verem taraması yaptırıp sonuç belgesini alınız.

Son Yoklamaya Gelirken;
  • Nüfus hüviyet cüzdanınızı,
  • 2 adet fotoğrafınızı,
  • Öğrenim durumunuzu gösterir belgenin aslı ve fotokopisini,
  • Verem savaş taraması sonuç belgesi
  • Meslek veya sanatınıza ait belgeleri,
  • Sporcu lisansınızı,
  • Sürücü belgenizin aslı ve fotokopisini
mutlaka yanınızda bulundurunuz.
Son yoklama sırasında sağlık durumunuzun tam olarak tespit edilebilmesi için varsa önceki yıllarda geçirmiş olduğunuz hastalıklara ait tedavi belgeleri ile raporlarınızı yanınızda bulundurunuz ve muayene sırasında durumunuzu tabiplere mutlaka bildiriniz.
.Öğrenci, hapis, yurtdışında işçi veya işveren olarak veya hastanede bulunuyor iseniz, ilgili kuruluşlardan veya konsolosluklardan alacağınız bu durumunuzu belirten belgeleri 31 Ekim tarihinden önce askerlik şubesine gönderiniz veya gönderilmesini sağlayınız.
Son yoklamanızı süresi içinde yaptırmadığınız ve mazeretinize ait belgeleriniz askerlik şubesine ulaşmadığı takdirde yoklama kaçağı suçu işlemiş olur ve Askerlik Kanunu ve Askeri Ceza Kanunu gereğince, askerlik şubelerince idari para cezası veya muvazzaflık hizmeti sırasında askeri mahkemeler tarafından yapılacak yargılama sonucunda hapis veya ağır hapis cezası ile cezalandırabilirsiniz ağır hapis cezası aldığınız takdirde kamu hizmetlerinde görev alma, seçme ve seçilme hakkı vb. Bazı kamusal haklardan ömür boyu mahrum kalabilirsiniz.

ÖĞRENCİLERİN ERTELEME İŞLEMLERİ
Öğrencilerin askerlikleri 1111 sayılı askerlik kanununun 35/C maddesi ile belirlenen esaslar çerçevesinde;
Erteleme esasları :
Yurt içindeki öğretim kurumlarında okuyanların okula kayıtlarında bir defa, kayıtlı oldukları askerlik şubesine gönderilen öğrenci durum belgelerine istinaden, azami öğrenim süresi ve 29 yaş sınırına kadar ertesi yıla bırakılmaktadır.
Yurt dışındaki öğretim kurumlarında okuyan öğrenciler için, her yıl bulundukları bölgedeki eğitim müşavirliği/ataşeliği veya konsolosluk tarafından düzenlenip, onaylanarak ilk seferinde derhal, takip eden yıllarda en geç o yılın 31 Ekim tarihine kadar kayıtlı askerlik şubelerine gönderilen öğrenci durum belgelerine istinaden, azami öğrenim süresi ve 29 yaş sınırına kadar(açık öğretim programlarında ayrıca, aynı sınıfta iki yıl üst üste kalmadıkları sürece)ertesi yıla bırakılmaktadır.
Öğrencilerin, mezuniyet, ilişik kesilme, yatay geçiş, ilave öğrenim süresi kazanma, kayıt dondurma, kayıt canlandırma, kayıt yeniletmeme, yeniden kayıt gibi durumları (açık öğretim programlarında ayrıca, aynı sınıfta iki yıl üst üste kalma) en geç iki ay içinde kayıtlı bulundukları askerlik şubelerine öğrenci durum belgesi ile bildirilmesi gerekmektedir.
Bitirdiği eğitim-öğretim kurumunun dengi veya daha aşağı seviyedeki (2 yıl süreli meslek yüksek okulunu bitirip tekrar 2 yıl süreli bir başka meslek yüksek okulunda/4 yıl süreli bir fakülteyi bitirip, tekrar 4 yıl süreli bir başka fakülte veya 2-3 yıl süreli bir yüksek öğrenim kurumunda okuyanlar) bir okulda okuyanların öğrencilikleri nedeniyle askerlikleri ertelenmemektedir.
Örgün öğretim lisans öğrencisi iken okuduğu alan dışında açıköğretim fakültesine, meslek yüksekokulu öğrencisi iken, okuduğu alan dışında açıköğretim fakültesine, açıköğretim fakültesi öğrencisi iken okuduğu alan dışında (kayıt sildirme şartı aranmaksızın/ okuduğu alan içinde ise kayıt sildirmek şartıyla) örgün öğretime, (bitirdikleri okulun aynı veya daha altı seviyesinde değilse) kayıt yaptıranların aynı anda iki yükseköğretim kurumunda okumalarına olanak sağlandığından, bunların ertesi yıla bırakma işlemleri yapılır.
Aynı anda iki yükseköğretim kurumunda okuyanların bu okulların birinden mezun olmaları halinde diğer okuldaki öğrenciliği nedeniyle ertesi yıla bırakma işlemi yapılmaz.
İntibak :
2 veya 3 yıllık önlisans programlarından mezun olup da lisans programlarına devam edebilmek için ÖSYM' ce açılacak dikey geçiş sınavlarına katılacaklar ile kendi alanlarındaki açıköğretim lisans programlarına sınavsız kayıt yaptıracaklar, kayıt yaptıracakları celp dönemlerinden birinde bakaya kalsalar dahi askerlikleri ertesi yıla bırakılır.
4 yıl veya daha fazla süreli örgün öğretim lisans programlarına dikey geçiş yapabilmek için intibak programlarına kayıt yaptıranlar ertesi yıla bırakılır. Örgün öğretimde intibak programlarına devam edenlerden başarılı olamayanların (bu süre en fazla üç yarıyıldır.) okullarıyla ilişikleri kesilmektedir. Bu sebeple birinci defa ertesi yıla bırakılmaları sonucunda fakültelerin üçüncü sınıfına kayıt yaptırmaya hak kazandıklarına dair belge ibraz edemeyenlerin durumları okullarından sorulur ve olumlu cevap alınanların askerlikleri ertesi yıla bırakılır.
Ancak farklı alanlardaki açıköğretim lisans programlarına devam etmek isteyenlerin intibak programları sırasında süresiz sınav haklarından bulunması ve bu sırada öğrencilik haklarlından yararlanmamaları sebebiyle ertesi yıla terk işlemi yapılmaz.
Azami öğrencilik süreleri :
Hazırlık sınıflarında geçen süreler azami öğrencilik süresinin hesaplanmasında dikkate alınmamaktadır. Ayrıca, okulun yönetmeliğinde belirtilen mazeretleri nedeniyle kayıtlarını donduranların bu süreleri, bir dönem/sömestr olsa bile tam yıl olarak kabul edilmekte ve öğrencinin lehine değerlendirilerek azami öğrencilik süresine ilave edilmektedir. Bu süre hiçbir zaman iki yıl veya dört dönemi (sömestr) geçmez.
İşledikleri disiplin suçları sebebiyle en az bir dönem okuldan uzaklaştırma cezası alan öğrencilerin de bu süreleri tam yıla tamamlanmak suretiyle azami öğrencilik sürelerine ilave edilir, ancak bu süre hiçbir zaman bir yıl veya 2 dönem/sömestri geçmez. Öğrenci kayıt dondurduğu/disiplin suçu nedeniyle okuldan uzaklaştırıldığı süre içinde öğrenci kabul edilir ve ertesi yıla terk işlemi yapılır.
2547 Sayılı Yükseköğretim Kanununun 44'üncü maddesi gereğince, azami öğrencilik süresi sonunda mezun olamayan son sınıf öğrencilerine (Gülhane Askeri Tıp Akademisi ve açık öğretim programları hariç) ilave sınav hakkı verilir. Buna göre; mezun olabilmek için ara sınıflar dahil 3 ve daha az dersi olanlar dört dönem, 4 ve 5 dersten başarısız olanlar iki dönem, ilave iki dönem sonunda ders sayısını 3 veya daha az sayıya indiremedikleri sürece tekrar iki dönem olmak üzere birer yıllık sürelerle azami iki yıl (dört dönem) ertesi yıla terk edilir. 3 veya daha az sayıda dersi olanlara sınırsız sınav hakkı verildiğinden bunların askerlikleri ertelenmez.
Özel/Akşam ve Açık Liseler :
Açık öğretim liselerinde okuyan öğrencilerin askerlikleri ertelenmez. Akşam liselerinde okuyanların, 625 Sayılı Kanun gereğince kurulmuş özel liselerde okuyanların ve açık öğretim lisesi meslek programlarına devam edenlerin askerlikleri ise ertelenir.
Yurt Dışında Öğrenim Görenler :
Yurt dışında okuyan öğrencilerin askerliklerinin ertelenmesi öğrenciliklerinin Millî Eğitim Bakanlığınca tanınması şartına bağlıdır. Yasanın kendisine tanıdığı süre içinde yurt dışında öğrenime başladığı halde öğrenciliğinin tanınması çeşitli nedenlerle gecikmiş ve fiilen öğrenciliği devam edenlere Millî Eğitim Bakanlığı tarafından bildirilmesi durumunda altı aylık ek süre verilir. Bu süre içinde işlemlerini tamamlayanların ertelemesi yapılır.
Çıraklık/Meslek Eğitimi :
Çıraklık/meslek eğitimine katılanlar; yurt içinde 23 yaşını tamamladıkları yılın 31 Ekim tarihine, yabancı ülkelerde ise eğitimin bitimini takip eden 31 Ekim tarihine kadar, yurt içinde çıraklık eğitim merkezi müdürlükleri, yabancı ülkelerde konsolosluk veya çalışma ataşeliklerince doldurulup onaylanan belgeye istinaden ertelenir.
Sevk Tehirleri :
1111 sayılı askerlik kanununun 36 ncı maddesi gereğince; lise ve dengi okul mezunlarının, askerliklerine karar aldırarak dilekçe ile talep etmeleri durumunda işleme tâbi oldukları doğumluların sevk tarihinden itibaren 2 yıl, 2-3 yıllık yüksek okul mezunu veya 4 yıl ve daha fazla süreli fakülte terklerin ise, 1 yıl süreyle sevkleri tehir edilir.

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
ASAL tarafından açıklanan 2009 Celp Dönemleri

ASAL tarafından açıklanan 2009 Celp Dönemleri

- ADANA
ŞUBAT 2009 : ALADAĞ (Yüreğir), CEYHAN, FEKE, KARAİSALI, POZANTI (Yüreğir), YÜREĞİR, YUMURTALIK (Ceyhan), SARIÇAM (Yüreğir)
MAYIS 2009 : ÇUKUROVA (Seyhan), İMAMOĞLU (Kozan), KOZAN, SEYHAN
AĞUSTOS 2009 : SAİMBEYLİ, TUFANBEYLİ (Saimbeyli)
KASIM 2009 : KARATAŞ

- ADIYAMAN
ŞUBAT 2009 : BESNİ, ÇELİKHAN, TUT (Besni)
MAYIS 2009 : KAHTA, SİNCİK (Kahta)
AĞUSTOS 2009 : ADIYAMAN, SAMSAT (Adıyaman)
KASIM 2009 : GERGER, GÖLBAŞI

- AFYONKARAHİSAR
ŞUBAT 2009 : BOLVADİN, DİNAR, HOCALAR (Sandıklı), KIZILÖREN (Sandıklı), SANDIKLI
MAYIS 2009 : BAŞMAKÇI (Dazkırı), DAZKIRI, EMİRDAĞ, EVCİLER (Dazkırı)
AĞUSTOS 2009 : ÇAY, SULTANDAĞI (Çay)
KASIM 2009 : AFYONKARAHİSAR, BAYAT (Afyonkarahisar), ÇOBANLAR (Afyonkarahisar), İHSANİYE (Afyonkarahisar), İSCEHİSAR (Afyonkarahisar), SİNANPAŞA, ŞUHUT (Afyonkarahisar)

- AĞRI
ŞUBAT 2009 : DOĞUBEYAZIT, ELEŞKİRT
MAYIS 2009 : PATNOS, TUTAK
AĞUSTOS 2009 : AĞRI, DİYADİN (Ağrı), HAMUR (Ağrı), TAŞLIÇAY (Ağrı)

- AKSARAY
ŞUBAT 2009 : SARIYAHŞİ
MAYIS 2009 : AĞAÇÖREN (Ortaköy), ORTAKÖY
AĞUSTOS 2009 : AKSARAY, GÜLAĞAÇ (Aksaray), GÜZELYURT (Aksaray)
KASIM 2009 : ESKİL

- AMASYA
ŞUBAT 2009 : AMASYA, GÖYNÜCEK (Amasya)
MAYIS 2009 : TAŞOVA
AĞUSTOS 2009 : HAMAMÖZÜ (Merzifon), GÜMÜŞHACIKÖY (Merzifon), MERZİFON
KASIM 2009 : SULUOVA

- ANKARA
ŞUBAT 2009 : ALTINDAĞ, AYAŞ, ELMADAĞ (Mamak), EVREN (Şereflikoçhisar), GÜDÜL (Ayaş), HAYMANA
MAMAK, ŞEREFLİKOÇHİSAR
MAYIS 2009 : BEYPAZARI, ÇANKAYA, KALECİK, POLATLI
AĞUSTOS 2009 : AKYURT (Çubuk), ÇAMLIDERE (Kızılcahamam), ÇUBUK, ETİMESGUT (Yenimahalle), GÖLBAŞI (Sincan), KIZILCAHAMAM, SİNCAN, YENİMAHALLE
KASIM 2009 : BALA, KAZAN (Keçiören), KEÇİÖREN, NALLIHAN, PURSAKLAR (Keçiören)

- ANTALYA
ŞUBAT 2009 : ELMALI, GAZİPAŞA, KALE (Kaş), KAŞ
MAYIS 2009 : AKSU (Muratpaşa), ALANYA, DÖŞEMEALTI (Muratpaşa), KEMER (Muratpaşa), KEPEZ (Muratpaşa), KONYAALTI (Muratpaşa), MURATPAŞA
AĞUSTOS 2009 : AKSEKİ, FİNİKE, İBRADİ (Akseki), KUMLUCA (Finike)
KASIM 2009 : GÜNDOĞMUŞ (Manavgat), KORKUTELİ, MANAVGAT, SERİK

- ARDAHAN
MAYIS 2009 : POSOF
AĞUSTOS 2009 : ARDAHAN, ÇILDIR (Ardahan), DAMAL (Ardahan), GÖLE, HANAK (Ardahan)

- ARTVİN
ŞUBAT 2009 : ARHAVİ, HOPA (Arhavi)
MAYIS 2009 : BORÇKA, MURGUL (Borçka)
AĞUSTOS 2009 : ARDANUÇ (Artvin), ARTVİN, YUSUFELİ
KASIM 2009 : ŞAVŞAT

- AYDIN
ŞUBAT 2009 : BOZDOĞAN, ÇİNE, KARACASU, KARPUZLU (Çine), KUŞADASI
MAYIS 2009 : AYDIN, GERMENCİK (Aydın), İNCİRLİOVA (Aydın), KOÇARLI (Aydın), KÖŞK (Aydın), SULTANHİSAR (Aydın)
AĞUSTOS 2009 : BUHARKENT (Nazilli), KUYUCAK (Nazilli), NAZİLLİ, YENİPAZAR (Nazilli)
KASIM 2009 : SÖKE, DİDİM (Söke)

- BALIKESİR
ŞUBAT 2009 : AYVALIK, BURHANİYE, DURSUNBEY, EDREMİT, GÖMEÇ (Burhaniye), GÖNEN, HAVRAN (Edremit), MANYAS (Gönen), SINDIRGI, SUSURLUK
MAYIS 2009 : BALYA (İvrindi), BİGADİÇ (İvrindi) , İVRİNDİ (Balıkesir Merkezde), SAVAŞTEPE (İvrindi)
AĞUSTOS 2009 : BANDIRMA, ERDEK (Bandırma), KEPSUT, MARMARA (Bandırma)
KASIM 2009 : BALIKESİR

- BARTIN
AĞUSTOS 2009 : AMASRA (Bartın), BARTIN, KURUCAŞİLE (Bartın), ULUS (Bartın)

- BATMAN
ŞUBAT 2009 : BEŞİRİ, SASON
MAYIS 2009 : BATMAN
AĞUSTOS 2009 : KOZLUK
KASIM 2009 : GERCÜŞ, HASANKEYF (Gercüş)

- BAYBURT
MAYIS 2009 : AYDINTEPE (Bayburt), BAYBURT, DEMİRÖZÜ (Bayburt)

- BİLECİK
ŞUBAT 2009 : BOZÜYÜK, PAZARYERİ (Bozüyük)
AĞUSTOS 2009 : İNHİSAR (Söğüt), SÖĞÜT
KASIM 2009 : BİLECİK, GÖLPAZARI (Bilecik), OSMANELİ (Bilecik), YENİPAZAR (Bilecik)

- BİNGÖL
ŞUBAT 2009 : BİNGÖL
MAYIS 2009 : KARLIOVA, SOLHAN, YEDİSU (Karlıova)
AĞUSTOS 2009 : ADAKLI (Kiğı), KİĞI, YAYLADERE (Kiğı)
KASIM 2009 : GENÇ

- BİTLİS
ŞUBAT 2009 : ADİLCEVAZ, TATVAN
MAYIS 2009 : BİTLİS, GÜROYMAK (Bitlis)
AĞUSTOS 2009 : HİZAN, MUTKİ
KASIM 2009 : AHLAT

- BOLU
ŞUBAT 2009 : BOLU, KIBRISCIK (Bolu), MENGEN (Bolu), SEBEN (Bolu)
MAYIS 2009 : MUDURNU
AĞUSTOS 2009 : DÖRTDİVAN (Gerede), GEREDE, YENİÇAĞA (Gerede)
KASIM 2009 : GÖYNÜK

- BURDUR
ŞUBAT 2009 : AĞLASUN (Bucak), BUCAK, ÇELTİKÇİ (Bucak)
MAYIS 2009 : ALTINYAYLA (Gölhisar), ÇAVDIR (Gölhisar), GÖLHİSAR
AĞUSTOS 2009 : BURDUR, KEMER (Burdur)
KASIM 2009 : KARAMANLI (Tefenni), TEFENNİ, YEŞİLOVA

- BURSA
ŞUBAT 2009 : GÜRSU (Yıldırım), İNEGÖL, KESTEL (Yıldırım), MUSTAFAKEMALPAŞA, ORHANGAZİ, YILDIRIM
MAYIS 2009 : BÜYÜKORHAN (Orhaneli), HARMANCIK (Orhaneli), KARACABEY, ORHANELİ, OSMANGAZİ
AĞUSTOS 2009 : İZNİK, NİLÜFER, YENİŞEHİR
KASIM 2009 : GEMLİK, KELES, MUDANYA

- ÇANAKKALE
ŞUBAT 2009 : BİGA, ÇAN, YENİCE (Çan)
MAYIS 2009 : AYVACIK (Ezine), BAYRAMİÇ (Ezine), BOZCAADA (Ezine), EZİNE
AĞUSTOS 2009 : ÇANAKKALE, ECEABAT (Çanakkale), GÖKÇEADA (Çanakkale)
KASIM 2009 : GELİBOLU, LAPSEKİ
..
- ÇANKIRI
ŞUBAT 2009 : ÇANKIRI, ELDİVAN (Çankırı), KIZILIRMAK (Çankırı), KORGUN (Çankırı), ŞABANÖZÜ (Çankırı)
MAYIS 2009 : ATKARACALAR, ÇERKEŞ (Atkaracalar), ILGAZ, ORTA
AĞUSTOS 2009 : YAPRAKLI
KASIM 2009 : BAYRAMÖREN (Kurşunlu), KURŞUNLU

- ÇORUM
ŞUBAT 2009 : ALACA, MECİTÖZÜ
MAYIS 2009 : BOĞAZKALE (Sungurlu), KARGI, SUNGURLU
AĞUSTOS 2009 : BAYAT (İskilip), DODURGA (Osmancık), İSKİLİP, OĞUZLAR (İskilip), OSMANCIK, UĞURLUDAĞ (İskilip)
KASIM 2009 : ÇORUM, LAÇİN (Çorum), ORTAKÖY (Çorum)

- DENİZLİ
ŞUBAT 2009 : BAKLAN (Çal), BEKİLLİ (Çal), BEYAĞAÇ (Tavas), BOZKURT (Çardak), ÇAL, ÇARDAK, ÇİVRİL, KALE (Tavas), TAVAS
MAYIS 2009 : BABADAĞ (Sarayköy), BULDAN (Sarayköy), GÜNEY (Sarayköy), SARAYKÖY
AĞUSTOS 2009 : AKKÖY (Denizli), DENİZLİ, HONAZ (Denizli), SERİNHİSAR (Denizli)
KASIM 2009 : ACIPAYAM, ÇAMELİ (Acıpayam)

- DİYARBAKIR
ŞUBAT 2009 : BİSMİL, ÇERMİK, DİCLE, HANİ (Lice), KULP, LİCE
MAYIS 2009 : BAĞLAR (Sur), EĞİL (Sur), KAYAPINAR (Sur), KOCAKÖY (Sur), SUR, YENİŞEHİR (Sur)
AĞUSTOS 2009 : ÇINAR, ERGANİ, HAZRO
KASIM 2009 : ÇÜNGÜŞ, SİLVAN

- DÜZCE
AĞUSTOS 2009 : AKÇAKOCA, CUMAYERİ (Düzce), ÇİLİMLİ (Düzce), DÜZCE, GÖLYAKA (Düzce), GÜMÜŞOVA (Düzce), KAYNAŞLI (Düzce), YIĞILCA (Düzce)

- EDİRNE
ŞUBAT 2009 : EDİRNE, HAVSA (Edirne), LALAPAŞA (Edirne), SÜLOĞLU (Edirne)
AĞUSTOS 2009 : MERİÇ (Uzunköprü), UZUNKÖPRÜ
KASIM 2009 : ENEZ (Keşan), İPSALA (Keşan), KEŞAN

- ELAZIĞ
ŞUBAT 2009 : AĞIN (Keban), KARAKOÇAN, KEBAN
MAYIS 2009 : ALACAKAYA (Maden), ELAZIĞ, MADEN
AĞUSTOS 2009 : ARICAK (Palu), KOVANCILAR (Palu), PALU
KASIM 2009 : BASKİL, SİVRİCE

- ERZİNCAN
ŞUBAT 2009 : ÇAYIRLI, OTLUKBELİ (Çayırlı), REFAHİYE
MAYIS 2009 : İLİÇ, KEMALİYE, TERCAN
AĞUSTOS 2009 : ERZİNCAN, ÜZÜMLÜ (Erzincan)
KASIM 2009 : KEMAH

- ERZURUM
ŞUBAT 2009 : AŞKALE, HORASAN, İSPİR, PAZARYOLU (İspir), TEKMAN, TORTUM, UZUNDERE (Tortum)
MAYIS 2009 : HINIS, KARAÇOBAN (Hınıs), KÖPRÜKÖY (Pasinler), PASİNLER
AĞUSTOS 2009 : AZİZİYE (Yakutiye), ÇAT (Yakutiye), OLUR, PALANDÖKEN (Yakutiye), YAKUTİYE
KASIM 2009 : KARAYAZI, NARMAN (Oltu), OLTU, ŞENKAYA (Oltu)

- ESKİŞEHİR
ŞUBAT 2009 : BEYLİKOVA (Mihalıççık), GÜNYÜZÜ (Sivrihisar), MİHALIÇÇIK, SİVRİHİSAR
MAYIS 2009 : ÇİFTELER, HAN (Çifteler), MAHMUDİYE (Çifteler)
AĞUSTOS 2009 : SEYİTGAZİ
KASIM 2009 : ALPU (Tepebaşı), İNÖNÜ (Tepebaşı), MİHALGAZİ (Tepebaşı), SARICAKAYA (Tepebaşı),
ODUNPAZARI (Tepebaşı), TEPEBAŞI

- GAZİANTEP :
ŞUBAT 2009 : ARABAN, İSLAHİYE, NURDAĞI (İslahiye), ŞEHİTKAMİL, YAVUZELİ (Şehitkamil)
MAYIS 2009 : ŞAHİNBEY
AĞUSTOS 2009 : OĞUZELİ
KASIM 2009 : KARKAMIŞ (Nizip), NİZİP

- GİRESUN
ŞUBAT 2009 : ALUCRA, ÇAMOLUK (Alucra)
MAYIS 2009 : ÇANAKCI (Görele), EYNESİL (Görele), GÖRELE, ŞEBİNKARAHİSAR
AĞUSTOS 2009 : DOĞANKENT (Tirebolu), ESPİYE (Tirebolu), GÜCE (Tirebolu), TİREBOLU, YAĞLIDERE (Tirebolu)
KASIM 2009 : BULANCAK (Giresun), DERELİ (Giresun), GİRESUN, KEŞAP (Giresun), PİRAZİZ (Giresun)

- GÜMÜŞHANE
ŞUBAT 2009 : GÜMÜŞHANE
MAYIS 2009 : ŞİRAN
AĞUSTOS 2009 : KELKİT, KÖSE (Kelkit)
KASIM 2009 : KÜRTÜN (Torul), TORUL

- HAKKARİ
MAYIS 2009 : ŞEMDİNLİ, YÜKSEKOVA
AĞUSTOS 2009 : ÇUKURCA (Hakkari), HAKKARİ

- HATAY
ŞUBAT 2009 : HASSA, KUMLU (Reyhanlı), REYHANLI, YAYLADAĞI
MAYIS 2009 : BELEN (İskenderun), DÖRTYOL, ERZİN (Dörtyol), İSKENDERUN
AĞUSTOS 2009 : ALTINÖZÜ (Antakya), ANTAKYA, KIRIKHAN
KASIM 2009 : SAMANDAĞI

- IĞDIR
MAYIS 2009 : ARALIK (Iğdır), IĞDIR, KARAKOYUNLU (Iğdır), TUZLUCA (Iğdır)

- ISPARTA
ŞUBAT 2009 : SÜTÇÜLER, ŞARKİKARAAĞAÇ, YENİŞARBADEMLİ (Şarkikaraağaç)
MAYIS 2009 : AKSU (Eğirdir), EĞİRDİR, GELENDOST
AĞUSTOS 2009 : ATABEY (Isparta), GÖNEN (Isparta), ISPARTA, KEÇİBORLU (Isparta), YALVAÇ
KASIM 2009 : SENİRKENT, ULUBORLU (Senirkent)

- İSTANBUL
ŞUBAT 2009 : ADALAR, AVCILAR, BAĞCILAR, BEYOĞLU, BEYLİKDÜZÜ (Büyükçekmece), BÜYÜKÇEKMECE,
ESENYURT (Büyükçekmece), PENDİK, SANCAKTEPE (Sultanbeyli), SİLİVRİ, SULTANBEYLİ
MAYIS 2009 : BAHÇELİEVLER, BAKIRKÖY, BEŞİKTAŞ, BEYKOZ, ÇEKMEKÖY (Ümraniye), EYÜP, ÜMRANİYE
AĞUSTOS 2009 : ARNAVUTKÖY (Gaziosmanpaşa), ÇATALCA, ESENLER (Güngören), FATİH, GAZİOSMANPAŞA, GÜNGÖREN, MALTEPE, SARIYER, SULTANGAZİ (Gaziosmanpaşa), ŞİLE, ÜSKÜDAR, ZEYTİNBURNU
KASIM 2009 : ATAŞEHİR (Kadıköy), BAŞAKŞEHİR (Küçükçekmece), BAYRAMPAŞA, KADIKÖY, KAĞITHANE, KARTAL, KÜÇÜKÇEKMECE, ŞİŞLİ, TUZLA

- İZMİR
ŞUBAT 2009 : ALİAĞA, BAYINDIR, BEYDAĞ (Ödemiş), BORNOVA, BUCA, ÇEŞME, KEMALPAŞA, KİRAZ (Ödemiş), ÖDEMİŞ, SEFERİHİSAR
MAYIS 2009 : BALÇOVA (Konak), GÜZELBAHÇE (Konak), KARABAĞLAR (Konak), KONAK, NARLIDERE (Konak), TORBALI
AĞUSTOS 2009 : ÇİĞLİ (Karşıyaka), BAYRAKLI (Karşıyaka), BERGAMA, FOÇA (Menemen), KARABURUN (Karşıyaka), KARŞIYAKA, MENEMEN, SELÇUK, TİRE, URLA (Karşıyaka)
KASIM 2009 : DİKİLİ, GAZİEMİR (Menderes), KINIK, MENDERES

- KAHRAMANMARAŞ
ŞUBAT 2009 : ANDIRIN, ÇAĞLAYANCERİT (Pazarcık), PAZARCIK
MAYIS 2009 : AFŞİN, GÖKSUN
AĞUSTOS 2009 : KAHRAMANMARAŞ, TÜRKOĞLU (Kahramanmaraş)
KASIM 2009 : EKİNÖZÜ (Elbistan), ELBİSTAN, NURHAK (Elbistan)

- KARABÜK
ŞUBAT 2009 : EFLANİ (Safranbolu), SAFRANBOLU
MAYIS 2009 : KARABÜK, ESKİPAZAR (Karabük), OVACIK (Karabük), YENİCE (Karabük)

- KARAMAN
ŞUBAT 2009 : BAŞYAYLA (Ermenek), ERMENEK, SARIVELİLER (Ermenek)
KASIM 2009 : AYRANCI (Karaman), KARAMAN, KAZIMKARABEKİR (Karaman)

- KARS
ŞUBAT 2009 : KAĞIZMAN, SARIKAMIŞ
MAYIS 2009 : SELİM
AĞUSTOS 2009 : AKYAKA (Kars), DİGOR (Kars), KARS, SUSUZ (Kars)
KASIM 2009 : ARPAÇAY

- KASTAMONU
ŞUBAT 2009 : ARAÇ, DEVREKANİ, HANÖNÜ (Taşköprü), KÜRE, SEYDİLER (Devrekani), TAŞKÖPRÜ, TOSYA
MAYIS 2009 : AĞLI (Azdavay), AZDAVAY, CİDE, PINARBAŞI (Azdavay), ŞENPAZAR (Cide)
AĞUSTOS 2009 : ABANA (İnebolu), BOZKURT (İnebolu), ÇATALZEYTİN (İnebolu), DADAY, DOĞANYURT (İnebolu), İNEBOLU
KASIM 2009 : İHSANGAZİ (Kastamonu), KASTAMONU

- KAYSERİ
ŞUBAT 2009 : HACILAR (Kocasinan), KOCASİNAN, PINARBAŞI, TOMARZA, YAHYALI, YEŞİLHİSAR
MAYIS 2009 : MELİKGAZİ, TALAS (Melikgazi)
AĞUSTOS 2009 : AKKIŞLA (Sarıoğlan), BÜNYAN, SARIOĞLAN, SARIZ
KASIM 2009 : DEVELİ, FELAHİYE, İNCESU, ÖZVATAN (Felahiye)

- KIRIKKALE
ŞUBAT 2009 : BAHŞİLİ (Kırıkkale), BALIŞEYH (Kırıkkale), KIRIKKALE, SULAKYURT (Kırıkkale), YAHŞİHAN (Kırıkkale)
MAYIS 2009 : ÇELEBİ (Keskin), KESKİN
AĞUSTOS 2009 : KARAKEÇİLİ (Bala)
KASIM 2009 : DELİCE

- KIRKLARELİ
ŞUBAT 2009 : KIRKLARELİ, KOFÇAZ (Kırklareli)
MAYIS 2009 : DEMİRKÖY (Pınarhisar), PINARHİSAR
AĞUSTOS 2009 : LÜLEBURGAZ, VİZE
KASIM 2009 : BABAESKİ, PEHLİVANKÖY (Babaeski)

- KIRŞEHİR
ŞUBAT 2009 : KAMAN
MAYIS 2009 : AKPINAR (Kırşehir), BOZTEPE (Kırşehir), KIRŞEHİR
AĞUSTOS 2009 : MUCUR
KASIM 2009 : AKÇAKENT (Çiçekdağı), ÇİÇEKDAĞI

- KOCAELİ
ŞUBAT 2009 : KANDIRA, KARMÜRSEL
MAYIS 2009 : İZMİT, BAŞİSKELE (İzmit), KARTEPE (İzmit)
AĞUSTOS 2009 : DERİNCE (Körfez), GÖLCÜK, KÖRFEZ
KASIM 2009 : GEBZE, ÇAYIROVA (Gebze), DARICA (Gebze), DİLOVASI (Gebze)

- KONYA
ŞUBAT 2009 : AKŞEHİR, BEYŞEHİR, DERBENT (Karatay), DEREBUCAK (Beyşehir), HÜYÜK (Beyşehir), KARATAY, SELÇUKLU (Karatay), SEYDİŞEHİR , TUZLUKÇU (Akşehir)
MAYIS 2009 : AHIRLI (Bozkır), AKÖREN (Meram), BOZKIR, GÜNEYSINIR (Meram), MERAM, YALIHÜYÜK (Bozkır)
AĞUSTOS 2009 : ALTINEKİN (Cihanbeyli), CİHANBEYLİ, DOĞANHİSAR (Ilgın), EREĞLİ, HALKAPINAR (Ereğli), ILGIN, KADINHANI, KULU (Cihanbeyli)
KASIM 2009 : ÇELTİK (Yunak), ÇUMRA, EMİRGAZİ (Karapınar), HADİM, KARAPINAR, SARAYÖNÜ, TAŞKENT (Hadim), YUNAK

- KÜTAHYA
ŞUBAT 2009 : EMET, HİSARCIK (Emet)
MAYIS 2009 : ALTINTAŞ, ÇAVDARHİSAR (Gediz), DOMANİÇ (Tavşanlı), DUMLUPINAR (Altıntaş), GEDİZ
ŞAPHANE (Gediz), TAVŞANLI
AĞUSTOS 2009 : ASLANAPA (Kütahya), KÜTAHYA
KASIM 2009 : PAZARLAR (Simav), SİMAV

- MALATYA
ŞUBAT 2009 : AKÇADAĞ, DOĞANYOL (Pütürge), PÜTÜRGE
MAYIS 2009 : BATTALGAZİ (Malatya), HEKİMHAN, KALE (Malatya), MALATYA, YAZIHAN (Malatya), YEŞİLYURT (Malatya)
AĞUSTOS 2009 : ARGUVAN, DOĞANŞEHİR
KASIM 2009 : ARAPGİR, DARENDE, KULUNCAK (Darende)

- MERSİN(İÇEL)
ŞUBAT 2009 : ANAMUR, BOZYAZI (Anamur), MUT, SİLİFKE
MAYIS 2009 : AKDENİZ, ÇAMLIYAYLA (Tarsus), MEZİTLİ (Akdeniz), TARSUS, TOROSLAR (Akdeniz), YENİŞEHİR (Akdeniz)
AĞUSTOS 2009 : AYDINCIK (Gülnar), GÜLNAR
KASIM 2009 : ERDEMLİ

- MUŞ
ŞUBAT 2009 : MALAZGİRT
MAYIS 2009 : HASKÖY (Muş), KORKUT (Muş), MUŞ
AĞUSTOS 2009 : BULANIK
KASIM 2009 : VARTO

- KİLİS
MAYIS 2009 : KİLİS , ELBEYLİ (Kilis), MUSABEYLİ (Kilis), POLATELİ (Kilis)

- MANİSA
ŞUBAT 2009 : DEMİRCİ, KIRKAĞAÇ (Soma), KÖPRÜBAŞI (Salihli), SALİHLİ, SOMA
MAYIS 2009 : ALAŞEHİR, SARIGÖL (Alaşehir)
AĞUSTOS 2009 : AHMETLİ (Turgutlu), AKHİSAR, GÖLMARMARA (Akhisar), MANİSA, SARUHANLI, TURGUTLU
KASIM 2009 : GÖRDES, KULA, SELENDİ (Kula)

- MARDİN
ŞUBAT 2009 : DARGEÇİT (Midyat), MAZIDAĞI, MİDYAT, ÖMERLİ
MAYIS 2009 : KIZILTEPE, NUSAYBİN
AĞUSTOS 2009 : DERİK, MARDİN, YEŞİLLİ (Mardin)
KASIM 2009 : SAVUR

- MUĞLA
ŞUBAT 2009 : BODRUM, DATÇA (Marmaris), FETHİYE, MARMARİS
MAYIS 2009 : MİLAS
AĞUSTOS 2009 : KAVAKLIDERE (Yatağan), YATAĞAN
KASIM 2009 : DALAMAN (Köyceğiz), KÖYCEĞİZ, MUĞLA, ORTACA (Köyceğiz), ULA (Muğla)

- NEVŞEHİR
ŞUBAT 2009 : AVANOS, KOZAKLI
MAYIS 2009 : HACIBEKTAŞ
AĞUSTOS 2009 : ACIGÖL (Nevşehir), DERİNKUYU (Nevşehir), NEVŞEHİR
KASIM 2009 : GÜLŞEHİR, ÜRGÜP

- NİĞDE
ŞUBAT 2009 : ULUKIŞLA
AĞUSTOS 2009 : ÇAMARDI, ÇİFTLİK (Niğde), NİĞDE
KASIM 2009 : ALTUNHİSAR (Bor), BOR

- ORDU
ŞUBAT 2009 : AYBASTI (Fatsa), ÇAMAŞ (Fatsa), ÇATALPINAR (Fatsa), FATSA, KABATAŞ (Fatsa), KORGAN (Fatsa), KUMRU (Fatsa)
MAYIS 2009 : AKKUŞ, GÜLYALI (Ordu), KABADÜZ (Ordu), ORDU, PERŞEMBE (Ordu), ULUBEY (Ordu)
AĞUSTOS 2009 : ÇAYBAŞI (Ünye), GÖLKÖY, GÜRGENTEPE (Gölköy), İKİZCE (Ünye), MESUDİYE, ÜNYE

- OSMANİYE
ŞUBAT 2009 : BAHÇE
MAYIS 2009 : DÜZİÇİ (Osmaniye), HASANBEYLİ (Osmaniye), OSMANİYE, TOPRAKKALE (Osmaniye)
KASIM 2009 : KADİRLİ , SUMBAS (Kadirli)

- RİZE
ŞUBAT 2009 : ÇAYELİ
MAYIS 2009 : ARDEŞEN (Pazar), ÇAMLIHEMŞİN (Pazar), FINDIKLI (Pazar), HEMŞİN (Pazar), PAZAR
AĞUSTOS 2009 : DEREPAZARI (Rize), GÜNEYSU (Rize), İKİZDERE (Rize), İYİDERE (Rize), KALKANDERE (Rize), RİZE

- SAKARYA
ŞUBAT 2009 : ADAPAZARI, ARİFİYE (Adapazarı), FERİZLİ (Adapazarı), ERENLER (Adapazarı), KAYNARCA (Adapazarı), SAPANCA (Adapazarı), SERDİVAN (Adapazarı), SÖĞÜTLÜ (Adapazarı)
MAYIS 2009 : HENDEK
AĞUSTOS 2009 : AKYAZI, GEYVE, KARAPÜRÇEK (Akyazı), PAMUKOVA, TARAKLI (Geyve)
KASIM 2009 : KARASU, KOCAALİ (Karasu)

- SAMSUN
ŞUBAT 2009 : ALAÇAM, HAVZA, LADİK (Havza), VEZİRKÖPRÜ, YAKAKENT (Alaçam)
MAYIS 2009 : ATAKUM (İlkadım), CANİK (İlkadım), İLKADIM, TEKKEKÖY (İlkadım)
AĞUSTOS 2009 : ASARCIK (Kavak), BAFRA, KAVAK, ONDOKUZMAYIS (Bafra), TERME
KASIM 2009 : AYVACIK (Çarşamba), ÇARŞAMBA, SALIPAZARI (Çarşamba)

- SİİRT
ŞUBAT 2009 : BAYKAN, ŞİRVAN
MAYIS 2009 : AYDINLAR (Siirt), PERVARİ, SİİRT
AĞUSTOS 2009 : ERUH
KASIM 2009 : KURTALAN

- SİNOP
ŞUBAT 2009 : BOYABAT, DURAĞAN (Boyabat), SARAYDÜZÜ (Boyabat)
MAYIS 2009 : DİKMEN (Gerze), GERZE
AĞUSTOS 2009 : ERFELEK (Sinop), SİNOP
KASIM 2009 : AYANCIK, TÜRKELİ (Ayancık)

- SİVAS
ŞUBAT 2009 : ALTINYAYLA (Şarkışla), DİVRİĞİ, KOYULHİSAR, ŞARKIŞLA, ZARA
MAYIS 2009 : DOĞANŞAR (Sivas), HAFİK (Sivas), SİVAS, ULAŞ (Sivas)
AĞUSTOS 2009 : AKINCILAR (Suşehri), GÖLOVA (Suşehri), GÜRÜN, İMRANLI, SUŞEHRİ
KASIM 2009 : GEMEREK, KANGAL, YILDIZELİ

- ŞANLIURFA
ŞUBAT 2009 : AKÇAKALE, BOZOVA, HARRAN (Akçakale), SİVEREK, ŞANLIURFA
MAYIS 2009 : HİLVAN
AĞUSTOS 2009 : BİRECİK, HALFETİ (Birecik), SURUÇ
KASIM 2009 : CEYLANPINAR (Viranşehir), VİRANŞEHİR

- ŞIRNAK
ŞUBAT 2009 : CİZRE, GÜÇLÜKONAK (Cizre), SİLOPİ
MAYIS 2009 : ŞIRNAK, ULUDERE
AĞUSTOS 2009 : BEYTÜŞŞEBAP, İDİL

- TEKİRDAĞ
ŞUBAT 2009 : HAYRABOLU, MALKARA
MAYIS 2009 : ÇORLU, MARMARAEREĞLİSİ (Çorlu)
AĞUSTOS 2009 : MURATLI (Tekirdağ), ŞARKÖY, TEKİRDAĞ
KASIM 2009 : ÇERKEZKÖY (Saray), SARAY

- TOKAT
ŞUBAT 2009 : ALMUS (Tokat), ARTOVA (Tokat), SULUSARAY (Tokat), TOKAT, YEŞİLYURT (Tokat)
MAYIS 2009 : BAŞÇİFTLİK (Niksar), NİKSAR
AĞUSTOS 2009 : PAZAR (Turhal), REŞADİYE, TURHAL, ZİLE
KASIM 2009 : ERBAA

- TRABZON
ŞUBAT 2009 : ARSİN, ÇAYKARA, DERNEKPAZARI (Çaykara), TONYA, TRABZON, YOMRA (Arsin)
MAYIS 2009 : BEŞİKDÜZÜ (Vakfıkebir), ÇARŞIBAŞI (Vakfıkebir), ŞALPAZARI (Vakfıkebir), VAKFIKEBİR
AĞUSTOS 2009 : AKÇAABAT, ARAKLI, DÜZKÖY (Akçaabat), KÖPRÜBAŞI (Araklı), MAÇKA, SÜRMENE (Araklı)
KASIM 2009 : HAYRAT (Of), OF

- TUNCELİ
ŞUBAT 2009 : MAZGİRT (Tunceli), OVACIK (Tunceli), TUNCELİ
MAYIS 2009 : ÇEMİŞGEZEK, PERTEK
AĞUSTOS 2009 : HOZAT, PÜLÜMÜR
KASIM 2009 : NAZİMİYE

- UŞAK
ŞUBAT 2009 : EŞME
MAYIS 2009 : SİVASLI (Uşak), ULUBEY (Uşak), UŞAK
AĞUSTOS 2009 : KARAHALLI
KASIM 2009 : BANAZ

- VAN
ŞUBAT 2009 : EDREMİT (Van), GÜRPINAR (Van) , VAN
MAYIS 2009 : BAŞKALE, ÇATAK, ERCİŞ, ÖZALP, SARAY (Özalp)
AĞUSTOS 2009 : BAHÇESARAY (Gevaş), GEVAŞ
KASIM 2009 : ÇALDIRAN (Muradiye), MURADİYE

- YALOVA
AĞUSTOS 2009 : ALTINOVA (Yalova), ARMUTLU (Yalova), ÇINARCIK (Yalova), ÇİFTLİKKÖY (Yalova), TERMAL (Yalova), YALOVA

- YOZGAT
ŞUBAT 2009 : AKDAĞMADENİ, AYDINCIK (Çekerek), ÇEKEREK, KADIŞEHRİ (Çekerek), SARAYKENT (Akdağmadeni)
AĞUSTOS 2009 : BOĞAZLIYAN, SARIKAYA, YENİFAKILI (Boğazlıyan), YOZGAT
KASIM 2009 : ÇANDIR (Çayıralan), ÇAYIRALAN, SORGUN, ŞEFAATLİ, YERKÖY

- ZONGULDAK
ŞUBAT 2009 : DEVREK, GÖKÇEBEY (Devrek)
MAYIS 2009 : ALAPLI (Ereğli), EREĞLİ
AĞUSTOS 2009 : ZONGULDAK
KASIM 2009 : ÇAYCUMA

arama anahtarı: 2009 askerlik işlemleri ve celp dönemleri, askerlik, 2009 celp, 2009 askerlik dönemleri, 2009 askerlik işlemleri, askerlik dönem, 2009 celp listesi

Tüm 2009 Yılı Celp Dönemlerini Görmek İçin Tıklayın..

hudai

Yeni Üye
Bir sorum olacak umarım cevaplamak için vaktiniz vardır.
Bu sene İşletme son sınıfa kayıt yaptım. Adıyaman Merkez nüfusuna kayıtlıyım. okulu büte bırakmadan finallerde bitirisem ağustosta askere gidebilirmiyim? veya en erken ne zeman gidebilirim.
Şİmdiden teşekkür ederim.

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Lisans mezunu olursan eğer benim tahminim en erken seneye ağustosta alırlar. Ben 2007 finallerde işletme bölümünü bitirdim eylül 10 gibi muayene olup başvurdum ve 2008 Aralık için gün verdiler. Yani 1 yıl sonrasına, gerçi ben erken gitmek için bir istekte bulunmadım ama sen başvurursan bilemiyorum tabiiki. En temizi askerlik şubesine gidip başvurmak.

nurettin3108

Yeni Üye
cok acil

arkadaslar ben 2 yıllık mezunuyum. bu yıl kaydımı acıkögretim fakültesi işletme bölümü hazırlık sınıfına yaptım... 2 yıllıktan 2006 yılında mezun oldum ve acıkögretime hazırlık sınıfından basladım..

ama sorun olan 1985 dogumluyum ve askerlik subesinden tecil edemiyom. nedeni ise acıkögretin bürosunun bana askerlik durum belgesinin vermemesidir. neden olarak ta hazırlık sınıfı oldugum için askerlik durum belgesi veremiyorlarmıs.

NE YAPMAM GEREKİYOR BİLGİSİ OLAN VARMI

KACAK MI GEZEYİM DİYE DÜŞÜNÜYOM HAZIRLIK BİTENE KADAR .....

ACIKCASI NE YAPACAGIMI BİLMİYOM BU KONUDA BİLGİSİ OLANLARDA YARDIM BEKLİYOM AMA COOK ACİLLL......

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
cok acil

arkadaslar ben 2 yıllık mezunuyum. bu yıl kaydımı acıkögretim fakültesi işletme bölümü hazırlık sınıfına yaptım... 2 yıllıktan 2006 yılında mezun oldum ve acıkögretime hazırlık sınıfından basladım..

ama sorun olan 1985 dogumluyum ve askerlik subesinden tecil edemiyom. nedeni ise acıkögretin bürosunun bana askerlik durum belgesinin vermemesidir. neden olarak ta hazırlık sınıfı oldugum için askerlik durum belgesi veremiyorlarmıs.

NE YAPMAM GEREKİYOR BİLGİSİ OLAN VARMI

KACAK MI GEZEYİM DİYE DÜŞÜNÜYOM HAZIRLIK BİTENE KADAR .....

ACIKCASI NE YAPACAGIMI BİLMİYOM BU KONUDA BİLGİSİ OLANLARDA YARDIM BEKLİYOM AMA COOK ACİLLL......
Bu konuda yapman gereken, Askerlik şubesine gidip durumunu izah etmen ve onlardan fikir sorman olmalıdır. Gerekirse askerlik şubesi komutanının yanına çıkıp durumunu anlatarak kendine hazırlık bitene kadar süre istemen olacaktır. Genelde bu tarz başvurularda öğrencilere iyi niyetle yaklaşmaktadırlar. Şansını denemeni öneriyorum. Sonuçta denemekten bi şey kaybetmessin, ama denemessen eğer belkide tecilli olacakken kaçak durumuna düşebilirsin.

vtelli

Yeni Üye
Hudai sorunu ben cevaplayın bende senin gibi aynı durumdayım...

Sorunun cevabı bu sene aralık ayında gidebilirsin tabi bunun için dilekçe yazman gerekli.Nasıl bir dilekçe yazıldığını bilmiyorum ama geçen sena arkadaşım aynı şekilde askere gitti ordan biliyorum.Herhangi bir şubeye gidip sorabilirsin ne dilekçesi olduğunu...

jokerspower

Yeni Üye
arkadaşlar bu sene mezun oluyorum. kısa dönem askerlikten yararlanabilirmiyim
? bilgilendirebilirmisiniz?

1han28

Yeni Üye
slm herkeze.

işletme 4. sınıftan final sınavları ile geçtim.(mayıs 2009 ilk notlar ve son sınavlar cok iyi )

02,11,1986 doğumluyum.

ilk sorum = agustosda gidebilme imkanım nedir ?
2 sorum= bi arkadaş yazmıs başvurmuş 1 sene sonraya gün vermişler ( ama erken gitmek için istek yapmamış ) doğrumudur bu

amacım ne kadar erken gidersem kardır :) lutfen yardım.

avakkk

Yeni Üye
bak arkadsım erken gtme dılekcesı falan yok artık yoğunluktan dolayı artık ole gec veryolar gub banada seneye nısan dedıler gel dıye bakalım ne olcak

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye
Abdullah Kara