329.Dönem (Ağustos) Yedek Subay, Kısa Dönem Çavuş Adayları Buraya....

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Bu bölümde aöf mezun ve öğrencilerinden 329. Dönem Ağustos 2009 da askerlik hizmetine başlayacak arkadaşlarımızın soru, sorun ve problemleri ile merak ettikleri hakkında elimizden geldiğince cevap bulmaya çalışacağız.

Ağustos 2009 celbi için,
......-..... tarihleri arasında AS.Dairesi.Bşk. müraacaat etmek gerekiyor.

Bu konuda 329.dönem çavuş ve yedek subay adayı forum üyelerimizi tanıyacağız. Konu içerisine 329. dönem için belirlediğimiz kriterlere göre bir liste oluşturacağız.

Bu listenin sorunsuz olabilmesi için lütfen belirlediğimiz kriterlere uyalım arkadaşlar.

Kısa Dönem ve Yedeksubay adaylarının dönem dönem ayrı ayrı paylaşımı olan,listelerin oluşturulduğu,soruların cevapsız kalmadığı bir konu oluşturmak istediğimizi tekrar hatırlatmak istiyorum.

1) Sizler sorularınıza ve merak ettikleriniz hakkında daha kolay ve sade bir şekilde cevap bulabileceksiniz.

2) Askeri birliklerinize teslim olmadan önce, tam bilgi donanımına sahip olacaksınız.

3) Gereksiz ve içi boş mesajlar atılmayacak ve cevap aradığınız sorulara görüntü kirliliğinden uzak, tamamen içi bilgi ve tecrübe dolu cevaplar alacaksınız.

Askerlerin yanlarında götürebilecekleri ihtiyaç listesi:*

1- traş takımı (mach3, jel, traş kolonyası)
2- yüz ve banyo havlusu( askerin verdiği iyi değilmiş)
3- sabun, sampuan
4- dis fırcası, macunu
5- tırnak makası
6- pudra, yara bantı
7- vatka, tabanlık
8- cüzdan, çabuk kuruyan mayo
9- eşofman altı(ne olur ne olmaz bi tane aliim)
10- iç çamaşiri(6 adet kollu aklet, 6 adet paçalı don, 12- çift corap[kesin pamuklu olsun)
11- kolonyalı mendil(kolonya toplanıyormuş kapıda)
12- casıo saat
13- telefon kartı

Aşağıda 329. dönem ve bundna sonraki dönemler için hazırladığımız şablonumuzu belirtiyorum. Lütfen genel listede adınızın geçmesi için cevabınızın başına bu şablona göre bilgilerinizi giriniz.

Kullanıcı Adı - Adı ve Soyadı - Memleket - Sınav Numarası - Sınav Sonucu (Katılacağı Birlik) - Bitirdiği bölüm

Forumumuzda bulunan 329. Dönem yedek subay ve kısa dönem çavuş ve erbaş adaylarının listesini konuya cevap yazıldıkça bu mesaja ekleyeceğiz arkadaşlar.

Kullanıcı Adı - Adı ve Soyadı - Memleket - Sınav Numarası - Sınav Sonucu (Katılacağı Birlik) - Bitirdiği bölüm
1- omer_evran - ömer evran - İstanbul - 37695 - 4ÜNCÜ ZH. TG. Ktanlıgı Erzurum - işletme
2- cambaz_82 - Mehmet YILDIZBAŞ - Aydın - bilinmiyor - bilinmiyor - Maliye
3- ekrem_03 - Ekrem Evcimen - Afyonkarahisar - 90995 - Eğitim Merkezi K.K. LOJ. K. ULŞ. K. ULŞ. AĞIR OTO A. K.LIĞI ANKARA - İngiliz Dili ve Edebiyatı

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Kullanıcı Adı : ömer_evran
Adı ve Soyadı : Ömer Evran
Memleket : Niğde
Sınav Numarası : Henüz Bilmiyorum :)
Sınav Sonucu (Katılacağı Birlik) : Henüz Belli Değil:
Bitirdiği bölüm : İşletme (2007)

Evet Arkadaşlar Ağustos 2009 da bende askerlik hizmetini yerine getirmek için ocağa alınacağım. Bu ve diğer konuda bu dönemlerde askere alınacak arkadaşalrın bilgilerini girmelerini rica ediyorum...

cambaz_82

Yeni Üye
Kullanıcı Adı : cambaz_82
Adı ve Soyadı : Mehmet YILDIZBAŞ
Memleket : Aydın
Sınav Numarası : Henüz Bilmiyorum
Bitirdiği bölüm : Maliye ( Haziran 2009 )

arkadaşlar yeri burasımı bilmiyorum ama benim sormak istediğim bişey var..tek dersim kaldı ve haziranda sınavlar bitiyo..ağustos 2009 a yetişebilirmiyim..haziran başı finaller var..sonucu açıklanana kadar 25 haziran olur..mezun oldugumu öğrenirsem hiç beklemeden eskişehire gidip diplomamı alıcam..sizce yetişebilme şansım olur mu ağustosa..

vtelli

Yeni Üye
en erken sanırım aralık ayında gidebilirsin... oda dilekçe filan verecen ööle....Geçen sene arkadaşım yaptı ordan biliyorum...bu sene bende 4. sınıftayım insaallah sınavlardan geçebilirsem aralıkta bende askerim...

spidermanr

Yeni Üye
arkadaşlar yeri burasımı bilmiyorum ama benim sormak istediğim bişey var..tek dersim kaldı ve haziranda sınavlar bitiyo..ağustos 2009 a yetişebilirmiyim..haziran başı finaller var..sonucu açıklanana kadar 25 haziran olur..mezun oldugumu öğrenirsem hiç beklemeden eskişehire gidip diplomamı alıcam..sizce yetişebilme şansım olur mu ağustosa..
bende cambazla aynı durumdayım arkadaşlar..benmde bi sorum olacak..

ben öğrenimim devam ederken nisanda 327agustos dönemi için başvuru yapsam er olarak..er olarak başladığım askerliğe okulu bitirdiğim zaman aldıgım çıkış belgemle kısa dönem veya yedek subaylığa başvuru yapabiliomuyum varmıdır böyle bişe acaba ?

spidermanr

Yeni Üye
ERBAŞ VE ER OLARAK ASKERLİK GÖREVİNİ YAPMAKTA İKEN DÖRT YILLIK YÜKSEK OKUL FAKÜLTE , AKADEMİ VE ENSTİTÜLERİ BİTİRENLERİN YEDEK SUBAY ADAY ADAYLIĞINA GEÇİRİLMESİ.

a. Erbaş ve er olarak askerlik görevlerini yapmakta iken en az dört yıl süreli yüksek okul, fakülte, akademi ve enstitüleri bitirenler;
(1) Bitirdikleri okula ait diplomanın veya mezuniyet belgesinin noterden tasdikli bir sureti, noter onaylı TAAHHÜTNAME ve bir dilekçe ile birlikte birlik komutanlıklarına müracaat ederler. (Dilekçe örneği için Bkz.: EK-5)

(2) Birlik Komutanlığı, bu müracaatı başvuru sahibinin yerli askerlik şubesi başkanlığına gönderir.

(3) Yerli askerlik şubesi başkanlığı, ön incelemeyi müteakip, ilgilinin, kütük kayıt sureti, askerlik kararı, diploma sureti, TAAHHÜTNAME ve dilekçesini Askeralma Dairesi Başkanlığına gönderir. (Taahhütname örneği için Bknz. EK-6)

(4) Askeralma Dairesi Başkanlığında yapılan inceleme sonucunda, durumuna uygun olan başvuru sahibinin, daha önce er olarak alınmış olan askerlik kararı yedek subay aday adayı olarak değiştirilir ve birlik komutanlığından geçici terhisi istenir.

b. Geçici terhisleri yapılan bu yükümlülerin askerlik şubelerine müracaatlarında askerliklerine yedek subay aday adayı olarak karar alınır ve ilk yedek subay celbinde sevke tâbi tutulurlar.

c. Kara Kuvvetleri Komutanlığınca yapılan test ve mülâkat sonucu;

(1) Yedek subay adayı statüsüne ayrılanlar, daha önce er olarak yapmış olduğu hizmet sayılmayarak, yedek subay olarak 12 ay tam hizmete tâbi tutulurlar.

(2) Kısa dönem er statüsüne ayrılanlardan;

- Daha önce er olarak yaptığı hizmeti yedek subay hizmet süresinin yarısı olan altı ay ve daha fazla olanlar, Kara Kuvvetleri Komutanlığınca doğrudan terhis edilirler.

- Daha önce er olarak yaptığı hizmet altı aydan az olanlar, tertip edildikleri birliklerine katılırlar ve hizmetini altı aya tamamlayanlar, birlikleri tarafından terhis edilirler.

http://www.asal.msb.gov.tr/

söylemek istediğim tamda buydu :D

x.ekselans

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar bu ağustos ayında inş askere gidiyorum. Fakat bir sorum olucaktı, hepatit b rahatsızlığım var sınavdan önce yada sonra askeriyeye raporumu vermem kısa dönem askerlik yapmamda etkisi olurmu?

sercancepkin

Yeni Üye
benim bi sorum olucak biz mezun olduktan sonra sınava giricez biz o sınavı ne için kazanıcaz?kısa donem yapabilmek içinmi yoksa uzun donem yapabilmek içinmi?

ekrem_03

Yeni Üye
Selam Tertipler,

Kullanıcı Adı : ekrem_03
Adı ve Soyadı : Ekrem Evcimen
Memleket : Afyonkarahisar
Sınav Numarası : Henüz Bilmiyorum
Bitirdiği bölüm : İingiliz Dili ve Edebiyatı (2009)

01/02/03.08.2009 da Polatlı - Ankara Topcu ve Füze Okulunda görüşmek üzere...

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Son mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
17,417
Kullanıcılar
90,726
Son üye
LeonUO