Halkla İlişkiler

BospHoruS

Özel Üye
Halkla İlişkiler :

Açıköğretim verilen bu bölümde halkla ilişkilerin uygulama biçimleri üzerine eğitim ve araştırma yapan elemanlar yetiştirilir.

Halkla İlişkiler Programının Amacı : Halkla ilişkiler ve tanıtım programının amacı, gerek kamu, gerekse özel sektör kuruluşlarının halkla ilişkiler, reklam ve tanıtım birimlerinde çalışacak nitelikli elemanları yetiştirmek ve bu alanda araştırma yapmaktır.

Halkla İlişkiler Programında Okutulan Belli Başlı Dersler : Halkla ilişkiler programının 4 yıllık eğitim süresinin ilk iki yılında sosyoloji, psikoloji, siyaset bilimleri, ekonomi, hukuk ve istatistik gibi temel dersler okutulmaktadır. Daha sonraki yıllarda reklamcılık, fotoğrafçılık, iletişim vb. konularda eğitim yapılmaktadır.

Halkla İlişkiler Programı için Gereken Nitelikler : Halkla ilişkiler ve tanıtım programına girmek isteyen bir kimsenin sosyal bilimlere ilgili ve bu alanda başarılı, normalin üzerinde bir sözel yeteneğe ve ikna gücüne sahip, girişken, insanlarla etkileşimde bulunmaktan hoşlanan, çevredeki kaynakları seferber edebilen, yaratıcı bir kişi olması gerekir.

Halkla İlişkiler Programının Bulunduğu Üniversite ve Fakülteler :

İSTANBUL BİLGİ İLETİŞİM FAKÜLTESİ
MARMARA İLETİŞİM FAKÜLTESİ
BAHÇEŞEHİR İLETİŞİM FAKÜLTESİ
İSTANBUL İLETİŞİM FAKÜLTESİ
İSTANBUL TİCARET İLETİŞİM FAKÜLTESİ
EGE İLETİŞİM FAKÜLTESİ
ANKARA İLETİŞİM FAKÜLTESİ
YEDİTEPE İLETİŞİM FAKÜLTESİ
GAZİ İLETİŞİM FAKÜLTESİ
AKDENİZ İLETİŞİM FAKÜLTESİ
BAŞKENT İLETİŞİM FAKÜLTESİ
SELÇUK İLETİŞİM FAKÜLTESİ
ATILIM İŞLETME FAKÜLTESİ
MALTEPE İLETİŞİM FAKÜLTESİ
SAKARYA SAPANCA MESLEK YÜKSEKOKULU
HARRAN ŞANLIURFA MESLEK YÜKSEKOKULU
KARADENİZ TEKNİK ORDU MESLEK YÜKSEKOKULU
SELÇUK SOSYAL BİLİMLER MESLEK YÜKSEKOKULU
KOCAELİ KANDIRA MESLEK YÜKSEKOKULU
CUMHURİYET ŞEBİNKARAHİSAR MESLEK YÜKSEKOKULU
ONSEKİZ MART GÖKÇEADA MESLEK YÜKSEKOKULU
ANADOLU AÇIKÖĞRETİM FAKÜLTESİ
FATİH ANKARA MESLEK YÜKSEKOKULU
TRAKYA EDİRNE MESLEK YÜKSEKOKULU
İZMİR EKONOMİ İLETİŞİM FAKÜLTESİ
İSTANBUL KÜLTÜR İŞLETMECİLİK MESLEK YÜKSEKOKULU
TRAKYA ÇERKEZKÖY MESLEK YÜKSEKOKULU

Halkla İlişkiler Programı Mezunlarının Kazandıkları Ünvan ve Yaptıkları İşler : Halkla ilişkiler programını bitirenler çeşitli kurumlarda "Halkla İlişkiler ve Tanıtım Elemanı" olarak görev alırlar.

Halkla İlişkiler Teknikerlerinin Çalışma Alanları : Hakla ilişkiler ve tanıtım alanında yetişenler resmi ve özel kuruluşların tanıtım birimlerinde, reklam ve kamuoyu araştırmaları ile ilgili kuruluşlarda görev alabilirler. Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölüm özel ve kamu kesiminde halka ilişkilerin uygulama biçimleri üzerine ve eğitim araştırma yapar. Halkla ilişkiler uzmanını amacı, çalıştığı kurumu halka tanıtmak, kurum ile halk arasında iletişim sağlamaktır. Bunun için kurumu tanıtıcı broşürler, raporlar hazırlayarak bunları kitle iletişim araçlarıyla halka duyururlar. Kurum ileri geleneklerinin konuşma ve yazışmalarının gözden geçirirler. Basın, konferans, yıldönümü toplantıların beklenen etkiyi yapması için gerekli koşullar hazırlarlar. Kısaca çalıştığı kurum hakkında çevrede olumlu izlenimler oluşturmaya çalışırlar. Mezunlar bank , fabrika, hastane, üniversite gibi özel ve kamu sektörüne ait çeşitli kurumlarda çalışabilirler

emine_sude

Yeni Üye
halakla ilişkiler son sınıf ve tek kalan dersim ing. yabancı dlim ing olmadığı için bir türklü veremiyorum yardımcı olurmusunuz.

ecreweb

Yeni Üye
inglizce o kadar zor birşey değil ki, denemeleri çöz, derslere gir... ben halkla ilişkiler mezunuyum...

tema

Yeni Üye
ben geçen yıl sorularını arıyorum ama bulamadım yardımcı olurmusunuz

tema

Yeni Üye
ben geçen senenin sorularını arıyorum yardımcı olurmusunuz

blackelaj

Yeni Üye
halkla ilişkiler lütfen yardımmmm!!!!!!

arkadaşlar halkla ilişkiler bölümü ile ilgili fazla bilgi bulamıyorum. bu sene kayıt oldum ilk sınavıma giricem,açıköğretimde okuyan bazı arkadaşlar geçmiş sorulardan çalış dedi ama sağlıklı bi bilgiye ulaşamadım yani bulamıyorum..bir türlü bütün soruları indiremiyorum. sizlerde bi link falan varsa lütfen yollarsanız çok memnun olurum. işletme bölümü ile ilgili bir sürü bilgi ve istediğin herşeye ulaşabiliyosun ancak halkla ilişkiler bölümü olarak mağduruz :) ya lütfen arkadaşlar 3 gündür uğraşıyorumm....

Linsey

Özel Üye
arkadaşlar halkla ilişkiler bölümü ile ilgili fazla bilgi bulamıyorum. bu sene kayıt oldum ilk sınavıma giricem,açıköğretimde okuyan bazı arkadaşlar geçmiş sorulardan çalış dedi ama sağlıklı bi bilgiye ulaşamadım yani bulamıyorum..bir türlü bütün soruları indiremiyorum. sizlerde bi link falan varsa lütfen yollarsanız çok memnun olurum. işletme bölümü ile ilgili bir sürü bilgi ve istediğin herşeye ulaşabiliyosun ancak halkla ilişkiler bölümü olarak mağduruz :) ya lütfen arkadaşlar 3 gündür uğraşıyorumm....
Merhaba ,
http://eogrenme.anadolu.edu.tr/Portal/Giris.aspx tckimlik numaranızı girerek sorulara ulaşabilirsiniz,Videolarda var dersleri izleyebilirsiniz;)
Aklınıza takılan soru olursa sorabilirsiniz;)
İyi çalışmalar;)

tercüman

Yeni Üye
merhaba arkadaşlar ben bu sene halkla ilişkiler bölümüne kayıt yaptırdım e öğrenme portalında oturum açamıyorum sizce neden olabilir??

by-cansuyu

Yeni Üye
slm arkadaşlar bende açıköğretim halkla ilişkiler bölümüne kayıt olmayı düşünüyorum ama bölüm hakkında fazla bilgim yok bu bölümden mezun olanların iş olanağı varmıdır:confused:ayrıca bu bölümü bitirip lisansa tamamlayabiliyormuyuz açıköğretim eğer tammalayabiliyorsak hangi bölümden lütfen yardımcı olun şimdiden teşekkürler:);):

Linsey

Özel Üye
slm arkadaşlar bende açıköğretim halkla ilişkiler bölümüne kayıt olmayı düşünüyorum ama bölüm hakkında fazla bilgim yok bu bölümden mezun olanların iş olanağı varmıdır:confused:ayrıca bu bölümü bitirip lisansa tamamlayabiliyormuyuz açıköğretim eğer tammalayabiliyorsak hangi bölümden lütfen yardımcı olun şimdiden teşekkürler:);):
Slm,
Açıköğretimden Lisans tamamlama olanağı bulunmaktadır,
İşletme veya İktisat fakültelerine geçiş yapabiliyorsunuz;)
AYnı zamanda DGSye girip örgüne geçiş hakkınızda bulunmaktadır;)

by-cansuyu

Yeni Üye
teşekkürler peki iş olanağı varmıdır bi bilginiz varmı acaba sağlık kurumları işletmeciliğiyle karşılaştırılırsa hangisi daha avantajlıır hangisini seçiyim:confused::confused::confused:

SARA AĞGÜN

Yeni Üye
halkla ilişkiler 1 sınıf çıkmış sınav sorulurı ve cevaplarını bulmadım lütfen yardımcı olursanız sevinirim:(

julide81

Yeni Üye
arkadaşlar geçmiş yıllara ait ara sınav sorularını bulamıyorum bende 1 sınıfım maalesef:confused:

kartal4500

Yeni Üye
arkadaşlar halkla ilişkiler 1. ve 2. sınıf çıkmış soruları sinavyeri.com adresinden indirebilirsiniz kim koyduysa bu siteye sağolsun

canselen

Özel Üye
Biraz foruma bakmayı ögrenseniz aöf destek nettede cıkmış 1 ve 2.sınıf ara final sınav sorularını bulabılırsınız.bukadar hazırcı olmayın lütfen ya:mad:

aslıibo

Yeni Üye
arkadaşlar bende halkla ilişkiler 1.sınıfım ve bu sitede geçmiş yıl sorularını rahatlıkla buldum indirdim ve klasör oluşturdum...bunu bulamamınız şaşırtıcı çünkü bildiğim kadarıyla 1.sınıfların çoğu aynı derslerden(birkaç ders hariç) sınava giriyor ve sorular aynı... biraz araştıralım lütfennn

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye
Abdullah Kara