Açıköğretimde Askerlik Tecil İşlemleri...

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Açıköğretim Fakültesine kayıtlı gerek lisans gerekse önlisans öğrencileri tüm üniversite öğrencileri gibi askerlik kanunu hükümlerine tabidirler. Bu öğrencilerin askerlik tecil işlemleri öğrencilik süresince ilgili üniversite tarafından yürütülür.

29 Yaş Sınırı
Askerlik kanununda en çok 29 yaşını bitirinceye kadar askere alınması kesindir. Bu yaşa kadar tahsillerini bitirmemiş olanlar, ertesi seneye bırakılmayıp asker edilirler. yükseköğretimde okuyan öğrencilerin askerlik tecil işlemleri en çok 29 yaşına kadar yapılır. 29 yaş sınırını aşan öğrenciler öğrencilikleri devam etse bile askerlik tecil işlemlerinden yararlanamazlar.

İki Sene Üst Üste Sınıf Geçemeyenler
Yükseköğretimde okuyan öğrenciler askerlik kanununda belirtildiği gibi (iki sene üst üste sınıf geçemeyenler) bir sınıfı iki yıl üst üste tekrar ederlerse askerlik tecil işlemlerinden yararlanamazlar.

İkinci Üniversite Öğrencileri
Herhangi bir yükseköğretim programından mezun olduktan sonra diğer bir yükseköğretim programına kayıt yaptıran (ikinci üniversite) öğrencileri askerlik tecil işlemlerinden yararlanamazlar.

Herhangi bir örgün yükseköğretim programında okurken acıköğretim programlarına kayıt yaptıranlar askerlik tecil işlemlerinden yararlanamazlar.

Herhangi bir örgün yükseköğretim programında okurken acıköğretim programlarına kayıt yaptırdıktan sonra örgün öğretimden kaydını sildiren öğrenciler, bu durumlarını belgelendirmek koşuluyla askerlik işlemleri dahil tüm öğrencilik hizmetlerinden yararlanırlar.

Öğretim Süresini Aşan AÖF Öğrencileri
Önlisansta kayıt olunan yıldan itibaren 4. yılını, lisansta 7. yılını dolduran öğrenciler öğrencilik hizmetlerinden yararlanamayacakları için askerlik tecil işlemlerinden yararlanamazlar.

zalimsin_22

Yeni Üye
s.a Ben birinci sınıfta bu üçüncü senem ve bu yıl da kayıt yaptırdım ama bana askerlikle ilgili bişi demedilerki.....

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
s.a Ben birinci sınıfta bu üçüncü senem ve bu yıl da kayıt yaptırdım ama bana askerlikle ilgili bişi demedilerki.....
Eğer Liseden Sonra Askerliğinizi Belli bir Süre tecil Ettirdi İseniz Bu Süre Bitince Size Askerlikle İlgili Belgeler Gelecektir.

2 yıl üst üstte açıköğretimde aynı bölüm ve sınıfta kalanların Askere Alma İşlemleri Başlatılız.

furkan aksoy

Yeni Üye
ya arakdaşlar önlisans mezunuyum.açık öğretime kayıt yaptım 3.sınıftan dikey geçiş yani.. askerlik kağıtları geldi eve tutuklayacaklar:D a.ö.f tecil etmiyomu bilen varsa yazsın lütfen:(

makinistK

Yeni Üye
:eek:

arkadaşm şimdi ben lisans 4.sınıf öğrencisiyim sınavsz 2. üni aöf 4 yıllık işletme 2 sınıfım. lisans bittikten sonra aöf askerliğimi tecil etmicekmi demek oluyor yani???

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
furkan aksoy

Açıköğretim Hazırlık Sınıfı Öğrencilerinin askerlik tecil İşlemlerini okul yaptırmamaktadır. Kendiniz Askerlik şubesine Giderek Durumunuzu Anlatıp Tecil işlemini Yaptırmanız Gerekmektedir. %90 İhtimalle Askerlik Şubesi Tecil işleminizi yapacaktır.

makinistK

Askerlik Kanununa Göre 1. 4 yıllık Bitirdikten Sonra İkinci 4 Yıllığı Okumak için Askerlik tecil işlemi Yapamassın. Ama Senin Durumun Biraz farklı Bu Konuda Net Bilgim Yok, Askerlik Şubesine Danışman Gerekli Bence.

Ama Şunu Yapabilirsin 4. Sınıfta Bu Yıl Bir Dersini Bırakarak 4. Sınıfta Kal, Ama Diğer Bölümde 3. Sınıfa Kesin geç, Önümüzdeki Yıl 4. Sınıfın Tek Dersini Verip Diğer Bölümdede 4. Sınıfa geçersin. Askerlik Şubesi de %90 İhtimalle Senin Son Sınıfı Okumana Müsade Edecektir.

RefLections

Yeni Üye
arkadaşlar benim sorunum biraz farklı
benim bu yıl yoklama kagıdım gelmiş ben türkide değildim
lise diplomamı felan yanıma almıştım
bizimkilerde aöften ögrenci belgemi alıp tecil ettirmişler.
yaşım 20 bu yıl aöfe başvurdum
önümüzdeki yıl lise diplomamı alıp 3yıl tecil ettirebilirmiyim

ozgun

Yeni Üye
Benimki birazdaha karisik aof ye 2007 yilinda girdim sadece bir donem harci yatirdim suanda kayit silinmis durumda isler istedigim gibi gitmediginden dolayi tekrar aof ye girmek istiorum ama tecil falan nasil olur bilmiyorum subeye gitmeyede tirsiyorum bana mail atarsaniz takip edemeyebilirim bu arlar siteyi cok sevincem eaglecasperol@gmail.com simdiden tesekkurler

MetinSalci

Yeni Üye
refle eğer aöf kayıtlıysan tecil ettirmene gerek yok okul zaten otomatikmen dönem sonunda askerlik şubelerine topluca öğrenci durum belgesi gönderiyor tecil ettirmene gerek kalmıyor.. yani kısaca okul tecil ediyor.. senin lise diplamanı alıp tecil ettirmene gerek yok..

MetinSalci

Yeni Üye
furkancığım eve gelen kağıtlar son yoklama kağıdıdır zannedersem.. eğer öyleyse bürona git öğrenci durum belgesi al ve bunu askerlik şubene postala.. sonra gönül rahatlığa okuluna dewam edebilirsin bi sorun çıkacağını zannetmiyorum.. ;)

MetinSalci

Yeni Üye
ozgun aöfde kayıt silinme gibi bi durum yok sadece harcını yatırmadığın zaman sınavlara giremez ve öğrencilik haklarından yararlanamazsın.. sınavlara girmesen yada giremesen bile harcını yatır ozaman büron askerlğini tecil eder etmese bile senin bürodan alacağın bi kağıtla halldersin..

esirinim

Yeni Üye
2 yıllık meslek yüksek okulu mezunuyum

2009 ocak ayında üniv. Den mezun oldum. 2008 eylül de aof.1.snf işletme-iktisat bölümüne kayıt yaptırdım. O zmnlar geçici mezunuiyet belgemi alamadıgım için aof. 3. Snf a direk kayıt olamadım. şuan elimde geçici mezuniyet belgem var. Büro ya gittim söledim olur dedi ama askerlik şubene git. Bn 2 yıllık meslek yüksek okulu mezunuyum de askerligini tecil etsinler dediler aof.den. Sadece mezuniyet belgemle mi gidicem yoksa dgr tecil ettirmek için gerekli belgeleri de götürücek miyim ??????????

Lütfen acil yardımcı olursanız???

Minnettar kalırım .......

87 dgmluyum bu arada....

şimdi den tşkrlr....

:( :( :(

enginuslu

Yeni Üye
arkadaşlar mrb.ben 1984 dogumluyum 4 yıllık kamu yönetimi okuyorum.2.sınıf ögrencisiyim.askerligi hangi yıla kadar okul ertelemekte,yada benim tecil için başvuru yapmama gerek varmı.

Burkacan

Yeni Üye
Mezun olduktan sonra tecil etme şansımız oluyor mu diyelim ki mezun oldum hemen işlemleri mi başlatıyorlar tecil ettirme hakkım var mı?

81ant

Yeni Üye
aöf 3 sınıfa geçtim ancak...

önlisans mezunuyum.tecil hakkımı kullandım.aöf gecen sene dikey geçiş hakkı tanıdı kaydımı yaptım bu sene 3 sınıfa gececeğim...kaydımı yenilersem tecil problemi kamıo ancak bu sefer yaş sorunu cıkıo..neymiş bu ya 29 yaş sürekli karşımda...1981 haziran doğumluyum.su an 28 içindeyim. 2010 haziranda 29 içinde olacağım ve 3 sınıf. bitecek.2010 celp kasım... ekimde 4 sınıf kayıt. bu durumda benim durumum ne oluyor. 29 yaşınını doldurmak mı yoksa 29 yaş sınırı içinde olmak mı...29 yaşına 2010 haziranda giriorum..2010 kasımda da celp dönemim..ben aöf yi firesiz bitirmek istiyorum.. 2 sene önce aöf böle bi hakkı tanımış olsaydı keşke...tanıdı dienler için bölümüm sahne tasarımı :) şans işte bunda da vardır bi hayır.cevaplarınız için şimdiden teşşekkür...

gilmour

Yeni Üye
ben 88 doğumluyum, eskişehir osmangazi üni. de 4 sene işletme okudum ancak, okulum 2 sene uzadı ve maddi durumlardan dolayı bırakıp dönmek zorunda kaldım. henüz kaydım silinmedi, bu sayede aöf lisans programlarına kayıt yaptırabiliyorum. 4 yıllık açık öğretim programına kayıt yaptırırsam, daha ne kadar askerliğimi tecil ettirebilirim? ve şu var; ben hiç muayeneye gitmedim, bildiğim kadarıyla okul otomatik olarak tecil ediyordu askerliğimi. muayene kaçağı sayılır mıyım ?

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Son mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
17,417
Kullanıcılar
90,726
Son üye
LeonUO