Aöf Sosyal Hizmetler Genel Bilgilendirme

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Aöf Sosyal Hizmetler Genel Bilgilendirme

Sosyal Hizmetler Önlisans Programı, hem sosyal hizmetlerin örgütlenmesi ve uygulanmasında gereksinim duyulan yeni ara elemanlar yetiştirmeyi, hem de halen sosyal hizmet alanında çalışan ancak konuya ilişkin akademik bir eğitim almamış olan bireylerin niteliklerini geliştirmeyi amaçlamaktadır.

Kimler Kayıt Yaptırabilir?

Sosyal Hizmetler Önlisans Programına, YGS puan türlerinin en az birinden 140.000 ve üzeri puan alan kişiler tercih edebilirler ( Yerleşmek İçin Kontenjan Dahilinde Olmak Gerekir ) . Bunun yanı sıra örgün bir programda kayıtlı olan öğrenciler, alanları dışında olmak üzere YGS’ye girmeden İkinci Üniversite kapsamında Sosyal Hizmetler Önlisans Programına başvuru yapabilirler. Sosyal Hizmetler Önlisans Programına özgü başvuru koşulları bulunmamaktadır. Sosyal Hizmetler Önlisans Programına, Aile ve Tüketici Bilimleri, Aile ve Tüketici Hizmetleri, Çocuk Gelişimi, Çocuk Gelişimi ve Bakımı, Çocuk Gelişimi ve Eğitimi, Yaşlı Hizmetleri, Hasta ve Yaşlı Hizmetleri eğitimi veren mesleki ve teknik orta öğretim kurumlardan mezun öğrenciler sınavsız yerleştirilebilmektedir. Sosyal Hizmetler Önlisans Programı Batı Avrupa ve Azerbaycan Programları dahilinde bulunmamaktadır.

Kontenjan Sınırlaması ve Taban Puanları

101050572 Sosyal Hizmetler
Kontenjanı: 20000, 2015’te yerleştirilen :20000, Taban Puanı: 237,40

Ek yerleştirme Kontenjanı: 6000, Ek yerleştirme sonucuna göre yerleşen: 6000, Ek yerleştirme Taban Puanı : 212,03

İkinci Üniversite
Örgün veya açıköğretim üniversite öğrencileri veya mezunları sınavsız ikinci üniversite kapsamında Sosyal Hizmetler bölümüne direk kayıt hakkına sahiptirler.

Mezuniyet Sonrası

Sosyal Hizmetler Önlisans Programı’ndan mezun olan öğrenciler, “Sosyal Hizmetler Önlisans Diploması” alırlar. Sosyal Hizmetler Önlisans Programı’ndan mezun olan öğrenciler Uzaktan Eğitim yapan İşletme ve İktisat Fakültelerine sınavsız dikey geçiş yapma olanağına sahiptirler. Sosyal Hizmetler Önlisans Programı’ndan mezun olan öğrencilerin Örgün Sosyal Hizmetler Lisans Programlarına dikey geçiş yapabilmeleri için Dikey Geçiş Sınavına (DGS) girmeleri gerekmektedir.

İş Olanakları

Bu programdan mezun olan öğrenciler Aile eve Sosyal Politikalar Bakanlığına bağlı kuruluşların çeşitli birimlerinde, kamu ve özel sektöre ait huzur evlerinde, özürlü bakım ve rehabilitasyon merkezlerinde, engellilere yönelik özel eğitim kuruluşlarında, sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarında, yerel yönetimlerin sosyal yardım ve hizmet birimlerinde çalışabilirler.

Staj Hakkında
Sosyal Hizmetler Önlisans Programında kayıtlı öğrencilerin staj yapmaları zorunludur. Öğrenciler stajlarını tek seferde yapmalıdırlar, bölerek farklı zaman dilimlerinde yapamazlar. Sosyal Hizmetler Önlisans Programına kayıtlı öğrencilerin zorunlu staj süreleri 24 işgünü’ dür. Bütün derslerini veren ancak staj yapmayan öğrenciler mezun olamazlar.Öğrenciler staj yapabilecekleri tesisleri kendileri bulmakla yükümlüdür. Sosyal Hizmetler Önlisans Programı 3. yarıyıla kayıt yaptıran öğrenciler, staj başvurusu yapabilirler. Staj yerleri, koşulları, vs. konusunda ayrıntılı bilgi almak için aşağıda yayınlanan Sıkça Sorulan Sorular belgesini mutlaka okuyunuz.
Duyuru: Sosyal Hizmetler Ön Lisans Programı öğrencilerinin staj evrakları güncellenmiş olup, sitemizde yer almıştır. Sitede yer alan
yeni evraklar geçerli olup, eski evraklar işleme alınmayacaktır.

Kişisel Gelişim
Sosyal Hizmetler Önlisans Programı mezunları, sosyal hizmetlere ilişkin temel bilgilere sahip olabilecekler ve sosyal hizmet alanlarında ara eleman olarak çalışabileceklerdir Sosyal Hizmetler Önlisans Programı mezunları, sosyal hizmetlere ilişkin temel bilgilere sahip olabilecekler ve sosyal hizmet alanlarında ara eleman olarak çalışabileceklerdir.

Staj Hakkında Detaylı Bilgi İçin TIKLAYIN

Sosyal Hizmetler Ders Listesi İçin
TIKLAYIN

Sosyal Hizmetler Mezunlarının İş İmkanları için
TIKLAYIN

AÖF SOSYAL HİZMETLER ÇIKMIŞ SINAV SORULARI VE CEVAPLARI İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ.

keziban123

Yeni Üye
çok teşekurler bu konularda bilgilendirdiğiniz için

keziban123

Yeni Üye
Sorunum nasıl çalısabilirim nelerden yardım alabilirim ve nasıl olacak ve kayıt yenileme subattın 27 sinde sonmu ve ve bu yenileme ek yerlestirmeler için mi

Linsey

Özel Üye
Sorunum nasıl çalısabilirim nelerden yardım alabilirim ve nasıl olacak ve kayıt yenileme subattın 27 sinde sonmu ve ve bu yenileme ek yerlestirmeler için mi
2.parç parasının yatırıldığı tarih,27Şubat Son,bundan sonra ödeme yaparsanız eğer faiziyle birlikte yatırırsınız;)
Sanırım yardımcı kitap yok Piyasada yeni bölüm olduğu için , Okulun verdiği kitaplardan çalışmanız gerekiyor,kendinize plan hazırlayıp çalışırsanız eğer daha iyi olur;)

öske

Yeni Üye
sosyal hizmetler bölümünden dikey geçişle 4 yıllığa geçiş varmı şimdiden teşekkürler.

keziban123

Yeni Üye
2.parç parasının yatırıldığı tarih,27şubat son,bundan sonra ödeme yaparsanız eğer faiziyle birlikte yatırırsınız;)
sanırım yardımcı kitap yok piyasada yeni bölüm olduğu için , okulun verdiği kitaplardan çalışmanız gerekiyor,kendinize plan hazırlayıp çalışırsanız eğer daha iyi olur;)
çok teşekkur ederim yardımın için

gungoray

Yeni Üye
bende merak ediyorum 4 yıllıga geciş varmı :confused:bu bölümden bilgilendireme için ayrıyetten teşekkür:)

Linsey

Özel Üye
Sosyal Hizmet - İktisat / İşletme ;)

hhiillaall

Yeni Üye
geçen yıl öss tercih rehberinde bu bölüm ilgimi çekmemişti.varsada ben görmedim heralde.herhangi bir liseden mezun olan herkes bu bölümü tercih edebilirmi?bu bölümü okumakta olan birinden yardım rica ediyorum.şimdiden saolun.:)

Linsey

Özel Üye
geçen yıl öss tercih rehberinde bu bölüm ilgimi çekmemişti.varsada ben görmedim heralde.herhangi bir liseden mezun olan herkes bu bölümü tercih edebilirmi?bu bölümü okumakta olan birinden yardım rica ediyorum.şimdiden saolun.:)
Gerekli puanı almanız durumunda kayıt yaptırabilirsiniz...

karamecik

Yeni Üye
Sosyal Hizmetlerde 2. sınıfta kaç ders alınıyor. Aöf'nin sitesinde kitabı olan 3 ders gözüküyor. Kitabı bulunmayan diğer derslerde dahil midir?
Yoksa bölüm yeni açıldığı için diğer derslerin kitapları gösterilmemektedir..
Şimdiden teşekkürler......

theliman

Yeni Üye
slm arkadaşlar. bende aöf sosyal hizmetler öğrencisiyim. 2. sınıfa geçtim ama aöf sitesinde 2.sınıf ders kitaplarından sadece 3 tanesi gösteriliyor. diger ders kitapları hakında hiçbir bilgi yok. o kitapları nasıl ve nerden alaçağız bilgisi olan var mı? tşk ederim

theliman

Yeni Üye
bende aöf sosyal hizmetler öğrencisiyim. 2. sınıfa geçtim ama aöf sitesinde 2.sınıf ders kitaplarından sadece 3 tanesi gösteriliyor. diger ders kitapları hakında hiçbir bilgi yok. o kitapları nasıl ve nerden alaçağız bilgisi olan var mı? tşk ederim...

erbay_33

Yeni Üye
ya sosyal hizmetlerin tercih kodu kaç bulamıyom netten yardım pls :(

erdal64

Yeni Üye
yardımm:(

s.a. arkadaslar ben Usak'tan erdal yeni katıldım aranıza ben tecrübeli arkadaslardan bi kac bilgi alacaktım.

1- Şimdi ben halkla ilişkiler yazacaktım şimdi ise fikrim baya değişti ya bu bölümün ilerde iş olanağı nasıl yani ne statüyle iş arayacaz?

2- İş imkanları nasıl halklara ilişkilere göre?

3- Dersleri halkla ilişkilere göre ne kadar zor?

Lütfen yardım edin acayip kafam karıstıı? :(

marulcuk

Yeni Üye
mrb ben foruma yeni üye oldum ve açık öğretim hakkında çok fazla birşey bilmiyorum ben sosyal hizmetler bölümünü istiyorum ama iş bulma şansı belirtildiği kadar çok mu bana yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden teşekkürler ......

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,717
Son üye
AntonTob