Temel Bilgi Teknolojileri Ara(vize) Deneme Sinavlari

BURCU

Çok Özel Üye
1-) I.Kaydetme
II. Sınıflandırma
III.Örnekleme
Yukarıdakilerden hangileri bilgi işlem süreci adımları arasında yer almaz?
A) Yanlız II
B) Yalnız I
C) I-II
D) Yalnız III
E) I-II-III

--------------------------------------------------------------------------------
2-) Temel Bilgi Teknolojilerine başarı düzeyi değerlendirilmek istenmektedir. Bu amacı gerçekleştirebilmek için yapılması gereken ilk işlem aşağıdakilerden hangisidir?
A) Özetleme
B) Sınıflandırma
C) Kaydetme
D) Sıralama
E) Sınama

--------------------------------------------------------------------------------
3-) Aşağıdaki toplumların hangisinde, her birey aktif bir sembol üreticisidir?
A) Bilgi toplumu
B) Tarım toplumu
C) Sanayi toplumu
D) Avcı toplumu
E) Toplayıcı toplum

4-) Karar vericinin karar verme sürecinde, yardımcı olan, gerektiği zaman ulaşan ve doğru olan işlenmiş veriye ne ad verilir?
A) Veri
B) Karar
C) Bilgi
D) Tez
E) İşlem

5-) İşlemcinin hız ölçü birimi aşağıdakilerden hangisidir?
A) Dpi
B) Lpm
C) Bit
D) Byte
E) Hertz

6-) Bilgisayar bileşenleri aşağıdakilerden hangisi sayesinde eşgüdümlü olarak çalışır?
A) Yardımcı bellek
B) Adres yolu
C) Birleştirici dil
D) Denetim yolu
E) Veri yolu

7-) Aşağıdakilerden hangisi en düşük kapasiyteye sahip yardımcı bellek birimidir?
A) Disk
B) CD
C) Disket
D) DVD
E) Manyetik Teyp

:cool: Aşağıdakilerden hangisi hem giriş hem çıkış birimi olarak kullanılan donanım birimlerinden biri değildir?
A) Fare
B) Disk
C) Disket
D) Modem
E) CD

9-) 9. ve 10. soruyu aşağıdaki bilgilere göre cevaplayınız.
I. Derleyici
II. Yorumlayıcı
III. Yazıcı
IV. Tarayıcı
V. İşletim sistemi

Yukarıdaki verilenlerden hangileri yazılım elemanıdır?
A) I-II-V
B) III-IV
C) I-III-IV
D) IV-V
E) Yalnız V

10-) Yukarıdaki verilenlerden hangileri donanım elemanıdır?
A) III-IV
B) I-II-V
C) I-III-IV
D) Yalnız IV
E) Yalnız V

11-) Programlama dili bilmeden, kullanıcıların kullanabildikleri programlara verilen isim aşağıdakilerden hangisidir?
A) Birleştirici diller
B) Yorumlayıcı programlar
C) Derleyici programlar
D) Paket programlar
E) İşlem programları

12-) Yazılan programın, bilgisayarda çalışabilmesi için bilgisayarın anlayacağı dile çevrilmesi gerekmektedir. Bu işlemi yapan program aşağıdakilerden hangisidir?
A) Paket program
B) Birleştirici dil
C) Büro yazılımları
D) Uygulama yazılımları
E) İşletim sistemi

13-) I. Windows
II. Macintosh
III. Microsoft Word
IV. Unix
V. Microsoft Excel
Yukarıdakilerden hangileri işletim sistemidir?
A) I-II-III
B) Yalnız II
C) Yalnız I
D) III-IV
E) I-II-IV

14-) Bilimsel amaçlı araç ve gereçlerde kullanılan işletim sistemi türü aşağıdakilerden hangisidir?
A) Tek kullanıcı-tek görev işletim sistemi
B) Tek kullanıcı-çoklu görev işletim sistemi
C) Gerçek zamanlı işletim sistemi
D) Çoklu kullanıcılı işletim sistemi
E) Çoklu kullanıcılı-tek görev işletim sistemi

15-)

Yukarıda verilen ve pencerelerin sağ üst köşesinde bulunan düğmenin kısayolu aşağıdakilerden hangisidir?
A) CTRL+ESC
B) ALT+SEKME
C) CTLL+A
D) ALT+F4
E) SHIFT+SEKME

16-) İşletim sisteminde yeni programın eklenebilmesi veya var olan programın sistemden kaldırılabilmesi için kullanılan bölüm aşağıdakilerden hangisidir?
A) Denetim Masası
B) Belgelerim
C) Ağ Bağlantılarım
D) Explorer
E) Donatılar

17-) Ekran çözünürlüğünü 1024x768 olarak değiştirebilmek için aşağıdaki seçeneklerden hangisi kullanılır?
A) Arka Plan
B) Ekran Koruyucu
C) Web
D) Efektler
E) Ayarlar

1:cool: Büro yazılımlarında "Sayfa Yapısı" komutu hangi menü içersinde yer alır?
A) Dosya
B) Düzen
C) Görünüm
D) Ekle
E) Biçim

19-)

Büro yazılımlarında, biçimlendirme araç çubuğunda yer alan yukarıdaki simgesinin anlamı aşağıdakilerden hangisidir?
A) Yakınlaştır
B) Kalın
C) Kes
D) Karakter boyutu
E) Kopyala

20-) Büro yazılımlarında "CTRL+Z" kısayolunun komut karşılığı aşağıdakilerden hangisidir?
A) Yinele
B) Geri Al
C) Kaydet
D) Aç
E) Kapat

21-) Büro yazılımlarında biçimlendirme araç çubuğunu ekrandan kaldırabilmek için izlenen yol aşağıdakilerden hangisidir?
A) Görünüm/Araç Çubukları/Biçimlendirme
B) Düzen/Araç Çubukları/Biçimlendirme
C) Görünüm/Araç Çubukları/Standart
D) Ekle/Araç Çubukları/Biçimlendirme
E) Araçlar/Araç Çubukları/Biçimlendirme

22-) Microsoft Word programını çalıştırmak için izlenen yol aşağıdakilerden hangisidir?
A) Başlat/Programlar/Donatılar/Microsoft Word
B) Ayarlar/Programlar/Microsoft Word
C) Başlat/Programlar/Microsoft Word
D) Başlat/Programlar/Denetim Masası/Microsoft Word
E) Belgelerim/Microsoft Word

23-) Microsoft Word kelime işlem programında belgenin türü .HTML olarak saklanmak istendiğinde kullanılması gereken komut aşağıdakilerden hangisidir?
A) Yeni
B) Yeni Adla Sakla
C) Sakla
D) Kaydet
E) Web Sayfası Olarak Kaydet

24-) Microsoft Word kelime işlem programında, belgeye dipnotlar ve belge sonlarına sonnotlar eklemek için kullanılan komut aşağıdaki menülerin hangisinde yer alır?
A) Ekle
B) Biçim
C) Dosya
D) Düzen
E) Araçlar

25-) Microsoft Word kelime işlem programında, belirlenen sekme durağına hareketi sağlayan klavye tuşu aşağıdakilerden hangisidir?
A) CTRL
B) ALT
C) SHIFT
D) TAB
E) SPACE

26-) İşlem tablolarında veri girişine hazır dikdörtgen kutucuğa verilen isim aşağıdakilerden hangisidir?
A) Hücre
B) Aktif hücre
C) Pasif hücre
D) Veri hücresi
E) Komut hücresi

27-) İşlem tablolarında 3. satır ile 5 sütunun oluşturduğu hücre adresi aşağıdakilerden hangisidir?
A) C5
B) E3
C) 3E
D) 5C
E) A5

2:cool: A1, A8, E10 hücrelerindeki değerlerin ortalaması alınmak istendiğinde kullanılacak formül aşağıdakilerden hangisidir?
A) =(A1+A8+E10)/10
B) =(A1*A8*E10)/3
C) =(A1+A8+E10)
D) =A1+A8+E10/3
E) =(A1+A8+E10)/3

29-)

Excel işlem tablosunda, biçimlendirme araç çubuğunda yer alan yukarıdaki simgeyi tanımlayan ifade aşağıdakilerden hangisinde doğru olarak verilmiştir?
A) Para biçimi
B) Metni kaydetmek
C) Birleştir ve ortala
D) Ondalık değer arttırma ya da azaltma
E) Virgül biçimi

30-) Microsoft Excel işlem tablosunda girilen sayısal verilere ne ad verilir?
A) Formül
B) Karakter
C) Etiket
D) Fonksiyon
E) Değer

Cevaplar

1-) D 2-) C 3-) A 4-) C 5-) E 6-) D 7-) C :cool: A 9-) A 10-) A 11-) D 12-) B
13-) E 14-) C 15-) D 16-) A 17-) E 1:cool: A 19-) D 20-) B 21-) A 22-) C 23-)
E 24-) A 25-) D 26-) B 27-) B 2:cool: E 29- C 30-) E

BURCU

Çok Özel Üye
1-) Internet ortamında A bankasının bireysel bankacılık programını kullanarak hesabımızdaki bilgileri görebilmemiz, bilgi işlem sürecinin hangi aşamasında gerçekleşir?
A) Kaydetme
B) Sınama
C) Hesaplama
D) Erişme
E) İletme

2-) Avcı-toplayıcı toplumun sembolü aşağıdakilerden hangisidir?
A) İnsan
B) Toprak
C) Enerji
D) Çiftlik
E) Bilgisayar

3-) Sınav başvuru formundaki kimlik bilgilerinin doldurulması bilgi işlem sürecinin hangi aşamasında yapılır?
A) Özetleme
B) Çoğaltma
C) İletme
D) Sınama
E) Kaydetme

4-) Aşağıdakilerden hangisi bilgi işlemekte kullanılan maddi cihazlardan biri değildir?
A) Televizyon
B) Bilgisayar
C) Radyo
D) Telefon
E) Dil

5-) Ana bellekte, bilgisayara ait bilgilerin tutulduğu bellek türü aşağıdakilerden hangisidir?
A) RAM
B) CPU
C) LPM
D) CPS
E) ROM

6-) Aşağıdakilerden hangisi yanlıştır?
A) 8 Bit=1 Byte
B) 1 Byte=1 Karakter
C) 1 Milyon Byte=1 MegaByte
D) 1000 Byte=1 KiloByte
E) 1000 Byte=1 MegaByte

7-) 7. ve 8. soruları aşağıdaki bilgilere göre cevaplayınız.

I. Disk
II. Disket
III. Hoparlör
IV. Modem
V. CD
VI. DVD
Yukarıdaki donanım birimlerinden hangileri bilgileri depolamak için kullanılır?
A) I-II-III
B) I-II-V-VI
C) III-IV-V
D) IV-V
E) I-II-IV

:cool: Yukarıdaki donanım birimlerinden hangisi, bilgisayarın internete bağlanabilmesi için gereklidir?
A) I
B) II
C) III
D) IV
E) V-VI

9-) Aşağıdakilerden hangisi yazılım değildir?
A) Bilgisayar programları
B) Paket programlar
C) Bilgisayar parçaları
D) İşletim sistemleri
E) Yorumlayıcılar

10-) Bilgisayarın açılması için gerekli, temel yazılım elemanı aşağıdakilerden hangisidir?
A) Paket program
B) Kelime işlem programı
C) İşlem tablosu programı
D) Derleyici
E) İşletim sistemi

11-) 11. ve 12. soruları aşağıdaki bilgilere göre cevaplayınız.

I. Kelime işlem programı
II. Muhasebe programı
III. İşlem tablosu programı
IV. Eczane programı
V. Sunum programı
Yukarıdakilerden hangileri uygulama yazılımları arasında yer alır?
A) I-II-III
B) III-IV
C) IV-V
D) I-III-V
E) II-IV

12-) Yukarıdakilerden hangileri büro yazılımları arasında yer alır?
A) II-IV
B) I-III-V
C) I-II-III
D) IV-V
E) I-IV-V

13-) Dizüstü bilgisayarlarda kullanılan işletim sistemi türü aşağıdakilerden hangisidir?
A) Tek kullanıcılı-tek görev işletim sistemi
B) Tek kullanıcılı-çoklu görev işletim sistemi
C) Çoklu kullanıcı işletim sistemi
D) Gerçek zamanlı işletim sistemi
E) Sanal zamanlı işletim sistemi

14-)

Masaüstünde bulunan simge aşağıdakilerden hangisidir?
A) Bilgisayarım
B) Internet Explorer
C) Belgelerim
D) Geri Dönüşüm Kutusu
E) Ağ Bağlantılarım

15-) Windows işletim sisteminde sürücülere ve denetim masasına ulaşmamızı sağlayan bölüm aşağıdakilerden hangisidir?
A) Bilgisayarım
B) Belgelerim
C) Donatılar
D) Internet Explorer
E) Geri Dönüşüm Kutusu

16-) Windows işletim sisteminde açılan pencerelerin taşınabilmesi için kullanılan bölüm aşağıdakilerden hangisidir?
A) Menü çubuğu
B) Kenarlıklar
C) Kaydırma çubuğu
D) Başlık çubuğu
E) Menü çubuğu

17-) Windows işletim sisteminde birden fazla uygulama açıldığında, bu uygulamalar arası geçiş yapabilmek için kullanılan klavye tuşları aşağıdakilerden hangisidir?
A) CTRL+ESC
B) F1
C) ALT+F4
D) ALT+SPACEBAR
E) ALT+SEKME

1:cool: Büro yazılımlarında "Bul, Değiştir, Git" komutlarının bulunduğu menü aşağıdakilerden hangisidir?
A) Araçlar
B) Pencere
C) Biçim
D) Düzen
E) Ekle

19-) Büro yazılımlarında karekterlerin koyu, yana yatık ve altı çizili biçimini verebilmek için aşağıdaki araç çubuklarından hangisi kullanılır?
A) Standart araç çubuğu
B) Biçimlendirme araç çubuğu
C) Çizim araç çubuğu
D) Resim araç çubuğu
E) Tablo araç çubuğu

20-) Büro yazılımlarında "Sözlük Denetimi" komutunun kısayolu aşağıdakilerden hangisidir?
A) F7
B) F6
C) F5
D) F4
E) F3

21-) Büro yazılımlarında konu ile ilgili yardım alabilmemiz için kullanılan yardım komutunun kısayolu aşağıdakilerden hangisidir?
A) F1
B) F2
C) F3
D) ALT+F1
E) SHIFT+F1

22-) Kelime işlem programında, dosya içinde istenen satıra kolayca erişmek amacıyla kullanılan ve düzen menüsünde yer alan komut aşağıdakilerden hangisidir?
A) Git
B) Değiştir
C) Getir
D) Geri al
E) Eriş

23-) Microsoft Word programındaki ekle menüsü içinde aşağıdakilerden hangisi yer almaz?
A) Nesne
B) Sayfa Numarası
C) Dipnot
D) Metin Kutusu
E) Heceleme

24-)

Kelime işleci programında yukarıda bulunan simge aşağıdakilerden hangisidir?
A) Altı çizili
B) Karakter
C) Karakter rengi
D) Yana yatık
E) WordArt

25-) Word kelime işlem programında, metni yazarken satır sonlarında sözcük bölünmelerine izin verilip-verilmeyeceği aşağıdaki komutlardan hangisi gerçekleştirir?
A) Dil
B) Heceleme
C) Sözcük Sayımı
D) Sözlük Denetimi
E) Makro

26-) 26. ve 27. soruları aşağıdaki tablo görüntüsüne göre cevaplayınız.

Yukarıdaki tabloya göre aktif hücre adresi aşağıdakilerden hangisidir?
A) A1
B) B3
C) B6
D) A4
E) C1

27-) Yukarıdaki tabloda C1 hücresine =ORTALAMA(A1;A4;B3) formülü yazılıp onaylandığında görüntülenecek değer aşağıdakilerden hangisidir?
A) 20
B) 30
C) 40
D) 50
E) 60

2:cool:

Microsoft Excel işlem tablosundaki yukarıdaki simge aşağıdakilerden hangisini temsil eder?
A) Oran biçimi
B) Para biçimi
C) Virgül biçimi
D) Ondalık artır
E) Ondalık azalt

29-) Microsoft Excel işlem tablosu programında aşağıdakilerden hangisi "Hücreleri Biçimlendir" penceresinde yer almaz?
A) Sayı
B) Renkler
C) Hizalama
D) Desenler
E) Yazı Tipi

30-) =EĞER(A2<2 ; B5*6 ; B5+6)
İşlem tablosunda A2 ve B5 hücrelerindeki değer 5 olduğuna göre, formülün uygulandığı hücreye yazılacak değer ne olur?
A) 30
B) 2
C) 11
D) 12
E) 13

Cevaplar

1-) D 2-) A 3-) E 4-) E 5-) E 6-) E 7-) B :cool: D 9-) C 10-) E 11-) E 12-) B 13-) B 14-) B
15-) A 16-) D 17-) E 1:cool: D 19-) B 20-) A 21-) A 22-) A 23-) E 24-) E 25-) B 26-) C
27-) A 2:cool: A 29-) B 30-) C

BURCU

Çok Özel Üye
1-) Aşağıdakilerden hangisi bilgi işlem sürecinin adımlarından biri değildir?
A) Kaydetme
B) Karşılaştırma
C) Sıralama
D) Özetleme
E) Sınıflandırma

2-) Bir problemin çözümüne yönelik karar vermek için gerekli olan aşağıdakilerden hangisidir?
A) Bilgi
B) Sonuç
C) Özet
D) Sorgu
E) Rapor

3-) Bilgi teknolojilerinde bilgi işlem sürecinde işlenen malzemeye verilen isim aşağıdakilerden hangisidir?
A) Kaynak
B) Bilgi
C) Parametre
D) Mamul
E) Veri

4-) A milli futbol takımındaki oyuncuların performansları değerlendirilmek istenmektedir.
Bu amacı gerçekleştirmek için yapılması gereken aşağıdakilerden hangisidir?
A) Çoğaltma
B) İletme
C) Hesaplama
D) Sınama
E) Sıralama

5-) I. Klavye
II. Disk
III. Ana Bellek
IV. Ekran
V. İşlemci
Bilgisayarın temel bileşenleri aşağıdakilerin hangisinde tam ve doğru olarak verilmiştir?
A) I ve II
B) III ve V
C) IV ve V
D) I, II ve III
E) I, IV ve V

6-) Aşağıdakilerden hangisi, bilgisayarda bir çıkış birimidir?
A) Sayısal Kamera
B) Fare
C) Ekran
D) Tarayıcı
E) Klavye

7-) Bilgisayara veri girişi yapılmasını, bilgisayarın da sonuçları iletmesini sağlayan birimlere genel olarak ne ad verilir?
A) Çevre birimleri
B) Giriş-çıkış birimleri
C) Denetleme birimleri
D) Yardımcı birimler
E) Ana bellek birimleri

:cool: Aşağıdakilerden hangisi bilgisayardaki bilgilerin depolanmasını sağlayan yardımcı bellek birimleri arasında yer almaz?
A) Modem
B) CD
C) DVD
D) Sabit disk
E) Disket

9-) Bilgisayar kültürü yeterli olamayan kullanıcılarında bilgisayardan faydalanmaları amacıyla geliştirilen programlara ne ad verilir?
A) Düzenleyici
B) Programlama dili
C) Yorumlayıcı
D) Paket program
E) Derleyici

10-) Gazetelerin bilgisayar yardımıyla dizilip baskıya hazırlanması amacıyla kullanılan programlara ne ad verilir?
A) İşletim sistemi
B) Hesap tabloları
C) Derleyici
D) Yorumlayıcı
E) Masaüstü yayıncılık programları

11-) Bilgisayar sisteminin açılıp kullanıcı tarafından kullanılabilmesi için, aşağıdakilerden hangisinin kesinlikle bulunması gerekir?
A) Disket
B) CD
C) İşletim sistemi
D) Birleştirici diller
E) Uygulama yazılımları

12-) Programcının yazdığı programı bilgisayarın diline çeviren program aşağıdakilerden hangisidir?
A) İşletim sistemi
B) Yorumlayıcı
C) Kelime işlem programları
D) Hesap tabloları
E) Birleştirici diller

13-) Masaüstü bilgisayarlarda kullanılan işletim sistemi türü aşağıdakilerden hangisidir?
A) Çoklu kullanıcı
B) Gerçek zamanlı
C) Tek kullanıcı-çoklu görev
D) Çok kullanıcı-gerçek zamanlı
E) Tek kullanıcı-tek görev

14-) Aşağıdakilerden hangisi Windows işletim sisteminin masaüstünde bulunan standart simgelerinden biri değildir?
A) Belgelerim
B) Ağ bağlantılarım
C) Bilgisayarım
D) Geri dönüşüm kutusu
E) 31/2 Disket A:

15-) İşlem tablosu programı çalıştırıldığında programa ait buton masaüstünün hangi bölümüne konumlanır?
A) Başlat menüsü
B) Belgelerim penceresi
C) Bilgisayarım penceresi
D) Görev çubuğu
E) Düzen menüsü

16-) 16. ve 17. sorular aşağıdaki şekle göre cevaplandırılacaktır.

Büro yazılımlarında standart araç çubuğu üzerinde bulunan 1 numaralı aracın görevi aşağıdakilerden hangisidir?
A) Yeni dosya açmak
B) Kayıtlı dosya açmak
C) Dosyayı yazdırmadan önce baskı şeklini ekranda izlemek
D) Dosyayı kaydetmek
E) Dosyayı yeni adla kaydetmek

17-) Büro yazılımlarında standart araç çubuğu üzerinde bulunan 2 numaralı aracın görevi aşağıdakilerden hangisidir?
A) Dosyayı silmek
B) Dosyayı saklamak
C) Dosyayı yazdırmadan önce baskı şeklini ekranda izlemek
D) Dosyayı açmak
E) Seçili öğeyi silerek panoya yapıştırmak

1:cool: Büro yazılımlarında CTRL+A kısayolu aşağıdaki komutlardan hangisine aittir?
A) Tümünü seç
B) Kaydet
C) Aç
D) Yazdır
E) Kes

19-) Büro yazılımlarında kayıtlı dosyaları çağırmak için kullanılan araç aşağıdakilerden hangisidir?
A)

B)

C)

D)

E)

20-) Microsoft Word kelime işlem programında saklanan dosyaların uzantısı(türü) aşağıdakilerden hangisidir?
A) DOC
B) XLS
C) BMP
D) TXT
E) JPEG

21-) Aşağıdaki işlemlerden hangisini gerçekleştirmek için Kelime İşlem Programı kullanılır?
A) Tez yazmak
B) Otomatik hesaplamalar yapmak
C) Grafik oluşturmak
D) Sunu hazırlamak
E) Harita çizmek

22-) Aşağıdaki komutlardan hangisi Microsoft Word kelime işlem programında, seçili metinlerde tüm stil ve biçimlerle beraber karakterlerin silinmesini sağlar?
A) Kopyala
B) Değiştir
C) Bul
D) Sil
E) Temizle

23-) Kelime işlem programında metinlerin sağa, sola ve ortalı hizalanmasını sağlayan komut aşağıdakilerden hangisidir?
A) Karakter
B) Heceleme
C) Resim
D) Stil
E) Paragraf

24-) Kelime işlemci programında önceden Ankara ismiyle kaydedilen dosyayı İstanbul olarak kayıt etmek istediğimizde kullanılacak komut aşağıdakilerden hangisidir?
A) Yeni adla kaydet
B) Kaydet
C) Web sayfası olarak kaydet
D) Sakla
E) Yeniden sakla

25-) Kelime işlemci programında metne tablo eklemek ya da tablo varsa satır, sütun, hücre eklemek için hangi Tablo menüsü komutundan yararlanılır?
A) Sil
B) Satır
C) Sütun
D) Ekle
E) Birleştir

26-) Aşağıdakilerin hangisi işlem tablolarının genel özelliklerinden biridir?
A) Yazmak
B) Çizmek
C) Sınamak
D) Üretmek
E) Güncellemek

27-) Microsoft Excel işlem tablosunda hücrelerin zemin rengini değiştirmek için kullanılan seçenek aşağıdakilerden hangisidir?
A) Sayı
B) Hizalama
C) Desenler
D) Yazı tipi
E) Koruma

2:cool: B1 ‘den B3 ‘e kadar olan hücrelerdeki değerler ile C1 ‘den C4’e kadar olan hücrelerdeki değerlerin ortalamasını bulmak için gereken formül aşağıdakilerden hangisidir?
A) =ORTALAMA(B1:B3/C1:C4)
B) =B1:B3/C1:C4
C) =(B1:B3)/(C1:C4)
D) =ORTALAMA(B1:B3;C1:C4)
E) =ORT(B1:B3;C1:C4)

29-) =EĞER(A1>=50;"GEÇTİ";"KALDI")
İşlem tablosunda yukarıdaki fonksiyon yazılıp onaylanmıştır.A1'in değeri 70 olduğuna göre sonuç aşağıdakilerden hangisidir?
A) 50
B) GEÇTİ
C) KALDI
D) DEĞER
E) A1

30-) İşlem tablosu programında aktif durumda olan sütunun soluna bir sütun eklemek için yapılması gereken işlem aşağıdakilerden hangisidir?
A) Ekle menüsünden Sütun komutunu seçmek
B) Sol sütuna geçilerek Ekle menüsünden Sütun komutunu seçmek
C) Sağ sütuna geçilerek Ekle menüsünden Sütun komutunu seçmek
D) Sol sütuna geçilerek Biçim menüsünden Sütun komutunu seçmek
E) Sağ sütuna geçilerek Biçim menüsünden Sütun komutunu seçmek

Cevaplar
1-) B2-) A 3-) E 4-) C 5-) B 6-) C 7-) B :cool: A 9-) D 10-) E 11-) C 12-) E 13-) C 14-) E
15-) D 16-) A 17-) C 1:cool: A 19-) C 20-) A 21-) A 22-) E 23-) E 24-) A 25-) D 26-) E
27-) C 2:cool: D 29-) B 30-) A

memoli414141

Yeni Üye
burcu hanım teşekkurlerimizi bir borç bildik

hakan_1748

Yeni Üye
burcu hanım çokkkk çokkkk teşekkürler

gobaaa86

Yeni Üye
çok teşekkür edıyorum heralde bu sorulara calışsak yeterlı olacak gıbı nerdeyse butun konulara yonelık sorular var

BURCU

Çok Özel Üye
ben tesekkür ederim arkadaşlar :)

hamide_c87

Yeni Üye
Burcu hanım ellerinize sağlık çok saolun

ensar63

Yeni Üye
ellerinize ve emeğinize sağlık

catzilla

Yeni Üye
Allah razı olsun, sağolun....:)