karasız kaldım :(

ceylan03

Yeni Üye
öncelikle selamlar arkadaslar simdi benim size bir kaç sorum olacak su anda ben 22 yasındayım ikdisat 2 sınıf ögrencisiyim ben bu sene diplomomu alıp askere gitmeyi düşünüyorum yani 2 yıl lık önlisns diploması alıp ogrenim hayatıma nokta koymak istiyorum ...artık iyice sıkıldım boş muhabbetlerden git gellerden gercekten bunaldım askere gidip geldikten sonra iyi kötü bir yerde calışmak istiyorum aileme cok masraf oldugumu onları üzdügmü bu yasa gelmiş daha ne olacagını bilmeyen boş bir insan gibi düşünüyorum kendimi eger 2 yıılda okumaya karar verip okursam bu hayatımın hiç bitmeyecek 2 yılı gibi geliyor.. kime ne diyicem ...
sizce neyapmalıyım keşke iş bulabilsemde kafamı dagıta bilsem ama bakıyorum işte yok of ya of kriz vurmuş her yeri işten cıkartıyorlar ne yapasak bilmiyorum... şimdi bu yazıyı buraya kadar okuyup beni anlamaya calışan arkadaşım sence ben ne yapmalıyım devam edeyiimi okumaya yoksa alayım artık 2 yıılık diplomayıda kpss yada ne bilim bir yerlerde işmi arayayım yada alıp diplomoyu askerenmi gideyim . ne yapacagım cok kararsızım
hemde cok .biraz moral verin ne olur ya

**PANDORA**

Özel Üye
öncelikle selamlar arkadaslar simdi benim size bir kaç sorum olacak su anda ben 22 yasındayım ikdisat 2 sınıf ögrencisiyim ben bu sene diplomomu alıp askere gitmeyi düşünüyorum yani 2 yıl lık önlisns diploması alıp ogrenim hayatıma nokta koymak istiyorum ...artık iyice sıkıldım boş muhabbetlerden git gellerden gercekten bunaldım askere gidip geldikten sonra iyi kötü bir yerde calışmak istiyorum aileme cok masraf oldugumu onları üzdügmü bu yasa gelmiş daha ne olacagını bilmeyen boş bir insan gibi düşünüyorum kendimi eger 2 yıılda okumaya karar verip okursam bu hayatımın hiç bitmeyecek 2 yılı gibi geliyor.. kime ne diyicem ...
sizce neyapmalıyım keşke iş bulabilsemde kafamı dagıta bilsem ama bakıyorum işte yok of ya of kriz vurmuş her yeri işten cıkartıyorlar ne yapasak bilmiyorum... şimdi bu yazıyı buraya kadar okuyup beni anlamaya calışan arkadaşım sence ben ne yapmalıyım devam edeyiimi okumaya yoksa alayım artık 2 yıılık diplomayıda kpss yada ne bilim bir yerlerde işmi arayayım yada alıp diplomoyu askerenmi gideyim . ne yapacagım cok kararsızım
hemde cok .biraz moral verin ne olur ya

mrb ceylan.. yazını sonuna kadar okudum.öncelikle bi rahat olmanı tavsiye ediyorum hakkında hayırlısı olmasını temenni ederek yorumuma başlıyorum:)
2.sınıfta olman hiç üniversite okumumış olmaktan daha iyi bir durum olduğu gibi 4 yıl okumuşların yararlanacağı avantajlar içinde yetersizdir.bi karar verip üniversite hayatına atılmışsın 2. yılındasın daha baştan pes etmen ilerde pişman olacağın bi karar vermene neden olabilir..
ben derimki kesinlikle okulunu 4 yıla tamamla askerliğini daha sonra kısa dönem yap en mantıklısı bu.
bu arada senin 2 yıl sonunda veya şimdi işe girmen ailene yük olduğunu düşünmenide engeller.derslerini engellemiyecek ama okul masrafını çıkarack bi işe girsen şimdilik 4 yıllığı tamamlayana kadar (bu arada kpss yede girersin) sonrada hem askerliğini kısa dönem yapmış hemde daha iyi bir işe girme ihtimalini yükseltmiş olursun..
gözünde büyütme okulu bitmeyecekmiş gibi 2 yıl su gibi geçer düzenli çalış gerisinden korkma derim.bide ters den düşünürsek yani 2 yıl bitti aldın diplomayı gittin askere geldiğinde tekrar okuluna devam edebilme ihtimalin hevesin imkanın olabilecekmi??? pişman olsan zaman geri gelecekmi???
sonra sizinkiler bi kıs bulacaklar askerliğinide yaptın evlen hadi dicekler:):)
ben işletmeden yeni mezun oldum iykide bitirmişim 2 yıllığa göre iş olanaklarımın farklılıştığını çok net görebiliyorum ilerde pişman olmamak adına 4 yıla tamamlamanı tavsiye ediyorum.şimdiden başarılar dilerim...
( mektup gibi oldu ama idare et:) )

ceylan03

Yeni Üye
ya kardesim allah senden bin kere razı olsun sagol ya valla cok sagol kardesim

**PANDORA**

Özel Üye
nedemek kardeşim rica ederim hakkında hayırlı olsun inşlh...

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye
Abdullah Kara