Kamunun avantajları

imqossibLe

Yeni Üye
KamU yÖnetimi bölümü yönetici yetiştiren bir okul olduğu için... Bu bölümü bitiren öğretmenlerin... Yönetici olmaları daha kolay olmaktadır... Onun dışında diğer konularda peki bir yararı olabileceğini düşünmüyorum... Kamu Yönetimi okuyanlara tazminat verildiğini duymuş değilim... en öenmli faktörü ise Milli Eğitimlerde Şube müdürü hatta milli eğitim müdürü olma gibi şanslarıda daha fazla oluyor

1. Adım Öğretmen Olmak

2. Adım Belli bir hizmet süresinden sonra Müdür Yardımcısı Olmak ( Sınavı var Gririyorsun)

3. Adım Müdürü yardımcısı olduktan sonra Milli Eğitimde bir tanıdık bulmak ve MÜDÜR olmak ( Sınavı Yok Torpili var)
TANRI HEPİMİZE YARDIMCI OLSUN;););)

birde zor ama imkansız olmayan meslekler var bunlar

Kamu yönetimi bölümlerinden mezun olanlar arasında --belediye başkanı, --belediye başkan danışmanı, --belediye başkan yardımcısı, --il genel meclisi üyesi, --belediye meclisi üyesi gibi seçilerek göreve gelen yöneticilere rastlanmaktadır. Bu kurumların meclislerinde üyeliklere ilaveten danışmanlık pozisyonlarında bulunanlara da rastlanmaktadır.

Kendi işini kurmak veya kurulmakta olan bir özel sektör işletmesinin ortağı olmak (girişimcilik) Türkiye'nin başka bazı üniversite ve bölümlerinde olduğu gibi genelde PAÜ'de özelde Kamu Yönetimi Bölümünde de teşvik edilmektedir.

Sero1

Yeni Üye
birde zor ama imkansız olmayan meslekler varya ben en imkansızını hedefliyorum vali olmak :D

imqossibLe

Yeni Üye
ewet haklısın şu dunyada hiçbişiimkansız diilll

12haziran2006

Yeni Üye
ya kamu en avantajlı meslek arkadaşlar o kadar meslekten bahsetmişsiniz kpss den memur olmak var ve çalışan için o kadarda zor diil ve daha üst mrmurluklar benim ne tanıdıklarım war memur aöftewn postane müdürü felan...

AgentMaster

Yeni Üye
selam... bir gün buraya ( eğer haala duruyor ise) vali olarak bir kaç kelime bişeyler yazacağım ( en azından hedefim bu ) :):):):)

imqossibLe

Yeni Üye
askolsun agentsmaster
tabı durcaz sen valı ol yeter:D

samyelisamyeli

Yeni Üye
bnm valiliktede gözüm yok önce bi kaymakam olayım gerisi allah kerimdir.gerçi kaymakamlıgı başaran valiligide başarır..

AgentMaster

Yeni Üye
arkadaşlar inanın vali olmak kaymakam olmaktan çok daha kolay ben çok araştırdım kaymakamlık için süper kafan olması lkazım sınavlardan iyi derece yapmak lazım bunları başardıktan sonra kontelyana girebilirsen kaymakamsın ama vali öle değil başbakan bakan ve cumhurbaşkanjı karar verdşimi nerde olursan ol özelliklerin tutuyorsa valisin

özellijkler:
40 yaşını doldurmak
fakülte mezunu olmak
tc vatandaşı olmak
sicilin temiz olmak
buynlar yetiyo zannedersem :)
bakın kaymnakamlık daha zor :D

L.Rukiye

Yeni Üye
arkadaşlar ben öğretmenim de....artı bir de kamu 3.sınıfa geçtim....benim öğretmenlikte yüksek lisans yapmam kaymakam olmamda yardımcı olur mu sizce....?????

MSTTPT

Yeni Üye
EMİNİM YALOVAYA SÜPER KAYMAKAM OLUR HEPİMİZDEN:rolleyes:

onursal24

Yeni Üye
nasıl yani kamu yönetimi bitiren öğretmen mı oluyor :)

tunckebap

Yeni Üye
Bende Kaymakam olmak istiyorum. Onu olduktan sonra es kaza belki Vali'de olurum; ama ben pek uzun süre Valilik yapacağımı zannetmiyorum :). Doğru, dürüst bir insanım. Hak, hukuk geçmesini sevmem. Yapılan haksızlığa göz yumamam. Vali olursam Allah rahmet eylesin Recep Yazıcıoğlu gibi olamam; ama sonum farklı olmaz diye düşünüyorum :D

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Son mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
17,417
Kullanıcılar
90,726
Son üye
LeonUO