Şu konuyu bi açıklığa kavuşturalım

hullya

Yeni Üye
Aöf öğrencilerinin eğer bankalarda çalışmak gibi bi düşüncesi varsa bu gerçekleştiremeyek bunu daha bir çok kişiden duydum...bankalara açıköğretim mezunları alınmıyormuş böyle birşey olduğuna inanmıyorm..lütfen bu konu hakkında bilgisi olan vrsa bi açıklığa kavuşturalım..şu aöf öğr.lerinin neden ezik görürüler sinir oluyorm zorluklarla diplomayı alan bizleriz:confused:

Linsey

Özel Üye
Aöf öğrencilerinin eğer bankalarda çalışmak gibi bi düşüncesi varsa bu gerçekleştiremeyek bunu daha bir çok kişiden duydum...bankalara açıköğretim mezunları alınmıyormuş böyle birşey olduğuna inanmıyorm..lütfen bu konu hakkında bilgisi olan vrsa bi açıklığa kavuşturalım..şu aöf öğr.lerinin neden ezik görürüler sinir oluyorm zorluklarla diplomayı alan bizleriz:confused:

Mülakatlarda kendini gösteren,çalışmaya istekli başarılı kişiler bankalarda çalışabilirler;)
Açıköğretim diye engel söz konusu değildir;)

imqossibLe

Yeni Üye
LInsey umarım dediğin gibidir insan okuyunca KORKUYO BE AÖFLIYIZ DİE Bİ YERE ALMICAKLARMI yaeterkı ınsan kendini isbatlasın dimi ama:eek::eek:

weeping eyes

Özel Üye
başvuru yapıp sınavlarını verdikten sonra nie olmasın

imqossibLe

Yeni Üye
başvuru yapıp sınavlarını verdikten sonra nie olmasın
insanı ılla korkutacaklar ya dısardan okuyoruz dıe aynı nedenolmayalım bizonlardan daha zor olarak bitirıyoruz kendi çabamızla bu arada saol weepıng eyes konuya acıklık getrdgın için

weeping eyes

Özel Üye
benim çoğu arkadaşım aöf bitirip bankada işe başladı için rahat olsun önemli olan bankanın kendi sınavları özellikle de mülakaat.

duygusu

Yeni Üye
arkadaşım ben bankacılık bölümünü örgün bitirdim ben giremedim ama mezun olamayıp bankada çalışan arkadaşım var mı elbette var ama devreye torpil faktöü girer ki ben bulmadım ve gireemedim neyse bazı bankaların 4 yılık mezun kriterleri olduğu için giremedik diye yorumluyorum bakalım bu yıl 4.sınıf bitiyor ..hepimiz için hayırlısı

nazarboncuğu

Yeni Üye
allah herkesin emeğinin karşılğı verir inşallah ne diyelim

pirgetap

Yeni Üye
yalnız a.ö.f mezunları değil ister yurtdışında iktisat yada işletme mezunu olsun kendini yetiştirmeyen bir iktisatçı değil bir bankada, kendi dükanını bile işletemez yaa arkadaşlar hep ağızdan çıkan sözleremi bakacaksınız, a.ö.f mezunu olmak örgün okuyanlardan daha geniş kapsamlı bilgiye sahiptirler...

caponeb

Yeni Üye
yalnız a.ö.f mezunları değil ister yurtdışında iktisat yada işletme mezunu olsun kendini yetiştirmeyen bir iktisatçı değil bir bankada, kendi dükanını bile işletemez yaa arkadaşlar hep ağızdan çıkan sözleremi bakacaksınız, a.ö.f mezunu olmak örgün okuyanlardan daha geniş kapsamlı bilgiye sahiptirler...
arkadasım katıldıgım teksey sana ınsanın kendını gelıstırmesı ewet...ama sunu bılkı yurt dısında hangı okulda okursan oku ıssız kalman gıbı bısey soz konusu degıl...ayrıca aof mezunun bulabılecegı en ıyı ıs bı yutdısı mezununun en kotu ısıdır!!!nedenı ıse 1-yabancı dılde yanı ıngılızce egıtım almıs olması,2ordakı unıversıteler emın ol odtu den bıledaha kalıtelı tabı bazıları ıcın soluorum!!!yabancı dılı bende gelıstırırım dıe dusunme turkıyede hıcbı sekılde sana mezun olduktan sonra ıktısat terımlerıyle ılgılı ıngılızce kursu vermez zaten bole bısey olamazda!
gelleım ıkıncı soledıgıne asla aoflı bı orgundekı ıktısatcıdan daha fazla yada genıs kapsamlı bılgıye sahıp olamaz ben sahsen ıkısınıde yasadıgım ıcın bunu bılıorum baskalarının sozlerıne bakarsan bole olur ıste.orgun ogretımdekı dersler tamamen her bolum ıcın aofden farklıdır.eskısehıre gıdıp aof derslerıne gıren hocalardan rıca edersenız 1 derslıgıne sızı orgundekı sınıflarına sokacaklardır emınım!genıs bılgıyle alakası yok yanı bunun bır aof mezunu kendnı gelıstırmek zorundadır ewet cunku orgun mezunuyla aynı denk kosulları saglıyabılsın!aksı halde ıs bulması cokzor helekı turkıyede!unıtmayınkı orgun mezunları artık cogunlugu 3.sınıfta hangı bolumde olursa olsun bıde aof yı yazıp 2.unıversıte olarak bıtırıolar!!!!!yanı kendını gelıstırmek bole bısey!aof emzunlarıın orgun kazanma gıbı bıseylerı sozkonus degıl tabıkıde ama mezun oldukatan sonra sertıfıkalar ve bazı unıversıtelerın 3 er yıllık gelısım programlarına katılıp orgunle denk nokatalara gelebılrıler!

skyjack

Yeni Üye
Ben caponeb'e ikinci paragraftaki sözleri açısıdan katılıyorum. Birincisi hakkında bilgim yok. Ben tıpta okuyorum aynı zamanda iktisattayım aof 2. sınıfım bu yıl. Ben ikisini de götürebiliyorsam sanırım kalan aoflu öğrenciler kendilerini biraz sorgulamalı. Ayrıca şuan ki piyasa ortamında sürekli bizlerin eksik olduğuna vurgu yapılıyor. Bu aldatmacanın en azından farkında olalım. Biz eksik değiliz. Bizim diğer arkadaşlarımızı köpekbalığı gibi yutup ezip ekarte edip iş bulmamıza birazcık içtende olsa isyanımız olsun. Şuan ki ortamı biraz sorgulamamız dileğiyle. Yoksa önümüze hep engeller çıkacak bugün toefl oluyr yarın 2 dilde toefl olur öbür gün 3... Bu işin sonu yok....

caponeb

Yeni Üye
haklısın skyjack aof ogrencılerı 4 yıllıkalr ıcın konusuyorum gercekten bı yerrden calısıp bıyerden okuyor olabılırler fakat bu bı bahane olmamaz hersene sorular aynı hemen hemen helekı murat ılkumutun kursuna gıedersen en salak ınsan bıle yapabılır emın olsun sahsen ben 2.senemdeyım bızım kursta 60 yasında adamalr var!artık dusun!
senın dedgın konudada haklısın bence turkıyede cok ıyı tıpcılar proflar muhendısler var sırf yabancıdıle odaklanılıp bunları hıce saymak yetersız gormek aldıkları egıtımı bır hıcgıbı gostermek kesınlıkle yanlıs bı dabranıs!!!!

jokerspower

Yeni Üye
Nice diplomalar gördüm içlerinde adam yok. Nice adamlar gördüm ellerinde diploması yok ;)

Sorun pratik zekada bitiyor. Kendini yetiştirmiş her birey hırsıyla ve azmiyle herşeyi başarabilir. Özellikle açıköğretim örgün öğretimden çok daha uğraş isteyen ve zor bir fakülte.

Mesela ben İktisat 4. sınıftayım. İş bulma kaygısı taşımıyorum. Çünkü kendime güveniyorum. Birçok örgün öğretim öğrencisinden daha fazla özellik taşıdığımı düşünüyorum.

Özellikle bankalarda çalışmak isteyenlerde bulunması gereken özellikler bence şunlar;

-Gelişime ve değişime son derece açık olmalı..
-Söylediği sözlerin arkasında durmalı, yalan söylememeli.. Etrafına güven vermeli..
-Kıskanç olmamalı, maksimum verim vermeli..
-İleri düzeyde bilgisayar hakimiyeti olmalı..
-Bakımlı olmalı. Kendine fazlasıyla güvenen bir görüntü çizmeli..
-Sinirlerine hakim olmalı, iradesini kontrol edebilmeli..
-Ani karar verme yeteneği üst seviyede olmalı..
-En kötü durumlarda bile ne yapabileceğini önceden bilmeli..
-Orta ve ileri seviyede ingilizce hiçte fena sayılmaz..
-Sosyal aktivitesi iyi, dil ve anlatım özellikleri anlaşılır, akıcı olmalı..
-Ve en önemlisi.. Bulunduğu kaba sığmayan sürekli hedefleri olan bir yapıda olmalı. Mesela ben kısa zamanda bulunduğum bankanın müdürü olmayı düşünüyorum. :) Daha sonraki hedefleri müdür olduktan sonra koyarım. :p

Tüm bu özelliklerle beraber, adaylar erkekse, birazda benim gibi uzun boylu, sporcu tipli ve yakışıklı olsa, tabi hemen seçilebilirler :rolleyes:;)

Kendinize güvenin ve meydan okuyun !
Alayı gelse vız gelir bana.. :cool:

whitedream

Yeni Üye
öyle bsıey yok arkadaslar bankada aöf mezunu olup da calısanlar var bızzat sahıt oldum :) merak etmeyın

caponeb

Yeni Üye
komıksın arkadasım kendı bankan olursa bu sartları uygularsın:D:D:D:D:Dsana vız gelır sımdı okuosun gercek dunyaya gırdınmı anlarsın dıyorum...baskada bısey demıyorum:D:D:D

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye
Abdullah Kara