Açıköğretim Özel Güvenlik ve Koruma Programının Tanıtımı

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Açıköğretim Özel Güvenlik ve Koruma Programının Tanıtımı

Programın amacı; özel güvenlik personeli olarak çalışmak isteyenlerin akademik eğitim almak suretiyle bir özel güvenlik personelinin sahip olması gereken bilgileri kazanmış, uygulamak durumunda olduğu başlıca kanunları bilen, temel hak ve özgürlüklere saygılı elemanlar yetiştirmektir. Bu programa, YGS puan türlerinin en az birinden, 140,000 ve daha yukarı puan alan adaylar, üniversiteye başvurarak, başvurma koşullarını karşıladıkları ve kontenjan dahilinde yerleştirileceklerdir.

Kontenjan Sınırlaması ve Taban Puanları

101051173 Özel Güvenlik ve Koruma Kontenjanı: 1025, 2015’te yerleştirilen :1025, Taban Puanı: 227,14

Ek yerleştirme Kontenjanı: 307, Ek yerleştirme sonucuna göre yerleşen: 138, Ek yerleştirme Taban Puanı : 227,14

İkinci Üniversite
Örgün veya açıköğretim üniversite öğrencileri veya mezunları sınavsız ikinci üniversite kapsamında Özel Güvenlik ve Koruma bölümüne direk kayıt hakkına sahiptirler.

Özel Koşullar
Tam teşekküllü resmî bir hastaneden, bu mesleği yapmayı engelleyecek fiziki ve ruhsal engeli olmadığını, erkek adayların 1.75m’den, bayan adayların 1.65m’den kısa olmadığını belgeleyen heyet raporu” ile “sabıka kayıtlarının olmadığını gösteren belge.

Mezuniyet Sonrası
Mezuniyet Sonrası Bölümden mezun olan öğrenciler, kamu kurum ve kuruluşlarının bünyesinde kurulan özel güvenlik birimlerinde, özel güvenlik şirketleri bünyesinde, kişilerin can ve mal güvenliğini korunması için görev yapabileceklerdir.

İş Olanakları
Özel güvenlik personelinin faaliyet alanları; toplantı, konser, spor karşılaşması, sahne gösterileri ve benzeri etkinlikler, hava meydanı, gar, liman, terminal, üniversiteler, bakanlıklar gibi kamu kurum ve kuruluşları, alışveriş merkezleri, bankalar gibi özel kişilere ait işletmelerdir. Özel güvenlik personeli bu faaliyet alanlarında polis ve jandarmadan oluşan genel kolluk personelini tamamlayıcı şekilde kamu güvenliğinin sağlanmasından sorumludur. ​​

Ders Listesi İçin TIKLAYIN

34hiko34

Yeni Üye
bu meslekten ne kadar maaş alınır ortalama...

raskolnikov85

Yeni Üye
Anlaşılan özel güvenlikçilere sertifika yerine 2 yıllık programlar uygun görülmüş. Devlet de bundan sonra bekçi ya da koruma alımlarını lise yerine bu bölümden yapacaktır büyük ihtimalle.

dolunay_80

Yeni Üye
merhaba arkadaslar ya ben bu bölümde gecen sene çıkan sınav sorularını neredentemin ede bilirim bilgisi olan varmı acaba varsa zemheri_80@msn.com adresine maıl ata bılır zahmet olacak

cekmaster

Yeni Üye
bulabildiysen banada yardımcı olurmusun?(cekmaster@otmail.com)

ergenokon

Yeni Üye
arkadaşlar bu programda okuyan arkaadaş silah egitimi vb. nasıl alacak

cyln cmgl

Yeni Üye
arkadaşlar özel güvenlik maaşları ne kadar acaba.lütfen yardımcı olurmusunuz..aciiiillll

cyln cmgl

Yeni Üye
ben bu yıl kursa gidiyorm ve özel güvenlik sertifikası alacağım.ayrıca açıköğretimden özel güvenlik bölümünü okumayı düşünüyorum.bu bölümü okumamın bana ne gibi avantajları olur acaba.bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim..acillll

kevin_norton

Yeni Üye
açıköğretimden özel güvenlik bölümünü okumanın faydası ne olabilir; Birincisi bir belgen olur.
ikincisi kaç senelik bu bölüm ya da daha iyi bölüm varsa onu okusan.

cyln cmgl

Yeni Üye
özel güvenlik bölümü 2 senelik.sertifika da alacağım için bu bölümü okumamın benim için daha avantajlı olacağını düşündüm.ama ne gibi avantajlar getirir bu konuda bilgim yok.sınava çalışmamıştım.ygs puanım 166.acaba olurmu.bide 4 yıllık sosyoloji var ama bu puanla olurmu acaba açıköğretim.yada farklı bölüm okumamın özel güvenlikte bi avantajı olurmu acaba??yardımcı olrsanız çok sevinirim.siz hangi bölümde okuyorsunuz?

petreli10

Yeni Üye
ya arkadaşlar ben mi göremiyorum sınava girdim bu bölümü okumak istiyordum ama niye ösym başvuru klavuzunda yok ?

cyln cmgl

Yeni Üye
klavuzda var galiba siz göremediniz.ygs puanıyla girilecek 2yıllık bölümlerin içinde.anadolu üniversitesinde açıköğretim olarak var birde.bende açıköğretim yazmayı düşünüyorum ama puanım 166 olur mu acaba???

petreli10

Yeni Üye
bende açıköğretimi düşünüyorum ama klavuz elimde şu an hala göremedim benim puanım da 174 .açıköğretimlerin kontenjanı yüksek sanırım olur .program kodunu yazabilir misin?

petreli10

Yeni Üye
insan bazen gözünün önündekini görmüyor buldum:))

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye
Abdullah Kara