Doğum günleri

imqossibLe

Yeni Üye

Doğum günleri hep bende hüznü anımsatır.İnsanın kabul edilme ihtiyacının bir yansıması. Batı kültürünün hoş bir icadı. Kabul edilme açlığının giderilmesine yönelik güzel bir icat. İnsanın var olduğunun hatırlanması. Lakin çoğu kez hüzün vermiş doğum günleri çoğumuza özellikle içli insanlara.
Bugün doğum günün yanında değilim
Bu yüzden hiç iyi değilim
Yaşlandım artık bıraktığın gibi değilim
Üstelik bir kızım var evliyim….
Bir şarkının acı mısraları.şairlere sanatçılara hüzün vermiş doğum günleri yine
Kahramansız bir film gibi
Solar romanlar
Figüranlar beni oynar
Doğum günümde…
Doğum gününde ölen insanlar var. Doğum gününde ölen Bilkentli Açelya daha 21 yaşında hayatının baharındayken yine organları bağışlanıp yedi kişiye can veren Hilmi Caner SARAÇOĞLU çok acı insanın doğum gününde ölmesi…
Teoman’ın eski yıllarda bir şarkısı vardı
Bugün benim doğum günüm
Hem sarhoşum hem yastayım
Bir bar taburesi üstünde
Babamın öldüğü yaştayım
Yine gam yine keder var mısralarında şairin. Doğum günlerinde insanlar sevdiklerini hatırlıyor. Sevilmek için sevmeliyiz. Hiç kimseyi aramadan iki yıl beklersen hiç arkadaşın olmaz fakat insanlarla diyalog kurarsan altı ayda bir sürü arkadaşın olur demiş bir düşünür. Onun için insanlara yaklaşmalıyız. Doğum günlerinde birbirimizi hatırlayalım yoksa elimiz boş kalıyor. Tıpkı benim geçen doğum günüm gibi hiç kimse aramadı kutlamadı doğum günümü üzülüyorum tabi fakat hata bende çünkü ben de şimdiye kadar hiç kimsenin doğum gününü kutlamadım maalesef ama bundan sonra doğum günlerini öğreneceğim arkadaşlarımın sevdiklerimin,saydıklarımın onlara değerli olduklarını hissettireceğim. Siz de arkadaşlarınızın doğum günlerini kutlamıyor musunuz ? O zaman size de doğum günlerine önem vermeyi öneririm. Hayatta olmanın değeri adına.

alıntıdır..
bakalım önumuzdekı gunlerde dogumgunlerı olan arkadaslarımız kimler?:);)

Efsunnn

Yeni Üye
teşekkürler emeğine sağlık. önümüzdeki günlerde yani 10 unda benim dogum günüm

By_tr

Özel Üye
efsun kusura bakma arkadaşım ya parti yapacaktık sana burda ama organize olamadık bu seferlik geçtide seneye inş.

iyiki doğdun iyiki bizimlesin

By_tr

Özel Üye
kesin yanlış anladın sen gene ecevit herzamanki gibi :D:D:D
efsun bakma arkadaşım buna sen her şey senin içindi ;)

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Son mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
17,417
Kullanıcılar
90,726
Son üye
LeonUO