İşte Ahmet Türk'ün Ailesinin İlginç Hikayesi..

MatmazeL

Özel Üye
İşte Ahmet Türk'ün ailesinin ilginç hikayesi.

Ahmet Türk’ün babası Hacı Sinan, bir oduncuydu ama şanslı bir oduncuydu.
Dönemin ünlü Osmanlı Paşalarından İbrahim Paşa, ölmeden önce kaleyi andıran kasrını ve topraklarını, bölgenin aşiret reislerinden Hüseyin Kanco’ya bırakmıştı.

Hüseyin Kanco Hamidiye alayına bağlı bir **** komutandı. O da ölmeden tüm bu mal varlığını bir şartla, yanında çalışan oduncu Hacı Sinan’a bırakmaya karar verdi.

Hacı Sinan’a, “İbrahim Paşa’dan kalan tüm malvarlığımı ben de sana bırakacağım ama bir şartla, büyük kızım Türkiye ile evleneceksin ve damadım olacaksın” dedi.

Oduncu Hacı Sinan bu şartı kabul etti ve Hüseyin Kanco’nun büyük kızı Türkiye ile evlendi. Ve tabi Kanco aşiretinin de lideri oldu.

Soyadı kanunu çıktığında **** Kanco aşiretinin reisi Hacı Sinan, bölgede yaşayan birçok insanın yaptığı gibi, Türkiye Cumhuriyeti’ne bağlılık göstergesi olarak Türk soyadını aldı. Böylece kendi adı Sinan Türk, eşinin adı Türkiye Türk oldu.

Eşi Türkiye’nin yaşı Sinan Türk’ten büyüktü. Hacı Sinan Türk birkaç yıl sonra genç bir kadınla ikinci evliliğini yaptı. İşte Hacı Sinan Türk’ün bu genç eşinden, Ahmet Türk doğdu.

Kaderin cilvesine bakın ki, ilerleyen günlerde ****ler için siyasete soyunacak olan küçük Ahmet’in soyadı Türk olmakla kalmamış, üvey annesinin adı da Türkiye olmuştu.

Ahmet Türk’ün üvey annesi Türkiye Türk’ün hayat hikayesi de aslında çok ilginç.

Türkiye Türk genç bir kadının üzerine kuma getirilmesine dayanamayarak babasının dostları olan Derik’teki Necmioğlu aşiretine sığındı.

Yıllar sonra, annesi Türkiye'nin başka bir aşirete sığınmasını kabul edemeyen büyük oğlu gidip Derik'te annesini öldürdü. Böylece Ahmet Türk’ün üvey abisi katil oldu, üvey annesi Türkiye ise hayatı kaybetti.

Ailedeki trajediler bu kadarla da sonlanmadı. Ahmet Türk 10 yaşındayken bu kez babasını kaybetti. Artık aşirette söz sahibi abisi ile birlikte o olacaktı.

Türk ailesi, aşiretini diğer aşiretlere karşı korumak, gücünü arttırmak için de çok geçmeden siyasete soyunda.

Önce 1970 seçimlerinde abisi Abdurrahim Türk, Adalet Partisi’nden milletvekili oldu.

Siyasetin ilk durağında bir kayıp verdiler bu kez abisi Kanco aşiretin daha fazla güçlenmesini istemeyen başka bir aşiretler tarafından öldürüldü.

Abisinin ölümünden sonra aşiretin başına geçen Ahmet Türk, abisinin tam tersi bir siyasi görüş ile 1974 seçimlerinde CHP milletvekili olarak meclise girdi. Ama CHP’den girdiği siyasetin kıvrımlı yolları onu etnik siyaset yapmaya götürdü.

Garbino

Özel Üye
Ne denilebilir ki... (???)
Paylaşım için teşekkürler...

MatmazeL

Özel Üye
Rica edeRim :)
Bukadar Türk'lük içinden gelipte böle olması acı :(

asterıx

Yeni Üye
Tüm mal varlığını bi oduncuya bırakması hikayasi biraz garip değilmi?Teşekkürler paylaşım için ipek

harun_73

Özel Üye
paaylaşım güzel ama ne olması sana acı geldi onu anlamadım sonuçta o bir kürt ve halkı için siyaset yapıyor ve çok da başarılı bir siyasetçi

harun_73

Özel Üye
ayrıca öyle odunucunun oğluydu bilmem kimden miras kaldı bilgileride yanlış koca aşirettin soumu tükendide aşireti oduncusuna verecek o koskoca bir genco aşiretinin reisi litfen yanlış bilgi vermeyelim

MatmazeL

Özel Üye
Siyasetıne yada Kürt Olmasına bişi demedim bn orda..
Demek istedıgım Bukadar türklük içinden qelipte keşke Türk_Kürt ayrımı yapmadan Ulu Önder Gibi Birleştirici olsaydı Öle siyAset yapsaydı..
Keşke Türk Silahlı Kuvettinin Askerlerine Mehmetçıklerımıze Terörist demeslerdi anlamında...
Benim şahsi gorüşüm bu yönde..
Böle olmadıgı için acı dedım..
Ayrıca kimsenin yanlış bilgi verdiği yok..
Bunlar internette yayınlanan bilgilerdir....

harun_73

Özel Üye
gerçekten bilmediğin çok şey var evet bizim dedelerimiz atalarımız çanakkalelerde başka cephelede şehit düştü bu vatan için gel görki bu gün kürt milletti dışlanıyor sanki bu topraklarda hiç hakkı yokmuş gibi muamelle görüyor kürdüm diyeni vatanı bölmekle suçluyorlar ya sev ya terkey deniliyor yanlı medya da herşey lduğundan farlı göstemeye çalışıyor ahmert türk bir türk düşmanı değildir ayrıca ırkçı da değildir o sadece yıllardır sömürülen yok sayılan bir halkın sesi olmaya çalışıyor.. nerden geldiği de o kadar önemli değil önemli olan şuanki konumu benim için

asterıx

Yeni Üye
Bırak hocam şimdi bize demogaji yapmayı.Tamam farzedelim ki dediklerin doğru olsun o toz kondurmadığın .... türk,bu vatanın evladını vurdurarakmı,gencecik hayatları karartarakmı sözde sömürülen halkının haklarını savunacak..Bırakın bu işleri zaten yıllardır bu tür acıtasyonlarla kandırıldı insanlar.Bu vatan toprağında biz Türklerin ne kadar hakkı varsa Kürk kardeşlerimizinde okadar hakkı vardır ama hiç kimsenin,etnik kökeni farklı olduğu için bu vatan toprağında hak talep etmeye cürret etmesin.Cürret edenlerede biz haddini bildiririz zaten

By_tr

Özel Üye
Bırak hocam şimdi bize demogaji yapmayı.Tamam farzedelim ki dediklerin doğru olsun o toz kondurmadığın .... türk,bu vatanın evladını vurdurarakmı,gencecik hayatları karartarakmı sözde sömürülen halkının haklarını savunacak..Bırakın bu işleri zaten yıllardır bu tür acıtasyonlarla kandırıldı insanlar.Bu vatan toprağında biz Türklerin ne kadar hakkı varsa Kürk kardeşlerimizinde okadar hakkı vardır ama hiç kimsenin,etnik kökeni farklı olduğu için bu vatan toprağında hak talep etmeye cürret etmesin.Cürret edenlerede biz haddini bildiririz zaten
teşekkürler ahmet
herkesin dilin bu ezberlenmiş söylem
ben bi haksızlık görmüyorum ortada hatta + ayrımcılık bile yapılıyor diye bilirim

Beyhan

Özel Üye
Bölüm:
Halkla İlişkiler
lütfen konuyu farklı alanlara kaydırmayalım.

asterıx

Yeni Üye
lütfen konuyu farklı alanlara kaydırmayalım.

Yaptığınız uyarı çok yersiz olmuş!Bizim konuyu kaydırdığımız falan yok.Moderatörsünüz diye böyle bir durumda dahi tarafsız olmaya çalışmanız çok garip.

imqossibLe

Yeni Üye
[QUOTE=harun_73;93599]gerçekten bilmediğin çok şey var evet bizim dedelerimiz atalarımız çanakkalelerde başka cephelede şehit düştü bu vatan için gel görki bu gün kürt milletti dışlanıyor sanki bu topraklarda hiç hakkı yokmuş gibi muamelle görüyor kürdüm diyeni vatanı bölmekle suçluyorlar ya sev ya terkey deniliyor yanlı medya da herşey lduğundan farlı göstemeye çalışıyor ahmert türk bir türk düşmanı değildir ayrıca ırkçı da değildir o sadece yıllardır sömürülen yok sayılan bir halkın sesi olmaya çalışıyor.. nerden geldiği de o kadar önemli değil önemli olan şuanki konumu benim için[/QUOTE]

CANIM KARDESIM
i_siyah sadece birbiyografıpaylaşmış

bunu nasıloluyorda baska yerlerecekıyorsun yada_yorsunuz? ayrımcılık dıyorsun ayrımcılıgı bu ulkede her zaman olmuştur
alevı_hanifi sagcı_solcu
şimdide Turk _kurt
Turkıye cumhurıyetınde ne kımse acız bırakılır nede susturulup sömurulur
Dıkkat et dogu bölgesıne yapılan yatırımları hiç mi görmuyorsun en basit ör yesil kart ve sen EGER AYRIMCILIK ARIYORSAN BUNUNLA İLĞİLİ BASKA SİTELER....orda anlatırsın bagnaz dusuncelerını

Beyhan

Özel Üye
Bölüm:
Halkla İlişkiler
Yaptığınız uyarı çok yersiz olmuş!Bizim konuyu kaydırdığımız falan yok.Moderatörsünüz diye böyle bir durumda dahi tarafsız olmaya çalışmanız çok garip.
uyarım size değildi neden üstünüze alındınız anlayamadım.benim tepkim harun_73 üyemize idi. burada kimse siyasi ideollerinin propagandasını yapamaz.Ayrıca
Bayrağımız altında yaşayıpta vatanımıza ihanet edenlerin, bölücü ruhu taşıyanlarında karşısındayım.

asterıx

Yeni Üye
uyarım size değildi neden üstünüze alındınız anlayamadım.benim tepkim harun_73 üyemize idi. burada kimse siyasi ideollerinin propagandasını yapamaz.
Keşke ilk mesajınızda da böyle açıklayıcı bir içerik kullansaydınız(kullanırsınız diye düşünmüştüm,cevabım hayal kırıklığımın neticesidir.)

imqossibLe

Yeni Üye
asterıx yaw gene yanlış anlaşılmışın bu senn kaderın mı ınan cok merak edıyorum;)

harun_73

Özel Üye
ayrım yok diyorsunuz ama maşallah hepiniz kılıcınızı çekmişsiniz ben demagoji yapmıyorum öyle nara atmaya gelince bunu çok iyi beceriyorsunuz ama gerçekleri görmemek için ısrar ediyorsunuz bence önce gerçeklrinizle yüzleşin mesela ergenekon 18000 faiili meçhul var kim yaptı bunları kendiliğinden olmadı ya bu ayrımcılık değil de nedir başınızı kumun altından çıkarmaya ve gerçekleri görmeye davet ediyorum

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye
Abdullah Kara