Günde kç saat ders çalışıorsunuz?

sblsbl

Yeni Üye
Arkdşlr qünde kç saat ders çalışıorsunuz bn 3 saat ve sadece 2 konuya szce yeterli mi? szn çalışma teknikleriniz nasıl?

By_tr

Özel Üye
keşke senin kadar çalışabilsem sibel şuan 1 saat bile çalışamıyorum
bekliom bekliom istek gelmio napıyım:D:D
korkarım yumurta kapıya gelince başlarız klasik öğrenciliğe geri döndük:(

merveg

Özel Üye
ben en az 4 saat çalışıyorum.geçen sene 6yıda buluyordu.bu sene askıya aıdım galiba:(

Sero1

Yeni Üye
günde 1 dersten 1 ünite bitiriyorum bütün gün boşum ama daha fazla çalışma isteği gelmiyo istemedikten sonrada daha fazla okumanın anlamı yok

uguromer

Yeni Üye
ya ben yazıyoduk konuların özetini

ama öğle çok zaman geçiyor

galiba en iyisi sadece okumak ...

zaten bazı derslerin okuması bile çok sıkıcı geliyor insan ...

örnek geçen sene davranış bilimler ... kitabı okuyosun insanın davranışları bozuluyo :):)

Telve

Yeni Üye
İster inanın ister inanmayın aof son sınıftayım şimdiye kadar hiç bir konuya çalışmadım.Sınavın son haftası kitabın arkasındaki soruları işaretleyip sınavlara öyle girdim.3.sınıfta 6 dersten bütünlemeye girmiştim sadece bütünlemede 1 ay boyunca adam akıllı çalıştım ve 5 dersi geçtim :) günde şu kadar bu kadar çalışmak yerine adam akıllı bir kere anlayarak çalışmak daha önemli bence.

avakkk

Yeni Üye
bence gunde bır unute agır agır ve 1 saat ayırark calışmak daha verımlı yoksa hızlı hızlı roman gıbı okumanın bı anlamı yok sınav yaklasınca hıc bı sey anlamadığını anlıyosun zaten ve bu sefer panık başlıyo sınava dair ınsanın ıcınde ben son sınıfım hıc yazarak calışlmadım cok onemlı gorduğum yerlerı kalemle cızerek calışıyorum ıkı veya uc defa ustunden gecıyorum yeterlı oluyor ama calışma teknığı bence her ınsana gore degısmelı cunku kapasıte her ınsanda bır değil halıyle,insan bence bunu belırlemesı ıcın gercekcı bı sekılde kendı ozellıklerının profılını cıkarması lazım

xpeople

Yeni Üye
Arkdşlr qünde kç saat ders çalışıorsunuz bn 3 saat ve sadece 2 konuya szce yeterli mi? szn çalışma teknikleriniz nasıl?
Bravo arkadaşım:eek: sen kesin iftiharla geçersin ;)tabi çalıştığını anlıyorsan eğer:D:D

erdal bayraktar

Yeni Üye
bende günde 2 ve 3 saat arası calişiyorum iki tane 1 soruyla yani 46 ve 47 notum var. diğerleri 60 ve üstü yani bence yeterli gibi ama yinede daha fazla calişmak daha yararlı gibi...

canselen

Özel Üye
ben hergün çalısıyorum işim varsa sesli kitap dinliyorum.okuma dinleme havam yoksa test çözüyorum.yani sürekli çalışma halindeyim.hafta sonları rekor denemem oluyor 3saatte 18 test çözdüğüm oldu.3-bilemedin 5yalnışım cıkıyor:)emeğimin karsılıgınıda aldım şükür;)notlarım cok iyi geldi.ara sınav cıkısında sınav görevlilerinden biri beni çekip kenarı ne o erken cıktın bari kontrol etseydin yoksa hepsini salladınmı diye sordu.çünkü heriki gündede kontrol etme dahil 50dakıkada sınavı bitirmiştim:D

saliha_03445

Yeni Üye
ben de 1 saat anca çalışıyorum bazen günde 2 ünite bitirdiğim oluyor en güzel çalışma tekniği yazarak çalışmaktır yazmayıp çalıştığım dersler orta yazarak çalıştıklarım yüksek geldi. yardımcı kitaptan mı çalışıyorsunuz

SuSPeCt41

Yeni Üye
yarın başlıcam finallere calısmaya 30 gun var daha :) saat olarak bakmayın bence unite bitirmeye bakın :)

okis

Yeni Üye
son bir ayda çalışıyorum genelde o da günde yarım saat belki çalışırımbelki çalışmam:D

güldeste

Yeni Üye
bende günde 4 saat çalışıyordum ama demekki yanlış çalışmışım sonuçlar kötü telveninde dediği gibi saat değil çalışma yöntemi önemli arkadaşlar şu saat kadar diye sıkmayın canınızı anlayarak ilerlemeye çalışmak gerekiyormuş...ama anlayarak 4 saat çalışmak en uygunu olur herhalde şimdi öğle yapıyorum akıllandım

kapris0

Yeni Üye
günde 3 4 saat çalışmaya ve planlı olmaya dıkkat ediyorum, daha çok yazarak çalışıyorum ve geçmiş yıllarda çıkan soruları çözüyorum mutlaka 5 tane geliyor aynı sorulardan ;)

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye
Abdullah Kara