Sohbet Konusu Secelim

imqossibLe

Yeni Üye
Arkadaşlar çogumuz sohbet edememekten yakınıyoruz..ben sohbeti başarıyorum ama sürekli kendimi,okulumu anlatıp duruyorum farklı sohbetler açamıyorum nedense
işte konuşabileceğimiz bir kaç sohbet konusu

Sadece işte başarılı olmak yetmiyor. Utangaç, içe dönük, asosyal insanın şansı yok! İnsanlarla iyi ilişkiler kurmak, sevilen, aranılan biri olmak artık birinci koşul. Bunun da birkaç yolu var. İşte yapmanız gerekenler:

* Pratik yapın: Benzinciden kasiyere, garsondan komşunun oğluna herkesle konuşun. Eğitim, statü ve yaş açısından kendinize benzemeyenlerle sohbet edin.

* Okuyun: Gazete ve dergilerle yetinmeyin. İlaç prospektüsünden yemek kitabına, çok çeşitli şeyler okuyun. Oralardan öğrendiklerinizle ilginç sohbetler başlatabilirsiniz.

* Kendinizi zorlayın: Bir muayenehanede ya da kokteyde insanlarla konuşmaya çalışın. Davetleri kabul edin. Kendiniz davet verin.

* Genel kültürünüzü artırın: Örneğin en çok sevilen TV dizisinin birkaç bölümünü izleyin. Yılın moda renklerini öğrenin. Yahya Kemal ve Yılmaz Erdoğan'dan birer şiir ezberleyin.

* Günlük tutun: Duyduğunuz fıkraları, şahit olduğunuz komik ve ilginç olayları, okuduğunuz özlü sözleri, konser izlenimlerinizi, açtığınız telefonları yazın.

* Aynada kendinizle konuşun: Nataşalardan vizyondaki bir filme, trafik sorunundan küreselleşmeye bir konu seçip aynada kendinize anlatın.

* Ufkunuzu genişletin: Yapmadığınız şeyleri yapın; suşi yemek, pinpon oynamak, resim yapmak, bisiklete binmek gibi... Her gün basit de olsa yeni bir şey yapın.

* Dinleyin: Şefiniz migreni olduğunu mu söyledi? Doktorunuz ikiz çocukları mı var? Bunların hepsi küçük sohbet konularıdır.

* Kaçının: Küfürlü konuşmaktan, bilimsel laflardan, kaçının. Kendinizi övmeyin.

* Tanıştırıldığınız kişiye dikkat edin. Bir iki dakika sonra adını içinizden takrarlayın. Unutmuşsanız; tekrar konuşup, adını sorun.

* O kişinin adını üç kere bir kağıda yazın. Bu arada görüntüsünü hayal edin.

Yeni isimler nasıl hatırlanır?
* Telaffuzu zor ya da değişik bir adı varsa tekrar ettirin. Kartını verdiyse çaktırmadan bakın.

* Yeni adı unutmamak için bildik bir başka kelimeyle çakıştırın. Örneğin Erensu için "elma suyu", Sanver için "can ver" gibi...

* O kişinin işi ya da hobisiyle adı arasında kafiye oluşturun. Gazeteci Ali bey için "Bab-ı Ali", gitar çalan Nazlı hanım için "Sazlı Nazlı" gibi...

* Düşünün; niye utangaçsınız? Acaba konuştuğunuz kişinin fiziksel görüntünüz üzerine bir şey söylemesinden mi çekiniyorsunuz? Gerçeği kendinize itiraf edin.

şimdiden bı konu yazalım encok hangı konu cogunlugu olusturuyorsa o konu uzerınde sohbet edelım ;)

POSKY

Yeni Üye
slm arkadaşlar ya ne zaman sınava grecegimiz yerler gelecek yani hangi okulda girecegimiz beli olur

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye
Abdullah Kara