sevgılıler gununu sevmeyenler

imqossibLe

Yeni Üye
Sevgililer Günü’nde, sevgilisi olanlar, hediye alma telaşı ve bu özel günü nerede kutlayacağı konusunda karar vermeye çalışırken, sevgilisi olmayanlar için de uzmanlar önerilerde bulunuyor.

Psikiyatri ve psikolojik danışmanlık merkezi uzmanı Psikolog Göksu Göktaş’ın, 14 Şubat Sevgililer Günü, her geçen yıl daha da abartılı kutlanırken, sevgilisi ya da eşi olmayan, olup da ayrılan, sevip de karşılık bulamayanların, yaratılan ortama özentiyle bakarak, kendini daha kötü hissedebildiğini kaydetti.

Yapılan araştırmalarda özellikle kadınların yüzde 80’inin Sevgililer Gününe büyük önem verdiklerinin belirlendiğini ifade eden Göktaş, “Sevgilisi olanlar için bugün elbette ki çok manalı. Sevgilisi olmayanlar için ise bugün ruh sağlığını bozacak sonuçlar yaratabilir” dedi.

Göktaş, Sevgililer Günü’nde sevgilisi olmayan kişilerin kendini daha mutsuz, eksik, manasız, mahrum hissedebileceğini, istenilmeyen kişi olarak görebileceğini vurgulayarak, şöyle devam etti:
“Bu tür kişiler, böylesi özel günlerde ev ya da iş yerinden dışarı bile çıkmak istemeyebilirler. Kaçmayı tercih yoluna gidebilir. Oysa benim bu kişileri önerim klasik bir yöntem olan kendilerini gün boyu gizlemek yerine, dışarı çıkıp mutluluklarını artıracak eylemler içinde bulunmaları. Sevgilisi olmayan kişi, sevgilisi olan gibi vitrinlere bakıp kendine küçük armağan alabilir, bir pastaneye oturup arkadaşlarıyla da olsa pasta yiyebilir, kahve içebilir, yürüyüş yapabilir. Birbirlerine sarılmış çiftçilere, kıskançlık yerine hayranlıkla bakabilir. Bunu başararak, olumsuz ruh halini kendi başına yendiğini hissederek, şimdiden kendisini gelecek yıla hazırlayabilir.”

Psikolog Göktaş, “sevgili” denince akla mutlaka aşık olunan kişinin gelmemesi gerektiğini de ifade ederek, anneye, evlada, arkadaşa ya da kişinin çevresindeki herhangi birisine duyduğu sevginin son derece önemli olduğunu belirtti. Göktaş, “Bu önemi kavrayanlar kendini de sever. Kedini sevmeyenler, kendi kendini mutlu etmeyi başaramayanlar, kıskanç karaktere sahip kişilerdir. Bu kişiler, sadece Sevgililer Günü’nde değil, yılın her gününde mutsuz olmaya mahkumdurlar” diye konuştu

alıntıdır

sewtap

Yeni Üye
ben ve sewgilim için sadece 1gün deil hergün özel olduğundan pekte mühim olmayan bi gün ama tabi hoş bi süprüz bekliyorum belkide sadece beklemekle yetinicem ama güzel şeyler olacak içime doğuyor...

imqossibLe

Yeni Üye
işte bekledıgım cvb buydu haklısın sewtap ne bir gunu canını sıkmaya degmez bırde unuttu dıye kusenler varya bır kızıyorum anlatamam:eek:

güldeste

Yeni Üye
bu sevgililer günü yanlız geçecek sevineyim mi üzüleyim mi bilemedim en iyisi ben oturup ders çalışayayım dimi arkadaşlar.

güldeste

Yeni Üye
''canım bile emanetken kaybedecek neyim olabilir ki''
evet en iyisi ders çalışmak sağol arkadaşım

volkii

Yeni Üye
Sevgililer günü neymiş yha ben o günü film izleyerek geciricem :D öyle bir günn yok

imqossibLe

Yeni Üye
hımm dmek sevgılıler gununde psikolojık savunmalar boyle gercekleşıyormuş merve ve volkı vallahı uzmanları yanıltmıyorsunuz saolun :D

sibel ö

Yeni Üye
ne hasta beklerdi sabahı ve ne genç ölüyü mezar ne de şeytan bir günahı seni beklediğim kadar geçti artık istemem gelmeni yokluğunda buldum seni bırk vehmimde gölgeni gelme artık neye yarar

ecz_tufan

Yeni Üye
bencede sıradan birgün şimdiye kadar hiç yaşayamadım kafama göre birisini bir türlü bulamadım:confused:

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Son mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
17,417
Kullanıcılar
90,726
Son üye
LeonUO