askerlikte 29 yaş sorunu ve a.ö.f den yararlanma

efe49

Yeni Üye
arkadaşlar çok önemli bir soru ve şimdiye kadar cvbını bulamağım bir konu kimsenın net olarak bir fikri yok şimdi genel kurmay başkanlığının yasasına göre 29 yaş sınırını aşanlar aöf yada örgün eğitim okuyor olsalar bile tecil ve erteleme hakkı olmuyor
ben üniversitede bilgisayar teknikeri olarak çalışıyorum yanı develet memuruyum okul bitene kadar nasıl uzatabılırım ben okulu bitirnce askere gitmek istiyorum bunu net cvbını bilen varsa yardımcı olursa sevınırım

roboroach

Yeni Üye
emın olmamakla beraber
en son gorusmeye gıttıgımde 29 yasını doldurup hala okuyosan fakat unı bıtıcek gıbıyse yanı 4 sınf derslerı agırlıkta 3 ders max unıden yazı alıp goturusun kabul edıp etmemek tamemen askerıye ye kalmıs oluo benım 3 arkım ızmır celal bayar ve acıkogretımde aynı teknıgı kullandı gecen sene

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Genelkurmay eğitimli kişileri sever ve insanların eğitimlerini yarıda bırakmasını istemez. Ama atbi bu bir sınıfta üst üste 3-5 kez kalmış kişiler için geçerli değildir. Yukarıda roboroach arkadaşımızında belirttiği gibi eğer okul bitecek gibiyse Askerlik şubesinin İnsiyatifi İle Okul Bitene kadar Askere Alma İşlemleri gerçekleşmez. Ben Muayene Olduğumda 1976 lı Bir Arkadaşa rastlamıştım 1 4 Yıllık Okumuş Açıköğretimde 4. Sınıfta kaydını Sildirip Tekrara Başka Bir Bölümü Okumuş 4 yıllık ve Bitirmişti. Yaşı 32 olması lazım.

efe49

Yeni Üye
Kardeş ben bu sene hazırlık seneye 3. sınıf olacam yani sınavlar aksamaz ve zaten biran önce bitirmek için çok çalıyorum yanı derslerde aksama olmaz gerekirse 2 senede bitireceğime dair söz bile verebilirim ama kimse sizin gibi iyimser konuşmadı öncelikle iyimserliğiniz için teşekürler sizce benım durumum ne olur yanı okulu bitirene kadar nasıl erteletebilirm askerliği bide 657 ye tabı devlet memuruyum bunun bana bir avantajı olmazmı yanı aday memurum asaletım testik olana kadar bana ek bir süre verilmezmı?? bilgilernızı paylaşırsanız sevırınım

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye
Abdullah Kara