Evlilik bir bardak sut icin evde inek beslemektir

imqossibLe

Yeni Üye

oscar wilde

evlilik bir bardak sut icin evde inek beslemeye benzer...

aslında dusundugumuzde evlilik gereksizdir
evet.2medeni insan birbirini seviyor,guveniyor,birbirlerine sadıksa o imzaya ne gerek vardır?kelepce gibi insanları birbirine baglamaya ne gerek vardır?..ama bir de su acıdan dusunun evlilik olmasa erkek her gonlu baskasına kaydıgında evden giderdi ya da iliskiler cok kısa surerdi cunku baglayıcı neden olmazdı,bu da iliskileri dejenere hale getirirdi..ama evlilik 2 insanı birbirine baglar,saygı duyar insanlar birbirlerine evlilik sayesinde.bu da zorluklar karsısında onları sabretmeye,birbirlerine birer sans daha vermeye iter..zaten turk toplumunda beraber yasamak kavramı henüz pek yoktur,bu yuzden farklı gozlerle bakılır evlenmeden birlikte yasayanlara..ama bence en guzeli;bi 10yıl kadar beraber yasayıp huyunu suyunu ogrenip sonrada cocuk dogacagı zaman evlenmektir..misss..işte bu da evlilik uzerine kısa bir ozet oldu..

alıntıdır...
ilk okudugumda sözu anlam veremedım bır aralar nette epey soru olan sözun gercek anlamını neden acıklamamışkı bu oscar

By_tr

Özel Üye
evlilik bir bardak sut icin evde inek beslemektir
oscar wilde

ben bu adamı döverim:D
katılmıyorum kesinlikle bizi yozlaşmış batıdan ayıran bi o müssese kaldı onuda elimizden almak için medya vs. ile var güçleriyle savaşıyorlar

imqossibLe

Yeni Üye
ben bu adamı döverim:D
bende bu sözu bıyerden hatrlıyorumsankı ..
yaw adam laf olsun torba dolsun demiş haklısın bır evlılıkmuessesı kaldı elımızde onuda ha kaptırdık ha kaptırıcagız....

rainbow

Özel Üye
arkadaşlar birileri döwülecekse benide unutmayın :Dzati insaanların akıllarına sokmadık saçma düşünceleri kalmadı,pirim wermemek gerek böyle cahil insanlara.

delgeç

Yeni Üye
arkadaşlar çok yalnış düşünüyorsunuz ne kadar saçma ya
dininiziunuttunuz galiba bizim kitabımızda dinimizde böyle birşey yok tabi senin dinin ayrıysa birşey diyemem ama bizim dinimizde böyle birşey yer almıyor:mad

imqossibLe

Yeni Üye
DELGEC kıme kızdın kı sen yanlış anladı herhalde arkadasların buuuuyuk bölumu oscarı kınadı yadaben yanlıs anladım gene:D:D:

imqossibLe

Yeni Üye
ben destekleyıcı bulmadın cıcım aksıne cok tuhafıma gıttı dıye
paylasmak ıstedım yosam bı kadının ne olursa olsun inege ustelık evlılık konusunda benzetılmesı
her ınsan gıbı benıde incıtır
:eek::p

TRUTH88

Yeni Üye
Arkadaşlar bence de Oscar Wilde yanlış düşünmüş çünkü;Bizler TÜRKİYE DE yaşıyoruz geleneklerimiz göreneklerimiz hatta başta dinimiz evliligi hiçbir zaman böyle tasavvur etmemiştir!!Ayrıca ülkemizi farklı kılan AİLE kavramına diğer milletlerin nasıl da özenerek baktıkları da cabası...
Lütfen yaşantımızı farklı kültürlerde yetişmiş yabani düşüncelere sahip insanlara göre ayarlamayalım..saygılar...:)

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Son mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
17,416
Kullanıcılar
90,723
Son üye
AlanDQ