İsraili boykot etmeyelım...?

imqossibLe

Yeni Üye
Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, okul müdürlerine "İsrail mallarını boykot ettirmeyin" genelgesi gönderdi...

YAHUDİLERDEN 'TÜRK MALLARI ALMIYORUM' KAMPANYASI

MİllÎ Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik'in Başbakan Erdoğan'ın Davos'ta ortaya koyduğu tavır ile tamamen çelişen bir genelge yayınladığı ortaya çıktı. Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, Türkiye'deki bütün okul müdürlüklerine bir genelge göndererek, 'İsrail mallarını boykot ettirmeyin' uyarısında bulundu.

Boykotu engelleyin

Doç. Dr. Hüseyin Çelik imzasıyla yayınlanan genelgede okul müdürlerinden boykotların önüne geçilmesi için gerekli tedbirlerin alınması istendi. Genelgenin zamanlaması da dikkat çekti. Bütün toplum kesimlerinde İsrailli firmaların ürünlerine karşı oluşan duyarlılığın hat safhaya çıktığı bir dönemde bu genelgenin yayınlanması manidar karşılandı.

Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik'in Başbakan Erdoğan'ın Davos'ta ortaya koyduğu tavır ile tamamen çelişen bir genelge yayınladığı ortaya çıktı. Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, Türkiye'deki bütün okul müdürlüklerine bir genelge göndererek, 'İsrail mallarını boykot ettirmeyin' uyarısında bulundu. Doç. Dr. Hüseyin Çelik imzasıyla yayınlanan genelgede okul müdürlerinden boykotların önüne geçilmesi için gerekli tedbirlerin alınması istendi. Genelgenin zamanlaması da dikkat çekti. Bütün toplum kesimlerinde İsrailli firmaların ürünlerine karşı oluşan duyarlılığın had safhaya çıktığı bir dönemde bu genelgenin yayınlanması manidar karşılandı.

Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, 13 Şubat'ta bir genelge yayınlayarak İsrailli firmaların ürünlerine karşı halkın kendi iradesi ile başlattığı boykot eylemine öğrencilerin kesinlikle katılmamasını istedi. Genelge okul müdürlerinde şok etkisi yaparken, eğitim camiasında ise infiale neden oldu. Başbakan Erdoğan'ın Davos'taki çıkışı ile tamamen çelişen genelgede Hüseyin Çelik, öğrencilerin İsrailli ürünlere karşı boykota katılmamasının gerekçesi olarak da yaşanan ekonomik krizi gösterdi.

Sözkonusu genelgede "İsrail'in 'Gazze'ye yönelik saldırılarını finanse ettiği' iddiasıyla Türkiye'de bulunan birçok uluslararası şirkete ve ürünlerine yönelik boykot çağrıları yapıldığı, çeşitli kurumların bu yönde girişimleri olduğu, bu faaliyetlerde okullarımızın ve öğrencilerimizin de kullanılabileceği duyumları alınmaktadır" diyen Bakan Çelik, "Global ekonomik krizden etkilenmemek ve Gazze'deki barış sürecini olumsuz etkilememek için, okullarımızda yukarıda belirtilen olumsuz girişimlerin (boykot) olmaması için gerekli tedbirlerin alınmasını rica ederim" dedi.

Çelik'in ortaya koyduğu gerekçeler kadar, genelgenin içeriği de dikkatleri çekti. Türkiye'de bütün halk kesimlerinin İsrailli ürünlere karşı tamamen kendi iradesiyle başlattığı boykot eyleminin, Gazze'deki sözde barış görüşmeleri ile de ilişkilendirilmesi manidar bulundu. Çelik, boykota katılmama gerekçelerinden birisini de 'Gazze'deki barış sürecini olumsuz etkilememek için...' şeklinde gösterdi.

Akkiraz: Genelge derhal geri çekilmeli

Şuurlu Öğretmenler Derneği (ÖĞ-DER) Genel Başkanı İsmail Hakkı Akkiraz, eğitim camiasında infiale neden olan genelgeyi sert bir dille eleştirerek, "Sayın Çelik'in yayınladığı bu genelge bizi hayretlere düşürdü" dedi. Başbakan Erdoğan'ın Davos çıkışını hatırlatan Akkiraz, "Davos'taki çıkış ile bu genelge tamamen çelişiyor" diye konuştu. İsrail'i Gazze'de işlediği soykırıma karşı, halkın İsrailli firmaların ürünlerine karşı başlattığı boykotun bir insanlık görevi olduğunu bildiren Akkiraz, "Bu katliamda payı olanların ürünlerini alarak onların yanında olmamız mümkün değildir" dedi. Genelgede 'boykota katılmayın' talebinin gerekçesi olarak yaşanan ekonomik krizin gösterilmesini de talihsizlik olarak değerlendiren Akkiraz, Bakan Çelik'ten bu genelgenin derhal geri çekilmesini istedi. Milli Gazete

delgeç

Yeni Üye
ne kadar saçma ya bu kadarda olmaz napalıyız yani hiçde bile almam
kimsede bana karışamaz bundan sonra yahudi malı kesinlikle almıycam biz kazanalım niye onlar kazansın bir avuçlar ama para onlarda
en çok türkler alıyormuş zaten yahudi mallarını
:(

imqossibLe

Yeni Üye
ne kadar saçma ya bu kadarda olmaz napalıyız yani hiçde bile almam
kimsede bana karışamaz bundan sonra yahudi malı kesinlikle almıycam biz kazanalım niye onlar kazansın bir avuçlar ama para onlarda
en çok türkler alıyormuş zaten yahudi mallarını
:(
e haklısın dogru söze ne demeli:eek:

''one mınute'' hersey bı oyun umarım erken uyanırız bu uykudan ...

wicky

Yeni Üye
boykot bana saçma geliyor :) yok onu almayalım bunu içmeyelim memlekette giydiğiniz herşey her markanın yüzde 80i sevmediğiniz ülkelere ait değilmi sanki siz boykot edince savaş durucakmı anlamıyorumki yada şöyle sorayım ameriak israil vs bi kolaya mı kaldı Allah aşkına heriflere her yerden para geliyo o zaman kmse nike adidas vs amerikan israil ürünü kullanmasın mcdonaldslarda vs ymek yemeyin :) Gidip bi bakın bu boykotçuları tek tek toplarsınız o markalardan;):)

hazaan

Yeni Üye
boykot ederek belki sawaşı durduramayız ama en azından masum insanların katledilmesine bir katkıda biz yapmamş oluruz.
alınan her yahudi malı atılan her kurşun yada bombaya katkı sağlar.
kendimizi bir an o insanların yerine koymaya çalışalım:(

By_tr

Özel Üye
işte sorun da bu böyle denilip yemeye içmeye devam etmek:)
alenen reklamını probagandasını yapmaktan iyidir gene arkadaşım
mesela bulunduğum ilçede istediğim markayı bulamıyorum mecburen o markalardan lamak zorunda olduğumda etiketini yırtarım
ithal ürün kullanmak ayrıcalıkmış gibi yansıtanlara kızmayalımmı

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Son mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
17,417
Kullanıcılar
90,726
Son üye
LeonUO