öğrenci seçme sınavına kimler başvurabilir?

Beyhan

Özel Üye
Bölüm:
Halkla İlişkiler
Açık Öğretim Lisesi öğrencilerinin Öğrenci Seçme Sınavına başvuru şartlarına ilişkin açıklamalar.

ÖSS Sınavına Kimler Başvurabilir?

1. 2008-2009 Eğitim Öğretim Yılı 1. Dönem sonunda ve daha önce mezun olan öğrenciler,

2. 2008-2009 eğitim öğretim yılı 2. dönem kayıt yenileme sonrası, öğrencilik durumu aktif ve donuk olan öğrencilerden, 2008-2009 Eğitim Öğretim Yılı II. Dönem sınav sonrası aşağıdaki mezuniyet şartlarını tamamlayarak mezun olabilecek öğrenciler Öğrenci Seçme Sınavına (ÖSS) müracaat edebilirle
r.

Mezuniyet Şartları:

a) Öğrencilerden 4 (dört) yıllık sisteme tabi olanlar,

· Öğrenim gördüğü toplam dönemin en az 8 veya üzeri olması (2008-2. dönem kayıt yenileme sonrası)

· Girdiği sınavlar sonucunda toplam kredisinin en az 192 veya üzeri olmasını hesaplayarak,

· Ortak derslerin tamamını başarması veya muaf olması (Dil ve Anlatım dersinden muafiyet olmaması nedeniyle mutlaka başarılması gerekmektedir.)

· Alan kredisinin 80 veya üzerinde olması (Genel Kültür Alanı�nda alan kredisi yoktur),

· Alan derslerinin tamamının sınavına girilmiş olunması,

· Açık Öğretim Lisesinde en az bir dönem sınava katılmış olması

· Genel Kültür alanındaki öğrencilerin ortak derslerden 80 veya üzerinde kredi almaları,

b) Öğrencilerden 3 (üç) yıllık sisteme tabi olanlar,

· Açık Öğretim Lisesinde en az bir dönem sınava katılmış olması,

· Toplam dönemlerinin en az 5 olması, (2008-2. dönem kayıt yenileme sonrası)

· Ortak derslerin tamamını başarması veya muaf olması, (Dil ve Anlatım dersinden muafiyet olmaması nedeniyle mutlaka başarılması gerekmektedir.)

· Bu öğrencilerin, toplam kredilerin en az 144 veya üzeri, Alan kredisinin 64 veya üzerinde olması (Genel Kültür hariç)gerekir.

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye
Abdullah Kara