İdrarını Kaçır Moralini Kaçırma

imqossibLe

Yeni Üye

Canım kardeşlerim,sizlerle bir anımı paylaşmak istedim.

Birgün poliklinikteydim.Çok kıymetli hastalarıma muayene ediyordum. Nur yüzlü, mahsun bakışlı altmış yaşlarında hoş bir teyzeye muayene sırası gelmişti. Sıkıla sıkıla bana şikayetlerini anlatmaya çalışıyordu. Ancak bir türlü asıl konuya gelemiyordu.Yardımcı olmaya çalıştım.Ona dedim:
-Teyzeciğim bu şikayetlerine ek bir şikayetin var mı?
Teyze şöyle bana baktı torununa bakar gibi ve beni kendinden kabul ettiğini güzel naif gözlerinden anladım.Ve soru sormaya devam ettim.
-Teyzeciğim öksürür ve hapşırırken idrarınızı kaçırıyor musun?
Yılları omuzunda taşımış hayatın zorluklarını gögüsleyerek bu yaşlara gelmiş değerli ANADOLU kadının o ar timsali soluk yüzü hoş ve güzel kırmızı dometes rengini aldı.Dudaklarının arasından tam anlaşılamayan kelimelerden birisi de evetti.Onun bu mahçubiyeti beni ziyadesiyle etkiledi ve onu çok sevdim aniden.Ve o utangaç nur yüzlü teyzeme şöyle deyiverdim.

-TEYZECİĞİM İDRARINI KAÇIR, MORALİNİ KAÇIRMA.

Ve poliklinikteki bütün herkes günün stresini öldüren moralli bir hava estiren bu cümleye kahkaha attılar.Teyzeciğim de bu olay karşısında gülmeye başladı.Belki de gülerken hala idrarını kaçırıyordu ancak MORALİNİ kaçırmıyor bilakis yüksek tutuyordu.Canım teyzemle bu diyalogdan sonra aramızda bir sevgi bağı oluşuverdi.

`` İDRARINI KAÇIR, MORALİNİ KAÇIRMA.``

(Ürolog Dr.Muzaffer Akçay)

Bizim kliniğin uzun süre sloganı oldu.
Hayata nasıl bakarsak hayatı öyle görürüz. Nasıl görürsek öyle yaşarız. Nasıl yaşarsak öyle....

Resim:Balıkesir vadilerinden...

alıntıdır

gözen

Özel Üye
:D:D:Dsaol ya sabah sabah ii oldu

By_tr

Özel Üye
güzeldi melek teşekkür ederim

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri