Laborant ve Veteriner Sağlık Okuyanlara Müjdeli haber....

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Türk Sağlık Sendikasının 2006 Yılından Beridir Sürdürdüğü Başarılı ve Kararlı Çalışmaları Sonunda Milli Eğitim Bakanlığı İle Protokol İmzalama Aşamasına Gelindi.

Türk Sağlık-Sen Genel Merkezi, Sağlık Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, YÖK ve Anadolu Üniversitesi’nin ortaklaşa yürüttüğü çalışmaların neticesinde Lisans tamamlamada imza aşamasına gelindi.

24 Aralık 2008 tarihinde Sağlık Eğitimi Genel Müdürlüğünden bir Genel Müdür Yardımcısı, Temel Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğünden bir Genel Müdür Yardımcısı, Açık Öğretim Fakültesi Dekanı ve Dekan Yardımcısı ve Milli Eğitim Bakanlığından bir Daire Başkan Vekili Sağlık Eğitimi Genel Müdürü Başkanlığında toplandı. Toplantı neticesinde 2+2 Lisans tamamlama programı olarak Hemşirelik ve Ebelik bölümlerinin açılması kararlaştırıldı. Sağlık Eğitim Enstitüsü mezunlarına 3+1 Lisans Tamamlama Programı açılması için de önümüzdeki hafta Sağlık ve Milli Eğitim Bakanlığı yetkililerinin bir kez daha bir araya gelmesi kararlaştırıldı. Önümüzdeki hafta yapılacak toplantıda ise unvan ve branşlarla ilgili hususlar tespit edilerek Sağlık ve Milli Eğitim Bakanlığının ortak görüşü olarak Anadolu Üniversitesine bildirilecek.

Bu gelişmelerin ardından Sağlık Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ve Anadolu Üniversitesi arasında 2+2 ve 3+1 lisans tamamlama programları için protokol imzalanacak. Protokolün ardından 2009 - 2010 eğitim öğretim yılında lisans tamamlama programlarında eğitime başlanacak.

By_tr

Özel Üye
ömer abi bu süper bir haber çok sevindim valla inş. iyi bi sonuca bağlanır

gonulguclu

Yeni Üye
arkadaslar öcelikle hepinize mrb bu siteye yeni kaydoldum.ilk sorum şu lab ve veterinarlik ile ilgili ğeçmiş yıllarda çıkan sorulara nasıl ulasabilirim 1.sınıf için:)

By_tr

Özel Üye

fikobaba

Yeni Üye
slm arkadaşlar ben de lab ve veternerlik 2, sınıftayımm şimdi bizde hemşireliğe geçiş yapabiliyormuyuzzz:)

hayat42

Yeni Üye
ama hala sonuçlar açıklanmadımı kabul edildimi ben hemşirelige geçiş yapmak istiyorummm.2.sınıfa yeni geçtim

yalan23

Yeni Üye
bende laborantlık ve veterinerlik okuyorum 2.sınıf ama ben saglık meslek lisesi mezunu degilim HEMŞİRELİK OKUYABİLRİMYİZ ..CEVAP LÜTFEN

kaderbahadirli

Yeni Üye
merhabalar ben yeni kaydoldum aöf.laborat ve veterinerlik 2. sınıf öğrencisiyim kafama takılan iki soru var. birincisi bu bölümü bitirdikten sonra iş yok deniliyo ikincisi dikey geçişte şansım ne

sweet_afra

Yeni Üye
kısacası değişen hiçbirşey yok boş boşuna okuyrz bizde yakında bölümüde kapatırlar..

didi_

Yeni Üye
Güzel bir bölüm. Okulum bitince bunu da okumayı düşünüyorum. :cici

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye