Laborant ve Veteriner Sağlık Okuyanlara Müjdeli haber....

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Türk Sağlık Sendikasının 2006 Yılından Beridir Sürdürdüğü Başarılı ve Kararlı Çalışmaları Sonunda Milli Eğitim Bakanlığı İle Protokol İmzalama Aşamasına Gelindi.

Türk Sağlık-Sen Genel Merkezi, Sağlık Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, YÖK ve Anadolu Üniversitesi’nin ortaklaşa yürüttüğü çalışmaların neticesinde Lisans tamamlamada imza aşamasına gelindi.

24 Aralık 2008 tarihinde Sağlık Eğitimi Genel Müdürlüğünden bir Genel Müdür Yardımcısı, Temel Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğünden bir Genel Müdür Yardımcısı, Açık Öğretim Fakültesi Dekanı ve Dekan Yardımcısı ve Milli Eğitim Bakanlığından bir Daire Başkan Vekili Sağlık Eğitimi Genel Müdürü Başkanlığında toplandı. Toplantı neticesinde 2+2 Lisans tamamlama programı olarak Hemşirelik ve Ebelik bölümlerinin açılması kararlaştırıldı. Sağlık Eğitim Enstitüsü mezunlarına 3+1 Lisans Tamamlama Programı açılması için de önümüzdeki hafta Sağlık ve Milli Eğitim Bakanlığı yetkililerinin bir kez daha bir araya gelmesi kararlaştırıldı. Önümüzdeki hafta yapılacak toplantıda ise unvan ve branşlarla ilgili hususlar tespit edilerek Sağlık ve Milli Eğitim Bakanlığının ortak görüşü olarak Anadolu Üniversitesine bildirilecek.

Bu gelişmelerin ardından Sağlık Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ve Anadolu Üniversitesi arasında 2+2 ve 3+1 lisans tamamlama programları için protokol imzalanacak. Protokolün ardından 2009 - 2010 eğitim öğretim yılında lisans tamamlama programlarında eğitime başlanacak.

kolera15

Yeni Üye
ee hadi bakalım hayırlısı pek zannetmiorum olumlu ve yasanında kabul edecegi bişi olucanı ama umut ediorum ve başka çarede yok zaten...:cool:

By_tr

Özel Üye
uzun süredir üzerinde çalışılıyordu bu projenin
maduriyetimizi anlamanız için kendimden örnek vereyim
ben tarım bakanlığı bünyesinde okudum ve çalışıyorum aynı bakanlıkta ziraat okuyan arkadaşım tarım önlisanstan sonra bi şekilde lisansını tamamlarken bizlerin böyle bir hakkı yok şuanda
inş. hayırlısıyla yasalaşırda bizlerde yararlanırız

gigili_90

Yeni Üye
oleyyyyyy beeee inşlahhh yaaaa:p:p:p:p:p

nervet

Yeni Üye
merhaba arkadaşlar ben bu sene laborant ve veteriner 1 sınıftayım yukarda yazılan 2+2 lisans tamamlama bizim içinde geçerli mi eğer öyleyse çok sevinirim beni aydınlatırmısınız şimdiden teşekkür ederim:)

By_tr

Özel Üye
merhaba arkadaşlar ben bu sene laborant ve veteriner 1 sınıftayım yukarda yazılan 2+2 lisans tamamlama bizim içinde geçerli mi eğer öyleyse çok sevinirim beni aydınlatırmısınız şimdiden teşekkür ederim:)
bu anlam çıkıyor bende öyle anladım

nazlımyar

Yeni Üye
inşallah ben lab ve vetr 2 sınıfım inşallah dgs ye gerek kalmazda 2+2 gerçekleşir adaklar adadım vallaaaaa

nazlımyar

Yeni Üye
sonuç ne zaman çıkcak eğer öyle bişe yoksa dgs sınavını kaçırmayalım bilgisi olan varmıı

MatmazeL

Özel Üye
Sınav sonuçları bu ayın son haftasına dogru açıklanıcak:)

gigili_90

Yeni Üye
bırı bızmle ılgılense cok ıı olcak paylasım sıtesı ama kımsenn bısey dedıgı yokkk lutfen ya bırı soruları cevaplasınn artıkkk...

labarant

Yeni Üye
merhabalar ben bu sene hatta saastler önce bu bölümü kazandım acık degil lisanslı ii mi ettim kötümü bilmiyorum 2 artı 2 diolar bu ne demek? nbu bölümü yapanlar varsa iş imkanları nasıl acaba lütfen yardımcı olun-

By_tr

Özel Üye
merhabalar ben bu sene hatta saastler önce bu bölümü kazandım acık degil lisanslı ii mi ettim kötümü bilmiyorum 2 artı 2 diolar bu ne demek? nbu bölümü yapanlar varsa iş imkanları nasıl acaba lütfen yardımcı olun-
önlisans mezunu olacaksın özel hastanelerde veteriner kliniklerde çalışma olanağın var ama çok tavsiye edilen bir bölüm değil malesef kazanmışsın hayırlısıyla bitirde kişisel çabalarınla iş bulursun merak etme
bende bu bölümü okuyorum çalışıyorum bi yandan da mezun olunca görevde yükselecem genelde çoğu insan benim gibi

sonsuz_nur

Özel Üye
2+2 demek lisans tamamlayabiliyo demk anlamına gelmiyomu?

labarant

Yeni Üye
önlisans mezunu olacaksın özel hastanelerde veteriner kliniklerde çalışma olanağın var ama çok tavsiye edilen bir bölüm değil malesef kazanmışsın hayırlısıyla bitirde kişisel çabalarınla iş bulursun merak etme
bende bu bölümü okuyorum çalışıyorum bi yandan da mezun olunca görevde yükselecem genelde çoğu insan benim gibi
cok tesekkur ederım cewapınız için umarım hayırlısı olur

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye
Abdullah Kara