kararı siz verin

By_tr

Özel Üye
Kararı Siz Verin!
“Tokmağın inişi, kurnaz avukatların yorulmak bilmeyen çeneleri, karar okunurken çöken sessizlik… Bir mahkeme salonundan daha fazla dramatik olmayı başaran çok az film sahnesi vardır. Zekâların çarpıştığı gerilim dolusu savaş alanında kimi zaman doğru ile yanlış arasındaki çizgi bulanıklaşır ve bu karışıklıkta kanun ve adalet kaybolur. Mahkeme salonunda geçen bir filmde aktörsünüz, aşağıdakilerden hangisini oynardınız?”

1. Avukat

2. Dedektif

3. Suçlu

4. Şahit

arkadaşlar sorulara kendinizi kasmadan, dürüstçe cevap vermeniz şartmış. Belki de işin püf noktası burada yatıyor, eğer kendini kandırmıyorsan zaten kendini tanımaya başlamışsın demektir...

katılımcı sayısı yeterli düzeye ulaştığında seçtiğiniz rollerin ne anlama geldiğini yazıcam
yalnız bir ricam var sebepleriyle beraber yazarsanız birbirimizide tanıma fırsatımız olur

Efsunnn

Yeni Üye
ilk ben yazayım bari ben dedektif olmak isterdim nedenini bilmiyorum ama suçluyu bulmak adalete yardımcı olmak daha cazip geldi:):):)

gözen

Özel Üye
dedektif olurdum heralde hoşuma gidiyor bilinmeyenleri açığa çıkarmak

weeping eyes

Özel Üye
sanırım dedektif olurdum çünkü gizli olan şeyleri ortaya çıkarmak sonuca ulaşmak çok hoşuma gider.avukat olursan belki haksız yere başkasını savunucam,belki yalancı şahit olucam,suçlu olmak zaten başlı başına bela.
en güvenlisi dedektif:D

By_tr

Özel Üye
ya omadı ama arkadaşlar dedektif rolümüz doldu başka rol üslenecek yokmu
korkmayın ya usta bir psikolog un değerlendermeleri var sonucunda

FaTTiK

Yeni Üye
Hayatta en sevmediğim yer adalet dağıttığını sandığımız çoğu zaman adaleti bulamadığımız mahkeme salonları.Her ne kadar adalet bakanlığına bağlı çalışsamda mahkeme ortamınıda görerek sölüyorum ki orda taraf olmak veya orda bulunmak bile beni rahatsız ediyor.İmza attırmaya giderken bile nefret ediyorum.Siz hiç boşanma davasında davacı tarafa yani bayana asılan ve 7 aylık bi evliliği yani bi davayı yarım saatte bitiren bi hakim gördünüz mü?Böyle bir adalet kavramının yaşandığı Türkiye 'de taraf olmamak en mantıklısı......:)

MatmazeL

Özel Üye
Ehehe:D
En kısa sürede açıklar arkadaşlar..(=
Mesut ağbey pek giremio bu aralar kusura bakmayın:)

By_tr

Özel Üye
haklısınız çok uzattık açıklıyorum arkadaşlar

Tokmağın inişi, kurnaz avukatların yorulmak bilmeyen çeneleri, karar okunurken çöken sessizlik … Bir mahkeme salonundan daha fazla dramatik olmayı başaran çok az film sahnesi vardır.. Zekaların çarpıştığı gerilim dolu savaş alanında kimi zaman doğru ile yanlışl arasındaki çizgi bulanıklaşır ve bu karışıklıkta kanun ve adalet kaybolur.
Mahkeme salonunda geçen bir filmde aktörsünüz, aşağıdakilerden hangisini oynardınız.?

1. Avukat

2. Dedektif

3. Suçlu

4. Şahit.

Cevaplar:

Psikolojik açıdan aktör sizin sosyal kişiliğinizle ilintilidir, yani dış dünyayı karşıladığınız yüzünüz. Kendinizi bir aktör olarak hayal etmek size istediğiniz rolü oynama özgürlüğünü sunar. Mahkeme salonu dekoru ise sahneye gergin ve heyecanlı duygular katar. Oynadığınızı söylediğiniz rol bir kriz durumunda ne tepki verdiğinizi anlatır.

1.Avukat:
Ateş altında daima soğukkanlısınız ve sizi terlerken görmek çok zor. Fakat çok gergin durumlarda ortaya çıkan bir başka yüzünüz daha vaR: Kısıtlamaları unutacak kadar ateşli ve gerekirse patlamaya hazır bir savaşçı. Bu soğukkanlı ve ateşlilik sizi en umutsuz durumlarda bile düzlüğe çıkarıyor.

2.Dedektif:
Karmaşa ve karışıklık sizi etkilemiyor ve başkaları kendilerini kaybettiklerinde bile siz sakin kafayla düşünebiliyorsunuz. Çevrenizdekiler sizdeki bu serinkanlılığa saygı duyuyorlar ve zorda kaldıkları zaman sizden yardım istiyorlar. Bunun anlamı başınızdan hiç dert eksik olmaması ama siz stresten fazla rahatsız olmuyorsunuz, hatta sizi daha da sakinleştiriyor.

3.Suçlu:
İlk bakışta güçlü ve umursamaz görünüyorsunuz ama aslında savaşları sonuna kadar götürmek için gerekli olan şey sizde yok. İşler zora binince, kaygılanmakla vakit kaybediyori, sorunları çözmek yerine kendinizi yargılamaya başlıyorsunuz. Sizin için yapılacak en iyi şey olayları daha pratik yoldan çözümleyebilen birisiyle ortaklık kurmaktır.

4.Şahit:
Her durumda uyumlu ve yardımsever olarak görüseniz de başkalarını memnun etmek için gösterdiğiniz fazla çaba sizi de bir dert kaynağı haline getiriyor. Herkesle her zaman geçinmek uğruna tutarsız ve hatta güvenilmeyecek birisi haline geliyorsunuz. Yaptıklaırınızın başkalarını mutlu ya da mutsuz edip etmediğinden sürekli endişe duymayı bırakmalısınız. Kendinizi ispatlamanız gereken tek kişi kendinizsiniz.

imqossibLe

Yeni Üye
1.Avukat:
Ateş altında daima soğukkanlısınız ve sizi terlerken görmek çok zor. Fakat çok gergin durumlarda ortaya çıkan bir başka yüzünüz daha vaR: Kısıtlamaları unutacak kadar ateşli ve gerekirse patlamaya hazır bir savaşçı. Bu soğukkanlı ve ateşlilik sizi en umutsuz durumlarda bile düzlüğe çıkarıyor.

saolmesut böleoldumu burdan senden duymak ne guzel:D

gözen

Özel Üye
Dedektif:
Karmaşa ve karışıklık sizi etkilemiyor ve başkaları kendilerini kaybettiklerinde bile siz sakin kafayla düşünebiliyorsunuz. Çevrenizdekiler sizdeki bu serinkanlılığa saygı duyuyorlar ve zorda kaldıkları zaman sizden yardım istiyorlar. Bunun anlamı başınızdan hiç dert eksik olmaması ama siz stresten fazla rahatsız olmuyorsunuz, hatta sizi daha da sakinleştiriyor.
ilginç..yorumlar..

catzilla

Yeni Üye
5.şık hakim olsaydı, onu tercih ederdim herhalde....:rolleyes:

gereği düşünüldü, diye başlardım......:D

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar