Yanlış yatırılan kayıt ücretlerinin iade edilmesi ile ilgili duyuru!

Beyhan

Özel Üye
Bölüm:
Halkla İlişkiler
Müdürlüğümüze ulaşan dilekçelerden, öğrencilerimizin bazılarının kayıt ücretlerini yatırırken hata yaptıkları tespit edilmiştir. Kayıt ücretini yanlış yatıran öğrencilere yanlış yatırdıkları bu ücretler Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü Döner Sermaye Saymanlığı tarafından geri iade edilmektedir. İade işlemi herhangi bir hesap numarası olmadan öğrencinin T.C. kimlik numarasına göre Ziraat Bankasına yatırılmaktadır.

Öğrenciler T.C. kimlik numarası ile Ziraat Bankasının herhangi bir şubesinden ücretlerini geri alabileceklerdir.

Örnek: Kayıt yenileme ücreti yatırması gerekirken yeni kayıt ücreti yatıran bir öğrenci, kayıt yenileme döneminde tekrar ücret yatırıp kaydını yenileyecektir. Kayıt yenileme işlemini yapan öğrenci ekteki dilekçeyi dolduracak, yanlış yatırdığı ücrete ait iki adet dekontun aslını, doğru yatırdığı ücrete ait dekontun bir nüshasını ve nüfus cüzdan fotokopisini dilekçeye ekleyerek,

Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü,
Döner Sermaye saymanlığı,
Konya yolu üzeri No:21
06500 Teknikokullar - ANKARA

adresine gönderecek, dilekçesini gönderen öğrenci yaklaşık bir ay içerisinde T.C. kimlik numarası ile Ziraat Bankasının herhangi bir şubesine giderek hatalı yatırmış olduğu ücreti geri alacaktır.

Örnek dilekçe

T.C.
MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI
EĞİTİM TEKNOLOJİLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜNE
( DÖNER SERMAYE İŞLETMESİ MÜDÜRLÜĞÜ )

Açık Öğretim Lisesinde öğrenim gören ………………………… numaralı öğrenciyim. Aşağıda işaretlediğim sebepten dolayı yanlış yatırdığım yeni kayıt / kayıt yenileme ücretinin tarafıma geri iade edilmesini istiyorum.

Gereğini bilgilerinize arz ederim.

T.C. Kimlik No: ………………………………

Kayıt yenileme ücreti yatırmam gerekirken yanlışlıkla yeni kayıt ücreti yatırdım.
Yeni kayıt ücreti yatırmam gerekirken yanlışlıkla kayıt yenileme ücreti yatırdım.
Kayıt ücreti yatırdım fakat kayıt yaptırmaktan vazgeçtim.

(Yukarıdaki seçeneklerden biri uygun değil ise, açıkça aşağıya yazınız.)
……………………………………………………………………………….

Adres: Adı Soyadı
imza

stupidcrazy

Yeni Üye
yaa pekı bu yanlıs yatırılan paraları verıyolar ya bizm dilekçeleri ayın kaçına kadar fln qöndermemız qerekıo bilgisi olan varmı ?? :S:S

Beyhan

Özel Üye
Bölüm:
Halkla İlişkiler
yaa pekı bu yanlıs yatırılan paraları verıyolar ya bizm dilekçeleri ayın kaçına kadar fln qöndermemız qerekıo bilgisi olan varmı ?? :S:S
herhangi bir süre belirtilmedi ama eğer böyle bir sorunla karşı karşıyasan beklemenin bir anlamı yok dilekçe ile başvurunu yapabilirsin.

stupidcrazy

Yeni Üye
hmm anladm cok saolun tekrar int sitesine baktm acıkögretmin hiç bi duyuru acıklama yok size soriim dedm

sanko86

Yeni Üye
Teşekkürler güzel bilgi.

sanko86

Yeni Üye
Konu ile ilgili yeni bir bilgi aldım sizinle paylaşıyorum.
Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğünün 19.04.2006 tarihli ve B.08.0.ETG.0.21.01.02.00-530-1/5855 sayılı Merkezi Sistem Sınav Yönergesinin üçüncü kısım birinci bölüm ''Sınav Klavuzunun Hazırlanması'' başlığının madde 22'nin (g) fıkrasında ''Başvurusu ya da sınavı geçersiz sayılan, sınava girmeyen, sınava alınmayan, sınavdan çıkarılan, başarı sağlayamayan veya ücret gerektirmeyen bir işlem için ücret yatıran adayların ödedikleri ücretlerin geri ödenmeyeceği.'' İfadesi yer almakta olduğundan ücret iade işlemi yapılmayacaktır. Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğünün 19.04.2006 tarihli ve B.08.0.ETG.0.21.01.02.00-530-1/5855 sayılı Merkezi Sistem Sınav Yönergesinin üçüncü kısım birinci bölüm ''Sınav Klavuzunun Hazırlanması'' başlığının madde 22'nin (g) fıkrasında ''Başvurusu ya da sınavı geçersiz sayılan, sınava girmeyen, sınava alınmayan, sınavdan çıkarılan, başarı sağlayamayan veya ücret gerektirmeyen bir işlem için ücret yatıran ada
yların ödedikleri ücretlerin geri ödenmeyeceği.'' İfadesi yer almakta olduğundan ücret iade işlemi yapılmayacaktır. Bu madde 26. Mart.2009 tarihinden itibaren tekrar yürülüğe girmiştir.

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye
Abdullah Kara