Meslekî açık öğretim lisesi 2008�2009 eğitim-öğretim yılı ıı. Dönem kayıt yenileme işlemine ilişkin açıklamalar

Beyhan

Özel Üye
Bölüm:
Halkla İlişkiler

MESLEKÎ AÇIK ÖĞRETİM LİSESİ 2008�2009 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI II. DÖNEM KAYIT YENİLEME İŞLEMİNE İLİŞKİN AÇIKLAMALAR

1. Başvuru Tarihleri : 2 Mart - 27 Mart 2009
2. Başvuru Yeri : Halk Eğitimi Merkezi Müdürlükleri
3. Yeni Kayıt Başvuru Ücreti : 45,00 TL

Meslekî Açık Öğretim Lisesinde yeni kayıt ücreti iki kısım olarak yatırılacaktır. İlk kısım olan 40,00 TL Ziraat Bankası, Vakıflar Bankası veya Halk Bankasının herhangi bir şubesine T.C. Kimlik numarası bildirilerek, Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü hesabına yatırılacaktır. İkinci kısım olan 5,00 TL ise kaydını yaptıracağı Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünün okul aile birliği hesabına, kırtasiye, personel ve diğer giderlerinde kullanılmak üzere makbuz karşılığında yatırılacaktır.

Yabancı uyruklu adaylar ilk rakamı 9 ile başlayan T.C. kimlik numaraları henüz yok ise en yakın nüfus müdürlüğüne başvurup T.C. kimlik numarası almaları zorunludur. Bu numarayı aldıktan sonra, Halk Eğitim Müdürlüğü tarafından yeni T.C. kimlik numarası sisteme işlenecektir. Bu aşamadan sonra sisteme tanıtılan öğrenci yukarıda belirtilen ücret yatırma işlemini yapabilecektir

KİMLER KAYIT YENİLEME İŞLEMİ YAPTIRABİLİR?

*
Mesleki Açık Öğretim Lisesi öğrencilerinden, öğrencilik durumu aktif veya donuk olan tüm öğrenciler kayıt yenileme işlemini yapabilirler.
*
Kayıt yenileme ücretini yatıran öğrenci Halk Eğitimi Merkezine başvurup kayıt yenileme işlemini yaptırabilir.
*
Ücret muafiyeti olan öğrenciler durumlarını belgelendirmeleri halinde kayıt yenileme ücreti yatırmayacaklardır. Ücret muafiyet belgelerinin bir örneği üzerine öğrenci numarası yazılarak Halk Eğitimi Merkezi Müdürlükleri tarafından Mesleki Açık Öğretim Lisesi�ne gönderilecektir.
*
Kayıt yenileme ücretinin yatırıldığına dair banka dekontu Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüklerinde kalacaktır.
*
Kayıt yenileme yapan öğrencilerimiz ders seçim işlemlerini yaptıktan sonra halk eğitim merkezlerinden kitaplarını alabilirler.

ÖĞRETİM SİSTEMİ ve DERS SEÇİMİ

1. Mezuniyet Kredileri;

3 YILLIK SİSTEME GÖRE

Ortak+ Seçmeli +Alan (yüz yüze eğitim) toplam kredi-Dönem

Kız Meslek Lisesi 3 Yıllık

203 (en az 6 dönem)

Ticaret Meslek Lisesi 3 Yıllık

204 (en az 6 dönem)

İmam-Hatip Lisesi 3 Yıllık

208 (en az 6 dönem)

Endüstri Meslek Lisesi 3 Yıllık

210 (en az 6 dönem)

4 YILLIK SİSTEME GÖRE

Uzaktan Eğitim
(Ortak + Seçmeli)

Yüz Yüze Eğitim (Alan)

Toplam kredi-Dönem

Kız Mes. Lisesi 4 Yıllık

100

140

240 (8 dönem)

Ticaret Mes. Lisesi 4 Yıllık

100

140

240 (8 dönem)

İmam-Hatip Lisesi 4 Yıllık

110

130

240 (8 dönem)

Endüstri Mes. Lisesi 4 Yıllık

100

140

240 (8 dönem)

2) Ders Seçimi: Sistemde kaydı aktif olan öğrenciler öğrenci numarası ve şifresi ile sistemden ders seçimini yapar.

S I N A V L A R

1) Sınava Giriş Belgelerinin Alınması

*
Sınava Giriş Belgeniz sistemden yayınlanacaktır. Öğrenci Numarası ve şifrenizi girerek bu adresten alacağınız bilgisayar çıktısı ile sınava girilecektir.
*
Sınav Giriş Belgesini dikkatli bir şekilde inceleyiniz. Sınav gününden önce sınava gireceğiniz yeri mutlaka görünüz.

2) Sınav Günü Yanınıza Almanız Gerekenler

*
Meslekî Açıköğretim Lisesi Kimlik Kartı,
*
Meslekî Açıköğretim Lisesi Sınava Giriş Belgesi,
*
Nüfus Cüzdanı, Ehliyet veya Pasaport,
*
En az 2 adet kurşun kalem, kalemtraş ve silgi,
*
Size verilen cevap kâğıdının adınıza düzenlenmiş olmasına dikkat ediniz.

3) Sınav Sonuçlarının Duyurulması

Sınav sonuçları internet kanalıyla sistemden öğrencilere duyurulacaktır.

ÖNEMLİ

Meslekî Açıköğretim Lisesi öğrenci adreslerine herhangi bir duyuru ve geri bildirim gönderilmeyecek olup, tüm bildirimler http://www.maol.meb.gov.tr internet adreslerinde yayınlanacaktır. Öğrenciler ihtiyaç duydukları tüm bilgilere bu adresten ulaşabilirler.

Sevgili Öğrenciler,

Meslekî Açıköğretim Lisesi ile ilgili sorunlarınız hakkında ilk başvuracağınız yer, bulunduğunuz ildeki Açık Öğretim Okulları Bürosu olarak görev yapan Halk Eğitimi Merkezleri Müdürlükleridir. Aşağıdaki tabloda yer alan telefon numaraları sadece zorunlu durumlarda aranması gereken numaralardır.

MESLEKÎ AÇIK ÖĞRETİM LİSESİ ÇAĞRI MERKEZİ
0-312-444 83 83

Meslekî Açık Öğretim Lisesi Yazışma Adresi
Mesleki Açık Öğretim Lisesi Müdürlüğü
Adnan Güneşoğlu Eğitim Teknolojileri Kampüsü
Ballıkpınar Köyü - 06830 Gölbaşı/ANKARA

Meslekî Açık Öğretim Lisesi Halkla İlişkiler Bürosu
M.E.B. Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü
Konya Yolu Üzeri (Gazi Hastanesi Karşısı)
06500 Teknikokullar-ANKARA

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye
Abdullah Kara