ÖSS ye Müracaat Edecek Meslekî Açık Öğretim Öğrencilerinin Dikkatine

Beyhan

Özel Üye
Bölüm:
Halkla İlişkiler

ÖSS ye Müracaat Edecek Meslekî Açık Öğretim Öğrencilerinin Dikkatine!

Meslekî Açık Öğretim Lisesi öğrencilirinden 3 yıllık sisteme tabi olup 2008-2009 öğretim yılı II. dönem sonuna kadar;

* En az 6. dönemini tamamlayanlar, (Lise diplomalılarda imam-hatip 2 dönem- Diğer programlar 3 dönem)
* Mezuniyet kredisine ulaşacak olanlar,
* 2008-2009 Öğretim yılı sonunda yüz yüze eğitimini tamamlayacak Lise diplomalı öğrenciler;

İlgili Halk Eğitim Merkezi Müdürlüklerinden, "ÖSS'ye BAŞVURABİLİR" yazısını alıp, istedikleri Lise Müdürlüklerine ÖSS başvurularını yapabilirler.

Meslekî Açık Öğretim Lisesi öğrencilerinden 4 yıllık sisteme tabi olup 2008-2009 öğretim yılı II. dönem sonuna kadar;

* En az 8. dönemini tamamlayanlar, ( lise diplomalılar en az 4 dönem)
* Mezuniyet kredisine ulaşacak olanlar,
* 2008-2009 Öğretim yılı sonunda yüz yüze eğitimini tamamlayacak Lise diplomalı öğrenciler;

İlgili Halk Eğitim Merkezi Müdürlüklerinden, "ÖSS'ye BAŞVURABİLİR" yazısını alıp, istedikleri Lise Müdürlüklerine ÖSS başvurularını yapabilirler.
Mesleki Açık Öğretim Lisesinden mezun olduğu halde geçici mezuniyet belgesi veya diplomasını henüz almamış öğrencilerimiz ise, Halk Eğitim Merkezi Müdürlüklerinden alacakları, "MEZUN OLDUĞUNU BİLDİRİR BELGE" ile birlikte istedikleri Lise Müdürlüklerine ÖSS başvurusu yapabilirler.

MESLEKÎ AÇIKÖĞRETİM LİSESİ MEZUNİYET İÇİN GEREKLİ KREDİ TOPLAMI

3 YILLIK SİSTEME GÖRE

Ortak+ Seçmeli +Alan (yüz yüze eğitim) toplam kredi-Dönem

Kız Meslek Lisesi 3 Yıllık

203 (en az 6 dönem)

Ticaret Meslek Lisesi 3 Yıllık

204 (en az 6 dönem)

İmam-Hatip Lisesi 3 Yıllık

208 (en az 6 dönem)

Endüstri Meslek Lisesi 3 Yıllık

210 (en az 6 dönem)

3 Yıllık sisteme kayıtlı lise diplomalı öğrencilerden; İmam hatip programına kayıtlı olanlar 2 dönemde, diğer programlara kayıtlı olan öğrenciler toplam 3 dönemde, yüz yüze eğitimlerini bitirmeleri kaydıyla mezuniyetleri yapılır.

4 YILLIK SİSTEME GÖRE

Uzaktan Eğitim
(Ortak + Seçmeli)

Yüz Yüze Eğitim (Alan)

Toplam kredi-Dönem

Kız Mes. Lisesi 4 Yıllık

100

140

240 (8 dönem)

Ticaret Mes. Lisesi 4 Yıllık

100

140

240 (8 dönem)

İmam-Hatip Lisesi 4 Yıllık

110

130

240 (8 dönem)

Endüstri Mes. Lisesi 4 Yıllık

100

140

240 (8 dönem)

4 Yıllık sisteme kayıtlı lise diplomalı öğrenciler programda belirtilen alan kredilerini toplam dört dönemde bitirmeleri kaydıyla mezuniyetleri yapılır.

meryem82_

Yeni Üye
......................................

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye