Pudingli Yaş Pasta

edalım

Yeni Üye
Eveeet arkadaşlar,sevgili profesörümüz jojo'nun isteği üzerine iştah kabartan,monitör yalatan börek tariflerimize ara veriyorum:D
Bugün sizlerin karşısına (yine istek üzerine tabiki...)yapımı basit,ve zaman almayan güzel bir tatlı tarifi ile çıkıyorum.

Ekli dosyayı görüntüle 91

Pudingli Yaş Pasta

Malzemeler:

1 adet kakaolu puding
3,5 s.b süt
2 paket pötibör bisküvi
Süslemek için hindistan cevizi veya küçük parçalara ayrılmış ceviz içi

Yapılışı:

Puding herzamanki gibi hazırlanır, piştikten sonra bir borcamın içine süt ile ıslatılarak bir sıra pötibör bisküvi dizilir üzerine puding dökülür.İkinci sıra bisküvilerde süt ile ıslatılarak dizilir bu işlem puding bitene kadar devam eder son kat puding biraz bol olursa daha iyi olur.Üzeri hindistan cevizi veya cevizle süslenir. 1 - 2 saat dolapda bekletildikten sonra servis yapılır.Afiyet olsun.

Not: Puding çocuklarınızın zevkine göre değiştirilebilir. Çilekli puding kullanılarak üzeri çileklerle süslenebilir veya muzlu puding kullanılarak arasına muz dilimleri yerleştirilip üzeri kakao ile süslenebilir.Tercih size kalmış.

rainbow

Özel Üye
aboooooooowww resme baakk:eek::eek: cıız sen durrr:p:p:p
ellerine sağlık yemiş kadar oldum:)

edalım

Yeni Üye
Afiyet olsun.Resim iyi ama değil mi gören görmeyen:D:D farketsin dedim de

jojo

Yeni Üye
wuaw! işte bu ya! harikasın edacım:) çok sık yaparım bende bu yaş pastayı.çok lezzetli ve hafif bir tatlıdır.benim onayımdan geçmiştir.öneririm kızlar! :D isteğimi kıramayıp değerlendirdiği için teşekkürlerimi sunuyorum sevgili eda arkadaşımıza:D tatlılarının takipçisinim eda, devam;)

edalım

Yeni Üye
Ben de çok yaparım bu pastayı.Senin gibi tatlıcıyımdır.Ayırca rica ederim ne demek ben sizlerle varım tabiki dikkate alıcam yazdıklarınızı(ay coştum bi an kaptırmışım kendimi:D)Yalnız bişey dikkatimi çekti jojocum,bizim site tatlıyı pek sevmiyo sanırım veya bu pasta ilgilerini çekmedi bilemiyorum.Börekler kadar reytinggg almamışız:D:D:DYarın yine ağızlarının suyunu akıtayımda görsünler...:D:D:D

тHєy

Yeni Üye
ufff bı dk defterımı bulımm .. tarıf kacma bı yere ...
bunu kesınlıkle yapmam lazım :):)
acaba nasıldır tadı offf.f..f.f.... canım cektı yhavv :):)

Efsunnn

Yeni Üye
bende bundan sık sık yaparım hem yapımı kolay hemde hafif :) paylaşımın için tşkler eda

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Son mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
17,417
Kullanıcılar
90,726
Son üye
LeonUO