Zamanın Kalmadı Çabuk Oku

BURCU

Çok Özel Üye
Ne yani özlemeyecek misin sen?

Gidince buralardan özlemeyecek misin?

Kedileri köpekleri? Ağaçları, denize bakmayı? Yolları ya da yürürken kaldırımdaki taşlara bakmayı… sesleri, kokuları…

Şu bilgisayar ekranı olacak mı bi daha? Bu yazılar? Kıymetini bildin mi şu aldığın nefesin?
Otobüste yanına oturan kimse olmayınca özlemeyecek misin?

Hayat öyle garip ki… oturup geleceğin derdine düşüyoruz…

zamanın kalmadı cabuk oku

Hiç düşündün mü insanlar neden hep çocuklarını düşünür? Onlar için bir şeyler yapar? Kanımca kendilerine yapılan herşeyin boş olduğunu biliyorlar da ondan…

“Biz niye çalışıyoruz? Çocuklar iyi bir hayat geçirsin diye…” Sanki onlar fani değilmiş gibi… En azından bizden çok kalacaklar değil mi?

Durup da saate baktın mı hiç? Her geçen saniyede gitti, gitti, gitti diye söylendin mi giden saniyeler için… Geri gelmeyecekler değil mi? Saniye saat sabah akşam… hiçbir yere gittikleri yok ki… Giden sensin, farkında değil misin… Gidince o baktığın saati de özler misin?

Düşünsene… bir daha o olmayacak, bu da olmayacak… ya da şu da olmayacak… neyi düşünürsen düşün o bi daha olmayacak… Şimdi böyle düşününce onlar anlamını mı yitirdi sence? Yoksa daha bi anlamlı mı oldular…

Şimdi kapı çalsa ne dersin? Eeeh kapı çalarsa çalsın açmayacam mı dersin? Ne de olsa bi anlamı yok zaten değil mi? Ya da gidip açıp gelenin tadını çıkarmak mı istersin? Belki bir daha hiç gelmeyecektir kim bilir? Kapılar, telefonlar hiç çalmasa özler misin?

Bence adın gibi ezbere bildiğin yollarda yürümeli biraz daha… Yollar aynı zaten bilirsin onları… Düşünebilmek için fırsat bulmuş olursun kendine… yolu düşünmezsin en azından… tümsekleri çukurları ezbere bilirsin, hatta o büyük tümsekte otobüsün seni nasıl da zıplatacağını ve eğer sen de hevesliysen ayaklarını nasıl da yerden kesip seni heyecana boğacağı anı çok iyi bilirsin… Biliyor musun? Otobüsleri çok özleyecem ben…

Bu yazıyı düşünürken gözlerime dolan yaşları da özler miyim? Ya da akmayıp orada kaldılar, onları gözlerime hapsettim diye üzülür müyüm ki düşününce?

Çok şeyi özleyecem, gördüğüm bildiğim her şeyi… o nefret ettiğim sigara dumanını mesela? Gün gelir onu da özler miyim? Gün gelir mi ki sanki…

Aslında sevmiyorum dediğim çok şeyi özleyecem… Beni yoran şeyleri, üzen şeyleri de belki… her insan güzel şeyleri özler zaten ama ben kırımzı ışıkta beklemeyi de özleyecem, elektrik kesintilerini de, acıkmayı da, korkmayı da, yalnızlığı da… Ama sonu olan yalnızlığı… Anlarsın ya…

Sevdiğim insanları yazmadım bile…

Sence ölmekten mi korkar oldum ben?

asterıx

Yeni Üye
Bende endişelenmeye başlamıştım saati geldi hala bişiler yazmadı diye :) Duygualrımıza dokundun gene teşekkürler..

BURCU

Çok Özel Üye
Ben yazmadım yazamadım bu gece ama çok sevdiğim bi yazı o yüzden sizide eksik bırakmak istemedim.. Baktım buralardasınız ve anladım ki bekliyorsunuz :) bende hemen ekledim :)

rainbow

Özel Üye
burcum ne kadar soru mewcut kafanda???ya da etrafında......
cewapları aslında çok kolayy....ama werebilenler için....
emeğine sağlık........

BURCU

Çok Özel Üye
Ya aslında o sorular soru diye deil biliyormusun?? hepsi ayrı bi anlam ayrı bi anlatım... Neyin ne olduğunu olabileceğini soruyla anlaşmış sevgili kardeşimiz kim bilmiyorum çok yaşasın emi...

rainbow

Özel Üye
amin çok yaşasın...aslında içine fazla anlam yüklemiş...saolsun o gardeşimizz.....dokundu da o yüzdennn:p

asterıx

Yeni Üye
Bir kaç yazıda hissedebileceğimiz yoğunluğu barındırdığı için bu akşamlık yetti bize az ama öz oldu yani :) İyi yaptın eline sağlık

rainbow

Özel Üye
başka yazcakmısın ????hani sıkıştıracak olmayayım daa:p:p

BURCU

Çok Özel Üye
Bim bu gece duygularım bitti :D yok arıyorum arıyorum bulamıyorum tek başıma bırakıp gittiler beni... Başladım gelmedi devamı dur yarım yamalak atayım haburaya ya :)

BURCU

Çok Özel Üye
Seni düşünüyorum.. Düşündükçe cümlelerim çoğalıyor sana ait olan. Yüreğimdeki can coşuyor, bir kısrak gibi sana doğru, rüzgarla dans ediyor...
Yüzün gözlerimde yaşlandıkça, ben daha bi sen oluyorum ve seninle yaşlanıyorum... Özlüyor ellerim ellerini .. Son bıraktığım yerde kırılıyor parçalarım ...

Devamı gelmiyor :(

rainbow

Özel Üye
sağol zorlamayalım seni .....bugünlük yetiyor bilmiyorum yarına yine bekleriz....emeğine sağlık....:)

güldeste

Yeni Üye
teşekkürlewr burcu yüreğine sağlık

MatmazeL

Özel Üye
Çok güseLdi..Bizimlede payLaştıgın için teşekkürler..:)

SunShin

Özel Üye
Merhaba ;

Evet güzel gerçekten ama biraz mantık hatası var :)
Daha doğrusu anlatım mesela :

Bence adın gibi ezbere bildiğin yollarda yürümeli biraz daha… Yollar aynı zaten bilirsin onları… Düşünebilmek için fırsat bulmuş olursun kendine… yolu düşünmezsin en azından… tümsekleri çukurları ezbere bilirsin, hatta o büyük tümsekte otobüsün seni nasıl da zıplatacağını ve eğer sen de hevesliysen ayaklarını nasıl da yerden kesip seni heyecana boğacağı anı çok iyi bilirsin… Biliyor musun? Otobüsleri çok özleyecem ben…

Yürümelisin diyor fakat otobüs özleminden bahsediyor.

Mesela ;

Şu bilgisayar ekranı olacak mı bi daha? Bu yazılar? Kıymetini bildin mi şu aldığın nefesin?

Alakasız olmamış mı ?

ve başlıkla konu çok uyumsuz.

Özür dilerim tadını bozduysam ama eleştirilerde sanırım daha iyi yerlere gelmeyi sağlar.
Ben iyiyim demiyorum asla fakat düşüncelerimi söylemedende geçemedim.
Bence bu konu çok daha iyi anlatılabilirdi.

Saygılarımla,

BURCU

Çok Özel Üye
Merhaba ;

Evet güzel gerçekten ama biraz mantık hatası var :)
Daha doğrusu anlatım mesela :

Yürümelisin diyor fakat otobüs özleminden bahsediyor.

Mesela ;

Alakasız olmamış mı ?

ve başlıkla konu çok uyumsuz.

Özür dilerim tadını bozduysam ama eleştirilerde sanırım daha iyi yerlere gelmeyi sağlar.
Ben iyiyim demiyorum asla fakat düşüncelerimi söylemedende geçemedim.
Bence bu konu çok daha iyi anlatılabilirdi.

Saygılarımla,
kendini ispatlamak icin güzel bir yer bulmussun ... yalniz bi sorun var bu yaziyi ben yazmadim elestirdin ama beni yazanida bilmiyorum ondan sizden gelenler bölümünde yer aliyor... ama olsun sen devam et sende isik görüyorum:cool:

SunShin

Özel Üye
Merhaba ;

Pekala bir daha yazmam bölümüze :)
Eleştiriler şahsınıza değildi yazıyaydı dolayısı ile üstünüze alınmanız gerekmezdi sanırım.
Kendimi ıspatlamak gibi bir niyetim yok zaten orada da yazıyor.

"Ben iyiyim demiyorum asla fakat düşüncelerimi söylemedende geçemedim."

Neyse tabiki sorumlusu sizsiniz bölümün.
Gördüğünüz ışık sizin güzelliğiniz Teşekkür ederim.

İyi Geceler.

Saygılarımla;

BURCU

Çok Özel Üye

haklisin sahsima deil iyi yerlere gelmemi saglar... ayrica burasi benim bölümüm deil...

SunShin

Özel Üye
Merhaba ;

Ben sizden bahsetmedim.
Konunun tadını bozduysam özür dilerim dedim.
Şiirin sizin olmadığı altta yazıyor zaten.
Bir arkadaşımda yazmış zaten alıntıdır yazıyor diye.
Sizde yazmışsınız.

Saygılarımla ;

BURCU

Çok Özel Üye
iyi geceler ... saolun

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Son mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
17,421