Kayıt Yenileme İşlemleri

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Açıköğretim sistemiyle öğretim yapan fakültelere kayıtlı öğrencilerin öğretim yılı içinde yapılacak ara, yıl sonu ve bütünleme sınavlarına katılabilmeleri, öğrencilik haklarından yararlanabilmeleri, kayıtlarını yeniletmeleriyle mümkündür. Başka bir deyişle, kayıt yenileme süresi içerisinde kaydını yeniletmeyen öğrenciler sınavlara katılamazlar ve kaydını yeniletmediği öğretim yılında hiçbir öğrencilik haklarından (öğrenci belgesi, öğrenci durum belgesi, paso gibi) yararlanamazlar.

Öğrenciler kayıtlarını yenilettikleri sürece her türlü öğrencilik haklarından yararlanırlar. Ancak öğretim süresi sonunda kaydını yenileten öğrenciler öğrenimlerini sürdürebilirler ise de hiçbir öğrencilik hakkından (öğrenci durum belgesi, öğrenci kimlik kartı, öğrenci belgesi, paso vb.) yararlanamazlar.

Hangi sınıfta olursa olsun iki yıl üst üste kaydını yeniletmeyen öğrencilerin Fakülteden kayıtları silinerek ilişkileri kesilmektedir. Bu öğrencilerin takip eden öğretim yılında kayıtlarını yeniletmeleri mümkün olmadığı gibi, ÖSYS sonunda yeniden yerleştirilseler bile tüm derslerden sorumlu olarak 1. sınıftan öğretime başlamaları gerekir.

Zorunlu nedenlerle bir öğretim yılında kaydını yeniletmeyen öğrencilerin takip eden öğretim yılında kaydını yenileterek bıraktıkları yerden öğretime devam hakları bulunmaktadır. Ancak, yukarıda açıklandığı gibi iki yıl üst üste kayıt yeniletmemek kayıt silmeyi gerektirmektedir.

efe

Yeni Üye
öğrenci no:9910886519 lu 2007/2008 kayıtımın yenilenip yenilenmediğini öğrene bilirmiyim ?

efe

Yeni Üye
öğrenci no:9910886519 lu 2007/2008 kayıtımın yenilenip yenilenmediğini öğrene bilirmiyim ? mesai bitdimi

NiceA

Yeni Üye
Bu kayıt yenileme bilgisi ne kadar doğru acaba :confused: aöf merkez buroyu aradım ve telefondaki bayan kayıt yenileme tarihi 19 Kasım -18 Aralık (2007-2008)tarihleri arası olduğunu söyledi...

NiceA

Yeni Üye
ya yolladığım msj neden tekrar düzenlemek istiyorum ve olmuyor :mad: sorun bende mi anlamadım
neyse tarihe (yıl) dikkat etmemiştim :rolleyes: yeni kayıt yenileme dönemi 19 Kasım-18 Aralık diye biliyorum...

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Kayıt yenileme tarihleri genelde kasım sonu aralık başı gibidir. Kayıt yenileme duyurusu açıklandığında forumumuzda bunu yayınlayacağız arkadaşlar.

fedakpolat

Yeni Üye
iyi akşamlar arkadaşlar birşey öğrenmek istiyorum.arkadaşım kamu yönetim 3. sınıfta.ama bu yıl galiba 6. yılı.açıköğretim fakültesine devam süresi uzatmalarla beraber ne kadar?belirli bir süre varsa ve süresi dolmuşsa kaydı siliniyormu?bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.şimdiden tşk ederim.

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Belirli bir süre yok, yanlız 7. yıldan sonra öğrencilik haklarını alamamakta. Yani paso işlemleri gibi.

polatoðlu

Yeni Üye
öğreci kayıt dosyasında internet başvuru belgesi isteniyor ben şahsen kayıt yapacam buna gerek varmı şimdiden teşkler

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
öğreci kayıt dosyasında internet başvuru belgesi isteniyor ben şahsen kayıt yapacam buna gerek varmı şimdiden teşkler
İnternet başvuruları 24 Eylülde başlayacak. Kayıt işlemini tamamlamak için internet başvuru belgesi gerekli bu yüzden internetten başvuruyu mutlaka yapmalısın.

polatoðlu

Yeni Üye
ben aof kamu yönetimi bölümünü tercih yaptım geldi fakat bulunduğum şehirde iki yıllık bölümler var memur olduğum için kısa zamanda önlisans diloması almak istiyorum onun için iki yıllık örgün eğitimede ek kontenjandan tercih yapabilirmiyim puanım 183,70 gelebilirmi gelirse ikisini aynı anda okuyabilirmiyim çok acil arkadaşlar teşekkürler

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
ben aof kamu yönetimi bölümünü tercih yaptım geldi fakat bulunduğum şehirde iki yıllık bölümler var memur olduğum için kısa zamanda önlisans diloması almak istiyorum onun için iki yıllık örgün eğitimede ek kontenjandan tercih yapabilirmiyim puanım 183,70 gelebilirmi gelirse ikisini aynı anda okuyabilirmiyim çok acil arkadaşlar teşekkürler
Önlisans diplomasını 2 yılı tamamladıktan sonra AOF den kaydını sildirip alabilirsin. Bunun için tekrar bir üniversiteye kaydolman gerekmez.

2 Yılı tamamladıktan sonra kaydını sildirir önlisans diplomanı alırsın. Sonra dilersen tekrar kayıt yaptırıp kaldığın yerden devam eder ve lisans diploması alabilirsin.

polatoðlu

Yeni Üye
teşekkürler kardeş verdiğin bilgileriçin
aof kamu yönetimi kazandım bulunduğum şehirde iki yıllık bahçe zıraat bölümü var bana lazım olan bölüm olduğu için bunada ek kontenjan olarak tercih yapabilirmiyim

polatoðlu

Yeni Üye
aof kamu yönetimi kazandım iki yıllık meslek yüksek okuluna ek kontenjan olarak tercih yapabilirmiyim yani iksini aynı anda okuyabilirmiyim

polatoðlu

Yeni Üye
çok acil arkadaşlar internet başvurusu sonunda dosyayı indir yazısı çıktı indire basıyorum sayfa açılmıyor lütfen yardımcı olun

NiceA

Yeni Üye
çok acil arkadaşlar internet başvurusu sonunda dosyayı indir yazısı çıktı indire basıyorum sayfa açılmıyor lütfen yardımcı olun
Bu sorun baya bi arkadaşta var, daha yeğenime yeni indirdim dosyayı, Adobe Acrobat Reader proğramında acıyor dosyayı, onu indir ve ondan sonra dene eminimki düzelecektirç. yoksa sistemde herhangi bi sorun yok

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Arkadaşlar, kayıt işlemini gece geç saaterde veya sabahın erken saatlerinde yapmanızı tavsiye ediyorum. Çünkü sizler gibi yüzlerce kişi aynı anda kayıt yapmaya çalışıyor, dolayısı ile sistemlerde aşırı yükleme meydana gelmekte. Bu yüzden sayfa görüntülenemiyor hatası almaktasınız. Bir Kaç güne sistemelrdeki yoğunluk düşecektir.

taskinengin

Yeni Üye
ınternet belgesı nı mutlaka alıcaksın bı formu o zaten kayıtlar sahsen yapılıyor dıger yollarla yapılmıyor.kayıt yenıleme 19kasım -12 aralık sanırsam 12-18 aralık mazeretlı kayıt yenıleme sanırsam

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye
Abdullah Kara