Aöf'ten Haziranda Mezun Olanlar Ağustos Celbine Gidebiliyormu?

brebo

Yeni Üye
Selamlar,Ağustosta gidemezsek Aralık ayına kadar vakit gercekten gecmez. Bu konu hakkında gercek bilgisi olan varsa lütfen burda paylaşalım. :confused:

kartal4500

Yeni Üye
haziranda bitiren birisi malesef ağustos celbiyle gidemiyor.ağustos celbi için başvurular 31 mayıs son gün.daha finaller yeni yapılıyo bu tarihte.

winchester

Yeni Üye
bu bilgi doğrumu arkadaşım, benim bildiğim haziran sonuna kadar müracat edince ağustosa yetişiyo.

winchester

Yeni Üye
evet arkadaşım ağustos celbi için asal resmi sitesinde yazan 1-25 haziran tarihlerinde başvuru yapılması diyo,

sanko86

Yeni Üye
Ağustos da giden varmı acaba kimse yokmu bizim durumumuzda olan.
Bürolara diplomalar temmuz 10 gibi gelecekmiş Ağustos celbine yetişmeyecek.Mezuniyet belgeside verilmiyormuş kılavuzu inceledim.

sanko86

Yeni Üye
Eskişehir ilede görüştüm diploma öncesi belge verilmesi olayı diye bir durum yokmuş.Aynı zamanda diplomayı mutlaka aöf bürodan almamız gerekiyormuş.Bu konuda bilgi almak isteyenlere duyrulur.

sanko86

Yeni Üye
Evet orası öyle hatta en güzeli bürolar geçici mezuniyet belgesi verse ama vermiyorlar yok öyle bir uygulama sisteme bak.

metefatih

Yeni Üye
ya arkadaşlar en büyük yaramı deştiniz ya bende 1 aydan beri uğraşıyorum ama almıyolar ağustos celbinde.. askerlik şb si 25 haziran a kadar mezun belgesi yada diploma getir sevkin olur dio ama.. açık öğretimde mezun belgesi diye bişey yok gel sınavlar açıklandıktan 15 gün sonra diplomanı al diyo 10 gün yüzünden yıl sonuna kalıcaz ya.. büyük bi sorun bu ama askeriye de süre uzatma diye bir durum olacağını sanmıyorum.. kaderimize boyun eğicez galiba.. inşallah yıl sonuna kadar askerlik 12 ay a çıkmaz da bizde 6 ay yapar geliriz..

brembo3838

Yeni Üye
ya arkadaşlar en büyük yaramı deştiniz ya bende 1 aydan beri uğraşıyorum ama almıyolar ağustos celbinde.. askerlik şb si 25 haziran a kadar mezun belgesi yada diploma getir sevkin olur dio ama.. açık öğretimde mezun belgesi diye bişey yok gel sınavlar açıklandıktan 15 gün sonra diplomanı al diyo 10 gün yüzünden yıl sonuna kalıcaz ya.. büyük bi sorun bu ama askeriye de süre uzatma diye bir durum olacağını sanmıyorum.. kaderimize boyun eğicez galiba.. inşallah yıl sonuna kadar askerlik 12 ay a çıkmaz da bizde 6 ay yapar geliriz..
durumu sen askerlik şubesine direk sordunmu mete fatih

sanko86

Yeni Üye
Askerlik Şubesi ve Eskişehir ile görüştüm.Ağustos celbi mümkün değil arkadaşlar yanlış bilgilerle yanlış yönlendirilmeyin.

sanko86

Yeni Üye
Askerlik şubesi çıktı belgesi veya diploma olmadan işlemleriniz yapılmaz diyor.

sanko86

Yeni Üye
Kısaca söyliyim Aralık tan başka yolu yok bende çok üzüldüm ama yapacak birşey yok.Açık öğretim çıktı belgesi vermiyor çünkü.

brembo3838

Yeni Üye
aöf'e dilekçe falan versek bi ayar çekse bize ya, aralığa kadar vakit geçermi bi dilekçe şablonu oluşturup gönderelim bence, bi arkadas bugun askerlik subesiyle gorustu 31'inde listeleri hazırlayıp teslim ediyolarmış o zaman kadar yetiştirme imkanımız varmış

sanko86

Yeni Üye
Askerlik şubesinin yolunu git gel iyice teptim ama yetişmesi imkansız arkadaşlar.

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye
Abdullah Kara