Sınıf Geçme Çizelgesi

sessizzlik

Yeni Üye
Bölüm:
MEZUN
Merhaba Arkadaşlar Sınıf Geçme çizelgesi aşağıdaki formattadır.

untitled.jpg

SINIF GEÇME

Ø Sınavlar çoktan seçmeli test şeklinde hazırlanmakta, bilgisayarla değerlendirilmektedir.

Ø Her dersin başarı notu, ara sınav notunun %30 ile yıl sonu ve bütünleme sınav notunun %70 toplanarak bulunur.

Örnek: Arasınav notu 70, yıl sonu notu 60 olan öğrenci;

Arasınavın ağırlığı %30 olduğuna göre,

70 . 30 : 100 = 21 not alacaktır.

Yıl sonu sınavının ağırlığı %70 olduğuna göre,

60 . 70 : 100 = 42 not alacaktır.

Arasınav ve yıl sonu sınavının not toplamı

20 + 42 = 63 başarı notunuz olacaktır.

Ø Bir dersten başarılı olabilmek için başarı notunun 50 ve daha yukarısı olmalıdır.

Ø Ara sınavı, bütünleme sınavını da aynı şekilde etkilemekte, bu sınavlardaki başarı notuda hesabı da yukarıdaki örnekteki gibi yapılmaktadır.

Ø Ara sınavına girmeyen öğrenciler, yıl sonu ve bütünleme sınavına girdikleri takdirde, aldıkları notun %70'nin 50 ve daha yukarısı olursa bu dersten başarılı sayılır.

Ø Bulunduğunuz sınıfın tüm derslerinden geçtiniz doğrudan üst sınıfa geçiyorsunuz.

unforgiven_fb

Yeni Üye
ya birşey soracağım arkadaşlar bu ara sınav ( vizemi) oluyor. yıl sonu sınavda finallermi oluyor arkadaşlar

dedoş

Yeni Üye
arkadaslar bir şey sormak istiyorum direk 3. sınıfa geciş yaptım fakat ilk sene 4 dersten kalmıstım bu sene ise sadece alttan finansal yönetim dersim kaldı acaba 4.sınıfa gecebildim mi yoksa hala 3.sınıfa devam mı edeceğim ?

Mustafa ŞENÇALAR

Özel Üye
Eğer alttan 1 dersin varsa bir üst sınıfa gecebilirsin.Fakat 4.sınıftayken mezun olabilmen için hem altaki dersleri vermen lazım hemde 4.sınıf derslerini.

mehmettass

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme
Öncelikle verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. Benim 3. sınıfta ikinci yılım; 2. sınıftan 2 ders ve 3. sınıftan da 2 dersim mevcut... Şimdik ben bu yıl sadece 2. sınıfın derslerinden geçsem, 3. sınıfın derslerini seneye bıraksam, 4. sınıfa geçebilir miyim?

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Öncelikle verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. Benim 3. sınıfta ikinci yılım; 2. sınıftan 2 ders ve 3. sınıftan da 2 dersim mevcut... Şimdik ben bu yıl sadece 2. sınıfın derslerinden geçsem, 3. sınıfın derslerini seneye bıraksam, 4. sınıfa geçebilir miyim?
Evet nsöylediğiniz şekilde 4.sınıfa geçebilirsiniz. Ama 2.sınıfın dersleri ile 4.sınıfa geçemzsiniz.

mdndr

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme
Öncelikle verdiğiniz hizmet için teşekkür ederim benim şu şekilde bir sorum var ; ben hazırlıkla birleştirilmiş 3. sınıf işletme okudum yani 10 ders. Bu 10 dersin 8 ini geçtim ikisinden kaldım fakat kaldığım dersler genel muhasebe ve iktisada giriş yani hazırlık dersleri bu durumda ben sorumlu olarak 4. sınıfa geçebiliyor muyum? yoksa sadece o derslerden sorumlu olarak sınıf tekrarı mı yapacağım? (şimdiden teşekkür ederim)

Ayca_Guler

Forum Yöneticisi
Bölüm:
Türk Dili ve Edebiyatı
Öncelikle verdiğiniz hizmet için teşekkür ederim benim şu şekilde bir sorum var ; ben hazırlıkla birleştirilmiş 3. sınıf işletme okudum yani 10 ders. Bu 10 dersin 8 ini geçtim ikisinden kaldım fakat kaldığım dersler genel muhasebe ve iktisada giriş yani hazırlık dersleri bu durumda ben sorumlu olarak 4. sınıfa geçebiliyor muyum? yoksa sadece o derslerden sorumlu olarak sınıf tekrarı mı yapacağım? (şimdiden teşekkür ederim)
Evet 4.sınıf derleri ile birlikte kaldığınzı dersleride alabilirsiniz.

oste

Yeni Üye
Bölüm:
Bankacılık ve Sigortacılık
Merhaba ben 1.sınıftım 3 dersten kaldim 2. Sınıfa gecebilecek miyim yoksa sınıf tekrarı mı yapıcam? Sisteme girdigimde ogrenim durumumda 3 dersten bulundugu sınıfı tekrar yazıyor bu ne demek? Yeni sistemde sınıfta kalma yok alttan ders alınacak diye biliyordum durumum ne olcak?

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Son mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
17,417
Kullanıcılar
90,726
Son üye
LeonUO