Örümceğin Ağını Örüşü=)

rainbow

Özel Üye
20 kuruşluk İmtihan=)

(Küçük şey yoktur)

LONDRA'DAKİ caminin yeni imamı şehire gitmek için hergün aynı otobüse biniyor,ve de hep aynı şoföre rastlıyormuş.

Bir gün,bilet alırken şoför yanlışlıkla ''20 kuruş'' fazla vermiş.İmam yanlışlığı yerine oturup paranın üstünü sayarken farketmiş.
Kendi kendine düşünmüş;''20 kuruşu geri versem mi ?,şoföre''

Ama içinden bir ses diyormuşki ;
''Çok küçük bir para ,şoförün umrunda da değil.Otobüs şirketine de 20 kuruş ne farkeder ki? bu para ''Allah'tan gelen bir hediyedir''diye düşünebilirim..

İneceği durağa gelince imam kalkmış,fikrini değiştirmiş ve şoförün yanına gelmiş.20 kuruşu vermiş ve demiş ki::

''Paranın üstünü fazla verdiniz''Şoför gülümsemiş ve demiş ki;

''Siz ,caminin yeni imamısınız değil mi??Aslında sizi uzun zamandır sizi ziyaret etmek istiyordum camiznizde...İslamı öğrenmek için ..Bilerek size fazla para verdim.Nasıl tepki göstereceğinizi görmek istedim...

İmam , otobüsden inince bacaklarını hissetmiyormuş.Yere yığılacak gibi olmuş.Bir direğe tutunmuş ve kendine gelmeye başlamış..Gözlerinden yaşlar boşalmasına engel olamamış..

Gökyüzüne bakmış ve demiş ki;;;

''Allah 'ım az daha islamı 20 kuruşa satıyordum''!!

.

rainbow

Özel Üye
Arkadaşım haklısın bende koyduktan sonra farkettim:cool:açılmadı, ..kusura bakmayın......şimdilik bu alıntıyla idare edin ..bir dahaki sefere.....:p:p

graal89

♥ Ankaragücü ♥
hatanı düzeltmen güzel rainbow hikayede güzel teşekkür ederim.

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Son mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
17,417
Kullanıcılar
90,725
Son üye
Peternar