sizce hangisi kolay?

güldeste

Yeni Üye
Gitmek mi zor?yoksa kalmak mı?güle güle diyebilmek mi?yoksa hoşçakal diyebilmek mi?ardında bıraktığın sahile,sen vuracaksan baharlar senin renginde çiçekler açacaksa,olmadığın halde kumlara ilân-ı aşk yazılacaksa,bırakmak mı kolay,bırakılmak mı?
Sen gittin ya;yarım kaldım…
sözlerim yarım,okuduklarım yarım,gördüklerim,bakışlarımızın yarısı…
adımlarım yarım,yüreğimin atışı yarım,cümlelerimin “özne”si yok;yarım….
Ortadan ikiye bölünmüş sevgi sözcükleri gibi,suların kesik akması gibi,yarım gibi yarım…
söyleyebildiklerimin,yazabildiklerimin yarısı olduğu gibi…
sen gittin ya;yaşadıklarımın yarısını da götürdün…merhaba diyebilmek mi zor?hadi eyvallah diyebilmek mi yoksa?kolay olan…
beraberken yaptıklarımızın,yarısını yapabiliyorsam ve şekerin kalmamışsa şekeri ve tuzun da tuzu…hayat tadını buruklaştırmışsa,hüzünlü bakıyorsa aydınlık,gece gibi…eksik değil mi bir yanımız?..
Kolay olan…
arkana dönüp el sallayabilmek mi?yoksa,yüreğimin yarısını götürdüğünü bildiğin halde,zoraki gülümseyebilmek mi?
Sen gittin ya;yarım kaldım…
gitmek mi hüzünlü?yoksa kalmak mı buruk?içimde dört nala koşan ayrılık,sende kalan parçamı mı arıyor?..ellerini mi?..gözlerini mi?..her yerim sende kaldı,her yerin bende…
daha ne arıyor ki bahane,yarım sende,yarın bende kalmışken?...ardından el sallayabilmek mi kolay?..
Yüreğimi götürdüğünü bildiğin halde gidebilmek mi?

rainbow

Özel Üye
Soru bence en zoru??nedir olmalıydı...cewabı da ''Merhaba'' diyebilmektir .....:cool:

gözen

Özel Üye
gitmek en kolayı bence..
kalıp direnmek,yüreğine söz geçirebilmek bence en zor olan bu işte..

tbua

Yeni Üye
teşekkürler güldeste paylaşım için zor soru
giden kendini bırakamayacaksa kalana, kalan kendinide gönderemeyecekse gidenle zor.. gitsin ya da kalsın ne farkeder ki kendinden kaçamadıktan sonra..

güldeste

Yeni Üye
o zamn ben fikrimi söyleyeyim

GITMEKMI? KALMAKMI?
gitmekmi zor kalmakmıı bilmiyorum
hayatta herşeyii yendimm kötülüklerii,zor günlerii,ölümlerii,bir kendimii yenemedim.
kendi kararsızlığımıı,
ne yapmalıyımmm
bılmıyorumm
bu kadar zormuu yaşamakk, karar vermekk hayata dairr
özgür olmak istiyorumm artıkk
bir kuş gibii kanat çırpıpp uçmakk başka diyarlaraa
korkuyorumm bu kezz yenilmektenn korkuyorumm
kendii kabugumaa çekiliyorumm salyangoz misalii kafamı çıkarıpp hayat bakmaktann ezilmektenn korkuyorumm
eyy hayatt itiraff ediyorumm işteee
SENDEN KORKUYORUMMM...
yorgunumm...
takvimlerden haberim yok artıkk
bugunn gunlerdenn neydii
hangii aydayız?
bıraktımm artıkk bır rüzgara bedenimii
hadii savurr nereye savuracaksann bitsinn artıkk buu çilee.
nerdee o deliii doluu günlerr..
nerdee oo hesapsızcaa yasanan güzel günlerr,
ama yaaa şimdiii aynalarr düşmann olduu bana
baktığımdaa kendimii göremiyorumm artık.
gördüğümsee kimm bilmiyorumm..
bu yüz kime aitt.
bu bakışlarrr.bu sahtee gülüşlerr..
bu hayattann bıkmışşş bedenn
nedenn bu korkularr..
neden bu yanlızlıkk..
neden bu karasızlıkkk..

çekipp gitmek istiyorumm artıkkk
BİLMEDİĞİMM HAYATLARAA
ama bilmiyorumm..
GİTMEK Mİ ZOR, KALMAKMI??

aslında bende bilmiyorum sorduğum bu sorunun cevabını o nedenle sizlerede sormak istedim...

tbua

Yeni Üye
birçoğumuz yaşıyoruz bu karmaşaları... evet hayat zor.. kim bilir ki gidince mi daha mutlu olacaksın kalınca mı? kimi gidenler mutlu olmuş kimileri pişman, kalanlarda öyle.. hayat bu yaşamadan öğrenilmez...

rainbow

Özel Üye
:):):):):):).....merhabayı herkes diyebilir.sen güle güle diyebilir misin giderken.arkadana bakmadan gidebilir misin...hiç olmamış hiç başlamamış gibi devam edebilir misin yoluna...vs vs?

bana göre diyorum en zoru '''merhaba''''diyebilmektir...güle güle diyebilirim ...arkama bakmadan da giderim hiiç zor olmas....:cool:

güldeste

Yeni Üye
bana göre diyorum en zoru '''merhaba''''diyebilmektir...güle güle diyebilirim ...arkama bakmadan da giderim hiiç zor olmas....:cool:
anlaşıldı sen başlamaya çekinenlerdensin ondan kolay ne var bazen merhaba yerine bir tebessüm başlatabilir herşeyi...ya giderken kafanı önüne eğmen ya da arkana bakmadan gitmek bitirebilir mi yaşanmışlıkları....bence başlamak en kolayı merhaba diyebilmek en kolayı.

rainbow

Özel Üye
kolay ya da zor kişiye göre değişirrr....sağol güldestecim....paylaşım için!!!!:cool:

blue_eye

Yeni Üye
bazen gitmek de zor gelir kalmak da zor gelir ikiside yüregimizi acıtır..karar veremeden ikilemde kaldıgımız da olur...:D

merwwwe

Yeni Üye
hepsi zor bence burda kolay olan yok hepsinin zorluğu ayrı :( ama paylaşım cok güsel ellerine sağlık...:D

Hazır-Cevap

Özel Üye
Bence yerine göre her şey..Nasıl merhaba diyebiliyorsan zamanı gelince gitmen gerekiyorsa gidersin...
Zorla da kalmanın bir manası yok:)

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Son mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
17,416
Kullanıcılar
90,723
Son üye
AlanDQ