Matematik çözemiyorum diyenler...

sessizzlik

Yeni Üye
Bölüm:
MEZUN
Adsız.jpg

1.Neden Anlamıyorum

Matematiği anlamamanın en temel kaynağı alt yapı sorunudur.

Bir soruyu çözebilmek için bunun temelini almalısınız yoksa zorlanırsınız.Örneğin;Araba sürmeyi bilmeyen biri araba sürmek için koltuğa geçerse ne yapabilir.Ya durur yada sürmeye çalışıp kaza yapar.Sizde temel alt yapınız olmadan soruyu karşınıza alırsanız ne yaparsanız ya soru ile birbirinizle bakışırsınız yada soruyu çözüp yanlış çözüme ulaşırsınız.Temel yapınızı sağlaştırmanız umuduyla....

2.Soru çözümüne geçmek

Temel alt yapı sorununuz yoksa eğer konuları algılamanız daha kolaydır.Fakat konunun çalışımını yapmadan sorunun karşısına geçerseniz tekrar durup sadece soruya bakarsınız.Sorunun çözümüne ulaşmak için aşağıdaki adımları izleyiniz.

a)Konuyu iyi çalışmalı
b)Formüller iyi bilinmeli
c)Konuyu pekiştirmek için bol bol soru çözülmeli

3.Sorunun çözümünden önce ne yapmalıyım.

Alt yapınız tamam ise ve konu birikiminiz varsa eğer soruya hemen atlamıcaksınız.Aşağıdaki adımlara dikkat edin

a)Bu soru hangi konuya ait
b)Formuller,sorunun çözümü hatırlanmalı
c)Sorunun çözümülüne geçilebilir

Matematik soruları bulmaca gibidir çözmeye başladığınız zaman çok eğlenceli gelir ileride soru çözmekten zevk almaya bile başlarsınız.Bu konuyu sizler için özel yazdım arkadaşlar yakında çok güzel çalışmalarım olacak matematikle ilgili fakat bu sadece benimle olmuyor sizlerde emek harcamalısnız çalışmalısınız matematik açıklarınızı kapatmalısınız.AÖF ailesi olarak matematiğe sizleri daha iyi hazırlayacağız gülen yüzlerinizi görmek bizleride mutlu edecektir.Herkese başarılar.

gonca46

Yeni Üye
:)gerçekten moral verdi evet yapabilirim:)

blue_eye

Yeni Üye
bende matematik alt yapısı yok.orta sondan sonra ben hiç matematik dersi görmedim.çalışmaya çalışıyorum ama zor geliyor.matematiği çözemiyorum tiyolarını da okudum ama ben umutsuz vakayım galiba savaş kardeşim:D:D

zeynom

Yeni Üye
neler yapılacaksa lütfen biran önce yapalım.bir an önce çalışmaya başlamam lazım.yoksa bu matematik yüzünden 3.sınıfa geçemeyeceğim.bütünlemeye kadar zaman çok gibi görünsede bizim gibiler için aslında çok az.mesela bir program yapsanız.önce konu anlatımı ünite ünite.arkasından bol soru ve zaman sınırlaması.biz size bağlı kalsak.offffffff.çok şey istedim değil mi?yapamadıklarımızı hemen size sorsak.ne güzel olur.ben sabırsızlıkla fikirlerinizi bekliyorum.daha önceki yardımlarınız ve bundan sonra yapacaklarınız için teşekkür ediyorum.:)

güldeste

Yeni Üye
neler yapılacaksa lütfen biran önce yapalım.bir an önce çalışmaya başlamam lazım.yoksa bu matematik yüzünden 3.sınıfa geçemeyeceğim.bütünlemeye kadar zaman çok gibi görünsede bizim gibiler için aslında çok az.mesela bir program yapsanız.önce konu anlatımı ünite ünite.arkasından bol soru ve zaman sınırlaması.biz size bağlı kalsak.offffffff.çok şey istedim değil mi?yapamadıklarımızı hemen size sorsak.ne güzel olur.ben sabırsızlıkla fikirlerinizi bekliyorum.daha önceki yardımlarınız ve bundan sonra yapacaklarınız için teşekkür ediyorum.:)

aynen katılıyorum...

therya

Yeni Üye
bende matematik alt yapısı yok.orta sondan sonra ben hiç matematik dersi görmedim.çalışmaya çalışıyorum ama zor geliyor.matematiği çözemiyorum tiyolarını da okudum ama ben umutsuz vakayım galiba savaş kardeşim:D:D
Ben de matematikten anlamıyordum..Finaller için kursa gittim.Sınavım iyi geçti.
büt.için kursa gitmeni tavsiye ederim..başarılar

blue_eye

Yeni Üye
Ben de matematikten anlamıyordum..Finaller için kursa gittim.Sınavım iyi geçti.
büt.için kursa gitmeni tavsiye ederim..başarılar
bende kursa karar verdim ama bugün yarın derken zaman geçiyor..hangi kurs ?? nerede???

tolqa_61

Yeni Üye
ben buradan umutsuz arkadaşlara sesleniyorum... ben de sözel mezunuyum matematiğin M sini bile bilmezdim..2 sene matematiği veremedim ama 2.sınıfta ya verecektim yada aof hayatım sona erecekti.. ama çalıştım ve gördüm ki gerçekten çok yüzeysel ve kolay sorular ara sınawdan 69 finalden de 60 aldım daha ne olsun ??? inanın ki çalışın siz de görceksiniz arkadaşlar abartmıyorum bu gerçek benden size tavsiye

blue_eye

Yeni Üye
ben buradan umutsuz arkadaşlara sesleniyorum... ben de sözel mezunuyum matematiğin M sini bile bilmezdim..2 sene matematiği veremedim ama 2.sınıfta ya verecektim yada aof hayatım sona erecekti.. ama çalıştım ve gördüm ki gerçekten çok yüzeysel ve kolay sorular ara sınawdan 69 finalden de 60 aldım daha ne olsun ??? inanın ki çalışın siz de görceksiniz arkadaşlar abartmıyorum bu gerçek benden size tavsiye
matematik altyapısı olmayınca neye nasıl çalışacaksın nerden başlayacaksın...yok ya dersane ya da özel ders olmazsa olmaz gibii.:D

therya

Yeni Üye
matematik altyapısı olmayınca neye nasıl çalışacaksın nerden başlayacaksın...yok ya dersane ya da özel ders olmazsa olmaz gibii.:D
Ben de hiç matematikten anlamıyorum...Dershane işe yarıyor.tavsiye ederim..
arakadaşın dediği gibi yüzeysel sorular,formül bilince yapılıyor..hatta şimdi zevkli bile geliyor..dershanye gitmeni tavsiye ederim.başarılar

blue_eye

Yeni Üye
bugün yarın derken zaman geçiyor..bir an önce bir dersaneyle konuşsam iyi olacak galiba haklısın..çünkü kesin eylüle kaldımm...

pac89

Yeni Üye
ben matematikte 2+2=4 ten başka hiç bir şeyden anlamam.:D

ceylan03

Yeni Üye
Gözünü seveyim matamatiğin keşke hepsi matamatik gibi olsa iş formülleri ezberelemkte sayıları yerine koy zaten sayılar topla cıkar böl diyor aöf matatatiğindeki konuşlar zaten fıstık gibi bi limit bi matrisler olsun kalem oynatmadan yapılan işlemler sonra integral olsun determinat olsun onlar cok kolay çözüm kümesi soruları orta okul sorularıyla aynı inanmayan açıp baksın matamatik kolay onu zor yapan yine bizleriz

önce konuyu cok iyi anla ve sadece soru çöz böyle böle yap ve cıkmış büt sorularını cöz

oceans166

Yeni Üye
varya bn oyle bı gectım kı... ortaokuldailkögretımde cok saglamdı... ama lısede hıc gormedım... herseye ragmen 1 sene uzattım ama verdım bu sene... sadece bıraz calıstım... korkulcak bısey yok....darısı sızın basınıza...:)

blue_eye

Yeni Üye
varya bn oyle bı gectım kı... ortaokuldailkögretımde cok saglamdı... ama lısede hıc gormedım... herseye ragmen 1 sene uzattım ama verdım bu sene... sadece bıraz calıstım... korkulcak bısey yok....darısı sızın basınıza...:)
..amin.. ben kendime güvensizim..hiç kitabın kapagını bile açmadım çalışmadım..öyle girdim sınavlara...ama geçmek için ne şekilde olursa olsun çalışmak zorundayım.dersane işini halldersem daha da iyi olacak

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye
Abdullah Kara