Genelkurmay Başkanı Tep Tip Askerlik Açıklaması

Mustafa147

Yeni Üye
Arkadaşlar haberin sadece bizi ilgilendiren tarafını ekliyorum

Amerikan-Türk Konseyi toplantıları için Washington’da bulunan Orgeneral Başbuğ da tek tip askerlik konusunda halkın yaratılan söylentilere kesinlikle kulak asmaması gerektiğini belirterek, "Henüz bu uygulama başlayacak demek için çok erken. Birçok yeni düzenleme seçeneği üzerinde çalışıyoruz" dedi. Başbuğ, bedelli askerlik konusunun sürekli olarak gündeme getirilmesinden rahatsız olduğunu da vurgulayarak, "Kesin olarak söylüyorum, bu konu kapanmıştır. Genelkurmay Başkanlığı’nın kesinlikle böyle bir çalışması yoktur" diye konuştu

Enazından 4. sınıflara hayırlı olsun diyelim :D

ilhanerg

Yeni Üye
evet dinledim bende gercekten bunun uygulanması ıcın daha cok erken 2011 yılına anca yetısır arkadaslar

detayizmir22

Yeni Üye
Gönül: Terör bitmeden bedelli imkansız. Başbuğ: Bu konu kapanmıştır.

Hürriyet'e konuşan Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ ve Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, "bedelli askerlik" ile "herkes için tek tip, aynı süre askerlik" konularıyla ilgili spekülasyonlara son noktayı koydular.

Gönül, "Türkiye’nin özel şartları ve terörle mücadele gerçeği varken, kimseye kalkıp bedelli askerlikten bahsedemesiniz. Bir şehit annesi ileride gelse ve ’Benim oğlum, parası olmadığı ve bu nedenle askere gittiği için mi öldü?’ diye sorarsa ne diyeceğiz? Bu ülkede PKK terörü bitmeden bedelli uygulaması imkánsız" dedi.

KULAK ASMAYIN

Amerikan-Türk Konseyi toplantıları için Washington’da bulunan Orgeneral Başbuğ da tek tip askerlik konusunda halkın yaratılan söylentilere kesinlikle kulak asmaması gerektiğini belirterek, "Henüz bu uygulama başlayacak demek için çok erken. Birçok yeni düzenleme seçeneği üzerinde çalışıyoruz" dedi.

Başbuğ, bedelli askerlik konusunun sürekli olarak gündeme getirilmesinden rahatsız olduğunu da vurgulayarak, "Kesin olarak söylüyorum, bu konu kapanmıştır. Genelkurmay Başkanlığı’nın kesinlikle böyle bir çalışması yoktur" diye konuştu.

HALA KUZEY IRAKTA'LAR

Başbuğ, Amerikalı mevkidaşı Amiral Mike Mullen’ın da dinlediği konuşmasında, PKK’nın silahlı teröristleri var olduğu sürece, sadece bu alanlarda önlem almanın yanlış olacağını da ifade etti. Başbuğ, "Bu nedenle, terör örgütü tamamen ortadan yok oluncaya kadar mücadele etmeye kararlıyız. Bu mücadele uzun vadeli çabadır ve sabır gerektirir" dedi.

PKK ile mücadelede çok güçlü bir pozisyona geldiklerini belirten Başbuğ, Aralık 2007’den beri Kuzey Irak’ın güvenli alan olmadığını, terör örgütüne uluslararası desteğin önemli bir ölçüde azaldığını, terör örgütünün silahla başarılı olmayacağını tartışmaya ve de Irak’ın geleceğinde kendisine bir yer olmadığını anlamaya başladığını vurguladı.

Başbuğ, "Ama bütün bunlara karşın, PKK terör örgütü Irak’ın kuzeyindeki varlığını sürüdürüyor. Bu varlığı imha etmeden örgütü imha etmek imkansız" dedi.

http://www.yazete.com/Bedelli-imkansiz-tek-tip-ise-cok--zor_14026.html

evet arkadaşlar işte genel kurmay başkanı İlker Başbuğ un ve Vecdi Gönül ün yaptığı dünkü açıklama bu. kesinlikle şuanda tek tip askerliğin zor olduğunu ve bir çalışma olmadığını söylüyorlar. ben 4. sınıf oldum arkadaşlar. tedirgindim ama şimdi rahatladım. inşallah seneye haziran da bitirip giderim..

brsvc

Özel Üye
evet arkadaxlar beklediğmiz açıklama geldi bugüün hepimize kısa süreliğine hayırlı olsun diyelim..

brsvc

Özel Üye
Hayır o değil madem böyle bi durum vardı neden insanları finalleri veyıl sonu sınavlarında strese soktular anlamıyorum. Buda bir soru işareti?

sanko86

Yeni Üye
Bu gibi kurumlar sınavlara veya diğer durumlara göre açıklama yapma gereği duymuyor malesef.Kendilerine en uygun buldukları zamanda açıklama yapıyorlarlar bizde stres stres hasta oluyoruz.

Mustafa147

Yeni Üye
bence 3. sınıflarda yırttı,Genelkurmay Başkanı birden çark etti üzerinde çalışıyoz falan filan diyodu şimdi farklı konuşuyo,tepkileri görünce bence vazgeçmişde olabilirler

ceylan03

Yeni Üye
arkadaşlar rahat olun yok tek tip askerlik falan maksat gündem degiştirmek işsiz olan geclik bu gun yarın dikilecek ayaga onları ve bazı spakilasyon haberleri kesmek için yapılmıştır
tektip askerlik deil 2015'de askerlik kalkıyor... uzman tam donanımlı askerler gelecek bu askerler rütbeli ve her alnda uzman olacak sırf bunun için egitelecek, türkiye ab standartlarına uygun bir askeri yapacaksa ki öyle olacak askeriye sitemi ile oynamaya başladılar ... normal askerlik yine zorunlu olucak ama bu 8 ila 10 ay gibi bir süre olacak ve bunlar ceşitli kamu sektörlerinde görev alacaklar ab türk askerinin külfiyetini kaldıramaz bir ab bakanı bunu açıkça söylemişti cok degil 1 ay öncesi bu haberde ondan sonra calkantı olarak çıkmıştı ...

askerlik şimdi 2015 kadar aynı yani 5 yıl kadar daha...;) yanı ondan sonra ab standartlarında uzman askerler sat komandoları deniz ve hava askerleri olarak paralı ve uzman timlerden oluşacak .. haberiniz olsun :)

sanko86

Yeni Üye
Şuan içimiz rahat 3 lerde bence kafaya takmasın daha çok zaman lazım gibi.

Girs28

Yeni Üye
Bende 3.sınıfa geçtim sayılır. 2 sene içinde inşallah bişey değişmez :)

kadirdiloglu

Yeni Üye
arkadaşım bu uygulamanın 5 yıldan yakın bir sürede gerçekleşebileceğini düşünmüyorum. bence rahat ol. ben bugün çok rahatladım şahsen:D

Bırak 5 yıl içinde çıkmasını böyle bişeyin çıkması mümkün değil hadi tamam yedek subaylığı falan kaldırabilirsin ama sürelerle oynaman mümkün değil..

yasucuk

Yeni Üye
bu konuyu toprak nıcklı bır arkadas acmıstı galıba ılk acanlardan kısa donem kalkıyor dıye yanlıs hatırlamıyorsam ordada bastıra bastıra soylemıstım genelkurmayın yaptıgı toplantının metnı yanı konusmaların kelımesı kelımesı ınt verılmıstır genelkurmayın sayfasından oturdum tam 2 saat te hatım ettım ınannınkı genelkurmay baskanımız tektıp bıle agzına almamıs askerlıkte yapılan bazı adaletsızlıklerın gıderılmesı ıcın calısmalar yapıyoruz ne zaman sonuclanacagı bellı degıl calısmalarımızı surduyoruz astekler ıcın bır cumle soylemıs maas olayını kaldırıp 12 ay yerıne surenın dusurulmesını dusunduklerı bundan 3 paragraf sonrada profesyonel orduya gecmeyı dusunduklerını hatta pılot uygulama seklınde denedıklerı soylemıs ve devamı gelecegını soyluyor konusma bu yanı demek ıstemıs ben profesyonel ordu kuruyum parasını devletın butcesıne yuklenmeden kendı butcemı ordan oraya aktarma yapıyım turkce meal astek olan kardeslerımıze artık asteklık yok ben sıze 1.5 mılyar verecegıme o parayı vermem sızıde kısa donem yapıp sutlarım ordan tasarruf ettıgım parayı profesyonel ordunun maasını karsılarım kım bunlar uzman astsubay subay doguda terorle mucadele edecek neden gencecık 5 aylık egıtımlı kardeslerımızın garıbanların olmesını engellemek ıcın ha buda sıze soyleyım demedı demeyım 1 ocak 2010 bakanlıktan meclıse sokmadan gecırırler bu sefer er sehır olmaz ama uzmanlar olur bakın goreceksınız..! ha bu konuyu bazı yazarlarımız ve basın ıkı asortık kelıme bularak aha askerlık eıtlenıyor kısa donem kalkıyor carsaf casrsaf o zaman dedım balon boyle bı sey yapamaz 1.5 mılyon suan bakaya varmıs arkadaslar az mı bu rakam 14 mılyon hazırda asker olacak kardeslerımız var boyle bır sey yapsa herkez askere gıderız soyle yaparız boyle yaparız dıyorda egerkı genelkurmayın dedıgı gıbı olsa meclısdende gecıp kabul edılse bakaya 5 mılyona cıkar kımse gıtmez acık konusuyum yok gıderım falan fılan dıyende yalan soyler neyse olay bu ha ne oldu fınale gıren bazı arkadaslar askerlık soyle degısecek boyle degısecek kafaya taktılar 50 kere dedım dersınızı calısın sımdıde butlere calısalım barı dıyolar bu ısden anadolu unv karlı cıktı butte veremeyen sene uzatacak yıne harc yatıracak ıyı valla and unv ısı almanyadan ıyı neyse kendınıze ıyı bakın

Toprak63

Yeni Üye
Evet bu konuyu ilk ben açmıştım tabi kafamdan yazmadım haberler ne diyorsa onlara biraz yorum katıp ekledim.Aöf li arkadaşlarımla paylaştım bence kötü etmedim.

yasucuk çok biliyormuş gibi izlenim veriyorsun ama çıkıncada görücem seni savunma bakanı Vecdi Gönül bile Genel Kurmaya hak verdi çalışmalar başlatıldı dedi sen hala ne kafadasın.

sanko86

Yeni Üye
Bu uygulama çıkacak elbet ama zaman olarak sanki bir 5 yıllık bir dönemi bulacak gibi.

ceylan03

Yeni Üye
astekler ıcın bır cumle soylemıs maas olayını kaldırıp 12 ay yerıne surenın dusurulmesını dusunduklerı bundan 3 paragraf sonrada profesyonel orduya gecmeyı dusunduklerını hatta pılot uygulama seklınde denedıklerı soylemıs ve devamı gelecegını soyluyor konusma bu yanı demek ıstemıs ben profesyonel ordu kuruyum parasını devletın butcesıne yuklenmeden kendı butcemı ordan oraya aktarma yapıyım turkce meal astek olan kardeslerımıze artık asteklık yok ben sıze 1.5 mılyar verecegıme o parayı vermem sızıde kısa donem yapıp sutlarım ordan tasarruf ettıgım parayı profesyonel ordunun maasını karsılarım kım bunlar uzman astsubay subay doguda terorle mucadele edecek neden gencecık 5 aylık egıtımlı kardeslerımızın garıbanların olmesını engellemek ıcın ha buda sıze soyleyım demedı demeyım 1 ocak 2010 bakanlıktan meclıse sokmadan gecırırler bu sefer er sehır olmaz ama uzmanlar olur bakın goreceksınız...

budur kardeşim işte altı üstü askerlik düzenlemesi budur hayazına saglık kardeşim bu gun bu kelimeyi ne bir vekilimizden nede genel kurmay başkanlıgfından duyabildik iki kelimeyi bir araya getiremeyen insan yıgını onlar olay budur arkadaslar 2015 yeni ordumuz budur

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Son mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
17,417
Kullanıcılar
90,724
Son üye
Glassdfl