2008-2009 Yıl Sonu (Final) Yanlış Soruları ve Yanlış Cevap Anahtarı

BoSSe

Yeni Üye
Evet arkadaşlar 5 Gündür A.ö.f Final sorunlarını inceliyorum.Genel bir araştırma yaptım ve bilgilendirmek istiyorum.

%100 Cevab Anahtarı yanlış bir soruyu size Göstereceğim. (Her kitapcıkta sorunun cevabı yanlış) Genel Matematik A Kitapcığındaki 20. sorusunun cevabı yanlıştır A.ö.f. cevab anahtarında A şikkı gözüken sorunun gercek cevabı B şıkkıdır.
Resinde inceleyin
(matrisi bilenler hemen anlayacaktır bilmeyenler için bu soru nasıl çözümünü anlatayım A matrisi ile B matrisinin çarpımını istiyor, bunun çözümü şudur A martisi ile B matrısının içindeki elemanları bir biri ile çarpımıdır Örneğin (A matrisindeki 2 ile B matrisindeki 3 çarpılır Sonuç 6 çılar. A matrisindeki 5 ile B matrisindeki -5 çarpılır sonuç -25 çıkar...)
http://edestek.aof.edu.tr/Attachments/File53447.JPG

Sonuç olarak nerelere baş vurdum ne sonuç aldım!

E-ÖĞRENME Sitesine bu konuyu mail olarak attım Sonu numarası :#37774
Aynen bu soruyu dönderdim ve ertesi gün verdikleri cevap şuydu bilgi işlemi arayarak bu konuyu dile getiriniz benim yapabileceğim bir yetkim yok dediler.

Merkez büroyu aradım...
Önemli : Öğrenciler Yanlış buldukları veya şüpelendikleri Soruları Genel merkeze mail atmaları gerekiyor dediler. Attıkları maillerle Soruları inceleme Altına alıyoruz dediler ama öğrenciden talep gelmesi gerekiyor dendi.

Evet arkadaşlar emeğinizin gitmemesi için tespit ettiğiniz sorular A.Ö.F sinin Merkez büro suna mail atmanız gerekiyor yoksa inceleme altına alınmıyor bilginize...(Ben ne uğraşacam demeyin 5 dk'nızı almaz Herkez gönderisin Unutmayın 1-2-3-4 Sınıflarda en az 1-2 soru yanlış çıkmaktadır bu sadece bir örnek)

A.Ö.F BüRo Mail adresi :mrkburo@anadolu.edu.tr

sarıöz

Yeni Üye
soruyu çarpım örneklerinden bakarak çöz murat yayınlarında buna benzer bir soru vardı cevabın yanlış olduğunu düşünmüyorum

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Son mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
17,421
Kullanıcılar
90,728
Son üye
Steventiz