Başarısızlıkla başarılı olmanın 8 yolu

blue_eye

Yeni Üye
BAŞARISIZLIKLA BAŞARILI OLMANIN 8 YOLU
1 - HAFİFLEYİN, espri anlayışınızı geliştirin ve kendinize gülebilmeyi ögrenin.insanlar genellikle başarısızlığa ugradıklarında felce de ugruyorlar.kendimizi bu kadar ciddiye almamamiz gerekiyor çoğu zaman...

2 - SEFİLLER KLÜBÜNE SİZDE KATILIN
Sefaletin arkadaş sevdiği bilinen birşey.zor anlarınızda sizi anlayacak bir dost ihtiyacı duymak çok dogal.bunu bulmak ta o kadar kolay....facebook ta kısa bir süre önce başlatılan 'ekonomik kriz kurbanları' adlı destek grubu,kısa süre içinde 15 milyon üye edindi.bu yeterince bir fikir vermiştir sanırım...:)
3 - SUÇLULUK DUYUN,UTANÇ DEGİL
Başarısızlıgımıza sahip çıkalım,kimsenin üstüne atmaya kalkmayın fakat bunu yaparkende hatalarımızdan ders almayı bilelim...
4 - OLUMLU DÜŞÜNCE SİSTEMİ GELİŞTİRİN

kendi kafanızda seçeneklerinizi arttırın'dünya benim için ne yapmalı degil,ben dünya için ne yapabilirim?sorusunu sorun

5 - KENDİNİZDEN BEKLENTİLERİ AZALTIN

Beklentilerinizi azaltmak rahatlamanızı saglayacak bu da sizi daha yaratıcı ve serbest kılacaktır.

6 - SİZİ SIKAN ,ÜZEN NEYSE YAZIN

Günlük tutun ve hergün yazın.duygularınız hakkında yazmak onları daha iyi anlamamıza ve kabullenmemize neden oluyor..

7 - KENDİNİZİ SUÇLAMAYIN

ne kadar çok kendinizi suçlarsanız o kadar çok depresyon düzeyinizin artmasına neden olursunuz..ve depresyon arttıkça kendinizi daha çok suçluyor olursunuz.bu kısır döngüye girmekten şiddetle kaçının..

8 - HAREKETE GEÇİN

BBAŞARISIZLIĞI OLUMLU BİR HAREKET OLARAK GÖRÜN..

Başarısızlığı tadarsak amaç bunun çaresizliğe dönüşmemesidir.Bu durumu başarıya gidecek bir yol olarak kullanabilmek.Ve işte her başarısızlıgı başarıya giden yeni bir şans olarak görebilmek işin sırrı.......sevgiyle saygıyla kalın...:)

Sonkez

Özel Üye
ellerine saglık topragım güzel olmus...bunları uyqulamak gerek tabi hayatta...7 - KENDİNİZİ SUÇLAMAYIN... bir yandanda katılmadım yani şöyle ki insan yeri gelince özeleştirisinide yapmasını bilmeli oda basarıya gitmenin bir yoLudur...

güldeste

Yeni Üye
- SİZİ SIKAN ,ÜZEN NEYSE YAZIN

Günlük tutun ve hergün yazın.duygularınız hakkında yazmak onları daha iyi anlamamıza ve kabullenmemize neden oluyor..

3.günlük defterimi bitirmeme az kaldı:):):)

Sonkez

Özel Üye
yeteneginiz varsa şiir yazın arkadaşlar...hayata , dogaya , sevgiliye , isimlere şiirler yazın...şiir yazmak insanı yeni ufuklara yeni limanlara götürüyor...ve ben şiir yazabildigim için cok mutluyum ve yazmasınıda cok seviyorum...

graal89

♥ Ankaragücü ♥
yeteneginiz varsa şiir yazın arkadaşlar...hayata , dogaya , sevgiliye , isimlere şiirler yazın...şiir yazmak insanı yeni ufuklara yeni limanlara götürüyor...ve ben şiir yazabildigim için cok mutluyum ve yazmasınıda cok seviyorum...
valla arkadaşlar engine katılıyorum.engin bu işi çok iyi biliyo siz engine isminizi söleyin isme göre şiir yazıyo ve bu işide on numara yapıyor..

Sonkez

Özel Üye
valla arkadaşlar engine katılıyorum.engin bu işi çok iyi biliyo siz engine isminizi söleyin isme göre şiir yazıyo ve bu işide on numara yapıyor..
eyw onurum tşkler sagolasın...ama o kadarda degil yani kendi çapımızda yapıyoruz bir şeyler ama on numara degilim yani...hayatta basamakları teker teker cıkmak gerek çünkü bunun birde inişi vardır...

graal89

♥ Ankaragücü ♥
valla enginim dün bana yazdığın şiir on numaraydı sonuçta sen bu işi profosyonel yapmıyosun ama çoğu profosyenelde o kadar kısa sürede şiir yazamaz emin ol enginim bu konuda süpersin:)

Sonkez

Özel Üye
valla enginim dün bana yazdığın şiir on numaraydı sonuçta sen bu işi profosyonel yapmıyosun ama çoğu profosyenelde o kadar kısa sürede şiir yazamaz emin ol enginim bu konuda süpersin:)
eyw onurum ALLAH razı olsun...dün senle , topragıma kaç dakkada yazdım 5 dk sürdümü ben bakmadım saate yazmakla meşguldüm =)

graal89

♥ Ankaragücü ♥
ne 5 dk sı patron bana yazdığın 1 dk sürmedi ama şiir süperdi toplam 3 dk diyelim engin can:)

graal89

♥ Ankaragücü ♥
sana yakışır patron öyle bi konu ama talep olurmu bilmem:)ama sitede herkes seni çok seviyo bence talep olur:)

blue_eye

Yeni Üye
ellerine saglık topragım güzel olmus...bunları uyqulamak gerek tabi hayatta...7 - KENDİNİZİ SUÇLAMAYIN... bir yandanda katılmadım yani şöyle ki insan yeri gelince özeleştirisinide yapmasını bilmeli oda basarıya gitmenin bir yoLudur...
rica ederim topragım ne demek.psikolojik genel gözleme dayalı degerlendirme yaptım.özeleştiri tabiki yapmalıyız topragım ama kendimizi suçlamadan..suçlayarak yaptıgımız özeleştiri bizi daha çok agrasif bir yapıya yöneltir..:)

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Son mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
17,417
Kullanıcılar
90,726
Son üye
LeonUO