Ales hakkında bilgisi olanlar lütfen!!!

06fe

Yeni Üye
iste yaaa bu yüzden seviyorum burayı herkes birbirine destek cıkıyo.cok sagolun arkadaslar destekleriniz icin insallah hepimiz basaracagız istedigimiz herseyi Rabbimin izniyle.aof de okuyorum deyince bi tuhaf karsiliyolar ama hepsi görcek Allah ın izniyle....

chemist

Yeni Üye
yüksek lisans için 2,5 not ortalaması şartmı?yoksa sadece öğretim üyesi kalabilmek içinmi bu şart war??

esin_onur

Yeni Üye
ales hakkında

arkadaşlar ben de aöf işletme mezunuyum.alese başvurmak istiyorum yanlız bu sınav hakkında pek bilgim yok. bilgisi olan arkadşlar yardımcı olurmusnuz.sınava girmek için nereye başvurmam gerekli ayrıca 55ten üzeri not sistemine göremi bir üniversiteye başvuru yaplıyor.eğitim süresi nekadar ? bildiklerinizi paylaşırmısnız?şimdiden tşkler

lodos65

Yeni Üye
Her şey Hayallerle başlar...

rainbow

Özel Üye
arkadaşlar ben de aöf işletme mezunuyum.alese başvurmak istiyorum yanlız bu sınav hakkında pek bilgim yok. bilgisi olan arkadşlar yardımcı olurmusnuz.sınava girmek için nereye başvurmam gerekli ayrıca 55ten üzeri not sistemine göremi bir üniversiteye başvuru yaplıyor.eğitim süresi nekadar ? bildiklerinizi paylaşırmısnız?şimdiden tşkler

http://www.aofdestek.net/ales-sinavlari-hakkinda-bilmeniz-gereken-temel-hususlar-t46130.html?t=46130&highlight=ales Buradan bakabilirsiniz...

oktay_a

Yeni Üye
selçuk arkadaşımız haklı ve yazdıklarını okudugumda bir ARKADAŞIMIZ ÖRGÜN OKUYANKAR SADECE EGOLARINI TATMİN EDİYORLAR DİYOR 100% HAKLI ÖRGÜN OKUYUP PRATİK YAPMADAN KAZANILAN BİR HAYAT ÖRNEGİDİR ÖRGÜN EGİTİM AMA DIŞARIDAN BİTİRDİM Mİ EN AZINDAN BİR İŞTE O BECERİYİ OKUL BİTİRENE KADAR TECRÜBE SAHİBİ OLABİLİR AYRICA ŞUAN DÜNYANIN BİR ÇOK YERİNDE UZAK TAN EGİTİM DİYE BİR SİSTEM VAR BİR ÇOK ÜLKE BUNU YILLAR ÖNCE HAYATA SOKMUŞ HEM ZAMANI DEGERLİ KULANIYORLAR HEMDE İŞLERİNİ DEVAM ETTİRİP HERŞEYE 1 ADIM DAHA ERKEN BAŞLIYORLAR LÜTFEN ZİHNİYETİMİZİ DEGİŞTİRELİMM SAYGILAR..........

cantek

Yeni Üye
arkadaşlar peki birden fazla ales e girilmesi durumunda en son sınav puanı mı geçerli oluyo yoksa istediğimizi mi kullanıyoruz malum 3 yıl geçerli ya sonuçlar?

had

Yeni Üye
kesinlikle imkansız diye bir şey yoktur. ben myo çıkışlıyım iyi de işim var. sırf yüksek lisans için mezun olalı 2 sene geçmiş olmasına rağmen,başvuru yaptım aöf ye ve 3 ten devam ediyorum. sıkı bir şekilde çalışıyorum diploma derecem yüksek olsun diye...hepsi yüksek lisans için. yoksa zaten vakıf olduğum dersler,bi kere okur 55 alır geçerim her birinden. demem o ki istenirse herşey yapılabilir. en kötü ihtimalle 2.öğrenim olan bir yüksek lisans programına kaydolursun o da olmadı özele gider yine yaparsın yüksek lisansını oluru çok. gözümle görmesem ben de diğer arkadaşlar gibi düşünebilirdim ama, yapan var...sonuçta normal bir lisans programı ile eşdeğer bunu hepimiz biliyoruz.o halde niye olmasın. çalışan herşeyi yapar valla ben bunu bilir bunu derim.kimse de moralini bozmasın.aöf de en kötü etkileyen şey moral bozukluğu maalesef,izin vermeyelim.

DAMLA^^

Yeni Üye
bende size katılıyorum...çalıştıktan sonra farkı olacağını düşünmüyorum...bende normal örgün eğitimini gördüm mezun oldum..örgün eğitimi okumuş biri olarak hiç bir farkının olmadığını düşünüyorum ..hatta dışarıdan okuyan arkadaişların daha çok çalışıp çabaladığını düşünüyorum çok çalıştıkları içinde okudukları alanda daha hakim olacaklarını düşünüyorum çünkü tek rehberleri kitap..üniv.ise hocalar belli konuları veriyorlar fotokopi veriyorlar tolerans tanıyorlar bazen...bazı arkadaşlarımız çalışmadan bile geçiyorlardı...hem arkadaşlar yüksek lisans aöf yapamazlar diyorlar zor olduğunu düşünüyorlar böyle düşünenler dar bir kalıp sabit bir tutumla itham ediyorlar kararlarını veriyorlar bırakında kararı alacak olanlar versin hakkını verenler versin..hem benim üniv.dersime girenhocalarımdan üç tanesi aöf ..okumuşlardı..dışardan okuyarak geldiklerini söylemişlerdi bunun olabileceğini anlatmışlardı... bir tanesi prof.idi..diğre hocamız üniv. önemli bir makam da idi...bınun binlerce örneğivar...önemli olan imkansızı başarmak...karanlıkta ısı ışık bulunmamışmıydı binlerce kez denenmemişmiydi..dünya çağ olarak o kadar gerideyken hayatta teknoloji diye bir şey yokken dünya bı kıvama geldiyse..arkadaşlar isteyen arkadaşlar tez mi yapamıyacaklar...arkadaşlar bence siz yolunuza devam edin çalışın söylenenlere aldırmayın yeter ki isteyin kim tutar sizi...ALLAH IN izniyle..Allah c.c yar ve yardımcınız olsun...[/COLOR]

ragut

Banned
açık öğretimi küçümsemeyin arkdaşlar ben 2. sınıfta onur belgesi aldım 3. sınıftada yüksek onur belgesi alacağım ortalamam 95,754 küsür işte arkadaşın biri dediki ya açıköğretim boştur ne diye okuyorsun kendide kamu yönetiminde okuyor benimle aynı bölüm örgün öğretim okuyorsunda sen dedim kaçtane baarı belgen var sustu resmen bence insanlara en iyi cevap başarıyla verilir alestede örgünlerden daha başarılı olacağım bundan da hiç şüphem yok bence örgünler boşuna okuyor:):):)

srd208

Yeni Üye
alese giren arkadaşlar biliyorlardırki 9 mayıs 2010 da yapılan sınav çok zordu.ben aöf öğrencisi olarak örgün öğretimde okuyan çoğu arkadaşımdan yüksek çektim 71 puan aldım.hatta bi çoğu barajı bile geçemedi.şimdi ankarada yüksek lisans yapma planımı gerçekleştireceğim.imkansız diye bişey asla yoktur...

chemical

Yeni Üye
yüksek lisans için 2,5 not ortalaması şartmı?yoksa sadece öğretim üyesi kalabilmek içinmi bu şart war??
yuksek lisans için kesin bir not ortalaması yoktur.Bu durum üniversitelere gore farklılık gosterir.açıkçası not ortalamasından çok ales puanınız onemli oluyor.o yuzden not ortalamanız kaç olursa olsun yuksek lisansa başvurun.yuksek lisans için yine üniversitelere gore faklılık gostererek,ales puanınızın belirli yuzdesi,gerekliyse üds puanınızın yuzdesi ve yapılan mülakat sonucunda alacağınız puan etkilidir.not ortalamanız çok fazla onemli değil bence .kesinlikle de 2,5 ve üzeri diye bir şart yok.;) içiniz rahat olsun..

had

Yeni Üye
ben de bildiklerimi söylemek isterim. benim dikey geçişle aöf ye geçmemin amacı yüksek lisans yapmak zaten :) bunun için deli gibi çalışıyorum. bir kere imkansız diye bir şey yok ki ales çok kolaydır.bol bol soru çözersin hepsi bu. istediğim okullar ile görüştüm herhangi bir engel yok alıyorlar aöf mezunlarını. herkese uyguladıkları prosedürleri uyguluyorlar. ales puanın,(varsa mülakat ve ya dil sınavı) diploma notun vb ögelere bakıyorlar. yani ayrım yok. ben alesten 80 alırım mesela,örgün mezunu arkadaş 76 alır, o okul da beni alır :D herşey insanın kendi elindedir. bunun dışında yasal olarak hiç ama hiç bir sıkıntı yok. aöf biter, bahar dönemine kadar sıkı bir ales çalışması,kurs vb. sonra sınav... örneğin ben uzaktan mba yani e-mba düşünüyorum çalışma koşullarım nedeniyle. hele bunda hiç pürüz çıkmıyor. okulla görüşme yaptım daha ne diyeyim. sorusu olan varsa da pm atsın seve seve cevaplarım. dediğim gibi aöf okumamın amacı ales olunda,incil cincik öğrendim herbişeyi :D çalışınca olur arkadaşım

ketuko

Yeni Üye
yüksek lisans başvurusunu yaptık ve kabul edildik diyelim. devam zorunluluğu var mı acaba?

hem işimde çalışıp, hem yüksek lisansıma devam edebiliyor muyum?

yardımcı olursanız sevinirim.

ketuko

Yeni Üye
yüksek lisans başvurusunu yaptık ve kabul edildik diyelim. devam zorunluluğu var mı acaba?

hem işimde çalışıp, hem yüksek lisansıma devam edebiliyor muyum?

yardımcı olursanız sevinirim.
yardımcı olabilecek biri var mı?

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Yüksek lisans koşulları üniversitelere - bölümlere ve derslere giren öğretmenlere göre değişmektedir.

SIRMA

Yeni Üye
Bölüm:
Türk Dili ve Edebiyatı
edebiyat bölümünü okuyorum 2.sınıfa geçtim formasyon konusunda birçok şey duydum ama netliğinden emin değilim haylen
kafamda soru işaretleri var? nasıl olcak bizimki 2.50 olması gerekiyormu kaçıncı yldan itibaren alese girebiliriz şansımız ne kadar ales kalktı deniliyor 2.50 aslı varmı tam olarak sağlam bilgisi olan biri varsa kesin eminse cevaplarsa sevinirim

emini m benim gibi kafasında soru işareti olan kişiler çokturdur? cevaplarsanız seviniriz
şimdiden teşekkür ediyorum....

blackeyeseng

Yeni Üye
teşekkürler hayırlısı olsun arkadaşım. küçüksediğim yok sadece öğrenmek için soruyorum açıköğretim diyince insanlar bi garip bakıyorlar bize..ve sinir oluyorum bu duruma sanki normal üniv. den mezun olan herşeyi çok iyi biliyor.çok eminim hakkıyla ve öğrenerek sınıf geçenler bizlerizz.. ;)

haklısın kardeş, hakkıyla öğrenen bizleriz!

DRR

Yeni Üye
Bölüm:
MEZUN
benım bos konusmalara palavralara ayırcak vaktım yok!kusura bakma selcuk senınle dalasa gıremem!sen 55 al alesden 3 sene gecerlı sınav sonucu gır yuksek lısans yap tamam mı!ben hulya adlı arkadasa cevap verdım ısterse nerelerde master yapabılırı lıstesını yolalrım yurtdısında!!!!!sızlerde kendınızı bosa kandırmayın bıraz arastırın ogrenın!bı ornek bulun en azından!sorun ısım ogrenın okul ogrenın googldan taratın yuksek lısans yapan herkezın adı soyadı okulu yazar ordan bakarsınız ogrenırsınız!hepınıze hayatınızda basarılar!
Kardeş hiç google dan aratma ben sana adımı yüksek lisans yaptığım üni yi ve mezunuiyet sıramı söyleyeyim, adım Yaşar, Aöf İktisat mezunuyum, İstanbul Üni. İktisat Politikasını 03.06.2011 tarihinde 9052 sıra nolu mezun olarak bitirdim, eğer inanmıyorsan sana link de vereyim kendin de gör T.C. stanbul niversitesi Sosyal Bilimler Enstits Mdrl, haftaya perşembe yani 28.07.2011 de yine bu siteye girip doktora kazananlar listesine bakarsan yine adımı göreceksin başvurduğum bölümleri de söyleyeyim çeko-iktisat, çeko yu kazandığımı zaten biliyorum, iktisadı ise beklemekteyim. Sanırım bu kadar açıklama yeter, aöf ü hor görme kardeş, ben ne örgünler örgüm daha philips eğrisini bilmiyorlardı, bu arada haziran 2011 tarihiyle bölümdeki tek mezun olduğumu da hatırlatayım.

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye
Abdullah Kara