Büte Kalanlar Aralık Celbinde Askere Gidebilir mi ?

vtelli

Yeni Üye
Merhaba Arkadaşlar,

Bu sene aralıkta askere gitmeyi planlıyordum.Ama tek dersten büte kaldım.
Aceba aralık celbine yetişebilir miyim ? Ne dersiniz bu konuda herhangi bir bilgisi olan var mı aceba ?

Bütünleme sınavı : 05-06.09.2009
Sonuçlar : ? ( 26.09.2009 )
Diploma : ?
Askerlik için son başvuru tarihi : ?

Bilgisi olan varsa lütfen paylaşsın.
Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler...

umits

Yeni Üye
arkadaşım bende 2 dersten bütünlemeye kaldım.aralıkta bende gitmeyi çok istiyorum o yüzden bi hesap kitap yaptım.05.-06-.09.2009 tarihinde bütünlemeler oalcğaına göre25-26 eylülde sınavlar açıklanır.aöf nin sitesinde yazan yazıya göre diplomalar sonuçların adreslere postalandığından 20 gün sonra bağlı bulunduğun aöf bürosundan alabilirsin.ayrıca sabah k.çekmece askerlik şubesini aradım durumu izah ettim aralıkta askere gitmek istiyorum diye bana 15-20 ekim son tarih 4 diploma fotokopisi 4 fotoğraf getirin başvurunuzu yapın dediler.şimdi 25-26 eylülde sınavlar webde açıklandıktan sonra sonuçların adreslere postalanması yaklaşık 10-15 gün sonrai 20 günde diplomayı gidip alsak yaklaşık tarih kasımın ilk haftası oluyor bu sebeble nisana kalıyor gibiyiz.bu durumu anadolu üniversitesine detaylı bi maille bildirdim diplomayı gelip eskişehirden alsak daha kısa sürede alaiblirmiyiz diye .inşallah cevap verirler bende bekliyorum....

sanko86

Yeni Üye
Diplomayı elden alma şansınız yok bende mail ile başvuru yapmıştım ağustos için.

umits

Yeni Üye
arkadaşım okul eylülde biterse diploma muhtemelen en geç 20 ekim gibi elimize geçiyor aralık celbi için son başvuru ise 25 ekimmiş sordum öğrendim.o 5 günlük zaman diliminde başvuruyu yaparsak bu iş büyük ihtimalle olur diye düşünüyorum....

dostlarçalışkan

Yeni Üye
arkadaşlar yenibosna askerlik şubesine başvurdum 25 ekim son başvuru tarihi gidebiliyorsunuz büt 6 eylülde 26 eylül sonuçlar açıklanır 16 ekim diploma alınıyor 25 ekime kadar başvururuz 8 günlük zaman var

UZMANN

Özel Üye
arkadaşlar yenibosna askerlik şubesine başvurdum 25 ekim son başvuru tarihi gidebiliyorsunuz büt 6 eylülde 26 eylül sonuçlar açıklanır 16 ekim diploma alınıyor 25 ekime kadar başvururuz 8 günlük zaman var
Peki mayısta mezun olanlar ağustos dönemine nasıl yetişiyor arkadaşlar, diplomayı beklemek şart değil, seneye ben de kasıma kalmak istemiyorum, mayısta bitince ağustosta asker olmak hedefimde..
Mezun olduğunuza dair transkript ile başvuru kabul edilmiyor mu ?
Tam bilgim yok ama yapan yapıyo yaa, seneye biz de uğraşcaz bu sorunlarla.

dostlarçalışkan

Yeni Üye
arkadaşım sen haziranda mezun oluyorsun ağustosa yetişmen imkansız çünkü agustos celbi son başvuru tarihi 25 haziran senin sonuçların zaten bu tarihte açıklandı 15 temmuzda diploma alacaksın aralıkta askere gideceksin ağustos başvuru süresi çoktan bitti

UZMANN

Özel Üye
arkadaşım sen haziranda mezun oluyorsun ağustosa yetişmen imkansız çünkü agustos celbi son başvuru tarihi 25 haziran senin sonuçların zaten bu tarihte açıklandı 15 temmuzda diploma alacaksın aralıkta askere gideceksin ağustos başvuru süresi çoktan bitti
İyi de sonuçlar 19 haziranda belli oluyor..
Yani başvuru süresinin bitiminden 1 hafta önce.
ve diplomayı hak ettiğim tarih 19 haziran oluyor.
Yani sonuçlar cuma açıklandığına göre, ben de aöf bürosundan tasdikli transkript alıp, ertesi pazartesi de (22 haziranda) transkript ile başvursam (noter onaylı); olabiliyor diye duymuştum, daha doğrusu bunu yapanları forumlarda okumuştum, hala böyle yapabilir miyiz bilmiyorum ama olmazsa da 2010 kasımda askeriz demektir, napalım sağlık olsun..
Esasında askerlik şubesi ile görüşmek lazım, onlara da bi sorayım oluyorsa böyle yapıcam, olmuyosa da acele etmemin bi anlamı yok..

52ozanbey52

Yeni Üye
arkadaşlar final sınav sonuçları hazıranın 20 açıklandı mezun olan arkadaşlarım 2 temmuz diplomalarını aldılar.10 -12 gün içerisinde açık ögretim burosuna geliyor(ist ).

sanko86

Yeni Üye
2-3 Temmuzdan önce diplomayı alamadık mecburen Aralık'a kaldı.Transkrip vs. kabul etmiyorlar.İlla ki diploma olacak.

Büte kalanlar ise şuan pek sevinmesinler Aralık için ümit bağlamasınlar bundan önceki senelerde bütte mezun olanlar hep Nisanda Askere gidebilmiş.

selçukirem

Yeni Üye
sanko sende süper reklam yapıosun görürsün büt te geçicem ve aralıkta askere gidicem iyiyki geçmişsin hemen nisan die atlıon her yazışmaya...

sanko86

Yeni Üye
sanko sende süper reklam yapıosun görürsün büt te geçicem ve aralıkta askere gidicem iyiyki geçmişsin hemen nisan die atlıon her yazışmaya...
Kimseyi boş yere ümitlerdirmek istemiyorum.Bende ağustosta gitmek istiyordum herkes gidebileceksiniz dedi ne oldu?
Gidemedik üzüldüğümüzle sıkıldığımızla kaldık.
Sana iyilik yaramıyorsa bilgi vermek kötülük geliyorsa ben ne yapayım.

UZMANN

Özel Üye
Arkadaşlar, büte kalanlar aralıkta gidebilecek ise, büte kalmayanların da ağustosta gitmesi lazım..Arada bi fark yok!
Ama ne yazık ki yetişmiyor, seneye bi çaresini bulup, ağustosta bi gidebilsem diyorum ama gidemediler işte bu sene mezun olanlar.

sanko86

Yeni Üye
Kendimi örnek verdim işte Ağustosta gidemiyoruz.Yapmadığımız şey kalmadı.

selçukirem

Yeni Üye
aralık için son başvuru haziranın ortasındaydı ve geçen sene büte kalıpta giden arkadaşlarım oldu aralıkta bu sadece doluluga bağlı tamammı..sen bilgi değil artistlik yapıosun bütün formlara salça olup aynı nakaratları tekrarlıosun neyse daha fazla konusturma beni ve askeriyenin sitesinden bak asker alma tarihlerine..

sanko86

Yeni Üye
Seninle tartışacak değilim, ki bir çok forumda yazmıyorum sadece bu forumda yazıyorum.Öncelikle yalancılık yapma.

sanko86

Yeni Üye
Arkadaşlar, büte kalanlar aralıkta gidebilecek ise, büte kalmayanların da ağustosta gitmesi lazım..Arada bi fark yok!
Ama ne yazık ki yetişmiyor, seneye bi çaresini bulup, ağustosta bi gidebilsem diyorum ama gidemediler işte bu sene mezun olanlar.
Ha büte kalanlar için şunuda ek bilgi olarak vermek isterim.

ARALIK Krş. Snf. Celbi 01 AĞUSTOS-25 EKİM

Aralık için başvurular üsteki şekilde eylülde sınava girip 20 günde sonuçlar açıklanıp 20 gün içinde diplomalar verilirse ekim 20 gibi diplomalar elinizde olur.Bu süreden sonra 5 gün kalıyor gibi belki yetişebilir ama ümit bağlamak doğru değil çünkü erken sevk isteyen o kadar çok kişi varki.

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Son mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
17,416
Kullanıcılar
90,723
Son üye
AlanDQ