olmuyor

deliyayla

Yeni Üye
ne yapsam olmuyor.hiçbirşey yapmak istemiyorum.işe gelmek,para kazanmak,kazandığımı harcamak,yemek,içmek,sevmek,sinirlenmek vb istemiyorum.yaşamak içimden gelmiyor.depresyonda değilim.çünkü ben yıllardır böyleyim.bir depresyon bu kadar uzun sürmez.bu çok daha büyük bir hastalık.manik deperesife daha çok benziyor.ama paranoyaklık da var had safhada.hastaneye gitmek istemiyorum.o aptal edici ilaçları içmek istemiyorum çünkü.dinç olmak zorundayım.evin geçimini ben sağlıyorum.tüm yorgunluğum bundan sebep belki de.durmak istiyorum artık.hiçbir şey düşünmeden öylece durmak.yani sorumluluklar manasında.yani kirayı faturaları mutfak ve temizlik masraflarını...ben durup geri dönebilcek kadar güçlendiğimde herşey yolunda olsun ama.yüküm ağır geliyor omuzlarıma.dayanamıyorum artık.insanalrın bana nasihatlar vermesine,hayattan örnekler vermesine,benden kötü durumda olanları anlatmalarına kulak asamıyorum.daha da çok sinirleniyorum o zaman.kabalaştım iyice.tanıdık tanımadık herkesin kalbini kırıyorum.herkese büyük bir önyargıyla yaklaşıyorum.beni sevenler sevmesin istiyorum artık.kimse sevmesin beni ben de kimseyi ve hiçbir şeyi sevmeyeyim istiyorum.bir yere bırakılayım kalayım orda.ıssız ada olur bir hastane odası olur hiç farketmez.ölmicek kadar yiyecek versinler yeter.bomboş kalayım öyle.kimseyle de konuşmayayım.özellikle kimse bana akıl vermesin.içimden yarına dair birşeyler yapmak da gelmiyor.aza kanaat etmek,sabretmek,kendimi geliştirip daha iyi noktalara gelmek istemiyorum.diyelim ki herşey yolunda onu bile istemiyorum.mutluluk,sevinç,güzel anlar olmasın istiyorum.saçmasapan geliyor hepsi.eninde sonunda ölücez bir gün fazla yaşamak çok güzel bir gün biile olsa gereksiz geliyor bana.ölmeye cesaretim yok,korkuyorum kendime bunu yapmaya.çünkü ölmek için çabalamak bile zor geliyor bana.gücümü yitirdim.daha doğrusu hiç güçlü olmadım.hep bunalım.kendimden sıkılıyorum.ya birileri beni öldürsün artık ya da ilaçsız kurtarsın beni.psikologlara para yetirmek bana göre değil.sigortanın psikyatrisi beş para etmez.boşluktan kurtulmak ya da tamamen içine gömülmem lazım.arada sallanmaktan bıktım......

By_tr

Özel Üye
sevgili Deliyayla
Bunları söyleyen resimdeki hayat dolu bakan insan olamaz bence
nasihatlardan da hoşlanmadığını söylemişsin ama doğru bildiklerimi sölemeden geçemem
bence insan sahip olduklarının farkına varmalı
kendini keşfetmeli hayatı farketmeli
devamı geliicek arkadaşım şuan pek müsait değilim

graal89

♥ Ankaragücü ♥
sevgili Deliyayla
Bunları söyleyen resimdeki hayat dolu bakan insan olamaz bence
nasihatlardan da hoşlanmadığını söylemişsin ama doğru bildiklerimi sölemeden geçemem
bence insan sahip olduklarının farkına varmalı
kendini keşfetmeli hayatı farketmeli
devamı geliicek arkadaşım şuan pek müsait değilim
arkadaşıma katılıyorum bende ama seni hayattan bu kadar bıktıran ne merak ettim doğrusu hayat acısıyla tatlısıyla güzeldir.bu güzelliklerin farkına varmak istemiyosun hayatın hep olumsuz yönlerini düşünüyosun. kendini bi silkele bence ve hayattaki güzelliklerin farkına var.eminim hayattan zevk alacaksın.

neboş

Yeni Üye
ben seni anladım :( ruhumuz boşlukta sallanıyor hergün yaptıklarımızdan sıkılır hale geliyoruz bişeyleri elde etmekte cözüm gibi gelmiyo biz giblere hemen hemen bende sen gibiyim :) ama biraz dua et ruhuna fayda veren dualar olucaktır eğer sen gitmezsen kimse senin ayağına gelmez güzel kardeşş bu hastalık böyle bişi sen gitmezsen kimse sana gelmez kızma bana :eek:

deliyayla

Yeni Üye
ben seni anladım :( ruhumuz boşlukta sallanıyor hergün yaptıklarımızdan sıkılır hale geliyoruz bişeyleri elde etmekte cözüm gibi gelmiyo biz giblere hemen hemen bende sen gibiyim :) ama biraz dua et ruhuna fayda veren dualar olucaktır eğer sen gitmezsen kimse senin ayağına gelmez güzel kardeşş bu hastalık böyle bişi sen gitmezsen kimse sana gelmez kızma bana :eek:
hayır neden kızayım ki haklısın tabiki ama benim inancım yok ve bu yüzden de çok yargılanıyorum.ben kimsenin inancına laf etmiyorum ama insanlar çok üstüme geliyorlar.din hayata bağlar seni mecbursun inanmaya diyorlar.iyi de zorla tamam ben inanıcam ve dua edicem iyi olucam olmuyor ki işte.benim hayatla hiçbir bağlantım yok belkide bu yüzdendir.ama zorla olmuyor işte.o kadar denedim.okudum araştırdım dinledim.ama bir türlü kendimi ikna edemedim.

güldeste

Yeni Üye
bence senin açilen aşık olman lazım.bak hayata o zaman toz pembe bakıyon.gerçi sonraları pembesi gidiyo tozu kalıyoya belki senden ikiside kalır.senin acilen aşık olman lazım canım platonikte olsa:):):):)....yoksa bu duygularını açıklayacak herhangi bir hastalık koyamadın paranoyaklık var az da onu zaten kabul ediyon.başkada teşhis koyamadım valla.ama aşk ikrisi nerde satılıyo bende bilmiyom kız

hedonistgirl

Yeni Üye
hayır neden kızayım ki haklısın tabiki ama benim inancım yok ve bu yüzden de çok yargılanıyorum.ben kimsenin inancına laf etmiyorum ama insanlar çok üstüme geliyorlar.din hayata bağlar seni mecbursun inanmaya diyorlar.iyi de zorla tamam ben inanıcam ve dua edicem iyi olucam olmuyor ki işte.benim hayatla hiçbir bağlantım yok belkide bu yüzdendir.ama zorla olmuyor işte.o kadar denedim.okudum araştırdım dinledim.ama bir türlü kendimi ikna edemedim.

bence ilgiye, şefkate ve sevgiye ihtiyacın var duygusal anlamda boşluktasın. Aşk lazım kısacası :)

ANONİM

Yeni Üye
merhaba arkadaşlar bazen aşk sevgi de bunları düzeltmeye yaramıyor kısa süre için evet çare ama hayat şartları , eleştirler ,kıyaslamalar, maddi sıkıntılar
başaramama duygusu, eziklik ,içe kapanıklık yaşama hevesin gidiyor hayata karşı ama çok güçlü olman gerekiyor zorlukları aşabilmek için ......:(

neboş

Yeni Üye
BEN İNANIYORUMKİ EN CARESİZ İNSAN BİLE İNANIR MÜSLÜMAN DEĞİLSEN BİLE HRİSTYAN OL MUSEVİ OL FARKETMEZ DİNDE HERKAPI ALLAHA CIKAR DUALARINI ONA İLET ELBET KARŞILINI ALICAKSIN BAK İŞİN VARMIŞ BENDE ODA YOK EVDEYİM STRES STRES KAFYAI YİYCEK GİBİ OLUYORUM BAZEN AMA İLAHİ MANEVİYATTA GEREKLİ İNŞALLAH DÜZLERSİN :confused:

canselen

Özel Üye
birşeyleri istiyorsun ancak isteklerini gerceklestırmek için hiçbir caba sarfetmiyorsun.emeksiz yemek olmaz derler.hersey hazır önüne gelmesini beklersen oo daha cok beklersin.motivasyon eksikliğin var bu depresyon yada başka birşey degil.keyif almama durumu.bana kalırsa egzersiz yapmalısın.sabah yürüyüşlerine cıkabılırsın.bellı bır süre sonra kendını aktif ve zinde göreceksin.hemen hemen aynı durum bendede vardı.çokta sinirliydim üstelik.ama 1seneyı aşkındır hersabah kış ayı dahil koşuya cıktım.birsüre sonrada hissettiğim olumsuzluklar kendılıgınden ortadan kayboldu.sorun istersen etrafında sorun yapabılecegın coksey görürsün.pozitif düşün pozitif yaşa.böylelıkle çeşitli hastalıklara erken yakalanma riskındende kurtulursun.spor sana agırmı geldi ozamanda vaktını boş gecırmemek adına hersey yap.1-2 bilemedın 3gün zor gelir sonra bir bakmıssın farkına varmadan alışmış ve hayatın kendılıgınden düzene girmiş.daha önunde coook uzun yolun var bence bunlar boşuna heba etme.hersey insanın kendı elinde.3günlük hayatımız var ve 2secenek ya sıkıntılı gecırırız yada güzel canlı ve heyecanlı.tabiki secim senin:):)hani bunalıp sıkılarak ömrünün geri kalanını gecirmek istersen kimsenin müdehale etmeye hakkı yok.ama sunu unutma daha cook sıkılacagın günler gelecek.daha yolun cok başındasın:)bukadar aceleci olma.gecen yılların ardından boşuna kendime eziyet etmişim dersin sonra:)

canselen

Özel Üye
hangi din dil ırktan olursan ol,istersende ateist ol bu tamamen senın sorunun kişinin kendi düşüncesidir.kimsenin yargılamaya sorgulamaya yada yorum yapmaya hakkı yok.bu konuda mümkünse yorum yapılmasın arkadaşlar..çünkü konu çok farklı noktalara gidebilir.saygılı olmak gerekli.sonuçta herkes bir konuda hemfikir olmayabilir bunu unutmayın lütfen

graal89

♥ Ankaragücü ♥
inancı olmayan insan hayatta mutlu huzurlu olamaz ki dostum ya ben inanıyorum belki ibadetlerimi aksatıyorum ama bi cuma namazına gitmem benim huzurumu o kadar artıyoki yada kuran-ı kerimin türkçe mealinden okumaya dene kesinlikle huzura kavuşacaksın. belki bu konu beni aşar ama bi denesen farkı göreceğinden eminim..

sokmaunt

Yeni Üye
Bence arkadaşın durumu doğuştan kaynaklanıyor.hayat kendisine anlamsız geliyor.dünya malı gibi bir derdi yok tıpkı benim gibi.dünya ona küçük geliyor.kendini bu hayata ait hissetmiyor yapcak bişey yok iyi yada kötü hayat devam edicek. Kendine benzer biriyle birlikte olsan daha iyi olur anlaşırsınız.

deliyayla

Yeni Üye
hangi din dil ırktan olursan ol,istersende ateist ol bu tamamen senın sorunun kişinin kendi düşüncesidir.kimsenin yargılamaya sorgulamaya yada yorum yapmaya hakkı yok.bu konuda mümkünse yorum yapılmasın arkadaşlar..çünkü konu çok farklı noktalara gidebilir.saygılı olmak gerekli.sonuçta herkes bir konuda hemfikir olmayabilir bunu unutmayın lütfen
çok tşk ederim anlayışın için.zaten durup dururken ben inanmıyorum hiçbir şeye diye ortlaıkta gezinen biri değilim.ama hani laf açılır konuşma esnasında falan birkaç gönlü güzel arkadaşın da dediği gibi ibadet et dua et allah yardım eder filan diyenler olduğunda söylüyorum zaten.ki elimden geldiğince de gizlerim inançsızlığımı çünkü çoğunluğu müslüman ya da hiristiyan falan başka bi din olsa da inançlı insanların ülkesinde yaşıyorum.her ne kadar saygılı insanlar olabilse de olmayanlar ve hakir görenler de oldukça fazla olabiliyor.

ve kuran-ı kerim'i türkçe mealini tesvirini okudum.bir küçükken bir de bu aralar.arapça da okumuşluğum var küçüklüğümden.incili de okudum.tevrat ve zeburu da kısmen okudum.şimdi bana o zaman malsın anlamamışsın diyenler olabilir çünkü çok duydum bu lafları.evet belki de aptalımdır anlamıyorumdur.ama gerçekten inanamıyorum işte.elimde olan birşey değil bu.:(

deliyayla

Yeni Üye
Bence arkadaşın durumu doğuştan kaynaklanıyor.hayat kendisine anlamsız geliyor.dünya malı gibi bir derdi yok tıpkı benim gibi.dünya ona küçük geliyor.kendini bu hayata ait hissetmiyor yapcak bişey yok iyi yada kötü hayat devam edicek. Kendine benzer biriyle birlikte olsan daha iyi olur anlaşırsınız.
evet işte bu.dünya malıyla ilgili bir isteğim hayalim yok.dediğim gibi işte var olan ya da olabilecek tüm iyilikler ve kötülükler,güzel şeyler,mutlu anlar..hiçbirini yaşamak istemiyorum.aşk demişsiniz ya hani.hiç aşık olmadım diyemem oldum tabii ki ama pek de inanmıyorum aşka.belki kendi içimde bir çelişki gibi duracak bu lafım ama daha farklı birşey benim inandığım.sadece genel tabir aşk diye bu lafı kullanmak kolayıma geliyor o kadar.

ben sadece kalmak istiyorum.hiçbir şey düşünmek zorunda olmadan kalmak.bebekliğimden beri o kadar yoruldum ki.bu kadarmış gücüm işte,pes ettim.ayıpsa ayıp.hor görülcek birşeyse görün ne yapayım.insanların bana ne gözle baktığını bile önemsemeyecek kadar koptum hayattan.bu bir dönem sürüyor sonra bazı anlarım manik geçiyor.eğleniyorum,coşuyorum gülüyorum falan.ama kısa sürüyor yine bu depresif moda dönmem.neyse işte böyle anlamsız gereksiz biriyim ben.

Gül Demirbilek

Özel Üye
mrb deliyayla..
yazdıklarını okudum ..bu sıkıntılarının çaresini en iyi uzmanlardan alabilirsin ..çevrenle paylaşman çok güzel dewam edebilirsin fakat belki senin fark etmediğin başka durumlar vardır ve belki de çok kısa sürede bu sıkıntılarını çözebiliceksin ..ilaca bakışaçını anlıyorum fakat kullanıp kullanmama karrarını bence doktorunla konuş..tedavi teknikleri çok ilerledi ben çözüm bulacagına inanıyorum..en kısa zaamnda uzman yardımı almanı tavsiye ediyorum...sevgiler...

deliyayla

Yeni Üye
mrb deliyayla..
yazdıklarını okudum ..bu sıkıntılarının çaresini en iyi uzmanlardan alabilirsin ..çevrenle paylaşman çok güzel dewam edebilirsin fakat belki senin fark etmediğin başka durumlar vardır ve belki de çok kısa sürede bu sıkıntılarını çözebiliceksin ..ilaca bakışaçını anlıyorum fakat kullanıp kullanmama karrarını bence doktorunla konuş..tedavi teknikleri çok ilerledi ben çözüm bulacagına inanıyorum..en kısa zaamnda uzman yardımı almanı tavsiye ediyorum...sevgiler...
ilgin için teşekkürler.bu konuda fazla inatçıyım galiba ki gitmek istemiyorum dra.ben deli değilim gibi cahil bir takıntı değil bu daha çok devlet kapılarından şikayetçi yurdum insanı takıntısı.ben tek maaşla 4 kişiye bakıyorum üstelik evimiz de kira.yani özel bi hastaneye ya da muayenehaneye de gidemem.sigorta uzak kalsın benden.basıyorlar uyku yapan maymunlaştıran ilaçları yolluyorlar.ben dinç olmak zorundayım çünkü ilaç yazdırmak için bir saat bile izin alamadığım bir işte çalışıyorum.yani biraz salaklaşsam(ki o malum ilaçların çoğu bunu yapıyor bünyeye bi dönem kulladım) anında kovulurum.zaten bünyem de zayıf kaldırmıyor o ilaçları.hormon bozukluğum da var.kısacası gitmem doktora.her ne kadar yanlış düşündüğümü bilsem de gitmem.

şu ara manik dönemdeyim zaten.yoksa bunları yazacak kadar bile azmim olmazdı.:)

graal89

♥ Ankaragücü ♥
sana sadede gülüyorum sen böle gidersen senin çevrende kimse kalmaz yalnız yaşarsın ömrünün sonuna kadar çevrendeki insanları çok üzüyosun bununda bilincindesin Allah seni ıslah etsin ve çevrendeki insanlara bol bol sabır versin..

güzelim

Yeni Üye
elindekılerı kaybedınce anlarsın hayatın tatsızlığını

güzelim

Yeni Üye
bide sana kahkayala gülüyorum bıde acıyorum tabı

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414