Kpss 2009 da yapılması planlanıyor (önlisans ve ortaöğretım )

güzelim

Yeni Üye
gazete yazan haberlere ve ınternet sıtelerınde gezen haberlere gore 2010 yılında yapılcak onlısans ve ortaoğretımler ıçın sınav bu yıl sonunda yapılması duşunuluyormuş
Dün, Bugün gazetesi kaynaklı önemli bir haber yer aldı. Habere göre 2010 yılında yapılacak genel KPSS sınavının 2009 yılına çekileceği Bakan Yazıcı tarafından Bugün gazetesi muhabiri Bilal Çetin'e ifade edilmiştir. Haberde, bu karar için bazı gerekçeler yer almaktadır. Ancak, Bakan Yazıcı'nın, yılın ortasında bu türden bir karar almasını gerektirecek gerekçelerin yeterli olmadığını belirtmek istiyoruz

BUGÜN GAZETESİNDE YER ALAN HABER

Bakan'dan çifte müjde!
Yeni memur alımı olacak ve 2010'da yapılacak olan KPSS 2009'a alınacak..Devlet Bakanı Hayati Yazıcı, Kamu Personeli Seçme Sınavı'nın (KPSS) 2010'da yapılacak olmasına rağmen kamu kurumlarının ihtiyaçları nedeniyle bu yılın sonunda da sınav yapılacağını açıkladı.
KPSS'nin iki yılda bir yapıldığına dikkat çeken Yazıcı, bazı kamu kurum ve kuruluşlarının uzman, mühendis veya müfettiş gibi kadrolara nitelikli eleman bulamadıklarını söyledi.
Yazıcı, "Geçen yıllarda yapılan sınavlarda yeterli puana sahip eleman olmadığı için alım yapamıyorlar. Bu nedenle bu yıl da sınav yapılabilir" dedi.
2008'de yapılan sınavda başarılı olanların önümüzdeki ay ilan edileceğini belirten Yazıcı, "Kamudan talepleri alıyoruz. Muhtemelen 4 bin civarında yeni memur alımı yapacağız. Bu alımların hangi kurumlara yapılacağı önümüzdeki ay açıklanacak" diye konuştu.

güldeste

Yeni Üye
bence yalan haberler valla doğruluğuna inanmıyorum paylaşım için teşekkürler canım

tbektur

Yeni Üye
ya varya boş kalan kadrolara neden tekrar sınav yapıyor bunlar yeni kadroda açsınlar bence bu ne rezillik böyle o 4 bin kişi geçen kpss de yerleşemeyen kişiler için yapılıyor ek tercih açmıyorlarda gidip saçma sapan iş yapıp ceplerini dolduruyorlar öbür tarafta da biz onlara cbkss (cehennemin boş kalan kadrolarına yerleştirme sınavı) yapılacak hepsi içinde büyük torpiller olacak öbür dünyada hayırlısı yukarıda Allah var ama yok gibi yaşanlara buradan selam eder torpilli cehennem ızgaralarında bol güneşler dilerim. :cool:

naral

Yeni Üye
arkadaşlar şimdi 2010 da kpss yapılacak mı tam bilgisi olan var mı bu konuda birde ev çalışılarak bu sınavdan iyi puan alınıır mı.lise düzeyinde girecek bende

meleeek

Yeni Üye
2010 da yapılacak...lisede alt yapın iyiyse evde çalışarakta iyi bir puan alabilirsın....mat tarih derslerin iyiyse evde çalışarakta yüksek puan alabilirsin...

catzilla

Yeni Üye
ya bana da bir arkadaş söyledi çok araştırmış falan... lise ve dengi okul mezunu olanlar için kesinlikle 2010 da yapılacak sınav diyor. diğer haberleri dikkate alma dedi. valla bilemiyorum. bende onun yalancısıyım.

meleeek

Yeni Üye
evet öyle diyenlerde var...ama yapılacak büyük ihtimalle...devlet bu sınavda topladığı parayla öğretmenlerin 2 senelik maaşını ödüyor diye duymuştum...gerçekten böyleyse vazgeçmezler yapmaktan...

YaKaMoZ

Yeni Üye
Devlet Bakanı ilk önce öyle dedi ama sonra fikir değiştirdi.Kesinlikle böyle bir şey olmayacak.Düşünsenize 2009'da yapılsa çok kısa bir süre içinde nasıl çalışacağız.Bence yapılmaması daha güzel.

*yasemin*

Yeni Üye
Bölüm:
Sosyal Bilimler
ÇaLışmaya zamanımız yok böyLe bir şey nasıL oLur ya...

güzelim

Yeni Üye
evet arkadslar 2010 yılında kpss sınavı yapılacaktır kesın olarak tarıhlerı bellı olmadı daha
zaten her 2 yılda bır yapılıyor

rainbow

Özel Üye
Lise mezunu düzeyinde bir arkadaşım 90 puanla anbar memurluğu bile yazmıştı ve hiçbiyere atanamadı:(ama torpil bulan başka bir arkadaşm 63 puanla 3 senedirli memur olarak görev yapıyor.Yorum yok .

catzilla

Yeni Üye
hep duyduğum muhabbettler, hiç şaşırmıyorum valla...:rolleyes:

herşeye rağmen yine de bir ümit taşıyorum kpss için,

belli mi olur, şansım varsa olabilir diyorum.

ne bileyim, yiyecek ekmeğim vardır belki diye denemek istiyorum işte...:cool:

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Son mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
17,417
Kullanıcılar
90,726
Son üye
LeonUO