Evden yüksek lisans yapma fırsatı;

UZMANN

Özel Üye
ANKARA (ANKA) - Gazi Üniversitesi, örgün öğretime alternatif olarak üniversitelerde uygulanmaya başlanan ve mesai saatleri içinde çalışmak zorunda olanların, ev hanımları ve engellilerin de yararlanabildiği, “Uzaktan Eğitim” faaliyetlerine, Bilişim Sistemleri Uzaktan Eğitim Tezsiz Yüksek Lisans programını da dâhil etti. Üniversite, programa 2009-2010 öğretim yılı Güz döneminde yeni öğrenciler almaya hazırlanırken, Enstitü Müdürü Prof. Dr. Halim Soncul daha farklı konulardaki Yüksek lisans programlarının da açılması için çalışmalarına devam edildiğini bildirdi.

Prof. Dr. Soncul, örgün eğitim ile yüksek lisans yapma fırsatını yakalayamamış olanlar tarafından tercih edilen “uzaktan eğitim yüksek lisans programı”ndaki öğrencilerin derslerini, 7 gün 24 saat açık olan Öğrenim Yönetim Sistemi üzerinden takip edebildiklerini belirterek, “Bu programda öğrenciler ders içeriklerini kendi çalışma takvimlerine göre takip edebilecek ve haftalık sesli ve görüntülü sohbetler ile öğretim elemanları ve sınıf arkadaşları ile sanal ortamda bir araya gelebileceklerdir. Dersleri metin, grafik, animasyon, video ve ses desteği ile alabilecek olan öğrenciler, öğretim elemanları ve sınıf arkadaşları ile gerek mesaj gerekse forum ve sohbet ortamları sayesinde sürekli iletişim halinde bulunabileceklerdir” dedi.

Programa katılmak isteyen öğrenciler, Gazi Üniversitesi Bilişim Enstitüsü web sayfalarından detaylı bilgi edinerek, ön-kayıt yaptırabiliyorlar. (ANKA)

sanko86

Yeni Üye
Bilgilendirme için sağol.

rainbow

Özel Üye
teşekkürler bilgi için ...:cool:

mehmett68

Yeni Üye
İyi bir bilgilendirme ancak kayıtlar 17 temmuzda bitiyor . ALES girilmiş ve kazanılmış ki buradan % 65 i , % 20 lisans not ortalaması , % 15 dil puanı üzerinden değerlendirme yapılacak mış ki son bombası ise en az 3 kredilik bir ders 500 törkiş lira . Meezuniyet için de 36 krediden az olmamak şartıyle enn azz 12 adet ders alacaan . 12 çarpı 500 ne yapiiiy ??? :eek:

tbua

Yeni Üye
o da güzelmiş çok maliyetli ama
teşekkürler arkadaşlar bilgilendirmeleriniz için

sanko86

Yeni Üye
Buna para yetermi :)

hullya

Yeni Üye

Güzell bir paylaşım saol'' ---Bir sene özel üniv. de okuyor gibi düşünün ;) kendinizi...

gge3035

Yeni Üye
ben 1 sene sonra öğretmen olucam bu tezsiz y.lisans bir işime yaramaz değil mi zaten pahalıymışta öyle anlaşılıyor.

servivor_050

Super Moderatör
Bölüm:
İktisat
Paylaşım için teşekkürler......

pac89

Yeni Üye
nasıl yani aöf okuduğumuz gibi okula gitmeden sadece sınav günleri gidip geçerek mi yüksek lisans tan mezun olacağız?

amel

Yeni Üye
para olduktan sonra hayta kolay ama bu kadar maraya tezsiz yüksek lisan !!! çoğu yerde kabul görmüyor ama yine de kandini geliştirmek isteyenler için ve imkanı olanlar için fırsat

pac89

Yeni Üye
Bence akademik kariyer hayali olamayan sadece okumuş olmak için okul olarak çok tuzlu.Bana lisans diploması yeterli gibi geliyor tabi yanından süper bir ingilizce ve bilgisayar sertifikası olmalı.Tabi en önce sağlam bir Dayı lazım herşeyden önce.Yoksa istediğin kadar oku boşuna maalesef.

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye
Abdullah Kara