Öğretim Süresi

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
2547 sayılı Yasanın değişik 44. maddesi; "Açıköğretim öğrencileri, öğrencilik haklarından yararlanmamak kaydı ile bu sürelerle kısıtlı değildirler." hükmünü getirmiştir. Buna göre İktisat, İşletme Fakültesi ile Açıköğretim Fakültesi lisans programlarına kayıtlı öğrenciler, kayıt yaptırdıkları yıldan başlamak üzere yedi yıl, Açıköğretim Fakültesi Önlisans Programı öğrencileri dört yıl süreyle öğrencilik haklarından yararlanabilirler. Bu süreler içinde kaydını yeniletmediği için öğrencilik haklarından yararlanamayan öğrenciler bu hakkı kullanmış sayılırlar.

Bu sürelerin bitiminden sonra, öğrenciler kayıt yenileme işlemlerini tamamladıkları takdirde sınavlara katılarak öğretimlerini sürdürebilmekte ancak, öğrencilik haklarından yararlanmaları mümkün olmamaktadır.

Ancak, kurumlarla yapılan protokollere dayalı olarak yürütülmekte olan, (Adalet, Deniz Kuvvetleri, Hava Kuvvetleri, Jandarma, Kara Kuvvetleri ve Polis) Meslek Eğitimi Ön Lisans Programlarına kayıt yaptıran öğrencilerin, programa devam hakları, yasal yükümlülüklerini yerine getirmeleri kaydıyla 4 yıldır. Bu süre sonunda başarısız olan öğrencinin kaydı silinir ve fakülteyle ilişiği kesilir.​

hakan fatih

Yeni Üye
yani ben 2 yıl birinci sınıfta kalırsam 3. sene tekrar 1. sınıf okuyabilirmiyim yani 7 yıl boyunca 1. sınıf okuyabilirmiyim ? TEŞEKKÜR EDERİM

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Son mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
17,421
Kullanıcılar
90,728
Son üye
Steventiz