Windows'a rakip geliyor...

Hazır-Cevap

Özel Üye
Yeni işletim sistemi; sade, hızlı ve güvenli olacak. Ara yüz sıkıcı olmayacak. İnternete birkaç saniyede girilebilecek.
İnternet devi Google, yakında piyasaya işletim sistemi sürüyor. 2010'un ikinci yarısında "çok hafif" bilgisayarlarda kullanılmaya başlayacak Google Chrome OS adlı işletim sistemi, dünyadaki bilgisayarların yüzde 90'ında kullanılan Microsoft'un Windows'una rakip olacak.
Yeni sistem, internette gezinti amacıyla geliştirilen "netbook" bilgisayarlara öncelikle yüklenecek.
Yeni işletim sistemi, şirketin Microsoft'un internet tarayıcısı İ.Explorer'la rekabet etmek için eylülde çıkardığı Chrome yazılımı esas alınarak geliştirildi.
Şirketten yapılan açıklamaya göre, "yeni işletim sistemi; sade, hızlı ve güvenli olacak. Ara yüz sıkıcı olmayacak. İnternete birkaç saniyede girilebilecek."

(Alıntıdır)

sanko86

Yeni Üye
Bak bu iyi haber işte.

Sonkez

Özel Üye
bilgilendirdigin için tşkler birsen...

sanko86

Yeni Üye
Windowsun tekeli yavaş yavaş elinden gidiyor.

Hazır-Cevap

Özel Üye
Rakipler çoğalıyor.Bakalım hangi arayüz daha çok tercih edilecek.Netbooklara yükleneceği için bence bayaa bir kullanıcı sayısı artacak.

tbua

Yeni Üye
teşekkürler, bilgilendirdin;)

unsaldeniz

Yeni Üye
windows tekeli elinden bırakmaz. linux diyoruz vs vs. var diyoruz ama windows tekeli bitmez. çünkü açık kaynak kodlu bir işletim sistemi olmadığından çekirdekte müdehale olayı yok. belli kısımlara kadar var.

Linux işletim sistemi ve benzeri diğer işletim sistemleri açık kaynaklı. tabi ki mac os ler için konuşmuyorum. linux' u baz alarak söylüyorum. bu açık kaynaklı işletim sistemlerinde açık kaynak kodu kullanılıyor. bu durumda ADOBE, MACROMEDIA, SONY, EA GAMES, vs vs aklınıza gelen birçok firma ve dahası ellerindeki programların açık kaynak kodlarını da vermek zorunda ki benim büyük bir firmam olsa ben asla vermem bu durumda Windows her şekilde kazanıyor çünkü yazılımı windows' a göre yazıp ne kaynak veriyorlar ne de zarar etmiyorlar.

Durum bu oluncada linuxde photoshop kullanamıyor, fifa ya da pes oynayamıyrouz ya da kullandığımız çok şeyi kullanamıyoruz. ta ki bir baba programcı çıkıp da yazılım geliştiricek de aynı kalite ve esneklikte olacak da o programı kullanıcaz. bir oyun firması gelecek para yatırımı yapacak oyun için ama o oyunun açık kodlarını verecek de ölme eşşeğim ölme.

valla windows kullanmak istemeyenlere kesinlikle MAC tavsiye ederim. ben kullanıyorum şahsen çok memnunum. grafik tasarım ve müzik yapımı için kullanıyorum acip iş görüyor.

Windows tekelini kaybetmez. ancak yazılan program oyun ve benzeri herşeyin başka bir işletim sistemi için de yazılması lazım ki desteklenen işletim sistemleri olsun da ondan sonra kaybeder bu imkânsız gibi çünkü alan memnun satan memnun...

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Son mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
17,417
Kullanıcılar
90,726
Son üye
LeonUO