2009 bütünlemeye kalanların askerlik durumu

gokmenkeser

Yeni Üye
tek dersten bütünlemelere kaldım.. sanırım bütünleme sınavları da eylülde.. eylülde tek dersi geçerim diye düşünüyorum.. bu durumda ben aralık celbine yetişebiliyo muyum. yoksa 2010 nisan ayına mı kalıyorum. bilgisi olan var mı bu konuda.. şimdiden teşekkürler..

sanko86

Yeni Üye
Nisana kalıyorsunuz önceki senelerde hep bu şekilde işlem yapılmış.Ben haziranda bitirdim bizim bile erken sevk talebimiz kabul edilmeyebilirmiş.

iceberg05

Yeni Üye
kalacağını sanmam nisana ben de 2 dersten büt kaldım fakat yedek subay veya kısa dönem muayneleri ekim 31 kadar devam ediyor yani mezun olursam yetişiyorum ama sen yinede şube ne bi sor ama şurasıda var her ilin şubesi farklı işlem yapıyor

balciarif

Yeni Üye
Arkadaşlar asalda duyuru yayınlanmış. Son başvuru 31 ekim miş.

ERKEN SEVK MÜRACAAT TARİHLERİ
Celp Dönemi Erken Sevk Dilekçesi Verilebilecek Tarihler
Şubat (Tabip) 01 Kasım-31 Aralık
Nisan (Karışık Sınıf) 01 Kasım- 28/29 Şubat
Haziran (Tabip) 01 Mart-30 Nisan
Ağustos (Karışık Sınıf) 01 Mart-30 Haziran
Ekim (Tabip) 01 Temmuz- 31 Ağustos
Aralık (Karışık Sınıf) 01 Temmuz-31 Ekim

convey

Yeni Üye
Askerlik durumu ne Olur?

merhaba arkadaşlar açıköğretim işletme fakültesi 1. sınıftayım.bu sene 1. sınıfta 2. yılım ve sanırım bu senede sınfta kalacağım.yani 2 yıl üst üste sınıfta kalacağım. eğer kayıt yeniletirsem askerlik tecili devam eder mi? lütfen yardımcı olun.1986 doğumluyum. 2007 yılında kayıt yaptırdım. 1 yıl kendi tecilimden kullandım.

levent_uras

Yeni Üye
Askerlik Tecil Konusunda Yardım

Selam arkadaşlar ben liseyi açıktan bitirdim ve bitirmek için askerde yoklama olmadım şu anda yoklama kaçağı durumundayım şimdi üniversiteyide bitirmek istiyorum ama yoklama kaçağıyım acaba aöf girersem askerliği tecil ettirebilir miyim? Bu konuda bana yardımcı olursanız sevinirim.

Teşekkürler

kaasker

Yeni Üye
Merhaba sorumu yanıtlarsanız sevinirim

acıkogretım ısletme fakultesı 4.sınıf ogrencısıyım askerlık ıle ılgılı tecılım kasım 2009 da sona ermektedır yoklamayıda yaptırdım kasımda da sevk var.ve son gırdıgım final ve butunleme sınavından 57-57 almama ragmen vıze sınavına gırmedıgım nedenıyle basarısız olarak tek ders ten sınıfta kaldım .Tek ders sınavı yokmu cogunluk olursa acılır dıye bı sey duydum yanıtlarsanız sevınırım.yoksa pasa pasa askeremı gtsem:) en iisi kacsam mı :) ya ben sımdı nabıcam :(

brembo3838

Yeni Üye
Selam arkadaşlar ben liseyi açıktan bitirdim ve bitirmek için askerde yoklama olmadım şu anda yoklama kaçağı durumundayım şimdi üniversiteyide bitirmek istiyorum ama yoklama kaçağıyım acaba aöf girersem askerliği tecil ettirebilir miyim? Bu konuda bana yardımcı olursanız sevinirim.

Teşekkürler
doğum tarihini bilmeden bu soruya cevap veremeyiz.

brembo3838

Yeni Üye
merhaba arkadaşlar açıköğretim işletme fakültesi 1. sınıftayım.bu sene 1. sınıfta 2. yılım ve sanırım bu senede sınfta kalacağım.yani 2 yıl üst üste sınıfta kalacağım. eğer kayıt yeniletirsem askerlik tecili devam eder mi? lütfen yardımcı olun.
doğum tarihini yazmalısın. doğum tarihini bilmeden soruya yanıt veremeyiz.

brembo3838

Yeni Üye
Merhaba sorumu yanıtlarsanız sevinirim

acıkogretım ısletme fakultesı 4.sınıf ogrencısıyım askerlık ıle ılgılı tecılım kasım 2009 da sona ermektedır yoklamayıda yaptırdım kasımda da sevk var.ve son gırdıgım final ve butunleme sınavından 57-57 almama ragmen vıze sınavına gırmedıgım nedenıyle basarısız olarak tek ders ten sınıfta kaldım .Tek ders sınavı yokmu cogunluk olursa acılır dıye bı sey duydum yanıtlarsanız sevınırım.yoksa pasa pasa askeremı gtsem:) en iisi kacsam mı :) ya ben sımdı nabıcam :(
tek ders sınavı maalesef yapılmıyor. tam 4. sınfın sonundayken vizeye girmemek gibi bir hatayı keşke en başından yapmasaydın.

mcgrady59

Yeni Üye
tek ders sınavı maalesef yapılmıyor. tam 4. sınfın sonundayken vizeye girmemek gibi bir hatayı keşke en başından yapmasaydın.
hocam benim 2si 3.sınıf , 1 i (bu yıl) 4. sınıf toplam 3.senem ve tek dersim kalmış bundan sonra nasıl bir süreç olacak tek ders için dilekçe falan verildiğini duydum işe yarar mı ? ve şunu sorayım her sınıfta 2 yıl mı hak tanınıyor ? ben 2 yıllık yüksek okulu 4 yılda tamamlayıp açık öğretime geçiş yaptım bu geçmiş süreç dikkate alınıyor mu öğrenim sürem ile ilgili ? cvp bekliyorum..şimdiden teşekkür ederim...

brembo3838

Yeni Üye
daha önce okuduğun okulu ne kadar zamanda tamamladığın dikkate alınmaz. aöf tek ders sınavı yapımıyor. bundan sonraki izleyeceğin süreç ise vize ve finallerini vererek okulu bitirmen olacaktır ama büyük ihtimal tecilin dolmuş gibi geldi bana.

until_forewer

Yeni Üye
99 da bu sınav yapılmış bu sene neden olmasın benim son sınıf ve ne kadar çalışırsam çalışiyim veremediğim bi sınavım var ve mezun olamıyorum yinede bu sınav açılırsa son kez şansımı denerim bu sitede örnek dilekçeler var rektörlüğe bunları doldurup yollarsak ve gerekli çoğunluk oluşursa belki yine yaparlar bu sınavı denemekle bişey kaybetmeyiz bir ders için okuldan atılmak istemiyorum...

gökhan206

Yeni Üye
mrb ben gökhan işletme 4 sınıftayım bütünleme açıklandı sonuç olarak tek dersden kalmışım yanlız 4 sınıfta 2 senem üst üste askerlikle ilgili ne yapılıyor direk askeremi alınıyorum 1986 doğumluyum 29 yaş sınırına takılıyormuyum bana yol gösterebilirmisiniz

mcgrady59

Yeni Üye
daha önce okuduğun okulu ne kadar zamanda tamamladığın dikkate alınmaz. aöf tek ders sınavı yapımıyor. bundan sonraki izleyeceğin süreç ise vize ve finallerini vererek okulu bitirmen olacaktır ama büyük ihtimal tecilin dolmuş gibi geldi bana.
teşekkür ederim ama benim aof de geçirdiğim 3.yıl dı yani sadece 1kez sınıf tekrarı yaptım,şimdi 2.sınıf tekrarı oldu 1 dersten dolayı...aof otomatikman 1 yıl daha tecil işlemini gerçekleştirmiyor mu benim için ? yaşım 23 8 gün sonra 24 olucam 06,10,1985 doğumluyum...

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye
Abdullah Kara