Sevmek mi,sevilmek mi?..

Hazır-Cevap

Özel Üye
Arkadaşımı beklerken boş masa bulamamış bir amca, benim masama oturdu. Sohbet etmeyi çok sevdiği anlaşılıyordu. O konuşuyor ben yorum yapıyordum. Emekli öğretmenmiş.
Anılarını anlattı…
Sonra gözümün içine bakarak:
- kizim sevmek mi istersin sevilmek mi? dedi.
Ne cevap vereceğimi bilemedim.
- İkisini istesem çok şey mi istemiş olurum?
- İkisi sunulmadı. Sana sadece birini seçme hakkı veriliyor.
Düşünüyorum düşünüyorum cevapsızım. Sevilmek, evet çok güzel. Sen sevmedikten sonra o seni sevse ne olur?
Ya sevmek? Eğer karşındakinin seni sevmediğini anlarsan, o da acı verir.
Ben karşımdakinin beni sevmediğini öğrendiğimdeki acıyı tatmak pahasına da olsa sevmeyi seçtim.
- Evet, cevabım SEVMEK. Bu sorunun cevabını siz de verecek misiniz?- Tabi kii kizim . Bundan 35 yıl önce çok yakışıklıydım, bakma şimdi yaşlandım. Hep sevildim. Sonunda beni seven, ilerde seveceğimi düşündüğüm biri ile evlendim. Ömrümün yarıdan fazlasını bir gün severim ümidiyle geçirdim. Eşim beni çok sevdi. Bir gün bile saygıda kusur etmedi. Onu sevmediğimi hissetmesin diye çok uğraştım. Geçen gün karımı toprağa verdik. Ölmeden önceki son konuşmamızda bana “Sana çok teşekkür ederim, beni bu hayatta mutlu ettin, anne olmamı sağladın, beni bilerek hiç üzmedin. Senin beni sevmeni sağlayamadım ama seni çok sevdim” dedi.
Meğer anlamış onu sevmediğimi, aslında sevemediğimi.
- Peki hiç aşık olmadınız mı?
- Oldum elbette
- Peki niye onunla evlenmediniz?
- Çünkü o başkasını seviyordu. Ona söyleyemedim. Onun için kızlarla hep gönül eğlendirdim. Olmadı, ondan başkasını sevemedim.- Ne mutlu size ki sizi çok seven biri ile evlenmişsiniz.
- Evet kizim, haklısın ama ben SEVİLMEK şıkkını seçtiğim için olmadı. İstemeden ona da hakketiği mutluluğu yaşatamadım. Sevilmeye doydum ama sevmeye
hala açım…
peki ya sizler bu soruya nasil cevap verirdiniz
Sevmek mi istersiniz , Sevilmek mi?

(Alıntıdır)

meleeek

Yeni Üye
ben sevilmeyi seçerdim sevipte karşındakinden sevilmediğini anlamak çok kötü olur bence... belki gerçekte hikayedeki gibi olmaz beni seven insanı bende sevebilirim zamanla:eek:paylaşım için teşekkürler

By_tr

Özel Üye
ikiside zor bir durum ya hiç biri tek başına mutlu edermi acep
bencede kolay olan sevmek insan yeterki kendiisini kayıtsız şartsız seven birini bulsun

gözen

Özel Üye
her ikisini seçsek..
yada sevebilecek ve sevilebilecek birini bulmak..
ama yinede insan kolay olanı seçiyor galiba sevmek daha ağır,fedakarlık,özveri,çaba...
üstelik hiçbir karşılık beklemeden..ne zor bir durum..

nigar unutulmaz

Yeni Üye
Severek yaşamak ve sevdiğinden emin olmak arkadaşlar ben beni gerçekten seveni seçtim...hiç pişman değilim ben sevdimmi diye sorarsanız evet sevdim onun bana bu kadar iyi olması beni kendine bağlayıverdi..incitmemek için elinden geleni yapıyor..buda beni mutlu ediyor..tekrar evlenmem için bi şans verseler eşimi seçerdim..asla bir başkasını gözüm görmezdi..sevildinmi bi şekilde seviyorsun emek harcamak önemlikendi sevdiğimi seçseydim onu mutlu etmek için çaba harcayacaktım bide gözü dışarda olacaktı ne yapayım öyle sevgiyi

meleeek

Yeni Üye
Severek yaşamak ve sevdiğinden emin olmak arkadaşlar ben beni gerçekten seveni seçtim...hiç pişman değilim ben sevdimmi diye sorarsanız evet sevdim onun bana bu kadar iyi olması beni kendine bağlayıverdi..incitmemek için elinden geleni yapıyor..buda beni mutlu ediyor..tekrar evlenmem için bi şans verseler eşimi seçerdim..asla bir başkasını gözüm görmezdi..sevildinmi bi şekilde seviyorsun emek harcamak önemlikendi sevdiğimi seçseydim onu mutlu etmek için çaba harcayacaktım bide gözü dışarda olacaktı ne yapayım öyle sevgiyi

bende senin gibi düşünüyorum seni seveni seçersen zamanla o kendini sevdiriyor kendine bağlıyor zaten........Allah ömür boyu mutlu etsin

güldeste

Yeni Üye
ikiside çok zor.yaşadımda zaten sevdim söyleyemedim sevildim sevemedim.ikisiylede olmadı ben bu şıklara cvp veremicem.ikisinide yaşamak lazım en doğrusu bu.

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye
Abdullah Kara