Açıköğretim Lojistik Önlisans Bölümü

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Açıköğretim Lojistik Önlisans Bölümü

Programın Amacı

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Lojistik Önlisans Programı, global boyutu ile incelendiğinde nitelikli ara eleman ihtiyacı günden güne artan sektör durumundadır. Bu bağlamda program sektörün ihtiyaç duyduğu mesleki bilgi ve becerilere sahip, etik ilkelere saygılı, elemanlar yetiştirmeyi hedeflemektedir.

Kimler Kayıt Yaptırabilir?

Lojistik Önlisans Programına, YGS’de herhangi bir puan türünden 140 ve üzeri puan alan kişiler başvuru yapabilir. Bunun yanı sıra örgün bir programda kayıtlı olan öğrenciler, alanları dışında olmak üzere YGS’ye girmeden İkinci Üniversite kapsamında Lojistik Önlisans Programına başvuru yapabilirler.

Kontenjan Sınırlaması ve Taban Puanları

101050827 Lojistik
Kontenjanı: 1500, 2015’te yerleştirilen :1500, Taban Puanı: 232,40

Ek yerleştirme Kontenjanı:450, Ek yerleştirme sonucuna göre yerleşen: 450, Ek yerleştirme Taban Puanı : 209,35

Ayrıca herhangi bir örgün eğitimde okuyanlar ikinci üniversite kapsamında programa sınavsız ve kontenjan sınırı olmadan kayıt olabilirler.

Mezuniyet Sonrası

Yükseköğretim Yürütme Kurulunun 26.07.2012 tarihli toplantısında Lojistik Bölümü mezunlarına "Lojistisyen" unvanı verilmiştir. Lojitisyenler, tüm kamu ve özel kuruluşlarda çalışma imkanına sahiptirler.

Yatay Geçiş

ÖSYM'nin Yatay Geçiş Yönetmeliğine uygun olarak başvuru yapılan programın kontenjanı dâhilinde başvurulan programın yetkili birimince yerleştirme yapılır.

Dikey Geçiş Yapılabilen Bölümler İşletme

• Lojistik Yönetimi Lojistik Yönetimi
  • Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği
  • Ulaştırma ve Lojistik
  • Uluslararası Finans
  • Uluslararası Lojistik
  • Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık
  • Uluslararası Lojistik Yönetimi
  • Uluslararası Ticaret
  • Uluslararası Ticaret ve Lojistik
  • Uluslararası Ticaret ve Lojistik Yönetimi
İş Olanakları

Lojitisyenlerin çalışma alanı oldukça geniş olup; tüm kamu ve özel kuruluşlarda, özellikle gümrükleme, depolama, dağıtım, taşımacılık gibi hizmet sektörüne ilişkin alanlarda şirketlerin, lojistik, dış ticaret, finans ve pazarlama departmanlarında, özellikle ithalat ve ihracat firmalarında, gelecek vaat eden pozisyonlarda çalışabilmektedirler.

Ders Listesi İçin TIKLAYIN

AÖF LOJİSTİK ÇIKMIŞ SINAV SORULARI VE CEVAPLARI İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ.

gözen

Özel Üye
Bilgilendirme için teşekkürler..

metalic_wampire

Yeni Üye
hocam ben kayıt yaptırıcam bu sene ne kadar bi ödeme yapıcam acaba?

msghacker

Yeni Üye
mezunların iş bulma imkanıyla ilgili bilgilendirirseniz sewinirim.

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye
Abdullah Kara