Biz öğrenciyiz

güzelim

Yeni Üye
Ogrenci evi demek, bir eve ait tum tabuların yıkılabilirliği demektir. posterler ve duvar saati tavanda durur, portakal kasasında plaklar, en metalcilerin evinde bile dallı güllü koltuk örtüleri, balkonda depozitosu bir kirayı karşılayacak kadar boş efes şişeleri, üst daireden kaçak çekilmiş kablolu tv, mutfakta biri diğerine hiç benzemeyen bir yıgın tabak ve promosyon harry potterli ya da bira markası amblemli bardaklar, yerdeki siyah minderlerle tezat evin demirbaşı koca kollu avizeler, her odada minimum yirmibeş yaşında olan farklı farklı perdeler, dikey ve yatay tıkıştırılmış kitaplarla ve onlardan kalan yere konulmuş yarısı yakılmış mumlar, bir iki kızılderili kartpostalı, kinder ya da toto oyuncağı, ne alırsan bir milyoncudan dayanamayıp alınmış tornavida seti ya da kerpeten, tuvalette muhakkak bir iki dergi, tuvalet kapısında yaratıcılığa bağlı bir iki uyarı ya da bilgilendirme notu.
Ögrenci evi zil sesinin gunun her saati duyulabileceği, istiab haddinin tahmin edilemediği ve bir gece uyumak için kalan insan sayısı rekorunun sürekli yeniden kırıldığı neşeli ve samimi bir ortamdır.
Öğrenci evinde kimse kül döktü diye utanmaz. öğrenci evinin her köşesinde yatılabilir. her saat kalkılabilir. kahvaltı 16.00' da öğlen yemeği 22,00 de ve akşam yemeği de 03,45 de yenebilir.
Normal evlerin tersine faturalar senede dört ya da altı kez ödenir. bu ödemeler arası bazı günler, mum ışığında Muhabbetle ve camiden su taşırken hem eğlenmek hem küfretmekle geçer.
Öğrenci evinde hep fazladan giysi olur. gelen unutur giden unutur, kocaman bir misafirden kalan eşyalar listesi olur.
Öğrenci evinde 24 saat kesintisiz muhabbet olur. vardiyalıdır, yorulan gider yatar yerini uyanan alır.
Öğrenci evi, king demektir, tabu demektir
,risk demektir, efes fıçı demektir, kirli çarşaflarda huzurlu uyku demektir. Sen bacısın ben kardeş yirmi kişi aynı odada uyuyabilmek demektir.Perdelerdeki sarı sigara dumanı lekelerine bakıp görmemektir. öğrenci evi bes sene elektrik süpürgesi ile tanışmasa dahi asla tozlanacak kadar yalnız kalmayan evdir.
Öğrenci evi, öğrencilikten çıktıktan sonra kıymeti onbine katlanan bir gençlik ateşi şöminesidir.
Artık bir okulda kaydın yoksa ama ssk' da sicil numaran varsa, ne kadar kasarsan kas ne o gümüşlüğünü tek kolonlu roadstar marka dandik müzik setiyle değiştirebilirsin ne de o yağlıboya tabloyu indirip, duvarına bantla dünyayı kurtaran adamı yapıştırabilirsin.
Öğrenci evi dört ila on yıllık bir saltanat sarayıdır. bunu evden mezun olmayan anlamaz.

Hemen Hemen hepimizin başından bir öğrenci evi vakası geçtiğine düşünüyorum, azda olsa insanları anılarını hatırlatarak tebessüm ettirebildiysem ne mutlu bana :):):)

By_tr

Özel Üye
çok süperdi teşekkürler güzelim
herkesin bu tür anıları vardır mutlaka gerçi ben yurtta kalmıştım ama yurtlarda böle malzeme daha fazla olur bence gelin paylaşalım ev yurt anılarımızı

Hazır-Cevap

Özel Üye
Arasınavlardan sonra kuzenimin yanına gitmiştim.Malum oda benim gibi öğrenciydi.Hiç unutmuyorum arkadaşları evlerinin balkonunu çöp poşetleriyle doldurmuşlar,üst kattaki komşu öğrencileri birkaç defa uyarmış.Daha sonra çöpler atılmadığı için komşuları belediyeye şikat etmiş ve çöp arabası gelip evden bütün poşetleri çıkartmışlar..:D:D:D
Düşünsenize koku bir yandan çöplerin oluşturduğu bakteriler bir yandan...

güzelim

Yeni Üye
arasınavlardan sonra kuzenimin yanına gitmiştim.malum oda benim gibi öğrenciydi.hiç unutmuyorum arkadaşları evlerinin balkonunu çöp poşetleriyle doldurmuşlar,üst kattaki komşu öğrencileri birkaç defa uyarmış.daha sonra çöpler atılmadığı için komşuları belediyeye şikat etmiş ve çöp arabası gelip evden bütün poşetleri çıkartmışlar..:d:d:d
düşünsenize koku bir yandan çöplerin oluşturduğu bakteriler bir yandan...
:d:d:d:d:d:d

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Son mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
17,421
Kullanıcılar
90,728
Son üye
Steventiz